Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 04 (szombat), 0:29

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 28 (szerda), 14:07 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
én előttük is elsírtam volna magam :cry: tényleg zseniális film

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 28 (szerda), 11:12 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
verity írta:
most néztem meg A zongoristát. nagyon durván sokkoló és jó film :shock:


Mi tavaly évvégén azt hiszem Önismereten néztük meg. Ha nincsenek ott a többiek sírvafakadok rajta, nagyon, nagy,nagyon rányomta a bélyeget az utolsó héten a hangulatomra. Sokkolt, de ez mellett igazi életrajzi mű.

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 26 (hétfő), 1:17 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
most néztem meg A zongoristát. nagyon durván sokkoló és jó film :shock:

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 18 (vasárnap), 14:37 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 10 (csütörtök), 21:54
Hozzászólások: 3100
Tartózkodási hely: Gallifrey
Steph írta:
Hm... gondoltam ajánlok én is pár könyvet/filmet:

(...)Aztán Brunella Gasperinit nem tudom ismeri-e valaki, vagy volt-e már szó róla, én az Én és ők c. írását olvastam, az szerintem könnyed, aranyos kis mű. Nagyon szeretem.(...)


Azt én is nagyon szeretem! A folytatásait olvastad már? Azok is nagyon jók... :D

_________________
A régi Ismerkedő Susija. :)

Időközönként beleesem egy sorozatba amit senki sem ismer, aztán jöhet a következő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 18 (vasárnap), 13:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 27 (szombat), 18:14
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Itt-ott, leginkább Szegeden :)
Olvasta valaki Farsang Erika Chili és csokoládéját? :D Én annyit nevettem rajta :)) Nagyon jó, kis könnyed olvasmány, és tök jó receptek vannak benne =)) :)) :x

_________________
'You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.'
KépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 06 (kedd), 20:18 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Harmadik rész. :) Kezdünk átmenni, mit átmenni, átrohanni 18-as karikába. Mert a Pusztító, Alvin ellensége Thrower tiszteletes után most egy rabszolgatartót környékezett meg, aki alapvetően nem tűnt rossz embernek, de most... Felállított egy elég beteges analógiát maga és Ábrahám között, megtoldva a Pusztítótól kapott feladatával... Nem akarok belemenni, a lényeg, hogy a legvisszataszítóbb szereplő az eddigi három kötetben, ráadásul találkozik és összefog Throwerrel. :?

Felnőtt-Alvint nem kedvelem annyira, mint gyerek-Alvint, de talán csak hozzá kell szokni, és még így is vannak szép, megható meg aranyos jelenetei. Különben is jött helyette új gyerekszereplő, Arthur Stuart, egy szökött rabszolgalány meg a gazdája gyereke, aki a délen, a Királyi Kolóniákon uralkodó, száműzött angol királyról kapta a nevét, és akinek a jelenléte a könyv vége felé valóságos tragédiasorozatot idéz elő, ugyanakkor hozzájárul, hogy Alvin igazi Teremtővé váljon végre.
Plusz kibontakozóban van a szerelmi szál is. Calvin pedig (fura-)édes-viccesből átment sértettbe. (Ami tök jó, mert alakul a következő könyvbeli jelleme, aki nevetséges, szánalmas, aljas stb. de van hova fejlődnie, és amúgy is kellemes változatosságot nyújt Al jósága mellett. :D )

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Libba Bray
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 30 (szerda), 17:57 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2009 szeptember 30 (szerda), 17:31
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Debrecen
Helo!
Olvastátok Libba Braytől a Rettentő gyönyörűséget?
ajánlom figyelmetekbe!
ha valakinek esetleg megvan a többi része írjon pls!
K


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 24 (csütörtök), 22:08 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Második rész - nevezetesen A rézbőrű próféta - kipipálva. Még mindig tetszik, és még mindig ajánlom, bár ahogy Alvin nő, a történet is egyre komolyabb-komorabb lesz - és véresebb.
Ebben a kötetben a rézbőrűek azon vannak, hogy minden sápadtarcút elűzzenek a kontinensről, a franciák azon, hogy az amerikaiakat kergessék el, az amerikaiak pedig egymással ellenségeskednek, egészen addig míg el nem terjed a hír, hogy Alvin Millert és a bátyját, Mértéket megkínozták és megölték az indiánok. Mert akkor aztán az amerikaiak szövetkeznek a rézbőrűek ellen... Amúgy meg mindenkinek megvan a maga terve, és közben nem is sejti, hogy a terve talán másvalaki tervének is része. :-D
(Az egyetlen józan ember egyébként a sápadtarcú bandában Istenvértezetje (és persze Mendemondó, de ő ebből a szempontból nem igazán számít) - na ez meglepő volt, ahogy az egész magatartása is a könyv alatt. A végére komolyan megkedveltem. :D )
És hogy a történelemnek is adózzunk, olyan alakok bukkannak fel, mint Andrew Jackson, La Fayette, vagy éppenséggel Boneparte Napóleon.

Ami nagyon tetszett benne, az az indiánok és a természet viszonyának a leírása volt, főleg mikor Te-Kumsza a föld hangjává lesz és Lolla-Wossikyről (a későbbi Prófétáról) kiderül, miért is iszik annyit, és aztán ahogy megküzd a wishkey-mámorral meg a fekete zajjal, ami évek óta megnyomorítja az életét.

De mondom, elég nagy szerepe van benne olyan dolgoknak is, mint kínzás, mészárlás (többezres nagyságrendben), mészárlásba forduló csataféleség az amerikaiakkal... elég megrendítő néha. A Prófétát nem mindig bírtam, de a végén komolyan megsajnáltam, az egész népével együtt. És Millerék meg a szomszédaik sorsa se szívderítő, messze nem az. :( Most már nem weasleysek. A Próféta viszont enyhén DD-re hajaz.

És hiába süt el Alvin a végén pár optimista szólamot, azért mégis más ez, mint az előző rész végének derűlátása, amit persze a szereplők maguk is tudnak.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 15 (kedd), 21:19 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Olvasta valaki Orson Scott Card Teremtő Alvin-sorozatát? :x
Én vasárnap kezdtem el és ma fejeztem be az első kötetet; igazából le se bírtam volna tenni, ha közben nem kell aludni, enni, órára menni.
Fantasy történet egy alternatív, 18. századi Amerikában, ahol a varázslat mindennapos dolog, bár Thrower tiszteletes és Istenvértezetje Weawer szívesen leszámolnának vele...

A regény nyelvezete kissé szokatlan, de élvezetes, olyan igazi mesélős, és ha az ember túlteszi magát a különöstökön és hamarostokon, akkor magával sodorja ez a fajta elbeszélésmód, meg a történet is. (Alvin születésének a jelenetét szinte megkönnyeztem, és sokszor komolyan félelmetes Thrower viszony a Látogatóhoz, akit angyalnak hisz, pedig hát...) Bár az első kötet amolyan előkészítés, látszik rajta, hogy eleve sorozatnak volt szánva.

Milleréket, Alvin családtagjait, egytől-egyig nagyon szerettem, néha tiszta Weasley-feelingjük van. :D Cally és Alvin kapcsolata meg rengeteg lehetőséget rejt, érdekesen fog alakulni (belenéztem a későbbi kötetekbe, de anélkül is ezt gondolnám...), mert Calvin fura gyerek, és még furábban érez Alvinnal meg a képességeivel kapcsolatban.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 11:58 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Luciatus írta:
na, legalább egy kis reménysugár X) de én se látom sehol, meg a magyar premierről sincs semmi az imdb-n... de hátha, ha kicsit később is, de legalább lesz :)


Igen, reméljük :roll: Addig is nézem a trailert, a klippeket... és a musiscalt belőle dvd-n :-D

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 11:30 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Anne írta:
Luciatus írta:
jól látom, hogy nem adják itthona Dorian Grayt? :((


:(( Sajnos tényleg nem :cry: Decemberig legalábbis biztos nem :-( Pedig olyan sokan várják... :roll: Na jó, azért apró reményeim még vannak...
Szerk.: érdekes hírre bukkantam az előbb, amikor a Ben-B.org-on nézelődtem, és valaki azt írta, h az új Bravo-ban olvasta azt, hogy nemsokára jön a film a mozikba. A mozihonlapokon viszont semmi. Jó, mondjuk azt sem állítom, h a Bravo annyira szavahihető újság, de most újra reménykedni kezdtem :P


na, legalább egy kis reménysugár X) de én se látom sehol, meg a magyar premierről sincs semmi az imdb-n... de hátha, ha kicsit később is, de legalább lesz :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 11:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Luciatus írta:
jól látom, hogy nem adják itthona Dorian Grayt? :((


:(( Sajnos tényleg nem :cry: Decemberig legalábbis biztos nem :-( Pedig olyan sokan várják... :roll: Na jó, azért apró reményeim még vannak...
Szerk.: érdekes hírre bukkantam az előbb, amikor a Ben-B.org-on nézelődtem, és valaki azt írta, h az új Bravo-ban olvasta azt, hogy nemsokára jön a film a mozikba. A mozihonlapokon viszont semmi. Jó, mondjuk azt sem állítom, h a Bravo annyira szavahihető újság, de most újra reménykedni kezdtem :P

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 05 (szombat), 10:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
jól látom, hogy nem adják itthona Dorian Grayt? :((

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 20:40 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 31 (hétfő), 11:05
Hozzászólások: 2
Tania írta:

egyetértek, mindenképpen ajánlom én is. Egészen másképpen ábrázol egy világot, ahol mágusok vannak, nem rowlingos, sokkal komorabb, de ezt ellensúlyozza Bartimaeus sziporkázó humora, amit imádok :x:x :D egyik kedvenc könyvem nekem is : D


Nem lehet nem szeretni Bartit* Bár filmet nem akarok belőle, mert az elrontaná az egészet. A hét síkot nehéz lenne ábrázolni. Komor a hangulata, igen, de élvezhető, nem valami depressziós firkantás.
A szerző másik műve, az egykötetes Szunnyadó tűz, ami sokkal inkább tükrözi a meseírás-béli múltját, bár ezt is inkább a homályos oldalról közelíti meg.

*nagy volt a kísértés, hogy elkezdjen Ptolemaioszról áradozni, ő a kedvence* :oops:

_________________
Nem tudod. mikor találsz rá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 13:10 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
DarkSister írta:
Nem tudom, olvasta-e valaki a Bartimaeus trilógiát. Én nagyon bírom a stílusát Jonahan Stroudnak. Szerintem jobb, mint Rowlingé az első pár kötetben. Kár, hogy a többi regényét nem adják ki magyarul, én nagyon kiváncsi lennék rá.
Ajánlanám mindenkinek, aki kicsit is vonzódik a múlthoz, a démonokhoz, Egyiptomhoz és Londonhoz. Elég hűen írja le a várost, gondolom, ott él. Az ő történetében nincs egyértelműen rossz és egy jó emberből is lehet aljas hazug. Még a főszereplőből is. Eléggé reális, ha lehet ilyet mondani egy fantasyra.


egyetértek, mindenképpen ajánlom én is. Egészen másképpen ábrázol egy világot, ahol mágusok vannak, nem rowlingos, sokkal komorabb, de ezt ellensúlyozza Bartimaeus sziporkázó humora, amit imádok :x:x :D egyik kedvenc könyvem nekem is : D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 31 (hétfő), 12:15 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 29 (hétfő), 20:45
Hozzászólások: 3331
Tartózkodási hely: Tiszaújváros
Sziasztok! :)

Nem tudom, olvasta-e valaki, de én mindenképpen ajánlanám Cecelia Aherntől az Ahol a szivárvány véget ér című könyvet.

A leírása: Rosie és Alex jóban-rosszban kitartanak egymás mellett, és életre szóló véd- és dacszövetséget kötnek az iskola és a felnőttek zord világa ellen. Izgalmas órai levelezéseik közben még nem sejtik, hogy életük következő jó néhány évét is így töltik majd egymással levelezve. A sors próbára teszi barátságukat, kitartásukat és őszinteségüket: újra és újra elválasztja egymástól Rosie-t és Alexet. S bár a gyerekek komoly felnőtteké cseperednek - dolgoznak, megházasodnak, gyereket nevelnek, válnak - a gyermekkori varázslatos kötelék életük minden öröme és bánata közepette megmarad.
Több van-e köztük puszta barátságnál? Ha kapnának egy utolsó lehetőséget, kockára tennének-e mindent az igaz szerelemért?
Az "Ahol a szivárvány véget ér" az írónő egyik legeredetibb bestsellere: a felszínes és mély érzelmekről szóló fordulatos, sodró történet kizárólag leveleken, elektronikus üzeneteken és meghívókon keresztül tárul elénk.


szerk.: Filmajánlásnak pedig felvetném A csíkos pizsamás fiút, ami egy olyan nyolc éves kisfiú szemszögéből mutatja be a koncentrációs tábort és a holokausztot, akinek az apja a kegyetlen katonák vezetője. Kiszökik a házból és a tábor kerítésénél találkozik Smullal, a "csíkos pizsamás" fiúval, barátok lesznek, de a főhősünk, Bruno nem is sejti, hogy mi folyik odabent. Előre szólok: a vége nekem nagyon durva dráma volt. Zsepiket bekészíteni.

_________________
Kép
Faithful and true is the name of the Lord :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 31 (hétfő), 11:29 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 31 (hétfő), 11:05
Hozzászólások: 2
Nem tudom, olvasta-e valaki a Bartimaeus trilógiát. Én nagyon bírom a stílusát Jonahan Stroudnak. Szerintem jobb, mint Rowlingé az első pár kötetben. Kár, hogy a többi regényét nem adják ki magyarul, én nagyon kiváncsi lennék rá.
Ajánlanám mindenkinek, aki kicsit is vonzódik a múlthoz, a démonokhoz, Egyiptomhoz és Londonhoz. Elég hűen írja le a várost, gondolom, ott él. Az ő történetében nincs egyértelműen rossz és egy jó emberből is lehet aljas hazug. Még a főszereplőből is. Eléggé reális, ha lehet ilyet mondani egy fantasyra.

_________________
Nem tudod. mikor találsz rá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 14 (péntek), 16:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lora Black írta:
Gwynn írta:
Most láttam a Benjamin Button különös élete. Szerintem nagyon szép film, és bár nem mutat sokat az érzelmekből, mégis többet mond. Az egészet a szépia árnyalat teszi azzá, ami. Nekem nagyon tetszett, így ajánlom azoknak, akik szeretik a múlt eseményeit, más szemszögből egy sajátos szállal átfűzve, megtekinteni.


Én is megnéztem, és én is csak ajánlani tudom! :) Nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy majdnem 3 óra hosszás (ha nem, javítsatok), és, hogy általában nem szeretek odaülni egy ilyen hosszú filmre egy huzamban.


Igen, ilyen hosszú, de mi két részletben néztük meg, így elviselhető volt a hossza. :roll:

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 19:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 19:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Gwynn írta:
Most láttam a Benjamin Button különös élete. Szerintem nagyon szép film, és bár nem mutat sokat az érzelmekből, mégis többet mond. Az egészet a szépia árnyalat teszi azzá, ami. Nekem nagyon tetszett, így ajánlom azoknak, akik szeretik a múlt eseményeit, más szemszögből egy sajátos szállal átfűzve, megtekinteni.


Én is megnéztem, és én is csak ajánlani tudom! :) Nagyon tetszett a film, annak ellenére, hogy majdnem 3 óra hosszás (ha nem, javítsatok), és, hogy általában nem szeretek odaülni egy ilyen hosszú filmre egy huzamban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 18:55 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Most láttam a Benjamin Button különös élete. Szerintem nagyon szép film, és bár nem mutat sokat az érzelmekből, mégis többet mond. Az egészet a szépia árnyalat teszi azzá, ami. Nekem nagyon tetszett, így ajánlom azoknak, akik szeretik a múlt eseményeit, más szemszögből egy sajátos szállal átfűzve, megtekinteni.

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 18:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 november 11 (vasárnap), 23:18
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: neverland
anell írta:

Ha lehet filmet imádni, akkor én ezt a filmet a szó szoros értelmében IMÁDOM. Rengeteget lehet rajta nevetni, de nem azért, mert szájbarágós a humora, sokkal inkább, mert édesen ott van minden jelenetben az a plusz, ami miatt végigmosolyogja az ember.


:):):) Igen, talán ez jó kifejezés a filmre, hogy aranyos. Van egy jelenet: a pancsolás a tóban, nekem az volt a csimborasszó, azon nevettem a legtöbbet, mellesleg khm... szexi. :#-)
Ott kiviláglik Forster melyik nemhez is vonzódik valójában. :)
De azért D.D. Lewis is zseniálisan alakítja a keménykalapos, élére vasalt, semleges angol férfit, azon is jókat lehet mosolyogni.

_________________
Senki sem számít a spanyol inkvizícióra! (mpfc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 16:09 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 11 (hétfő), 10:26
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: on the road...to hell
Hm... gondoltam ajánlok én is pár könyvet/filmet:

Olvastam, hogy volt szó C.S. Lewisról {kicsit el is szomorodtam, hogy milyen vélemények születtek egy elismert íróról, aki nem mellesleg irodalomprofesszor is volt; egy dolog, hogy valami nem tetszik, és egészen más majdnem laikusként rossznak minősíteni, de mindegy} - nemrég olvastam a Kozmikus trilógiáját, és szerintem zseniális. :) A rettentő erő a legjobb a három közül, és az olvasható külön is, mert csak a főszereplő ugyanaz, de nem sok köze van az első kettőhöz.

Aztán Brunella Gasperinit nem tudom ismeri-e valaki, vagy volt-e már szó róla, én az Én és ők c. írását olvastam, az szerintem könnyed, aranyos kis mű. Nagyon szeretem.

És még pár film jutott eszembe... Lasse Hallström filmjei szerintem mind nagyon jók. A Befejezetlen élet és a Kikötői hírek a két kedvencem. Ezeket ajánlom sok szeretettel annak, aki szereti az elgondolkodtató filmeket. :D

_________________
- Mi történt a "Ne bízz senkiben!" jelmondattal?
- Megváltoztattam: "Bízz mindenkiben!" Nem mondtam volna?

-----

You said you couldn't live without me; so why aren't you dead?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 15:11 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 17 (hétfő), 11:47
Hozzászólások: 41
Cafrinka írta:
Bellatrix és McGalagony...

Kicsit megkésve, de ajánlanék egy filmet: Szoba kilátással. Kosztümös, viktoriánus angol film. Ma adják a Filmmúzeumon 16:50kor. Tegnap este is leadták, csak már nézni kezdtem, mikor eszembe jutott, hogy ajánlhattam volna ide.
Nem nagy szám, de vannak benne érdekességek. Helena B.Carternek azt hiszem az első szerepe, főszerep ráadásul. Maggie Smith-t itt se nagyon látjuk mosolyogni (én még eddig csak olyan szerepben láttam, ahol karót nyelt vénkisasszonyt játszik - ebben a filmben mondjuk majdnem mindenki karót nyelt -, de azért persze nagyon szeretem a játékát).


Ha lehet filmet imádni, akkor én ezt a filmet a szó szoros értelmében IMÁDOM. Rengeteget lehet rajta nevetni, de nem azért, mert szájbarágós a humora, sokkal inkább, mert édesen ott van minden jelenetben az a plusz, ami miatt végigmosolyogja az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 13 (csütörtök), 9:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 november 11 (vasárnap), 23:18
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: neverland
Bellatrix és McGalagony...

Kicsit megkésve, de ajánlanék egy filmet: Szoba kilátással. Kosztümös, viktoriánus angol film. Ma adják a Filmmúzeumon 16:50kor. Tegnap este is leadták, csak már nézni kezdtem, mikor eszembe jutott, hogy ajánlhattam volna ide.
Nem nagy szám, de vannak benne érdekességek. Helena B.Carternek azt hiszem az első szerepe, főszerep ráadásul. Maggie Smith-t itt se nagyon látjuk mosolyogni (én még eddig csak olyan szerepben láttam, ahol karót nyelt vénkisasszonyt játszik - ebben a filmben mondjuk majdnem mindenki karót nyelt -, de azért persze nagyon szeretem a játékát).

És van benne egy színész... nyüssz. Julian Sands, az ifjú Emmersont játssza, szőke, stb. és kinézetre tiszta LUCIUS fiatalon, szerintem. Tele van remek színeszekkel egyébként, pl. Daniel Day Lewis, Simon Callow, Judi Dench (ha már HP párhuzam, ő is tökéletes lett volna Umbridge-nak :) ).

Szóval egy nézést megér azt hiszem. A könyvet olvastam, nekem az is ilyen vértelennek tűnt, de E.M. Forster azért tartogat meglepetéseket.

Van egy Maurice c. könyve, slash a javából, én még nem olvastam, csak hallottam róla. A Szoba kilátással alkotói készítettek belőle filmet, a bemutatója alapján jobbnak tűnik, mint a fent említett.
Itt az előzetes:
http://www.youtube.com/watch?v=vUz0vwQkqWY

Szerintem nyaminak ígérkezik. Valaki látta, ismeri esetleg?

_________________
Senki sem számít a spanyol inkvizícióra! (mpfc)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 01 (szombat), 12:51 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Ajánlom a Transformerst, és a Transformers: A bukottak bosszúját.
Szerintem nagyon jó kis filmek, teli romantikával, vicces és szomorú jelenetekkel, és egy rakás földönkívülivel. :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 22 (szerda), 21:52 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 25 (szombat), 21:13
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: gondolatok mélyén..
Push c. filmet ajánlom, nekem tetszett, bár kissé fura volt az egész. Nem tudom, van-e tanulsága és ha van, mi.. de amúgy egyszer megnézhető film, az tuti.
Dakota Fanning és Chris Evans a főszereplő..

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 15 (szerda), 22:50 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Tania írta:
fantasztikus, ráadásul egy-két percre még Swarci is fellép benne,

Más: az X-Men legújabb filmet azt látta valaki? A régebbieket láttam, és szerintem egyik sem volt olyan hű de nagy szám. A sztorit azt szeretem, úgyhogy azért még reménykedek, hátha a legújabb film jobban fog tetszeni.



Én láttam az összeset, az újat is, nekem tetszett.
Bár a harmadik rész elég béna lett, de például az első nagy kedvenc. :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 04 (szombat), 21:50 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 25 (szombat), 21:13
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: gondolatok mélyén..
Tania írta:
fantasztikus, ráadásul egy-két percre még Swarci is fellép benne,

Más: az X-Men legújabb filmet azt látta valaki? A régebbieket láttam, és szerintem egyik sem volt olyan hű de nagy szám. A sztorit azt szeretem, úgyhogy azért még reménykedek, hátha a legújabb film jobban fog tetszeni.


Igazából az igazi Terminátor nem szerepelt a filmben :|N Csak bevágás volt az előzőekből, olvastam egy cikkben.

Ami pedig a Wolverine-t illeti, nekem nagyon tetszett, még moziban láttam. Hugh Jackman most is istenien nézett ki, és a sztori is élvezhető volt, sőt.
Új pasi kedvencem lett, mégpedig Remy LeBau karakterét eljátszó Taylor Kitch személyében. Fantasztikus volt :oops:
Nekem nagyon bejött, tényleg :-)V

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 23 (kedd), 19:52 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Tania írta:
elmesélnéd lécci, hogy így kábé mi a lényege az új filmnek? XDDDD


Én sem hallottam róla, csak akkor, amikor megnéztem a moziműsort a plázában. Fura, nem harangozták be annyira, amennyire nagy trilógiának az "utóda". Én csak azon csodálkoztam, hogy tíz év után még bele akarnak fogni egy negyedikbe, amire ezután már nagyon kíváncsi lettem. Gondoltam, hogy jó lesz, mert amennyire klasszikus az első három, nem hozhattak szégyent John Conorra meg a terminátorokra :-D

Hát tulajdonképpen a gépek elleni háború idején játszódik. Igazából egy nagy csatáról van szó benne a Skynet ellen, a terminátorok meg úgy hullnak benne, mint a legyek :lol: Az a pasi, akit újonnan beleszőttek a sztoriba, nekem szimpi, és a félig gép, félig ember dologról nekem rögtön az X-Menből Farkas jutott eszembe. Aztán a látvány - ahogy a többi Terminátor filmben is - fantasztikus, ráadásul egy-két percre még Swarci is fellép benne, szóval szó mi szó, nem marad el a másik háromtól, ráadásul még lehet folytatni. Úgyhogy szerintem lesz T5 is. A vége volt a kedvencem, amikor a terminátor/ember pasinak a szívét átültetik John Connorba. Na az tényleg hatásos volt. :-)

Más: az X-Men legújabb filmet azt látta valaki? A régebbieket láttam, és szerintem egyik sem volt olyan hű de nagy szám. A sztorit azt szeretem, úgyhogy azért még reménykedek, hátha a legújabb film jobban fog tetszeni.

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 22 (hétfő), 23:30 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Anne írta:
Látta valaki a legújabb Terminátor filmet? Olvastam a kritikákat, és abszolút lehúzták, ennek ellenére szerintem nem marad el az első háromtól. Vagy csak én vagyok olyan, hogy mindet szeretem??? :? :-D


én még nem láttam, de kíváncsi vagyok. igazából azt se tudtam, hogy lesz új rész, csak láttam, hogy nagyon sztárolják, azt az orosz csókát aki benne van :D elmesélnéd lécci, hogy így kábé mi a lényege az új filmnek? XDDDD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 22 (hétfő), 23:11 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Látta valaki a legújabb Terminátor filmet? Olvastam a kritikákat, és abszolút lehúzták, ennek ellenére szerintem nem marad el az első háromtól. Vagy csak én vagyok olyan, hogy mindet szeretem??? :? :-D

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 07 (vasárnap), 12:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Fantasia írta:
Sisiről annó készült egy három részes film is, amitől néhol sírhatnékom volt. :wink:


Tudom, meg is van, és egyszerűen megunhatatlan film szerintem :x És tényleg, pl. a második rész végén, a himnuszos résznél én majdnem sírtam... hát az nagyon jól lett megcsinálva :-D

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 05 (péntek), 20:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 október 23 (csütörtök), 1:53
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: mélyen a gondolataimban
Kathy írta:
A könyv pedig Kathleen E. Woodiwiss - A láng és a liliom címet viseli.


Kíváncsi lettem a könyvre, és letöltöttem. Ha lesz egy szabad percem elkezdem olvasni. :D




Ugyanettől az írónőtől nagyon jó még a "Farkas és galamb" is :)

_________________
"Who can tell me the color of the rain?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 05 (péntek), 20:19 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
A láng és lilion a To-Read listára felkerült :) köszi a tippet :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 05 (péntek), 15:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
A könyv pedig Kathleen E. Woodiwiss - A láng és a liliom címet viseli.


Kíváncsi lettem a könyvre, és letöltöttem. Ha lesz egy szabad percem elkezdem olvasni. :D

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 május 29 (péntek), 11:31 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 25 (szombat), 21:13
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: gondolatok mélyén..
Nemrég nem vittem könyvet kollégiumba, mondván, hogy úgysem lesz időm olvasni. De volt, és már első nap szenvedtem, ezért egy barátnőmtől kértem könyvet, nála is kölcsönben volt az..

Azt mondta, nem tudja, hogy fog tetszeni, mert romantikus szerelmes, amúgy az én lelki világom a fantasy felé kacsintgat..

Szóval nagy sóhajtozásokkal tűzdelve kezdtem el olvasni és egy éjjel és egy délután ki is olvastam, hihetetlenül megtetszett, tervezem megvenni, lévén könyvgyűjtő lettem..

A könyv pedig Kathleen E. Woodiwiss - A láng és a liliom címet viseli.
Beleszerettem a főszereplő pasiba.

WARNING: SPOILER:

Adott egy lány, szülei meghaltak, apja testvérénél és feleségénél lakik, egy nap megjelenik a nő öccse, aki Londonba viszi Heathert, mint tanító.. Legalábbis a lány ezt hiszi. Egy baleset következtében viszont menekülni kényszerül a lány. Az utcán két matróz rátalál és felviszik a kapitányuknak a hajóra. Utcalánynak gondolták.. Bonyodalmak, félreértések, későbbi szerelem. Igazán jó történet és ez az írónő is úgy teremti meg a világát, hogy mindenki számára élvezhetővé válik.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 26 (vasárnap), 11:20 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 24 (péntek), 19:28
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: bárhol.akárhol.mindenhol.:)
Lilyana írta:
Kate. írta:
Szijasztok!

Én A macskám, a családom és a fiúk című könyvet ajánlom Louise Rennison -tól, azoknak akik szeretik a humort és a csajos sztorikat és persze a szerelmet. :-) Több része is van.Én személyszerint imádtam és végig röhögtem az egészet
:-D

Puszi



Tavaly, ha jól tudom, filmet is csináltak belőle. Viszont nem hallottam róla a magyar mozikban, szóval... :roll:


Áh..én pedig láttam filmben.És magyarul.Hát igen a mozikban nem játszották de dvd-n meg van.Vagyis hát én netmozin néztem.
És a pasi benne... jézus..odavág =P~ :x :x :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 25 (szombat), 17:49 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Én most annak ajánlanék, aki szereti Mozartot :)

Először is a Szántó György: Mozart kutyája című könyvet, ami gyakorlatilag Mozart utolsó éveit dolgozza fel, és talán nem is ő a főszereplő, hanem a kutyája, aki végig mellette van, kitart mellette, és mikor Mozart meghal, ő egyedül kíséri ki a temetőbe. Nagyon szép könyv, tényleg.

Aztán Alon Schmucklertől a Rekviem Theophilért című könyvet, ami arra épül, hogy Mozart haláláról nagyon keveset tudunk, és az is elég zavaros. Mi van, ha Mozart csak megrendezte a halálát, több nyomós okból kifolyólag? Ezzel foglalkozik a szerző, és eddig nagyon megnyerően teszi, bár még csak a könyv felénél járok :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 25 (szombat), 13:54 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Kate. írta:
Szijasztok!

Én A macskám, a családom és a fiúk című könyvet ajánlom Louise Rennison -tól, azoknak akik szeretik a humort és a csajos sztorikat és persze a szerelmet. :-) Több része is van.Én személyszerint imádtam és végig röhögtem az egészet
:-D

Puszi


Néhány éve olvastam, tényleg vicces! Imádtam azt a macskát! :D
Tavaly, ha jól tudom, filmet is csináltak belőle. Viszont nem hallottam róla a magyar mozikban, szóval... :roll:
Mindenesetre a könyv tényleg vicces, főleg, hogy a főszereplő is egy kissé zizzent... A macskáját viszont akkor sem tudja überelni. Aaz nagyon odavágott! Szerintem már érte megéri elolvasni. :mrgreen:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 25 (szombat), 11:38 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 24 (péntek), 19:28
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: bárhol.akárhol.mindenhol.:)
Szijasztok!

Én A macskám, a családom és a fiúk című könyvet ajánlom Louise Rennison -tól, azoknak akik szeretik a humort és a csajos sztorikat és persze a szerelmet. :-) Több része is van.Én személyszerint imádtam és végig röhögtem az egészet
:-D
Nem nagy terjedelmű, olyan 200 oldal maximum.
Napló szerűen van megírva, de sok párbeszéd van benne.
Hát szóval imádam.És el is olvastattam a barátnőimmel és ők szintén odavannak érte. :-D Pedig nem mind szeretnek olvasni.Legalábbis ez elött.. :-D
Na hát igy ennyi.
Olvassátok el!
Szuperjó! :wink: :-D
Puszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 24 (péntek), 22:06 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Megjött.

Köszi még egyszer :)

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 24 (péntek), 21:24 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Kathy írta:

Szia! Ha még keresed nekem megvan. Ha gondolod elküldöm emailben. Egyébként én is szeretem az Eragont, és pont nemrég kezdtem újra olvasni. :)


Még mindig keresem.

A lionela33(kukac)gmail(pont)com -ra küldd légyszi.

Nagyon köszi _U_


UI: Amúgy a 3. kötet már olyan vastag, hogy önvédelmi fegyvernek is használható :lol:

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 24 (péntek), 21:15 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Lionela írta:
Nem ajánlok, hanem inkább keresek.

Nem tudom miért emlékeztem úgy hogy megvan a gépemen, de immáron nyilvánvalóvá vált számomra hogy nincs, szóval nagy erőkkel keresném az Eragon 1. kötetét word dokumentum formájában.

Akinek megvan, vagy tudja hol lehetne leszedni, ne tartsa vissza magát :)


Most kaptam meg a 3. kötetet és újra akarom olvasni az első kettőt. Ám hiába vannak meg könyvben, inkább gépen szerezném megtenni.

Előre is köszi.



Szia! Ha még keresed nekem megvan. Ha gondolod elküldöm emailben. Egyébként én is szeretem az Eragont, és pont nemrég kezdtem újra olvasni. :)

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 24 (péntek), 21:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Nem ajánlok, hanem inkább keresek.

Nem tudom miért emlékeztem úgy hogy megvan a gépemen, de immáron nyilvánvalóvá vált számomra hogy nincs, szóval nagy erőkkel keresném az Eragon 1. kötetét word dokumentum formájában.

Akinek megvan, vagy tudja hol lehetne leszedni, ne tartsa vissza magát :)


Most kaptam meg a 3. kötetet és újra akarom olvasni az első kettőt. Ám hiába vannak meg könyvben, inkább gépen szerezném megtenni.

Előre is köszi.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 23 (csütörtök), 10:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 14 (kedd), 7:49
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: A regényeim és a fantázia birodalmában
Anne írta:
Aki szereti Sisit, annak nagyon ajánlom Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné című könyvét, mert nagyon szép, és az egyik kedvenc Róla szóló könyvem :-D




Sisiről annó készült egy három részes film is, amitől néhol sírhatnékom volt. :wink:

_________________
"Aramanth városa kör alakban,sőt dob formájában épült,hiszen magas fal veszi körül-ezt réges régen emelték,hogy védelmezzék a város népét a síkság harcias törzseitől."
/William Nicholson-A Szél Dalnoka/

"Az oké, ha félsz. A lényeg, hogy ne küzdj ellene."
\The 100\


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 09 (csütörtök), 16:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 10 (vasárnap), 15:28
Hozzászólások: 48
Tartózkodási hely: A menny és a pokol között...
Lilyana írta:
Tania írta:
A Mediátor jóóó :D de tök rossz volt, hogy valaki nekem előre lelőtte a poént véletlenül >.<


A kedvenc Meg Cabot-sorozatom! :D Annyira szép, és annyira áh...!
Ahogy felvezeti a szálakat, a szereplőket, a kavarásokat. A végén még könnyeztem is.


Na ez az a könny, amit nem lehet megunni, mert tényleg egy jó story! =)

_________________
"A szó olyan, mint a méh: méze és fullánkja van." (Talmud)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 02 (csütörtök), 14:16 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Lehet, hogy inkább ide kellett volna... na mindegy. Őszintén - és még erőteljesen a történet hatása alatt - ajánlom Neil Gaiman Sosehol című regényét. (Hogy miért, azt kifejtettem az Olvasókör topicban. :) )
Van egy kicsi Csillagpor beütése - bár ezt egyelőre csak a filmváltozat alapján mondom -, tip-top kis menyasszony, különleges képességgel megáldott, a semmiből a gyanútlan (és alapból néha kicsit mulya) főhős életébe csöppenő lány... De innentől nagyon más - lehet, hogy a Csp könyvhöz képest nem, a filmhez képest igen. (Viharfokra például néha kívánkoznék, Lenti Londonba... hááát, inkább csak egy gyors terepszemle erejéig, lehetőleg láthatatlanul.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 29 (vasárnap), 14:26 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 28 (hétfő), 15:40
Hozzászólások: 158
Tartózkodási hely: Valahol Európában
Aki szereti Sisit, annak nagyon ajánlom Zsigray Julianna: Erzsébet magyar királyné című könyvét, mert nagyon szép, és az egyik kedvenc Róla szóló könyvem :-D

_________________
"Nézz meg mindent, járj a magad útján s akkor nem árt meg semmi. Ha nem szép, amit látsz, hát aztán? Mindenképpen nézd meg. Legközelebb majd nem kell odanézned.."
Edna Ferber


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 28 (szombat), 21:44 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Tania írta:
A Mediátor jóóó :D de tök rossz volt, hogy valaki nekem előre lelőtte a poént véletlenül >.<


A kedvenc Meg Cabot-sorozatom! :D Annyira szép, és annyira áh...!
Ahogy felvezeti a szálakat, a szereplőket, a kavarásokat. A végén még könnyeztem is.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 28 (szombat), 21:24 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 január 28 (szerda), 22:00
Hozzászólások: 29
Tania írta:
A Mediátor jóóó :D de tök rossz volt, hogy valaki nekem előre lelőtte a poént véletlenül >.<



A Mediátor tényleg nagyon jó! Én összevissza olvastam a köteteket, mert könyvtárból vettem ki, de még így is élmény volt.

_________________
Ha nem volna utolsó pillanat, semmi sem készülne el!

http://theparadies.blogspot.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség