Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2021 november 28 (vasárnap), 10:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 21:43 
Fanficbúvár

-

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:04-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 20:27 
Írópalánta

irisz26 írta:
Csak azt tudom mondnai, amit AgiVega. Az Eragont én el se kezdtem, mert az első oldalon már meguntam :oops: tudom, hogy nem szabad az eleje alapján ítélni, úgyhogy egyszer majd talán elolvasom. :D

Nekem sikerült végigunnom az Eragont, azért telt teljes három hónapomba, hogy végigrágjam magam rajta. Gondolom a Lord of the Rings rajongóknak tetszeni fog, mert eléggé tolkienes stílusú a regény, vagyis harminc oldalon keresztül csak a fű nő, de az roppant részletesen :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 20:12 
Tollforgató

Ananke írta:
Segítsetek, légyszíves!
Nyertem egy 5000Ftos könyvutalványt (na igen, én a szerencsés:D) és a Lapics könyvesboltban kell levásárolnom.
Nem tud valaki ajánlani viszonylag frissen megjelent jó könyveket? Nagyjából mindegy, miylen műfajban, csak jó legyen. :) Előre is köszönöm midnenkinek! Üdv: Ananke

Ui.: És hogy a topikhoz is kapcsoldójunk: a Gergő-kötetekhez (Böszörményi valaki) mit szóltok? Szerintem aranyosak voltak, bár kicsit gyerekkönyv...

Csak azt tudom mondnai, amit AgiVega. Az Eragont én el se kezdtem, mert az első oldalon már meguntam :oops: tudom, hogy nem szabad az eleje alapján ítélni, úgyhogy egyszer majd talán elolvasom. :D
De én is a Szamarkandi Amulettet és a Gólem szemét ajánlom! Sokkal többet érsz velük, mint az Eragonnal! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 20:03 
Írópalánta

Ananke írta:
Segítsetek, légyszíves!
Nyertem egy 5000Ftos könyvutalványt (na igen, én a szerencsés:D) és a Lapics könyvesboltban kell levásárolnom.
Nem tud valaki ajánlani viszonylag frissen megjelent jó könyveket? Nagyjából mindegy, miylen műfajban, csak jó legyen. :) Előre is köszönöm midnenkinek! Üdv: Ananke

Ui.: És hogy a topikhoz is kapcsoldójunk: a Gergő-kötetekhez (Böszörményi valaki) mit szóltok? Szerintem aranyosak voltak, bár kicsit gyerekkönyv...

Gergő? Jajjj... én abból csak az elsőt olvastam, de azt is végigszenvedtem. Borzasztóan erőltetettnek tűnt, afféle felesleges jópofizás...
Fentebb említették Eragont... hááááát... bevallom, arról meg az volt az érzésem, hogy tiszta Star Wars meg Lord of the Rings, és eredeti ötlet alig van benne. Eragon = Luke Sykwalker, az öreg varázsló (épp nem jut eszembe a neve) = Ben Kenobi, Arya tisztára Leiá-s helyzetben jelenik meg (börtön, ahonnan Luke, vagyis Eragon kiszabadítja Han, vagyis Murtagh segítségével... szóval szerintem nagy koppintás az egész). Egyedül Sapphira a sárkány jött be, mint karakter. Szóval a másodikat biztos nem olvasom el az Eragon sorozatból, nekem csalódás volt.
Viszont ha még nem olvastad, akkor Jonathan Stroudtól a Szamarkandi amulett és a Gólem szeme zseniális. Teljesen levett a lábamról.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 26 (vasárnap), 9:41 
Ó-nagy-admin "backstage"

Ananke írta:
Segítsetek, légyszíves!

Eragon... Nemrég olvastam és nekem nagyon tetszett (meg rajtam kívül jópár embernek, ugyanis az USÁban megelőzte a Harry Potter köteteket)

Kép

MyAnimelist

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 25 (szombat), 23:36 
Fanfic-faló

Segítsetek, légyszíves!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 25 (szombat), 2:05 
Tollforgató

AgiVega írta:

Ó, bennem mindig a leggagyibb dolgok maradnak meg, a legjelentéktelenebb részletekkel... anyut mindig megdöbbentem, hogy mi minden baromságra vagyok képes emlékezni akár egész kicsi koromból is... :wink:

Én is az apró hülyeségekre emlékszem általában. :D De ez a törire igazabb. A könyvben az apróbetűs részt tudom, az évszámokat meg nem mindig. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 24 (péntek), 23:58 
Írópalánta

irisz26 írta:
Én másra nem emlékszem. Csak a sorozatoknak az első részéből megjósoltam az utolsót. :D Az ilyen filmekre már nem is emlékszem, nem maradtak meg bennem. :D

Nem baj! Offoljunk! :D

Ó, bennem mindig a leggagyibb dolgok maradnak meg, a legjelentéktelenebb részletekkel... anyut mindig megdöbbentem, hogy mi minden baromságra vagyok képes emlékezni akár egész kicsi koromból is... :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 24 (péntek), 23:24 
Tollforgató

AgiVega írta:

Az első ilyen 'plotjóslásom', amire emlékszem, kb. nyolc vagy kilenc éves koromban történt. A film címe, ha jól emléxem, a Fekete bársonyruha (vagy vmi ilyesmi) volt. Volt benne egy szegény család, amelyből a lány egy úriházhoz ment szolgálni, és az úrikisasszony irtó szemét volt vele. Aztán jött egy jelenet, amikor az úrikisasszony odarohant a nagyanyjához, hogy jaj, baj van, segítsen neki. Én beszóltam: ez tuti terhes... Anyuéknak ez cseppet sem volt ilyen nyilvánvaló, és egész ledöbbentek, amikor kiderült, hogy a kis 3.14csa tényleg terhes... aztán jól belehalt a szülésbe, a főhősnő pedig örökbefogadta a kis árvát... :roll:
Na, de ez már nagyon off volt, bocsi... :oops:

Én másra nem emlékszem. Csak a sorozatoknak az első részéből megjósoltam az utolsót. :D Az ilyen filmekre már nem is emlékszem, nem maradtak meg bennem. :D

Nem baj! Offoljunk! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 24 (péntek), 22:37 
Írópalánta

irisz26 írta:
Ez tök jó lehet, hogy így előre tudod. Nekem is vannak néha tippjeim és azok is be szoktak jönni, de én azokra csak néhány elejtett mondatból következtetek. :D De komolyan! Nem tudom már melyik filmben volt egy tök halkan elmondott mondat. Rám meg néha rámjön az a "minden mondatot meghallok és kifigurázok" roham, úgyhogy egy csomót ismételgettem a mondatot és nevettem rajta, és csak viccből elkezdtem mondani, hogy tuti ez meg ez lesz. És az lett.

Na, ez olyan értelmes volt :D

Az első ilyen 'plotjóslásom', amire emlékszem, kb. nyolc vagy kilenc éves koromban történt. A film címe, ha jól emléxem, a Fekete bársonyruha (vagy vmi ilyesmi) volt. Volt benne egy szegény család, amelyből a lány egy úriházhoz ment szolgálni, és az úrikisasszony irtó szemét volt vele. Aztán jött egy jelenet, amikor az úrikisasszony odarohant a nagyanyjához, hogy jaj, baj van, segítsen neki. Én beszóltam: ez tuti terhes... Anyuéknak ez cseppet sem volt ilyen nyilvánvaló, és egész ledöbbentek, amikor kiderült, hogy a kis 3.14csa tényleg terhes... aztán jól belehalt a szülésbe, a főhősnő pedig örökbefogadta a kis árvát... :roll:
Na, de ez már nagyon off volt, bocsi... :oops:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 24 (péntek), 21:42 
Tollforgató

AgiVega írta:
Én már az első rész végén tudtam, hogy a pasi még 'nincs leírva'. Olyan magától értetődő volt... Persze, lehet, hogy nem mindenkinek. Egy hátulütője is van annak, ha az embernek jól megy a 'plottolás' (vagyis a cselekmény csűrése-csavarása): sajnos sok könyv és film kifejletét ki tudom találni előre, és így elmarad számomra a poén. Anyukámat nem egyszer döbbentettem le, amikor bemondtam, hogy 'szerintem ez lesz a vége, legalábbis ha én írtam volna ezt a sztorit, akkor így meg így fejezném be', és tényleg az lett a vége... :roll: Áldás és átok egyszerre :wink:

Ez tök jó lehet, hogy így előre tudod. Nekem is vannak néha tippjeim és azok is be szoktak jönni, de én azokra csak néhány elejtett mondatból következtetek. :D De komolyan! Nem tudom már melyik filmben volt egy tök halkan elmondott mondat. Rám meg néha rámjön az a "minden mondatot meghallok és kifigurázok" roham, úgyhogy egy csomót ismételgettem a mondatot és nevettem rajta, és csak viccből elkezdtem mondani, hogy tuti ez meg ez lesz. És az lett.

Na, ez olyan értelmes volt :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 23 (csütörtök), 20:01 
Írópalánta

irisz26 írta:
Én egyszerre kivettem a könyvtárból az összes részt, úgyhogy nem volt időm közben gondolkodni :D De akkor sem jutott eszembe, hogy az a Hogyishívják lehetett. Csak mikor először említették, hogy tolókocsis az illető, akkor esett le nekem is. :D

Én már az első rész végén tudtam, hogy a pasi még 'nincs leírva'. Olyan magától értetődő volt... Persze, lehet, hogy nem mindenkinek. Egy hátulütője is van annak, ha az embernek jól megy a 'plottolás' (vagyis a cselekmény csűrése-csavarása): sajnos sok könyv és film kifejletét ki tudom találni előre, és így elmarad számomra a poén. Anyukámat nem egyszer döbbentettem le, amikor bemondtam, hogy 'szerintem ez lesz a vége, legalábbis ha én írtam volna ezt a sztorit, akkor így meg így fejezném be', és tényleg az lett a vége... :roll: Áldás és átok egyszerre :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 23 (csütörtök), 17:36 
Tollforgató

AgiVega írta:

Én annak a trilógiának az első kötetét egy nap alatt olvastam el, szerintem az volt a legizgisebb része. A második annyira nem tetszett, azért hosszabb időbe telt végigolvasni, a harmadikat pedig angolul olvastam, úgyhogy jóval több időbe telt (már azt hittem, hogy a harmadikat nem akarják magyarul megjelentetni, és amikor ráakadtam egy antikváriumban angolul, muszáj volt megvennem... egyébként a harmadik könyv főgonoszát elég könnyen ki lehetett következtetni, nem? Engem legalábbis egy cseppet sem ért meglepetésként...)

Én egyszerre kivettem a könyvtárból az összes részt, úgyhogy nem volt időm közben gondolkodni :D De akkor sem jutott eszembe, hogy az a Hogyishívják lehetett. Csak mikor először említették, hogy tolókocsis az illető, akkor esett le nekem is. :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 23 (csütörtök), 11:10 
Írópalánta

irisz26 írta:
AgiVega írta:

Nekem az a Jim és Adelaide-os könyv (Külvárosi királynő) cseppet sem tetszett, de a Sally Lockhart (hah, LOCKHART!) trilógia nagyon :lol:

Nekem az is tetszett. :D Főleg az egyik rész, amin én betegre röhögtem magamat, de most inkább nem idézném. :D
A Sally Lockhart trilógiát imádtam! Most is imádom :D Asszem 3 napba telt kiolvasni a leghosszabb részét. Egyszerűen nem bírtam letenni a könyvet. Azt olvasva maradtam fenn életemben először (olvasás miatt) hajnali egyig :D Azóta...

Én annak a trilógiának az első kötetét egy nap alatt olvastam el, szerintem az volt a legizgisebb része. A második annyira nem tetszett, azért hosszabb időbe telt végigolvasni, a harmadikat pedig angolul olvastam, úgyhogy jóval több időbe telt (már azt hittem, hogy a harmadikat nem akarják magyarul megjelentetni, és amikor ráakadtam egy antikváriumban angolul, muszáj volt megvennem... egyébként a harmadik könyv főgonoszát elég könnyen ki lehetett következtetni, nem? Engem legalábbis egy cseppet sem ért meglepetésként...)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 23:27 
Tollforgató

AgiVega írta:

Nekem az a Jim és Adelaide-os könyv (Külvárosi királynő) cseppet sem tetszett, de a Sally Lockhart (hah, LOCKHART!) trilógia nagyon :lol:

Nekem az is tetszett. :D Főleg az egyik rész, amin én betegre röhögtem magamat, de most inkább nem idézném. :D
A Sally Lockhart trilógiát imádtam! Most is imádom :D Asszem 3 napba telt kiolvasni a leghosszabb részét. Egyszerűen nem bírtam letenni a könyvet. Azt olvasva maradtam fenn életemben először (olvasás miatt) hajnali egyig :D Azóta...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 22:45 
Írópalánta

irisz26 írta:
[Mindenben egyetértek AgiVegával!! :D Nat tényleg olyan SZEXI! :D

A Philip Pullman Rubin és Füstje + a folytatások tényleg állati jók! De három folytatása van. A 3. később játszódik. Jim és Adelaide a főszereplők. :D Ezt biztos sokan értették. :D

Az Artemis Fowl pedig egyszerűen szuper! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 22:19 
Tollforgató

AgiVega írta:
Látom, nagy kedvencemet, a Bartimaeus trilógiát már említették itt, de csak megerősíteni tudom: olvassátok el, csúcs. Bartimaeus a dzsin eszméletlen jó fej, Nathaniel a varázslókölyök pedig szimplán SZEXI. 8)
Annak a hozzászólónak is teljesen igazat adok, akinek Philip Pullman Rubin és füst (plusz a két folytatása) tetszett. Érdekes módon nekem viszont Pullman Északi fény (plusz annak a két folytatása) nagyon nem jött be. Különös, hogy ugyanaz az író két ennyire eltérő sorozatot írt és az egyikért rajongtam, a másikat pedig szabályosan utáltam. :roll:
Amit viszont - úgy vettem észre - senki sem említett: Eoin Colfertől az Artemis Fowl sorozat. Magyarul sajna csak az első két kötet jelent meg, de én az összes eddig megjelent öt kötetet olvastam (angolul, naná). Roppant szórakoztató, magával ragadó történet egy zseni kisfiúról, aki kapzsi, beképzelt, barátságtalan és borzasztóan önző (és fiú létére lány neve van: Artemis). Arty elhatározza, hogy váltságdíjért elrabol egy tündért, ám ez a tündérrablás megváltoztatja az életét. Ahogy jobban megismeri a tündéreket, úgy lopódzik be az életébe a fény, a barátság, a szeretet. Igazán szívet melengető és még vicces is. Az Artemis által elrabolt tündérleány (Pinduri Berkenye, a tündér rendőrség századosa) pedig igazán remek csaj, az a fajta, aki aztán helyre tudja tenni az öntelt fiút - általában egy-egy jól irányzott balegyenessel. (A fanfictionneten az Artemis ficek jórésze Artemist Berkenyével - angol nevén Hollyval - shippeli, és bevallom, én magam is :wink: )

Mindenben egyetértek AgiVegával!! :D Nat tényleg olyan SZEXI! :D

A Philip Pullman Rubin és Füstje + a folytatások tényleg állati jók! De három folytatása van. A 3. később játszódik. Jim és Adelaide a főszereplők. :D Ezt biztos sokan értették. :D

Az Artemis Fowl pedig egyszerűen szuper! :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 22 (szerda), 0:50 
Írópalánta

Látom, nagy kedvencemet, a Bartimaeus trilógiát már említették itt, de csak megerősíteni tudom: olvassátok el, csúcs. Bartimaeus a dzsin eszméletlen jó fej, Nathaniel a varázslókölyök pedig szimplán SZEXI. 8)
Annak a hozzászólónak is teljesen igazat adok, akinek Philip Pullman Rubin és füst (plusz a két folytatása) tetszett. Érdekes módon nekem viszont Pullman Északi fény (plusz annak a két folytatása) nagyon nem jött be. Különös, hogy ugyanaz az író két ennyire eltérő sorozatot írt és az egyikért rajongtam, a másikat pedig szabályosan utáltam. :roll:
Amit viszont - úgy vettem észre - senki sem említett: Eoin Colfertől az Artemis Fowl sorozat. Magyarul sajna csak az első két kötet jelent meg, de én az összes eddig megjelent öt kötetet olvastam (angolul, naná). Roppant szórakoztató, magával ragadó történet egy zseni kisfiúról, aki kapzsi, beképzelt, barátságtalan és borzasztóan önző (és fiú létére lány neve van: Artemis). Arty elhatározza, hogy váltságdíjért elrabol egy tündért, ám ez a tündérrablás megváltoztatja az életét. Ahogy jobban megismeri a tündéreket, úgy lopódzik be az életébe a fény, a barátság, a szeretet. Igazán szívet melengető és még vicces is. Az Artemis által elrabolt tündérleány (Pinduri Berkenye, a tündér rendőrség századosa) pedig igazán remek csaj, az a fajta, aki aztán helyre tudja tenni az öntelt fiút - általában egy-egy jól irányzott balegyenessel. (A fanfictionneten az Artemis ficek jórésze Artemist Berkenyével - angol nevén Hollyval - shippeli, és bevallom, én magam is :wink: )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 20 (hétfő), 20:33 
Fanfic-faló

zsyraf írta:
móricz zsigmond: rokonok rulez! :roll:

Jhuj, azt a múlthét szombaton láttam, és kiestem a moziszékből...^^
Majd muszáj lesz elolvasnom is... ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 20 (hétfő), 18:27 
Írópalánta

móricz zsigmond: rokonok rulez! :roll:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 20 (hétfő), 18:01 
Tollforgató

Milyen könyvtár az, ahol nincs bent a Büszkeség és balítélet? X-( Mégis, hány példányt tartanak egy könyvből? Úgy látszik nem eleget!!! :(( Belldandy, olvastam, hogy te is májusi vagy. :) Hányadikán születtél? A neved az " Aa! Megamisama!" - ból van? ;) ;;)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Olvasni...
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 23:27 
Fanficbúvár

-

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:31-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: BB::: :))
HozzászólásElküldve: 2006 március 16 (csütörtök), 12:58 
Zöldfülű

Tök jó, hogy ismeritek!!!

Belldandy: én is imádom Mr Darcyt! Egy csomó feldolgozásban láttam már a filemt! Valahi fantasztikus! :oops: :x _U_

Lex: Mindenképpen olvasd el! Ajűnlom a Büszkeség és balítéletet, aztén az Értelem és érzelem is jó. Valamint a Mansfield park. És mindegyikből készült film is!

Amikor a Mansfield parkot olvastam épp szerelmes voltam a legjobb barátomba, szóval az a könyv... alig bírtam letenni. (de nem árulom el miről szól...)

És akiket még tudok ajánlani azok a Bronte nővérek. Három lánytestvér és mindegyik író! és hihetetlenül jók! :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 15 (szerda), 23:34 
Tollforgató

Büszkeség és balítélet? Most akarom sorban elolvasni Austen kisasszony műveit. Tuti, hogy azzal kezdem 8-> Szokott valaki Nora Roberts-től olvasni? :g

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Olvasni...
HozzászólásElküldve: 2006 március 15 (szerda), 10:36 
Sztorihajhász

Masa írta:
Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, Mansfield Park, Jane Eyre...

Ezeket olvassa elestleg valaki? :wink:

Büszkeség és balítélet!!! *halálosan szerelmes Mr. Darcy-ba* Egyszerűen imádtam!! ;)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 14 (kedd), 21:40 
Fanfic-faló

Belldandy írta:
Én most fogok elkezdeni egy regényt... Rókák a szőlősben a címe (azt hiszem :wink: :? ) Nem ismeri esetleg valaki? Franciaországban játszódik.

Én már találkoztam vele itthon, a polcon, de még nem nyitottam ki... :roll: :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Olvasni...
HozzászólásElküldve: 2006 március 14 (kedd), 21:11 
Zöldfülű

Büszkeség és balítélet, Értelem és érzelem, Mansfield Park, Jane Eyre...

Ezeket olvassa elestleg valaki? :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 13 (hétfő), 17:21 
Fanficbúvár

-

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:30-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 13 (hétfő), 11:48 
Ó-nagy-admin "backstage"

mena írta:
nekem megvan az első, meg a 4.et olvastam aus könyvtár, de nem vettem mög.(nem vót miből) ami tetszik benne, az a vámpírok megjelenítése, ami meg nem, az a főszereplő :-D de elolvasnám a könyveket, ha vki kölcsönadná, de nem adja, mert rajtam kívül a haveri körömben senkit nem érdekelnek ilyen "elvont dolgok", mint fantasy, vagy hp, vagy vámpírok. evvan :twisted: :twisted: :twisted: befejeztem az öntömjénező litániát :oops:

Nem tetszik a főszereplő? Pedig csúcsszuper! Oké az első kötetben még elég gyengusz szegény, de ahogy nő a kötetek száma úgy vállik egyre jobbá!
Igazából a 3. kötet táján volt, amikor végeleg a szívembe zártam őt is... A 7.-8. kötetben pedig már egyenesen zseniális a csaj.

Kép

MyAnimelist

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 12 (vasárnap), 14:32 
Fanficbúvár

-

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 17:30-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 11 (szombat), 19:13 
Ó-nagy-admin "backstage"

Lillith Darkmoon írta:
Anita Blaket olvas valaki ? Szerintem a világ legjobb könyvei . Laurell K Hamilton írja és szerencsére nem tervezi a befejezést. Vámpírokról, vérfarkasokról, nekromantákról, tündérekről, lyncantrópokról, boszorkákról szól és mindemről ami lélegzetelállító. És ez mind a mai világban egy belevaló csajjal történik. Imáááááádom :o

Megvan az eddig megjelent mind a 8 könyve... Egyszerűen zseniális...

Kép

MyAnimelist

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 11 (szombat), 18:57 
Anita Blaket olvas valaki ? Szerintem a világ legjobb könyvei . Laurell K Hamilton írja és szerencsére nem tervezi a befejezést. Vámpírokról, vérfarkasokról, nekromantákról, tündérekről, lyncantrópokról, boszorkákról szól és mindemről ami lélegzetelállító. És ez mind a mai világban egy belevaló csajjal történik. Imáááááádom :o

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 10 (péntek), 22:20 
Zöldfülű

Akkor hajrá!!!! Sztem nagyon jóóóóóóó!!! Nem fogod megbánni az elolvasást!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 10 (péntek), 20:29 
Ó-nagy-admin "backstage"

Lily Evans Potter írta:
Az Eragont olvasta valaki? És ha olvasta akkor nem tudja véletlen, hogy mikor lesz folytatás?

Nincs 2 órája, hogy megvettem. Most itt fekszikfrissen és ropógósan az ágyam mellett, arra várván, hogy vasárnap a vonaton ülve nekikezdjek...

Kép

MyAnimelist

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 10 (péntek), 20:21 
Fanficbúvár

Nem...
Amugy ti még milyen fantasy-könyveket olvastok szívesen?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 március 06 (hétfő), 20:58 
Zöldfülű

Az Eragont olvasta valaki? És ha olvasta akkor nem tudja véletlen, hogy mikor lesz folytatás?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 24 (péntek), 13:11 
Zöldfülű

aneszto írta:
ohh, drows könyveket szeressük^^ eddig a teljes Drizztet olvtam, meg ökörködtünk róluk... Pókkirálynő háborújáról meg csak annyit hallottam h van benne valami Pharaun, aki nagy arc... és hogy felgyújtják bnenne Menzoberranzant^^ Peace28, ha továbbolvod a sorozatot, akkor tíz felett inkább hagyd abba... Drizzt elkezd oldalakon keresztül filózni, érzelmi katasztrófa... $blah

Igen, én is ezt az érzelmes-dolgot hallottam a könyvekről. Aztán nem akartam csalódni, abbahagytam a harmadik után. :)
De azért majd próba-szerencse alapon tovább olvasom.
Felgyújtják a pókkirálynőben Menzoberanzant? Neee! Az a legjobb helyszín. :(

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 23 (csütörtök), 20:11 
Fanficbúvár

aneszto írta:
Pókkirálynő háborújáról meg csak annyit hallottam h van benne valami Pharaun, aki nagy arc... és hogy felgyújtják bnenne Menzoberranzant^^

valami ilyesmi :) csak nemcsak Menzoberranzant, hanem Ched Nasadot ish

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 23 (csütörtök), 18:49 
Zöldfülű

aneszto írta:
ohh, drows könyveket szeressük^^ eddig a teljes Drizztet olvtam, meg ökörködtünk róluk... Pókkirálynő háborújáról meg csak annyit hallottam h van benne valami Pharaun, aki nagy arc... és hogy felgyújtják bnenne Menzoberranzant^^ Peace28, ha továbbolvod a sorozatot, akkor tíz felett inkább hagyd abba... Drizzt elkezd oldalakon keresztül filózni, érzelmi katasztrófa... $blah

Most mi van, nem tudom mi bajod. :P Nekem tetszik jónéhány ilyen rész. Bár ti Drizztre és Zakra is azt mondjátok, hogy túl érzelgősek mit, de nekem ők a kedvenc karaktereim, épp azért, mert nem olyan megyek-és-kinyesek-ezer-iblith-szívet drowok.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 23 (csütörtök), 17:30 
Szárnybontogató

**Gumiszoba-alapító**

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 23 (csütörtök), 16:51 
Zöldfülű

GothWitch írta:
Idézet:
A Pókkirálynő háborújáról még nem hallottam. Miről szól? (hülye kérdés, gondolom egy háborúról... )

Elég hosszú :) Tulajdonképpen egy csapat sötételfről, akik elindulnak megkeresni Lolth-ot ( aki a pókkirálynő meg a sötételfek istennője), mivel nem válaszol a papnők imáira, így azok nem tudnak varázsolni, csak a mágusok =) a végén meg kicseszik velük Lolth, azt kinyírja őket... brrrr, pókok, fujj

ez a drizzt do urden trilógia vmelyik folytatása?
mert a 3 alapkönyv fantasztikus lett, de tovább még nem olvastam

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 22 (szerda), 17:08 
Sztorihajhász

Én most fogok elkezdeni egy regényt... Rókák a szőlősben a címe (azt hiszem :wink: :? ) Nem ismeri esetleg valaki? Franciaországban játszódik.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 21 (kedd), 21:48 
Fanficbúvár

Idézet:
A Pókkirálynő háborújáról még nem hallottam. Miről szól? (hülye kérdés, gondolom egy háborúról... )

Elég hosszú :) Tulajdonképpen egy csapat sötételfről, akik elindulnak megkeresni Lolth-ot ( aki a pókkirálynő meg a sötételfek istennője), mivel nem válaszol a papnők imáira, így azok nem tudnak varázsolni, csak a mágusok =) a végén meg kicseszik velük Lolth, azt kinyírja őket... brrrr, pókok, fujj

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 21 (kedd), 19:46 
Zöldfülű

Brandon Hackett Erdőholdas könyveit ajánlom mindenkinek, aki szereti a sci-fit. Magyarok közül Lőrinc L. László (szerintem sokan ismerik), és Szélesi Sándor (/Anthony Sheenard) könyvei nekem nagyon tetszettek, tetszenek. Sheenardtól főleg a Vadásznak vadásza sorozat (a címe nem tudom, mi, de ez az első könyv).
A Pókkirálynő háborújáról még nem hallottam. Miről szól? (hülye kérdés, gondolom egy háborúról...:) )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 21 (kedd), 18:40 
Fanficbúvár

Hmhmhmhmhmh.... kár :D pedig nagyon jó :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 21 (kedd), 15:30 
Írópalánta

én csak egy képet láttam.. fanartot... abba beleszerettem.. egyébként nem :P

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 21 (kedd), 14:37 
Fanficbúvár

Hm, valakinek ismerős a Pókkirálynő háborúja című könyvsorozat? ( Forgotten Realms) Mert én most azt olvasom, az uccsó részt, és nagyon baba :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 12 (vasárnap), 14:33 
Zöldfülű

BrigeT írta:
Clio Falcon írta:
Én nem régen a Lestat a vámpírt kezdtem el olvasni, de megszakítottam... igazából nem azért mert unalmasnak találom, egyszerűen, ha egy könyv nem olyan könnyed, akkor van, hogy hosszabb-rövidebb időre szüneteltetem. Az a tapasztalat, hogy az Interjú a vámpírral még ennél is vontatottabb volt, mert Louis folyton nyáverog benne.
Most Az Erzsébet magyar királynő van terítéken, aminek hangulata elragadott, és a Vérben úszó rózsák című novellámat is ennek köszönhetem.

Apropó, itt előbb a Sötét anyag trilógiáról volt szó. Szerintem fantasztikusak azok a könyvek. Az első részét nem olvastam, de A titokzatos kés és a Borostyán látcső igazán jó. Érdemes elolvasni.

Basszus, ne már! Te pont azokat a részeit olvastad, amit én nem (de szeretném, csak nem tom megszerezni őket :(( )

Igazából nekem sincs meg a harmadik rész, csak a barátnőmnek. Hetekig kutatta a könyvesboltokat, és végül egy raktár legmélyebb dobozának az aljáról került elő egy poros példány. A könyvesboltokban azóta rettegnek tőle, mert legutóbb ezt a Lestattal játszotta el... :lol: mindenhonnan kihordták.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 10 (péntek), 23:01 
Fanfic-faló

BrigeT írta:
Miért, te legalább a második kötetig eljutottál. Én még addig sem...

Hú, lehet hogy elolvason A gyertyák csonkig égnek-et, de most előbb a Szép új világot akarom, mert az egyik bnőm ajánlotta.
Hmm... Ha így folytatom, olyan sok olvasnivalót össze fogok gyűjteni, hogy 60 éves koromra sem végzek vele...
Szelektálnom kéne, de nincs szívem... :cry:

Hát nem is kell... Egyszer csak elolvasod mindet... :wink:
Én még nagyon szerettem a Szerb Antaltól az Utas és Holdvilág-ot. :wink:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 február 10 (péntek), 14:52 
Szárnybontogató

Clio Falcon írta:
Én nem régen a Lestat a vámpírt kezdtem el olvasni, de megszakítottam... igazából nem azért mert unalmasnak találom, egyszerűen, ha egy könyv nem olyan könnyed, akkor van, hogy hosszabb-rövidebb időre szüneteltetem. Az a tapasztalat, hogy az Interjú a vámpírral még ennél is vontatottabb volt, mert Louis folyton nyáverog benne.
Most Az Erzsébet magyar királynő van terítéken, aminek hangulata elragadott, és a Vérben úszó rózsák című novellámat is ennek köszönhetem.

Apropó, itt előbb a Sötét anyag trilógiáról volt szó. Szerintem fantasztikusak azok a könyvek. Az első részét nem olvastam, de A titokzatos kés és a Borostyán látcső igazán jó. Érdemes elolvasni.

Basszus, ne már! Te pont azokat a részeit olvastad, amit én nem (de szeretném, csak nem tom megszerezni őket :(( )

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 848 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]