Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 05 (vasárnap), 4:06

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Szeretsz könyvet olvasni?
Életem minden percét betűk közt töltöm 46%  46%  [ 132 ]
Nagyon szeretek, de azért fontosabb dolgok is vannak az életben 33%  33%  [ 94 ]
Persze, hogy szeretek, de csak ritkán van rá időm 19%  19%  [ 56 ]
Annyira nem fontos számomra, jobb elfoglaltságot is találok 2%  2%  [ 6 ]
Hááát... Inkább megnézem filmen 0%  0%  [ 0 ]
Könyvet? Hülye vagy? Ki olvas már manapság könyvet? 0%  0%  [ 1 ]
Szavazatok száma : 289
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 13:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Luciatus írta:
h...De nem értek egyet azzal, hogy ez 100%-ig az iskola baja lenne, pont múltkor mondta valahol Hajós (talán a heti hetesben), hogy statisztika mutatja, hogy az a gyerek vesz kezébe könyvet, aki látja a szülőket olvasni, vagy látja, hogy otthon sok könyv van (természetesen van kivétel), de én is így kezdtem, levettem a polcról egy könyvet, odaültem anya mellé, és együtt olvastunk. Szóval sztem ez a szülők és a kisiskola felelőssége főleg, a gimnáziumokban már sokat nem bírnak alakítani a gyereken...


Az osztálytársad érdekes figura lehet. :shock:
Igen, a szülőnek kell mindent elkezdeni. Ehhez kapcsolódva: a múltkori Édes Anyanyelvünkben volt egy cikk, amiben egy doktori végzettségű kókler kifejtette, hogy szerinte nem kéne a gyerekeknek olyan mesét olvasni, amiben olyan kifejezések vannak, mint "daliás" vagy "koporsó"(Igen, ez komoly!) Azzal az indokkal, hogy gyakran még a felnőttek sem tudják, mit jelentenek. :shock: Most én vagyok hülye, és szégyellnem kéne magam azért, mert én is, meg a szüleim is tudjuk mi az a "daliás"? Már megbocsásson a doktor úr, de honnan a búbánatból fogja a következő nemzedék megtanulni az ilyen kifejezéseket, ha nem a mesékből? Nem véletlenül értjük még ma is a Halotti beszédet! Lassan a "hetedhét országra szóló lakodalom" helyett "globális bulit" fogunk csapni? $ear

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 13:21 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Hát én, mint már írtam, csak muszájból olvastam a kötelezőket. :roll: Egyszerűen nem kötöttek le...Példának okárért, ha már megemlítettétek Az egri csillagokat én, mikor elkezdtem olvasni rögtön abba is hagytam az első oldal után, és filózni kezdtem, hogy hogy fogom elolvasni...Nem tetszett. Elkaptam filmben - gondoltam így egyszerűbben menne az olvasás - és elaludtam... :oops: Kész.


Általánosban mindig olyan szempontokat kaptunk, amiket könyv nélkül lehetetlen lett volna leírni. Teszem azt :jellemezz egy mellékszereplőt vagy miért találtam furcsának xy viselkedését. Ja, és a szempontokból milliomegy volt. Vagyis legalább 7. Ezekhez még csatlakozott a szerző életrajza is.


Most, középiskolában egyetlen szempontunk van : a mű és én, esetleg egy szereplő jellemzése...

Persze, általában 3-4 óra rá van szánva a mű kitárgyalására, tehát lehetetlen nem elolvasni, mert a tanár mindent kérdez, és ha nincs válasz, megkapod a megfelelő jegyet...


És igen, a gyerekek nem szeretnek olvasni, mert nem értik a dolgok mögött megbúvó lényeget. Még komplikált.

Emlékszem, anyu segített elolvasni a kisködmönt, és ép neki jutott az utolsó fejezet, amin elpityeredett. És nem értettem miért. Nem rég vettem a fáradtságot újraolvastam,és akkor értettem meg.
A kis herceg szintén túl komoly.


Kellenek ezek, csak jó időpontban, és korrigálni kéne kicsit érdekesebb és könnyedebb dolgokkal pl:- igen, megint csak ez tudom felhozni példának - HP.

Mennyivel okosabb lenne 10 éves gyerekekkel azt olvastatni, hogy egy kisfiú harcol a jóért egy teljesen más világban, minthogy Gergő testvére meghal torokgyíkban, körítve olyan észrevételekkel-gondolok itt a szülők hozzáállására-, amik magasak és érthetetlenek egy gyereknek.

És szerintem nem csak azon kéne változtatni, hogy milyen korban mit, hanem, hogy milyen témájút....Ami érdekes és nem hangol le teljesen, pl: Oz a nagy varázsló.

Kár, hogy senkinek nem jut eszébe semmi értelmes. Csodálkozzanak csak tovább, hogy nem olvasnak a gyerekek...

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 13:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
hát sztem már az én korosztályom teljesen elhülyült... nemrég fejtette ki egyik osztálytársam, hogy mennyivel jobban szeret angolul olvasni, mint magyarul, és nem is érti, mi a jó a többszáz oldalas magyar művekben. Megkérdeztem, mit olvas most angolul, és közölte, hogy a Dzsungel könyvét, de azt az Oxfordos rövidített változatot, tudjátok, 30 oldal alapszavakkal. Soha életében nem olvasott el magyar művet végig, legyen az regény, dráma, vagy akár novella, és sztem ez siralmas. De nem értek egyet azzal, hogy ez 100%-ig az iskola baja lenne, pont múltkor mondta valahol Hajós (talán a heti hetesben), hogy statisztika mutatja, hogy az a gyerek vesz kezébe könyvet, aki látja a szülőket olvasni, vagy látja, hogy otthon sok könyv van (természetesen van kivétel), de én is így kezdtem, levettem a polcról egy könyvet, odaültem anya mellé, és együtt olvastunk. Szóval sztem ez a szülők és a kisiskola felelőssége főleg, a gimnáziumokban már sokat nem bírnak alakítani a gyereken...

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 12:47 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
De itt jön a kérdés, hogy honnan számít populárisnak az irodalom? Mondjuk Nemere gyermekkönyvei, amik anno sikerkönyvek voltak, szinte mind a barátságról, bátorságról, összefogásról szólnak, élvezetesek, és mégis fejleszti a rongy kölyköket. Vagy Kästner, neki se csak a két Lottija van, hanem hogy a fiúkat is el lehessen csípni, az Emil és a detektívek. Annyi jó író van, aki megszerettetné az irodalmat, ha hagynák.

Az viszont tényleg ostobaság lenne, ha annyira leadnák a szívonalat, hogy ne tanulják meg az alapokat. De a gyermekirodalom szerintem pont ettől jó, szinte ugyanazokat az eszközöket használja, mint a felnőtt, csak arányaiban eltérőek. Ezeken át is megtanulhatnák a fontos dolgokat.
Oké, én elfogult vagyok, de szerintem sokkal viccesebb és érdekesebb maga a mitológiai háttér az Odüsszeiánál. Ha már azt érti, onnantól egy lépéssel közelebb kerültünk ahhoz, hogy a gyerek fel is fogja, netán még élvezze is, amit olvas...

A tankönyvekről: szörnyűbbnél szörnyűbbek vannak a piacon. Nemrég rábukkantam a Matúra gimnazistáknak szánt kiadványaira, és állítom, könyvben sem humorosabb, sem bővebb tartalmút nem találtam még. Abból lehet a tanárnak is szelektálni! Irtó jó volt olvasás közben azt érezni, hogy mikor valakinek a fricskás megjegyzését idézték, tuti röhögött rajta a szerző/szerkesztő is.
Vagy szintén példa a jóra, lehet ismeritek is: a Mesélő irodalmi kislexikon. Ugyanazt fogalmazza meg, mint az Irodalmi Kislexikon, csak kisebbeknek, példával illusztrálva, szépen, logikusan végigvezetve.

Annyira lehangol, hogy a tankönyvírók mennyire nem tudnak írni! :-(
És bocs a kirohanásért...

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 11:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
ez mind igaz, de az sem lenne jó, ha azok, akik most kezdik a sulit teljesen elhülyülnének, mert nem olvasnak, csak könnyen olvasható, populáris irodalmat. természetesen nem kell rögtön lenyomni a kincskereső kisködmönt a torkukon, de az egri csillagok sztem még belefér, főleg ha anyuka/apuka hajlandó egy-két fejezetet felolvasni kedvcsinálásként, na nem mintha én olyan nagyon rajonganék azért a regényért, de az legalább nem depressziós.
meg ha csak hp-t olvasnak általánosban meg ehhez hasonlókat, akkor a gimiben egy büdös szót nem fognak érteni a Faustból.

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 11:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Luciatus írta:
sztem tök jó lenne megreformálni a kötelezőket, mert annyi jó kortárs vagy legalábbis majdnem kortárs mű van, ami sokkal jobb, mint amiket most adnak... ... öcséméknél már elfogadják azt is, ha csak rövidítettet vagy tartalomösszefoglalót olvasol, anyám meg reformál maga, nála 7.ben kötelező a HP 1 :)


Mondjuk, azzal nem értek egyet, hogy a tartalomösszefoglalóval megelégedjenek. Legyen kevesebb kötelező, de az tényleg legyen elolvasva. Ha jó a tanár, úgyis kedvet ad az órán kihagyottak elolvasására. Legalábbis volt két évig egy tanárom, aki ezt megjátsotta nálunk, és bejött.

A kortársakról: a mostani irodalomtanárunk elmesélte, mennyire meg van kötve a kezük egy szóbeli érettségi összeállításnál. A 20-ból összesen 1(!) van a kortársakra szánva. Ha ez nem változik, akkor addig szinte felesleges tanítani... :?

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 11:32 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nagyon gáz érzés lehetne szegénynek, h eljárt az idő a regénye felett. :-( Még jó, hogy nem élte meg. Mondjuk, a Légy jó még mindig olvashatóbb, mint egy kötetnyi Lenin...

A már említett adásban beszéltek erről is, mármint amit mondtál, hogy nem jól vannak időzítve, ez is a tervek közt szerepel. Reméljük a gyerekeinknek már jobban fognak ízleni a kötelezők.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 11:22 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
sztem tök jó lenne megreformálni a kötelezőket, mert annyi jó kortárs vagy legalábbis majdnem kortárs mű van, ami sokkal jobb, mint amiket most adnak... én szinte mindegyik kötelezőt utáltam, talán csak a Pál utcai fiúk tetszett, de pl. Az egri csillagokkal ki lehet kergetni a világból... mondjuk a mi sulinkban már kezdenek leszokni a tanárok a kötelezőkről, az én magyartanárom nem adja fel konkrétan, hanem ilyen olvasólistát ad, amit elolvasol, és írsz a szerzőről meg a műről, azért kapsz egy ötöst; öcséméknél már elfogadják azt is, ha csak rövidítettet vagy tartalomösszefoglalót olvasol, anyám meg reformál maga, nála 7.ben kötelező a HP 1 :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 11:19 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Laura Connie írta:
Lilyana írta:
Azért nekem van jóhírem! Cirka két hete a Kossuth Rádión beszélgettek valamelyik oktatásügyi nagyfejessel, aki azt mondta, hogy felülvizsgálják, levegyék-e a kötelező anyagok közül, mert (tömörítek,) nem az a céljuk, hogy elrettentsék az ifjúságot a könyvektől és az irodalomtól.

Mindenesetre kíváncsi leszek, a vaskalaposokot mikor lehet majd rávenni a szent, sérhetetlen "kötelező-lista" átszerkesztésére!


ez mekkora oltás =)) =)) szegény móricz zsigmond maga sem gondolta volna annak idején, hogy az ő könyvével fogják kínozni az ifjúságot.
amúgy szerintem a legtöbb kötelezővel az a baj, hogy nem a megfelelő korosztályban olvastatják őket. pl a kis herceggel legalább nyolcadikig kéne várni, a kincskereső kisködmönről meg igen lesújtó véleménnyel rendelkezem. azt se negyedikben kéne venniük.


Teljes mértékben egyetértek. Gyerekekkel nem jó ilyen komoly témájú dolgokról olvastatni... Akis herceget 10-11 éves gyerekek nem értik, a Kincskereső kisködmön pedig szintén komoly.

Úgy látszik, hogy a nagyokosok nem mennek bele a dolgokba ilyen részletesen...

Evvel az elrettentéses dologgal pedig elkéstek. Még szerencse, hogy Rowling anyunk kicsit korrigált a dolgon... :-D

A HP lenne gyerekkorban a lehető legjobb kötelező. Utána jöhetne a Kis herceg, meg a hasonlók. :roll:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Lilyana írta:
Azért nekem van jóhírem! Cirka két hete a Kossuth Rádión beszélgettek valamelyik oktatásügyi nagyfejessel, aki azt mondta, hogy felülvizsgálják, levegyék-e a kötelező anyagok közül, mert (tömörítek,) nem az a céljuk, hogy elrettentsék az ifjúságot a könyvektől és az irodalomtól.

Mindenesetre kíváncsi leszek, a vaskalaposokot mikor lehet majd rávenni a szent, sérhetetlen "kötelező-lista" átszerkesztésére!


ez mekkora oltás =)) =)) szegény móricz zsigmond maga sem gondolta volna annak idején, hogy az ő könyvével fogják kínozni az ifjúságot.
amúgy szerintem a legtöbb kötelezővel az a baj, hogy nem a megfelelő korosztályban olvastatják őket. pl a kis herceggel legalább nyolcadikig kéne várni, a kincskereső kisködmönről meg igen lesújtó véleménnyel rendelkezem. azt se negyedikben kéne venniük.

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Lilyana írta:
:shock: Van folytatása?! Az író terve volt a Föld lakosságának legalább egy töredékét környezetben lebomló tömegpusztító fegyverrel likvidálni? :shock:

van hát :roll: nem hagyhatta volna ki. de a légy jó mindhalálig legalább rövid de ez nagyon hosszú és 10-es a betűméret...

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:50 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Azért nekem van jóhírem! Cirka két hete a Kossuth Rádión beszélgettek valamelyik oktatásügyi nagyfejessel, aki azt mondta, hogy felülvizsgálják, levegyék-e a kötelező anyagok közül, mert (tömörítek,) nem az a céljuk, hogy elrettentsék az ifjúságot a könyvektől és az irodalomtól.

Mindenesetre kíváncsi leszek, a vaskalaposokot mikor lehet majd rávenni a szent, sérhetetlen "kötelező-lista" átszerkesztésére!

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:42 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Lilyana írta:
Laura Connie írta:
Ha már a légy jó mindhalálig a téma, jelentem, van annál rosszabb is, csak az hála a jó istennek nem kötelező :roll: bele is döglene mindenki
A Forr a bor a Légy jó mindhalálig folytatása, 400 oldalon keresztül nem szól semmiről, Misit meg az ember legszívesebben pofán vágná. ha készülne minden idők legidegesítőbb karaktereiről lista magasan ő nyerné meg.
nekem versenyre kellett, illetve kellett volna elolvasnom, de 200 oldal után feladtam



:shock: Van folytatása?! Az író terve volt a Föld lakosságának legalább egy töredékét környezetben lebomló tömegpusztító fegyverrel likvidálni? :shock:[/quot

Szóval van folytija.... :shock: Nem kérek belőle ráadást, nekem ennyi is elég volt. :?

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:29 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Laura Connie írta:
Ha már a légy jó mindhalálig a téma, jelentem, van annál rosszabb is, csak az hála a jó istennek nem kötelező :roll: bele is döglene mindenki
A Forr a bor a Légy jó mindhalálig folytatása, 400 oldalon keresztül nem szól semmiről, Misit meg az ember legszívesebben pofán vágná. ha készülne minden idők legidegesítőbb karaktereiről lista magasan ő nyerné meg.
nekem versenyre kellett, illetve kellett volna elolvasnom, de 200 oldal után feladtam



:shock: Van folytatása?! Az író terve volt a Föld lakosságának legalább egy töredékét környezetben lebomló tömegpusztító fegyverrel likvidálni? :shock:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 10:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 16:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
Ha már a légy jó mindhalálig a téma, jelentem, van annál rosszabb is, csak az hála a jó istennek nem kötelező :roll: bele is döglene mindenki
A Forr a bor a Légy jó mindhalálig folytatása, 400 oldalon keresztül nem szól semmiről, Misit meg az ember legszívesebben pofán vágná. ha készülne minden idők legidegesítőbb karaktereiről lista magasan ő nyerné meg.
nekem versenyre kellett, illetve kellett volna elolvasnom, de 200 oldal után feladtam

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 10 (péntek), 8:59 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
verityy írta:
Jaj, ha már feljött a Légy jó mindhalálig. Az is ebben az évben volt kötelező, szinte már sírtam kínomban. Nagyon idegesített a Misi gyerek... :evil: :-D De az Ábelt szünetben ki kéne végeznem XD Valahogy nem akarom...



Hát, van ez így... :mrgreen:
Én hatalmas hévvel kezdtem el olvasni, mert a magyartanár égre-földre dicsérte...Aztán, mikor nekikezdtem...hát, maradjunk annyiban, hogy jelentősen megcsappant a hév. Ami nem érdekel azt nem tudom elolvasni, ez pedig nem érdekelt, de muszáj volt... :? De végül kivégeztem 8)

Az Ábel pedig...meglátod. Nálam a kötelezők külön fajként asszociálnak, mert nem azért olvasom őket, mert el akarom olvasni, vagy mert tetszik, hanem, mert el kell olvasnom..Olyan erőltetett az egész.
Ha most így visszapörgetem az eseményeket, egyedül A Pál utcai fiúkat olvastam szívesen. :roll:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 09 (csütörtök), 0:46 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 22 (vasárnap), 15:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Az Odú
Jaj, ha már feljött a Légy jó mindhalálig. Az is ebben az évben volt kötelező, szinte már sírtam kínomban. Nagyon idegesített a Misi gyerek... :evil: :-D De az Ábelt szünetben ki kéne végeznem XD Valahogy nem akarom...

_________________
Az előző nevemen (verity) véletlenül átállítottam a témát, és nem jött be a fórum... XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 08 (szerda), 18:24 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 11:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Sylvia Plath: Az üvegbura c. könyvét ajánlom égen-földön mindenkinek! :) Most olvastam el (igen, ma kezdtem), és nagyon-nagyon tetszett. De ne nagy könyvesboltokban keressétek; már csak antikváriumokban lelhető fel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 07 (kedd), 20:33 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Tania írta:
hmm a Jane Eyre... egészen más, mint az Üvöltő szelek, ez tény. Nekem ugyanúgy tetszett mind a kettő, csak utóbbiban kicsit nehezebb volt követni, hogy ki kicsoda. XDD

Szabó Magdától meg olvasta valaki a Mondják meg Zsófikának? c. könyvet? nekem őszintén szólva nem tetszett. :D


Öhm, csak majdnem...Mert egy évben két magyartanárt kaptunk. Az egyik Zsófikát adta fel kötelezőnek, a másik pedig a Nikit - lányneves olvasmányok... Szóval az előbbi tanár elment, így az utóbbi azt mondta, hogy Nikizünk. És Nikiztünk is. Szóval nem tudom,. A könyv megvan, de bele se néztem, úgyhogy nem is tudom, miről szól...A Születésnap pedig szerintem jó. Bár 12 éves fejjel más olvasni, mint 16 évesen...De nincs időm újraolvasásra...Mindenesetre én a Születésnapot ajánlom mindenkinek.

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 06 (hétfő), 22:05 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
hmm a Jane Eyre... egészen más, mint az Üvöltő szelek, ez tény. Nekem ugyanúgy tetszett mind a kettő, csak utóbbiban kicsit nehezebb volt követni, hogy ki kicsoda. XDD

Szabó Magdától meg olvasta valaki a Mondják meg Zsófikának? c. könyvet? nekem őszintén szólva nem tetszett. :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 06 (hétfő), 21:49 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Ú, Szabó Magda! Én Az ajtó c. regényéért rajongok, mióta egy versenyre kellett elolvasnom. Most a középszinten érettségizőinknek pont ez az egyik tétele. A mázlisták! :-(

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 21:50 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Lilyana írta:
Úgy tűnik, én vagyok a legkitartóbb, én mind a három Ábel-regényt végigolvastam, szerintem nem olyan szörnyű. Csak el kell csípni a hangulatát. :wink: (A Légy jó mindhaláliggal lehet engem kikergetni a világból! :shock: *hol a kijárat-fej*)



Én csak az Ábel a rengetegben - t olvastam, azt is muszájból, mert kötelező volt... A Légy jó mindhalálig is ugyanebben a sorban áll...Amit magamtól olvastam, persze egyáltalán nem HP, sőőt, az Szabó Magda Születésnap cimú könyve volt...Persze rengeteg könyvön túl vagyok, de ez nagyon kedves nekem...A mamámtól kaptam egyszer, amikor 12 voltam...Szóval nagyon jó...Bár lehet, hogy rossz helyre írtam és offolok...akkor ezerbocs... :oops: :oops:

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 18:48 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Úgy tűnik, én vagyok a legkitartóbb, én mind a három Ábel-regényt végigolvastam, szerintem nem olyan szörnyű. Csak el kell csípni a hangulatát. :wink: (A Légy jó mindhaláliggal lehet engem kikergetni a világból! :shock: *hol a kijárat-fej*)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 18:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Lilyana írta:
Én az Elfújta a szélre szavazok. :D Igaz, a főhősnő karaktere kikészített, de fantasztikusan jó a könyv!


ó az az én egyetlen igaz szerelmem :x a legeslegjobb a világon, asszem eddig csak háromszor olvastam el nyár óta ^^


az ábelnél szintén kiestem a sorból xD nem bírtam sztem egy fejezetnél tovább

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 17:20 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
verityy írta:
Amúgy nekünk most a kötelező olvasmány az Ábel a rengetegben. Olvasta valaki? És még annyi, hogy csak nekem nem akaródzik elővenni? -.-


én az eején vállaltam, hogy felolvasom öcsémnek, mert neki volt kötelező, de egyikünk sem bírta :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 17:19 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 22 (vasárnap), 15:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Az Odú
Amúgy nekünk most a kötelező olvasmány az Ábel a rengetegben. Olvasta valaki? És még annyi, hogy csak nekem nem akaródzik elővenni? -.-

_________________
Az előző nevemen (verity) véletlenül átállítottam a témát, és nem jött be a fórum... XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 17:15 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 22 (vasárnap), 15:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Az Odú
Én holnap fogok megvenni az Alexandrában a Vágy és Vezeklés c. könyvet, azt mondják, nagyon jó. Én már látam filmben, de a könyv csak jobb. :-D Van, aki olvasta esetleg?

_________________
Az előző nevemen (verity) véletlenül átállítottam a témát, és nem jött be a fórum... XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 14:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 30 (vasárnap), 19:35
Hozzászólások: 657
Tartózkodási hely: in the Pie Hole =]
üvöltő szelek az jóféle. iszonatnagy hangulata van <3

de most inkább minden zenekedvelő ember olvasson Heroinnaplókat :D Nikki Sixx egy éve a herka+kokó fogságában. sokszor undorító is. de nagyon, nagyon addiktív és nagyon jó, olyan emberek kérték tőlem kölcsön és nem tudták letenni akik még mindig rózsazsín kis álomvilágban élnek.
tehát jó. x'd nem tudok ajánlani :Á

_________________
tudom, tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 14:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Én az Elfújta a szélre szavazok. :D Igaz, a főhősnő karaktere kikészített, de fantasztikusan jó a könyv!

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 13:36 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
nekem nagyon tetszett az üvöltő szelek :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 05 (vasárnap), 10:58 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 március 22 (vasárnap), 15:58
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Az Odú
Luciatus írta:
Laura Connie írta:
Ha már Jane Eyre, akkor Üvöltő szelek... nekem sokkal jobban tetszett, de Charlotte Bronte könyve könnyebben emészhető, ezért azt többen szeretik.


abba kb az egész szereplőgárda kihalt :D már nem tudtam követni a haláleseteket XD


Az Üvöltő szeleket a felénél abbahagytam... :lol: Nem tudom, valahogy nem volt energiám tovább olvasni, meg lehet, hogy még túl fiatal is vagyok hozzá, ugyanis sok helyen nem teljesen értettem a nyelvezetét.
Szerintem a Jane Eyre-be sem fogok belekezdeni valami hamar.

_________________
Az előző nevemen (verity) véletlenül átállítottam a témát, és nem jött be a fórum... XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 04 (szombat), 19:19 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
nem a méret a lényeg :D na majd tényleg szerintem ha lesz egy kis időm, felírom a listára ezt a könyvet is XD annyi van, amit el akarok olvasni XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 03 (péntek), 22:05 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Tania írta:
hmmm érdekesen hangzik :D lehet, utánanézek ^^


*buzgón bólogat* Szerintem megéri, meg hát rövid is, nincs 300 oldal. :)

Lilyana írta:
Imádom Neil Gaimant! :x A Törékeny holmik, meg a Csillagpor is az ő műve :D


A Csillagpor a következő a listámon. Kihasználom a szünetet. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 03 (péntek), 21:27 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Imádom Neil Gaimant! :x A Törékeny holmik, meg a Csillagpor is az ő műve :D

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 02 (csütörtök), 19:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
hmmm érdekesen hangzik :D lehet, utánanézek ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 április 02 (csütörtök), 14:07 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 18:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ezt ismeri valaki? Neil Gaiman: Sosehol

Tegnap hajnalig görnyedtem a gép előtt, hogy a végére érjek, de megérte, mert szerintem – bár most még részben a friss és elfogult olvasmányélmény beszél belőlem – egyszerűen zseniális. :x

Vicces, bájos, izgalmas – nem mondom, hogy nincsenek kiszámítható fordulatok, mert vannak, például Vadász kiléte, de ennyi belefér –, ugyanakkor viszont sokszor borongós és tragikus – annál is inkább, mert olykor meglepően könnyen túllépnek bizonyos eseményeken. Az a világ pedig, a Lenti London, ahova a főszereplő csöppen, egészen hátborzongató, mert egyrészt színes, érdekes és van, hogy kifejezetten vonzó – tapasztalat, nem egyszer eszembe jutott, hogy "ezt de megnézném!" –, másrészt túl veszélyes és túl nagy árat kell fizetni azért, hogy valaki oda tartozhasson. (Lenti London lakói amúgy, még ha éppenséggel márki vagy Lady is a megszólításuk kinézet és néha viselkedés alapján erősen a csatornatöltelék kategóriába tartoznak.)
Ezért is volt, hogy mikor a főhős hezitált, hogy melyiket válassza, és a Fenti London felé hajlott, magamban lelkesen ismételgettem, hogy hülye, hülye, hülye, aztán mégis vele örültem a megszokott, „szürke” dolgoknak, és a legvégén… hát őszintén nem tudom, mit tettem volna a helyében. $?

Ráadásul a történetnek úgy van vége, hogy igazából nincsen vége, és úgy happy end, hogy igazából nem happy end. (Plusz engem úgy ért a lezárás, mint mikor az ember kihagy egy különösen magas lépcsőfokot; kivételesen ugyanis nem pörgettem előre, nem lestem meg a végét, így szent meggyőződésem volt, hogy hátravan még három oldalam, aztán kiderült, hogy The End, Fine stb. a szerző utószava következik. :? )

*Assa kótyagos ömlengését hallották, kikapcs :D *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 29 (vasárnap), 13:16 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 15:26
Hozzászólások: 1685
Phoebe Halliwell írta:
Most olvastam el a The host-ot...

Kövezzetek meg, de nekem veri a Twilight-ot minőségben :D sokkal jobban megragadott, pedig a vámpírokat mérföldekkel jobban szeretem a földönkívülieknél, de... de... ezvan :D


Nem kövezünk meg. :-D Amikor elolvastam, én is így voltam vele, pedig az elején kételkedtem, amikor elolvastam a tartalmát. :-D

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 28 (szombat), 19:13 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
jaaaa, jaaa, hogy erről a könyvről van szó. XDD
köszönöm, így már nem érdekel xD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 27 (péntek), 13:17 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 13:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
gondolom Phoebe erre gondolt:
http://bookline.hu/product/home.action?type=22&id=76854

(mert amúgy The host néven találtam egy filmet is, bár még nem néztem végig...)

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 27 (péntek), 11:22 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 22:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Phoebe Halliwell írta:
Most olvastam el a The host-ot...

Kövezzetek meg, de nekem veri a Twilight-ot minőségben :D sokkal jobban megragadott, pedig a vámpírokat mérföldekkel jobban szeretem a földönkívülieknél, de... de... ezvan :D


The host? Nincs kedved kb. vázolni, hogy miről szól, meg ilyesmi? :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 26 (csütörtök), 22:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 21:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Most olvastam el a The host-ot...

Kövezzetek meg, de nekem veri a Twilight-ot minőségben :D sokkal jobban megragadott, pedig a vámpírokat mérföldekkel jobban szeretem a földönkívülieknél, de... de... ezvan :D

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:35 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Luciatus írta:


Köszi szépen :-D

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:28 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Nem, a hangjátékot nem ismerem *kíváncsi*. Egyébként egy ideig játszották a Nemzetiben, de a képek alapján az is valami rémes, modernizált akármi lehetett... $fal


jah, hallottam hírét...

mindjárt megkeresem :)

szerk: http://relea.multiply.com/music/item/641/641 :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:21 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Luciatus írta:

ííígen :D de nagyon szívesen megnéznék egy jó darabot a regényből... annyira zseniális... bár a hangjáték sem rossz, nem tudom, ismered-e... csak ott sem tetszik Woland :D


Nem, a hangjátékot nem ismerem *kíváncsi*. Egyébként egy ideig játszották a Nemzetiben, de a képek alapján az is valami rémes, modernizált akármi lehetett... $fal

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:18 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:

De jó lehetett édesapádnak Olyan érzés lehetett, mintha ő is moszkvai polgár lett volna, akiket Woland bírált :-D 8->


ííígen :D de nagyon szívesen megnéznék egy jó darabot a regényből... annyira zseniális... bár a hangjáték sem rossz, nem tudom, ismered-e... csak ott sem tetszik Woland :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:16 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Luciatus írta:

lol :D hát na igen... bár szerintem ezt nagyon nehéz filmre vinni... apa azt mondta, anno ő Oroszországban látott egy nagyon jó színi előadást, de azóta több rémeset is... azt mondta, a legjobb az volt, mikor Wolandék színházba mennek, mert megcsinálták, hogy a színész ült a kanapéban, lekapcsolták a színpadvilágítást, felkapcsolták a nézőtér lámpáit, és így bámulta az embereket :D


De jó lehetett édesapádnak Olyan érzés lehetett, mintha ő is moszkvai polgár lett volna, akiket Woland bírált :-D 8->

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Bár a bál, meg előtte a folyós és seprűs jelenet azért érdekes volt... :-S A nővérem találóan, némi undorral megjegyezte, hogy tiszta "melles" :-D


lol :D hát na igen... bár szerintem ezt nagyon nehéz filmre vinni... apa azt mondta, anno ő Oroszországban látott egy nagyon jó színi előadást, de azóta több rémeset is... azt mondta, a legjobb az volt, mikor Wolandék színházba mennek, mert megcsinálták, hogy a színész ült a kanapéban, lekapcsolták a színpadvilágítást, felkapcsolták a nézőtér lámpáit, és így bámulta az embereket :D

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:11 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Bár a bál, meg előtte a folyós és seprűs jelenet azért érdekes volt... :-S A nővérem találóan, némi undorral megjegyezte, hogy tiszta "melles" :-D

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 21:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Siana írta:
Ja, mondjuk Woland nekem se tetszett... De Mestert szerintem nagyon jól eltalálták :-)


igen, szerintem is a képek alapján, meg nekem Margarita is tetszett... :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 12 (csütörtök), 20:33 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 15 (szombat), 16:57
Hozzászólások: 26
Ja, mondjuk Woland nekem se tetszett... De Mestert szerintem nagyon jól eltalálták :-)

_________________
"Hiszen a Jó és a Rossz nem létezik önmagában, mindegyikük csupán a másik hiánya." (J. Saramago)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 691 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség