Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 április 26 (péntek), 7:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 november 01 (szombat), 18:38 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Ezúttal egy apró sterek novellát hoztam, ami az őszi anonim mini mémes móka októberi fordulójára íródott, a soulmate kulcsra. :) A korhatár 18-as, ezt tartsa szem előtt, aki olvasni kezd! Egyébként jó szórakozást, véleményeket szokás szerint tárt karokkal fogadok! :D (Holnapra pedig remélem, hogy a másik, szinten az őszi mémre írott Teen Wolf novellát is fel tudom majd tölteni. ^.^)

    Te az enyém, én a tiéd
    „Egy világban, ahol minden vérfarkasnak van egy előre elrendelt társa, Derek nyolc teljes éve sóvárogva várja, hogy találkozzon az övével, miközben szép lassan akaratlanul is beleszeret valaki másba.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 31 (péntek), 21:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Belekezdtem a Supernatural című sorozatba, bár elég hektikusan jönnek egymás után a részek, annak függvényében, mikor épp kivel ülök le nézni. :) Viszont ennek hatására megszületett az első apró destiel egypercesem a száz-szó-szép játék eheti kulcsára. Jó olvasást! :D


_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 27 (hétfő), 20:35 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Ahogy azt tegnap ígértem, meghoztam az újabb Thominho novellát, az eddigi leghosszabb írásomat ebben a fandomban, ezúttal az a jelenet került terítékre, mikor Thomas úgy dönt, visszaszerzi az emlékeit, mindez (természetesen) Minho szemszögéből. Még azzal a gondolattal is játszadozom, hogy esetleg a folytatást is megírom ugyanehhez a novellához. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Gyere vissza hozzám!
    „Minho magának sem ismerte be, hogy az az ostoba, felelőtlen zöldfülű milyen fontossá is vált számára, amíg nem szembesült vele, hogy milyen könnyen elveszítheti őt.”


A másik frissítésnek azok örülhetnek, akik a Melletted leszek című történetet követik, Nagisa villámgyors közbenjárásának hála ugyanis megérkezett az utolsó fejezet ehhez a történethez. Figyelem! Akik megnyugtató, romantikus befejezést szerettek volna, azok most képzeljék szépen el, hogy McLaggen az Azkabanba került, Draco felébredt a Szent Mungóban, majd hazament Harryvel és boldogan éltek londoni kis lakásukban még nagyon sokáig. :) A többieknek pedig jó olvasást és borzongást, köszönöm mindenkinek, aki végig kitartott, jó volt látni, hogy ti is a szívetekbe tudtátok zárni a történetet és épp úgy élveztétek, mint én az írást! :) :x

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DaeMoon 2014 október 31 (péntek), 21:53-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 26 (vasárnap), 14:44 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Szisztok!
Hála Nagisa segítségének végre elkészült a Melletted leszek tizedik fejezetének olvasható változata. :) Remélem, még nem adta fel mindenki a reményt, hogy egyszer ez is eljön és élvezni fogjátok az új fejezetet. Kicsit sötét, kicsit kifacsart, kicsit depressziós, de azért remélem szórakoztatónak fogjátok találni. Immár csak egy utolsó fejezet maradt hátra, remélhetőleg arra már nem kell majd ennyire sokat várnotok! :oops:
Addig is jó szórakozást az új fejezethez! :x


(Plusz Eddynek hála a következő Thominho novella is bétázott állapotba került, ha lesz ma délután időm azt is megszerkeszteni, akkor mindenképp felkerül az is még ma, de legkésőbb holnap. :D ;))

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 23 (csütörtök), 15:20 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv! :)
Egy újabb egypercest hoztam ezúttal, amit a száz-szó-szép játék hetvennyolcadik témájára született, méghozzá Teen Wolf fanomban, Stiles főszereplésével. :) Kis semmiség, de azért remélem, élvezni fogjátok! ;)

    Bővül a család
    „Stilest egyszer biztosan bajba fogja sodorni az áldott jó szíve...”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 19 (vasárnap), 23:51 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Szép estét!
Eddynek köszönhetően már tegnap felkerült a következő Maze Runner egypercesem, csak nem jutottam el odáig, hogy ide is írjak. :oops: Ez a szösszenet már tartalmaz spoilert a második kötet elejére vonatkozóan. A hangulat szokás szerint a könyv szorongó világához igazodik egy kis romantikával megfűszerezve, remélem élvezni fogjátok! :x

    Veled leszek
    „Minho szerencsére mindig ott van, mikor Thomas úgy érzi, hogy nem bírja tovább.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 17 (péntek), 15:36 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!
Egy aprócska egypercest hoztam ezúttal, az eheti száz-szó-szép kulcsra íródott, Harry/Luna párosítású kis fluff szösszenetet. Jó szórakozást hozzá! :)

    Szivárványos kirill vadászat
    „Luna órákig képes egy-egy kitalált lényének nyomait kutatni, Harry pedig akár napokig is hajlandó lenne asszisztálni ebben, hogy többet lehessen kedvesével.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 16 (csütörtök), 16:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Folytatom a Thominho egypercesek sorát; a következő darabot a film térképszobás jelenete ihlette, legalábbis részben, a másik ihletforrás pedig a Száz-szó-szép játék egy korábbi kulcsa volt. A végeredmény egy gyors, rövid és kapkodó apró szerelmi pillanatkép a fiúk életéből. Figyelem! A szösszenet erotikus tartalommal bír ezért a 18-as korhatárt tessék komolyan venni! :) Egyébként pedig jó szórakozást, visszajelzéseket pedig szokás szerint tárt karokkal fogadok! :oops: ;;)

    Lopott percek
    „Az Útvesztőben nincs idő a szerelemre, csupán lopott, futó pillanatokra.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 11 (szombat), 12:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
candlelight írta:
Szereteeeeem! :x
Várom majd a továbbiakat is. ;)

(Nem is tudom, írtál még nem a Mini Memére is, hanem mást is, ugye? Meg mééég írjál! Sokat! :) )

Bizony, írtam még párat, kettőt már fel is töltöttem, amiket Eddy korábban lebétázott. Ráadásul félkész állapotban is van még néhány történet, úgyhogy a közeljövőben érkeznek majd azok is, szépen sorban. ;;)
Egyelőre azonban fent van az Amíg megvirrad és a Csendes éj, jó olvasást! :x

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 10 (péntek), 23:46 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 22:18
Hozzászólások: 338
DaeMoon írta:
Üdv!
Nos, úgy döntöttem, hogy mégiscsak felteszem a Maze Runner egyperceseket és novellákat Merengőre is, méghozzá Eddy segítségével, aki volt olyan tündér, hogy lebétázta az eddigi darabokat. :) Gyűjtemény címnek azonban nagyon nem tudtam mit kitalálni, úgyhogy a mellett döntöttem, ami leginkább befúrta magát a fejembe és Love Trial lett a sorozat címe. :) Egyelőre a Sokat kell még tanulnod, Zöldfül című novella került fel, de hamarosan felteszem majd a többit is. Addig is jó olvasást! :x


Szereteeeeem! :x
Várom majd a továbbiakat is. ;)

(Nem is tudom, írtál még nem a Mini Memére is, hanem mást is, ugye? Meg mééég írjál! Sokat! :) )

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 10 (péntek), 21:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!
Nos, úgy döntöttem, hogy mégiscsak felteszem a Maze Runner egyperceseket és novellákat Merengőre is, méghozzá Eddy segítségével, aki volt olyan tündér, hogy lebétázta az eddigi darabokat. :) Gyűjtemény címnek azonban nagyon nem tudtam mit kitalálni, úgyhogy a mellett döntöttem, ami leginkább befúrta magát a fejembe és Love Trial lett a sorozat címe. :) Egyelőre a Sokat kell még tanulnod, Zöldfül című novella került fel, de hamarosan felteszem majd a többit is. Addig is jó olvasást! :x

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 08 (szerda), 9:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!

Tegnap felkerült az Egy sárkány szerelmének utolsó fejezete. Ezennel vége a történetnek, de azért a búcsú előtt még ezúton is köszönöm mindenkinek, aki végig velem tartott, amíg lefordítottam ezt a kis mesét és volt olyan kedves, hogy véleményt írt vagy más módon biztatott. :) Különösen Eddynek köszönöm, hogy végig kitartott és olvashatóvá tette ezt az első fordítási-próbálkozást. :x
Szóval... Köszönöm szépen, szuperek vagytok és nagyon remélem, hogy legalább ugyanannyira élveztétek a történetet, mint amennyire én a fordítást! :)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 07 (kedd), 9:55 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Amíg a feltöltésre várakozó fejezeteim olvashatóvá varázsolja két tündéri béta, addig firkálgattam egy kicsit. :) A Száz-szó-szép játék következő, szívszorító kulcsára született ezúttal egy rövid, saját világban játszódó írás, valamint egy újabb, szintén komorabb hangulatú Maze Runner novella/egyperces. :)
Akit érdekel a dolog, lessen be. ;)

    Bocsáss meg nekik, hiszen fogalmuk sincs, mit tesznek!
    „Nem értette őket. Soha nem értette őket, ahogy ők sem értették a varázslatot, mert rég nem láttak már túl a fényesen villogó kacatjaik neonfényének vakításán… Ostoba, ostoba emberek!”

    Csendes éj
    „A fiúk kijutottak az Útvesztőből és immár biztonságban hajthatják álomra a fejüket, az átélt események kísértő démonai azonban nem rekedtek a falak között, mint a Siratók kikapcsolt tetemei.” (bromance/slash)

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 04 (szombat), 22:57 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
SlytHay írta:
*felemelt kézzel ugrál* Én várom! :D

Ezt örömmel hallom, remélem, most már nem tart sokáig, míg eljut az oldalra feltöltésig a dolog. :D (Bár az utolsó pár bekezdést még át is kéne írnom, csak nem jó úgy, ahogy van... :-? )

SlytHay írta:
Ha végre eljutok addig, hogy megnézzem a Maze Runnert, akkor azokat a szöszeidet is el fogom olvasni, de így tudatlanul nem tudnám átérezni úgysem.

Mindenképp nézd meg, zseniális film. * - * És utána a könyvet is nagyon ajánlom elolvasásra, nekem nagyon-nagyon hosszú idő óta az első m, amit nem egészen tizennyolc óra alatt "faltam be" mert nem bírtam letenni. :D bár én elfogult vagyok, az ilyen poszt-apokaliptikus világok valahogy mindig elég hamar toplistára kúsznak. :) :) :)

Közben még egy apróságot firkáltam unalmamban, mert hát mi mást is csinálna a jó diák nem egészen két órával a beadandó leadásának határideje előtt... Na, de lényeg a lénye, régen gondolkodtam már rajta, hogy írni kellene egy Percy Jackson egypercest a Száz-szó-szép 62. témájára, és ma meg is valósult a terv. :D Aki szereti a fandomot, itt meglesheti az eredményt: Soha ne kérdezd!

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 04 (szombat), 19:00 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
DaeMoon írta:

(Apró hír, de valakit azért érekelhet: Nagi drágám bevállalta a Melletted leszek utolsó két fejezetének lebétázását, szóval amint lesz ideje nekiugrani, annak a történetnek a feltöltését is befejezem, hátha valaki még nem adta fel a reményt, hogy egyszer olvashatja kész állapotában... X3)


*felemelt kézzel ugrál* Én várom! :D Gyors bétázást kívánok Naginak. ;;)

Ha végre eljutok addig, hogy megnézzem a Maze Runnert, akkor azokat a szöszeidet is el fogom olvasni, de így tudatlanul nem tudnám átérezni úgysem. De addig írjad, írjad és írjad őket, mert egyszer majd jövök. x)

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 04 (szombat), 14:06 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!

Maze Runner mániám újabb Thominho egypercest eredményezett, gondoltam itt is bejelentem a hírt. :D Lassan lehet, hogy tényleg eljutok odáig is, hogy Merengőre feltöltsem ezeket a szösszeneteket, de addig is lessen be livejournal-re, akit érdekel, míg az Egy sárkány szerelmének utolsó fejezete fel nem kerül. :)

(Apró hír, de valakit azért érekelhet: Nagi drágám bevállalta a Melletted leszek utolsó két fejezetének lebétázását, szóval amint lesz ideje nekiugrani, annak a történetnek a feltöltését is befejezem, hátha valaki még nem adta fel a reményt, hogy egyszer olvashatja kész állapotában... X3)

    Amíg megvirrad
    „Thomas történelmet írt azzal, hogy túlélte az éjszakát kinn az Útvesztőben, de ez még nem jelenti azt, hogy szeret egyedül lenni a sötétben, a kísértő emlékekkel... Avagy, miután Chuck magára hagyta Thomast a Dutyiban.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 október 02 (csütörtök), 15:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
SlytHay írta:
Júj, de jó, gratulálok az interjúra való felkéréshez! :-D Alig várom, hogy olvashassam, mert azt is nagyon élveztem, amikor én interjúvolhattalak meg. ^^ XP

Köszönöm szépen, jó látni, hogy így örülsz a hírnek. :oops: :oops: Én is élveztem azt az interjút is, meg ezt is, szóval remélem élvezhető lesz a végeredmény számotokra is. :roll:

Közben a Charlie/Draco történet végét váró kedves olvasóknak jelentem, hogy ma végre összeszedtem magamat és befejeztem az utolsó fejezetet, már útra is kelt a szárnyas postás Eddyhez, hogy olvasható formába kerüljön a fejezet. Várhatóan jövőhét elejére fel is kerül. :)

Addig is tovább tombol újdonsült Maze Runner mániám (igen, menthetetlenül év visszavonhatatlanul beleszerelmesedtem a világba most, hogy végre ZHn innen óperenciás tengeren túl elolvastam az első kötetet... :x :x :x) úgyhogy egy apró novellát írtam is a témában tegnap csak úgy, unaloműzésként és hogy próbálgassam a karaktereket. A kívánság az őszi mini méme móka szeptemberi fordulójára érkezett candlelighttól, azt még nem döntöttem el, hogy Merengőre feltöltöm-e, de addig is, amíg megálmodom, a blogomon olvasható a történet. (Figyelem! Thominho, vagyis slash történetről van szó!)


_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 30 (kedd), 15:15 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Júj, de jó, gratulálok az interjúra való felkéréshez! :-D Alig várom, hogy olvashassam, mert azt is nagyon élveztem, amikor én interjúvolhattalak meg. ^^ XP

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 29 (hétfő), 19:59 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!

Ezúttal igazából csak egy apró hírrel érkeztem, ami már napok óta kering a fejemben, de mindig kiszalad, mikor leírnám. :p Szóval: nagy örömömre és meghökkenésemre úgy fest, valakit érdeklek, mint író, szóval az Írófigyelő csapata megkeresett, hogy Theodora Carter készítene velem egy interjút. Fogalmam sincs, hogy mikorra lesz kész, de úgy áll a helyzet, hogy ha valaki szeretne faggatni, akkor most van itt az ideális pillanat megragadni egy baglyot, régi módi levelezőlapot írni vagy csak egy e-mail küldeni. A honlap szerkesztői várják az olvasói kérdéseket is, úgyhogy ha esetleg akad valahol elrejtve ilyesmi, akkor az dobjon egy üzenetet nekik az Írófigyelő honlapján megtalálható címre vagy a facebook csoportban található elérhetőségükre. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 27 (szombat), 19:09 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Ero írta:
Sok sikert a ZH-khoz. Majd érkezik az a fejezet, én megvárom! :)

Köszönöm, majd csak jön egyszer... Remélem belátható időn belül. ;) :D
De addig is két determinisztikus idősor elemzés között egy kis The Maze Runner apróság, ami a tegnapi mozis kiruccanás óta járkál fel-alá a buksimban, mint egy bezárt oroszlán... Mondjuk, hogy Thomas/Minho slash, de csak ha megfelelő szemüveget vesz hozzá az ember, egyébként inkább bromance történetnek mondanám. Maximum. Ja és a könyv beszerzése még folyamatban van, úgyhogy csak a film alapján tudtam dolgozni, de azért remélem, élvezhető lett azok számára is, aki a könyvet ismerik/szeretik. :) (Úgy hallottam, jó sok a kettő közt az eltérés, de még nem csekkolhattam le. :D ;;) )
A Száz-szó-szép játék eheti témájának kivitelezéseként tehát... Íme!

    Kövess!
    „Thomas már eldöntötte, hogy tovább megy és talál egy kiutat. Valahogy, valahol, de megtalálja… Egy csöppnyi biztatásra azonban még a legeltökéltebb vezetőknek is szükségük van.”

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 27 (szombat), 14:41 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Sok sikert a ZH-khoz. Majd érkezik az a fejezet, én megvárom! :)

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 27 (szombat), 10:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Ero írta:
Gondoltam szólok, PÉNTEK van! :D


Tudom és szégyellem is magam nagyon... ( :-S ) de teljesen elhavazódtam a jövőheti ZH-halom fenyegető árnyékában gubbasztva, úgyhogy... $? Csütörtökre, talán, csütörtökre kész lesz az utolsó fejezet, hogy küldhessem Eddynek és akkor a jövőhét végére fel is kerül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 26 (péntek), 19:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Gondoltam szólok, PÉNTEK van! :D

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 20 (szombat), 10:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Megérkezett a hatodik, egyben utolsó előtti fejezete az Egy sárkány szerelmének. Draco és Charlie tovább kerülgetik egymást, miközben Avery ügyében is próbálnak előre lépni, hogy megvédhessék a sárkányokat. Remélem élvezni fogjátok, jó olvasást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 18 (csütörtök), 13:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdvözlet!

Hoztam egy hirtelen felindulásból írt rövid kis sterek novellát, valószínűleg a valaha írt legrózsaszínűbb apróságaim egyike, de azért remélem, hogy élvezni fogjátok. ;;) A történet valahol a második és harmadik évad között játszódik, de olyan szempontból AU, hogy Scott a falka tagja, Erica és Boyd nem tűntek el és egyelőre Jackson sem utazott sehová… :)

    Farkasokkal az élet
    „A vérfarkasok furák. Stiles ezt nagyon régóta tudja, de a falka még soha nem támasztotta alá ezt a teóriáját ennyire határozottan…”
    Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 17 (szerda), 12:04 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Lélektől lélekig utolsó része fent, jó olvasást! :)

Luthien Lovemagic írta:
Nekem a kamasz Tonyd a kedvencem, amikor a két csajszival üldögél a medencében, és erre beállít Loki :D Azt a rész nagyon szeretem a történetből :x

Én is azt a Tonyt szerettem a legjobban, mert rajta nem kellett gondolkodnom. X) Ő egyszerűen csak íratta magát. :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 16 (kedd), 22:41 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Nekem a kamasz Tonyd a kedvencem, amikor a két csajszival üldögél a medencében, és erre beállít Loki :D Azt a rész nagyon szeretem a történetből :x

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 16 (kedd), 13:37 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
lex írta:

Bevallom töredelmesen, hogy miután a saját történetemet letudtam, és végigpontoztam a Pandora kihívást, nem értem végig a "kollégák" művein, de most, hogy már túl vagyunk az eredményhirdetésen, és Merire is feltöltöd, én biztosan jövök hozzád olvasni a héten (ma volt az első nap az egyetemen, úgyhogy kicsit szivacs vagyok, de mindenképpen olvaslak majd!) :)

Szia lex!
Ugyan már, aligha vethetnék bármi ilyesmit a szemedre, én se olvastam még a töredékét se a „kollégák” műveinek. Nem is olyan egyszerű kellő mennyiségű szabadidőt találni, hogy egyben végigolvasson az ember egy történetet és bekezdésről bekezdésre meg… Nem ugyan az az élmény.
De már terveztem tovább haladni, úgyhogy nagyon-nagyon várom, hogy a tied is felkerüljön merire, mert ha nem akkor „kénytelen leszek” a HITM oldalán véleményezni, azt meg nem mindig veszi észre az alkotó a verseny lezáródása után. (Am egyelőre még a tiednek is csak a feléig jutottam el… De úgyis elölről kell majd kezdenem, ha eljutok odáig. ;)
Egyébként én is gratulálok a helyezésedhez, már abból is, amit eddig olvastam tudom, hogy nagyon megérdemelted. Már csak az alapötlettel is. ♥.♥



SlytHay írta:
A Lélektől lélekig részleteihez fűzött gondolataimat már megkaptad a hajnali bétázások során x), de amint felkerül Merire a 4. rész is, máris röppenek egy összegző véleménnyel ám! :mrgreen:

Of course nem is rád gondoltam béta-nyuszkó! :D Te már így is rengeteget tettél ezért a történetért, mikor nyolc napon át nem csak bétáztad a hajnali kábulatban firkált „fejezeteket”, de még tartottad is bennem a lelkesedést a véleményeiddel. Úgyhogy :x és ♥♥♥♥♥. Jó tudni, hogy megnyert magának a mini-Tony, nagyon féltem, hogy nem fogom kellően eltalálni őt. (Főleg így, hogy a róla alkotott képemet elsődlegesen a Viszlát, hősöm! egypercesed ihlette. 8->
Persze visszatartani nem foglak, ha írni szeretnél az utolsó fejezet felkerülése után… >:D<

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 16 (kedd), 1:42 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 22:10
Hozzászólások: 1243
Tartózkodási hely: Quantico, Roxfort pincéje, Yggdrasil ágaira függesztett hintán lábat lóbálva
Drága Dae!

A Lélektől lélekig részleteihez fűzött gondolataimat már megkaptad a hajnali bétázások során x), de amint felkerül Merire a 4. rész is, máris röppenek egy összegző véleménnyel ám! :mrgreen: Elöljáróban csak annyit, hogy: Awwww, annyira imádom a legkisebb kiadású Anthonydat! Kis cukkermóki. <3 :x 8-> :(( [Igen, az utolsó smiley (vagy mi ez, cryley? XD) is tudatos, mert a babyboy!Anthonytól mindig kikészülök, főleg, ha jól írják meg. O_O]

:-*

_________________
KépKép

"I'd consider myself a realist, alright? But in philosophical terms I'm what's called a pessimist."
There's no such thing as proper immortality. The universe will always take care of its nutcases.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 15 (hétfő), 21:19 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 03 (péntek), 21:23
Hozzászólások: 491
Tartózkodási hely: keresem azokat az embereket, akik keresnek engem
DaeMoon írta:
Sziasztok!

Ahogy ígértem, meghoztam a Lélektől lélekig második részletét.



Szia DaeMoon!

Bevallom töredelmesen, hogy miután a saját történetemet letudtam, és végigpontoztam a Pandora kihívást, nem értem végig a "kollégák" művein, de most, hogy már túl vagyunk az eredményhirdetésen, és Merire is feltöltöd, én biztosan jövök hozzád olvasni a héten (ma volt az első nap az egyetemen, úgyhogy kicsit szivacs vagyok, de mindenképpen olvaslak majd!) :)

Amúgy már akartam mondani: nagyon örülök, hogy végül mégis részt tudtál venni, és gratulálok a dobogóhoz <3

_________________
KépKépKépKép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 15 (hétfő), 17:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Ahogy ígértem, meghoztam a Lélektől lélekig második részletét.

Bár az első részt sokan megnyitottátok (amit ezúton is nagyon köszönök, jó látni, mikor pörög egy történetnél a számláló. ) vélemény egy se érkezett. :( Pedig ennyire rossz csak nem lehet, ha a kihívás során annyi szép pontot kapott a kedves olvasóktól... :-?
Na de lényeg a lényeg: A „kritika küldése” ablak nem harap, és higgyétek el, én sem az a fajta vagyok, aki csak a dicséretet szereti. :D Ha nem tetszik a történet és azért nem írtatok eddig, mert semmi pozitívat nem tartalmazó kritikát nem szívesen posztol a legtöbb ember, akkor megnyugtatásul közlöm, a kritikára is kíváncsi vagyok. ;) Csak így lehet fejlődni, úgyhogy hajrá, írjatok bátram. :) Nem fogok megsértődni, becs'szó! :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 14 (vasárnap), 17:39 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Ahogy korábban ígértem, íme büszkén prezentálom a Heroes In The Maze kihívásra íródott Tony/Loki történetemet. :D (bár csak óvatosan nevezném frostiron történetnek, hiszen alig-alig mutat túl a kölcsönös függőséget túllépő bromance határain... X3) Aki olvasta és pontozta a kihívás során azoknak ezúton is küldöm hálás köszönetemet, a többieknek pedig sok szeretettel ajánlom figyelmébe ezt a kis keserédes, valóság-álom határán bolyongó semmiséget. :)

Mivel azonban egyben nem engedte feltölteni a rendszer szószám-korlátok miatt, ezért kénytelen-kelletlen négyfelé szedve kapjátok a történetet, és ha már így kibabrált velem a Merengő, akkor négy napon át fogom feltölteni. (Csak mert szeretem húzni az időt és addig is olyan, mintha lenne frissítés a házam táján.... :D ;))
Fogadjátok tehát az első részt, ami fejezet is meg nem is... De majd úgyis meglátjátok. ;)

    Lélektől lélekig
    „A halál pillanatában mindenki szembenéz önmagával, számot vet az élettel. És néha olyasmit talál, amivel nem tud megküzdeni, aminek láttán a tudat sikítva menekül egy mély, sötét zugba, ahonnan lehetetlen előcsalogatni.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 14 (vasárnap), 13:46 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Ero írta:
Szabad érdeklődni a további terveidről?

Szia Ero! :)

Persze. :) Van még egy Charlie/Draco történet, amit nagyon szeretnék lefordítani, de az régebbi darab és nem biztos, hogy el fogom tudni érni a szerzőt (eddig nem írt vissza...) Plusz mivel az egy majdnem huszonötezer szavas, nem fejezetekre tagolt írás, ezért elég nagy munka lenne most az évkezdés mellett. :-?
Egyébként a Melletted leszek végét szeretném a közeljövőben feltölteni (amint le lesz bétázva érkezik) meg talán a korábban félretett Black Night című írásomnak ugrok neki, annak is van legalább három fejezete félretéve, mert "nem az igazi", kezdeni kellene már vele valamit és most megint érzek magamban ihletet sötétebb témákhoz nyúlni.
Plusz hamarosan feltöltöm a Heroes In The Maze kihívásra írt történetemet és talán belekapok abban a bizonyos Peter/Stiles történetben, ami egy ideje nem hagy nyugodni.
De mindenekelőtt a maradék két fejezetet kéne lefordítanom végre ebből a történetből. :g ;)

Úgyhogy tervek vannak, a kérdés csak az, mihez fogok hozzá, mikor végre tényleg lesz időm letenni a fenekemet és írni.... O:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 13 (szombat), 20:33 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 26 (hétfő), 18:11
Hozzászólások: 813
Tartózkodási hely: Az őrület határán
Hahó!
Sajnálattal "hallom", hogy már csak két fejezet van belőle hátra, hiányozni fog ez a történet! :) Szabad érdeklődni a további terveidről?

_________________
http://erikaaprosagai.ucoz.hu/
Don't worry, be happy
Elkötelezett Kódex fan. :xx:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 13 (szombat), 20:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Az évkezdés őrületében tobzódva kicsit megcsúsztam, de megérkezett az Egy sárkány szerelme című fordítás ötödik fejezete. A történet egyébként a végéhez közeledik, mint az elején (azt hiszem...) említettem, mindössze hét fejezetes kisregényről van szó, de azért tartogat még remélhetőleg izgalmakat és aranyos pillanatokat a hátralévő két fejezet is. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 05 (péntek), 20:20 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Péntek van, vagyis Charlie és Draco nagy napja. Meg is hoztam románcuk következő fejezetét, melyben (merem remélni, hogy sokak örömére) a kis Callista is jobban bemutatkozik, s egyúttal azt is bebizonyítja, hogy ha egy sárkányfióka figyelmet akar, akkor bizony kíméletlenül kiköveteli magának. ;)
Ide kattintva máris olvashatjátok az újdonságokat. Jó szórakozást! :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 szeptember 02 (kedd), 14:28 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv, üdv. :)

Ezúttal a nyári mini memés móka utolsó fordulójának néhány történetével érkeztem, hogy remélhetőleg egy csepp jókedvet lopjak a napotokba. Aprócska kis olvasnivalók, de azért remélem, kedvetekre valók lesznek, az első egy Peter/Stiles történet, a második pedig egy post-Avengers egyperces. :)

    Naplójegyzetek a Sátánkutyájáról
    „Stiles soha nem hitte, hogy egyszer bűnbe esik. És épp egy vérfarkassal.” (vadász!Stiles AU)

    Harci sebek
    „Aprócska pillanat Nick Fury és Maria Hill életéből, miután a Bosszúállók megmentették a világot.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 29 (péntek), 13:35 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Péntek van, így újabb fejezetet hoztam az Egy sárkány szerelme című fordításból, szám szerint a harmadikat. Eddy szupergyors közbenjárásának hála másik olvashatjátok, miféle vendég érkezik a Weasley családhoz, hogy kicsit megbolygassa az eseményeket. :)

(További hírek a frostiron ficcek kedvelőinek: Még mindig tart a Heroes In The Maze kihívás, gyertek olvasni, mert igazán remek történetek születtek, ráadásul szeptember 5-ig még pontozhattok. ;;) Az írók mindenkit tárt karokkal várnak! >:D< )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 24 (vasárnap), 20:16 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!
Csütörtökön felkerült az Egy sárkány szerelmének következő fejezete, ide azonban nem volt időm beírni. A következő fejezettel remélem fogom tudni tartani magamat a péntekenkénti frissítéshez. :)

Ezenkívül még egy apróság. Végéhez közeledik a Heroes In The Maze kihívás, hét történet már fel is került az oldalra. :) Ha valaki szereti a frostiron shippet, akkor feltétlenül nézzen be, tárt karokkal várunk minden olvasót. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 19 (kedd), 10:06 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!
Újabb borongós hangulatú száz szavas szösszentet hoztam, amit a tizenhatodik hét képkulcsa ihletett A főszereplő ezúttal Ginny Weasley, jó szórakozást hozzá.


    Mérgezett élet
    „A Megváltó nem tökéletes, mégis eljátssza a rászabott szerepet a társadalom kedvéért. Ginny soha nem volt ostoba, mégis bolondot játszik a családjáért.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 15 (péntek), 18:53 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Ahogy ígértem, ezúttal frissítéssel jöttem, méghozzá életem első fordításának első fejezetét hoztam meg, Eddy közreműködésével, aki volt olyan kedves és rekord idő alatt lebétázta nekem. A történet, amiről szó van Raven.Borgia For the love of a Dragon című regénye, aminek reményeim szerint hetente fogom tudni feltenni a fejezeteit. (Aztán meglátjuk, az életnek szokása rám cáfolni...) A címmel kicsit bajban voltam, mivel az angol szójátékot nem tudtam teljes egészében áthozni, de azért remélem, nem lesztek elégedetlenek az eredménnyel. :) Véleményeket ezúttal is tárt karokkal fogadok! ;;)

    Egy sárkány szerelme
    „Charlie Weasley érzi, hogy ideje hazatérnie. Draco Malfoy épp most vesztette el az otthonát. Vajon mi az, ami képes kettőjüket egymás felé taszigálni, hogy együtt, egymás mellett találják meg az otthon békéjét? A háború utáni szabadság, egy sárkány ellenállhatatlan bája és egy rejtély, aminek már épp ideje a végére járni.”

Eddy_ írta:
Yay, kérünk Peter/Stilest! :x

Jelenleg nagyon úgy néz ki, hogy az lesz belőle, halovány sterek beütéssel. ;) Már ha lesz valamikor időm arra, hogy a fejemben forgatott kaotikus ötlet-masszát formába öntsem. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 15 (péntek), 12:28 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
DaeMoon írta:
ami tőlem szokatlan, de pár embert talán boldoggá fog tenni, hiszen mostanában erősen gondolkodom egy picit hosszabb (legfeljebb 2-3 fejezetes) Sterek vagy Peter/Stiles történet írásán.

Yay, kérünk Peter/Stilest! :x Én személy szerint a SHIELD-es sztorira is kíváncsi lennék, habár pont egy olyan párost választottál, akik eddig még nem tudták megmozgatni a fantáziámat, de ki tudja, lehet, hogy a történeted után már szeretni fogom őket :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 14 (csütörtök), 21:46 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Frissítést ezúttal nem hoztam, helyette egy rendhagyó helyzetjelentő bejegyzéssel érkeztem, arról, hogy mi várható a közeljövőben. Mivel kezdek ismét életre térni és egy pici szabadidőt is visszakaptam az élet jóvoltából ismét kacérkodok a billentyűzettel. És a tévével, jobb híján sorozatokat nézek, ami tőlem szokatlan, de pár embert talán boldoggá fog tenni, hiszen mostanában erősen gondolkodom egy picit hosszabb (legfeljebb 2-3 fejezetes) Sterek vagy Peter/Stiles történet írásán. Mivel azonban még mindig csak a teen wolf elején tartok (nem az a sorozat, amiből két résznél többet meg bírok egyszerre nézni... ^.^") ez valószínűleg többet fog váratni magára. Mellette azonban az agents of S.H.I.E.L.D sorozatot is megnézette velem Párom, amiért igazán hálás vagyok neki. Még az is előfordulhat, hogy mostanság felbukkanok majd egy Phil/Melinda történettel, nagyon megtetszett a páros. :D :x

Ami viszont biztosan várható a következő hetekben: Melletted leszek tizedik fejezete bétánál van, bár katartikus harcjelenet írására nem tudtam rávenni magamat, azért remélem csalódást sem fog okozni senkinek a következő rész. Mert bizony, lesz még egy tizenegyedik fejezet is az ígéretem ellenére, mégpedig azért, mert végül mégiscsak szétszedtem az utolsó fejezetet két részre. Remélem, nem bánjátok nagyon. :)

Ezen kívül egy olyan történet fordításába is belefogtam (végre) amit már réges régen tervezte. Bár az író engedélyét már márciusban megkaptam, eddig idő hiányában parlagon hevert a projekt, most viszont elővettem, hogy az üres óráimat agyonüssem vele. Egy rövid (hét fejezetes) aranyos kis Charlie/Draco történetről van szó, az első néhány fejezete már ennek is kész, bétázásra vár, úgyhogy a közeljövőben valószínűleg el is kezdem feltenni. Remélem, szeretni fogjátok. :)

Egyelőre ennyi jelenteni valóm volt, de ígérem, mikor legközelebb erre járok már egészen biztosan hozok magammal valami friss olvasni valót is. 8->

_________________
Sanctuary of Dae - angol nyelvű írásaim lelőhelye
Szentély a Sírok közt - livejournal oldal mindenféle írásokkal
Tintacseppek - Réka, avagy az "Original Dae" lelőhelye


Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 03 (vasárnap), 18:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

A száz-szó-szép játék két régebbi kulcsa már egy ideje megihletett, de csak most volt időm megírni a két történetet. Az egyik, Harry Potter szösszenet Apuci hercegnője címen olvasható a Merengőn. A főszereplő ezúttal Ron Weasley és kishercegnője, Rose. :)

A másik egy újabb komor hangulatú Sterek szösszenet, ami a blogomon olvasható. Ennek címe Hajnal előtt egy perccel. Ne feledjétek, a livejournal-en is lehet véleményt írni. ;) ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 augusztus 01 (péntek), 21:45 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdv!

Újabb aprócska szösszenetet hoztam, amíg a Melletted leszek következő fejezetének végét összehozom. (Már nem sok van belőle, becs'szó!) Ezúttal a júliusi mini mémes mókára írt aprócska Sterek pre-slash szösszenetről van szó. Vidám, komolytalan írás, mert úgy éreztem, most ilyesmire van szüksége a kis lelkemnek. Remélem élvezni fogjátok! :)


    Csokit vagy csalunk!
    „Vajon hogy reagál a csúnya, nagy farkas, ha a kis Piroska becsönget hozzá egy ködös éjszakán?”


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DaeMoon 2014 augusztus 03 (vasárnap), 18:29-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 július 24 (csütörtök), 20:32 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Gyors bétázás és rohamtempójú admini közbenjárásnak hála felkerült a Melletted leszek kilencedik fejezete. Egy kis vihar előtti csend, nyomozgatás és némi Draco-Blaise féle idill a gyülekező viharfelhők alatt... Semmi véresen komoly, de azért remélem, hogy élvezni fogjátok! :)
A történet egyébként a végéhez közelít, immár egészen biztosan mondhatom, hogy csak a tizedik fejezet és egy rövid epilógus van hátra. Remélem, velem tartotok még így a történet végén is és senkinek nem fog csalódást okozni a „nagy leleplezés”. :roll:
Gyanítjátok már egyébként, hogy kiáll a levelek mögött? :D Tényleg kíváncsi lennék, hogy mennyire lett „átlátszó” a tettes kiléte. 8->


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 július 22 (kedd), 22:19 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
A száz-szó-szép játék legújabb fordulója engem is megihletett. Az újabb Harry Potter szösszenet Emléked még itt kísért címen olvasható. A főszereplő ezúttal George Weasley.

Kedvcsináló:
„Annyit dolgoztak, hogy az otthonuk legyen, a menedékük, ahol mindig jól érzik magukat. Színes, érdekes, izgalmas hely, őrült elképzelésektől zsongó… De egyedül az édenkert is üres és szürke.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 július 21 (hétfő), 10:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Újabb apró kilengést hoztam, amíg összekaparom magamat és végre nekihasalok a Melletted leszek következő fejezetének. Ismét egy Captain America: The Winter Soldier fandomban íródott történetről van szó, amit a nyári mini méme játék óta most sikerült eljuttatnom bétához. :) A címe Kapj el, ha tudsz! a páros pedig ismét Steve/Bucky. ^.^ Remélem, élvezni fogjátok. >:D<


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 július 12 (szombat), 12:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Üdvözlet!

Felkerült a Melletted leszek nyolcadik fejezete. Ismét visszatértünk a kihívásos történet medrébe, megmutatja magát a tettes, ráadásul Harry és Draco is „előrelépnek”. Remélem, élvezettel olvassátok majd. :D
Kritikát írni ezúttal is ér. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tollforgatás Alapfokon ~ DaeMoon apróságai
HozzászólásElküldve: 2014 július 04 (péntek), 22:10 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2013 október 19 (szombat), 23:44
Hozzászólások: 295
Tartózkodási hely: Felnőttkor felé félúton
Sziasztok!

Újabb aprócska, nyári mini méme játékra íródott félperces került fel, Türelemjáték címmel. A történet Captain America: The Winter Soldier fandomban íródott a Steve/Bucky párosról. ^.^ Ez az első írásom ebben a fandomban, de nagyon élveztem megírni, úgyhogy remélem, élvezni fogjátok. ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség