Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2021 január 26 (kedd), 19:06

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 22:03 
Idézet:
Toreenee: mostanában, hogy annyi tizenéves írást olvastam itt a Merin, meg itt-ott, én is sóhajtoztam időnként, hogy hű, hát, még csak ennyi, meg annyi éves, és mégis milyen éretten gondolkodik, milyen okos, milyen tehetségesen ír, stb, stb, de aztán elgondolkodtam, amihez hozzájárult a magam és barátaim néhány régi levelének, írásának, naplórészletének előkerülése is: mi is ilyenek voltunk ám . Érzékenyek, nyitottak, kérdésekkel teliek, okosak. Csak olyan régen volt, hogy már el sem hisszük .

Alighanem igazad van. :-) Bár akkor se mindenki és ma se.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 14:04 
Zöldfülű

Szrintem azért központi eleme a keresztény hitnek, hogy megváltódsz-e vagy sem :-), de édes nem mindegy, hogy az addig vezető - vagy a bárhová máshová vezető - utat hogyan teszed meg, milyen életet élsz. Pl hogy képes vagy-e szeretni a vadidegent is.

DJ a templomban... nagyon klassz beszólás! Szóval öröklődött az elhivatottság, mi? ;-)

Csacsi: én is jót nevettem, amikor olvasom, hogy épp Miskolcra jöttél - én meg épp elmentem onnan csiklához. :-)

Idézet:
Nekem voltak már régebben "megtérős" időszakaim, bár most, hogy visszatekintek, eléggé messze vannak már... Számomra vallásos tekintetben - ami azért valahol mélyen megvan még bennem - a homokkomáromi (egy viszonylag közeli, szép katolikus templom egy hegy tetején, és olyan varázsos, elhivatott hangulata van, és nagyon-nagyon gyönyörű) misékre jártunk törpi koromban, és mikor azt hiszem két éve az egyik mise alatt - és ez tényleg nagyon szép emlékként maradt meg bennem, habár semmi különös nem történt - a zuhogó esőben - mivel már bent nem volt hely, a kinti padok pedig csurom vizesek voltak - esernyővel sétálgattam végig a másfél órás misét a templom mellett a domb közepéig kanyargózó, szép - erre nem tudok megfelelő kifejezést, végülis Krisztus szenvedésének állomásait megörökítő kis "emlékművek", márványból faragott képek egy talapzaton/valamilyen szinten talapzatban lévő dolgokat figyelve, gondolkozva az élet értelmén, imádkozva... Jó volt. Segített, akkor ugyanis egy elég zűrös időszakon voltam túl, amikor az osztályomból tényleg kivétel nélkül senki nem állt mellettem, hanem kollektíven utáltak.

Ezeken a szakaszokon mindenki átmegy. Emlékszem, nekem is volt olyan időszakom - napok, hetek, vagy akár hónapok - amikor egyfolytában az egekben jártam, mindenkinek a hitemről meg az istenélményemről beszéltem volna, és nem értettem, miért nem tér meg mellettem mindenki. Aztán nem sokkal később meg már abban is kételkedtem, hogy Isten létezik-e egyáltalán - mert nem azt tette, amire kértem, vagy nem tette meg, amire kértem. Bizony. Pedig tudhattam volna, hogy Isten nem egy kívánságláda, se nem életbiztosítás, és nagy hibát követek el, amikor olyannak képzelem, amilyennek látni szeretném, nem pedig olyannak ismerem meg, amilyen valójában. (Hiszen így gyakorlatilag egy önmagam alkotta bálványhoz, egy nemlétező Istenhez fohászkodnék, nem? :-) )

Ugyanez az alapelv azonban sok minden másra is igaz, például a párkapcsolatokra. Mekkorát szoktak pofára esni az emberek, amikor kiderül, hogy a párjukat eddig rózsaszín szemüvegen át nézték (a szerelem tényleg képes elvakítani), és kivetítették rá a vágyaikat, azt meg nem vették észre, hogy a valóságban milyen.

Szóval visszatérve ezekre az élményekre, egy remek író, C. S. Lewis (a Gyűrűk ura írója, Tolkien nagy barátja) írta: Vedd rá, hogy csak a saját lelkiállapotára figyeljen, és addig erőlködjék, amíg bizonyos érzelmeket nem gerjeszt önmagában. Ahelyett, hogy felebaráti szeretetért könyörögne, próbálja magát nyájas érzésekre hangolni, persze anélkül, hogy észrevenné, mit is művel valójában. Ha bátorságot kér, gondoskodj róla, hogy végül a saját bátorságában bízzék. Hitesd el vele, hogy az imádság pontosan annyit ér, amennyire a kívánt érzést sikerül előidézni, és meg se forduljon a fejében, hogy az effajta siker vagy kudarc csak a pillanatnyi közérzeten múlik." (Csűrcsavar levelei - egy ördög levelei tapasztalatlan kísértő unokaöccséhez: lenti szemszögből íródott alkotás)

Csacsi: nem ismerem, még nem is hallottam róla, de felírtam, és meg fogom keresni, köszi a javaslatot! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 13:38 
Fanficbúvár

Itt nálunk, ebben a picurka (és milyen pletykás! :D ) faluban legalább ezt a pénzgyűjtős dolgot nem alkalmazzák (ahol a környéken jártam, eddig sehol sem - meglátszik, hogy a Zalaapáti-hát körül élünk :D ), csak úgy szolidan van kihelyezva két persely egy-egy szobor lábához valami kisasztalra, meg egy másik van a leghátsó pad előtt, "húsvéti virágokra" felirattal. Bár ilyenkor gondolkozom el azon, hogy valószínűleg csak emberhiány miatt alkalmazzák ezt a módszert :) Végülis a "Jenő atya" egyetlen segítőtársa a fia, ő pedig a DJ a templomban...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 13:29 
Zöldfülű

Csacsi: Akkor azt is tudod, min szórakoztam olyan jót a múlt hétvégén, amikor írtad, hogy mentek Miskolcra a Kalákára. :-)

Zsófiy: mindenképp ott kell kezdeni, hogy végiggondolod. Még egy ateista is ott kezdi :-) De javasolnám, hogy ne a külsőségeket nézd: én is rk-nak születtem, de például a protestáns templomok - egyik hobbink a szabadságaink alatt az Árpád-kori templomok felderítése - sokkal jobban teccenek - egyszerűek-célszerűek :-) És a szertartás is sokkal bensőségesebb, emberibb. Csak egy példa: ott aki adni akar, diszkréten bedobja egy nem túl látványos helyen elhelyezett ládában. A katolikusoknál meg elédtolják a csengettyűs pénzgyűjtőt, tolakodóan :-) ( Legutóbb, amikor csak nem akarták elvenni előlem, mert nem adtam semmit, és ott rázogatták az orrom előtt, beszóltam, hogy köszönöm, nem kérek - ettől kissé fuldokolni kezdett vagy 2 sor ember a röhögéstől:-) De nem ez számít igazán, ezek csak külsőségek. Mint ahogy sokaknak a hit is csak az, és nem bírnak eljutni a lényegéig, ami sztem nem az, hogy megváltódsz-e vagy se ( bár lényeges eleme), hanem képes leszel-e megérteni, segíteni és szeretni akár vadidegenet is.

Egyelőre ennyi, mert indulunk :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:54 
Szárnybontogató

Zsófi, lehet, hogy tényleg segít, ha elkezded összeszedni a gondolataidat a témában. Még akkor is, ha végül nem teszed fel sehova, de magadnak, a továbblépés szempontjából csak hasznos lehet :-) .

Jelentem, végigcangáztuk a délelőttöt, nagyon klassz volt :-) .

Jó teázást a miskolciaknak (hehe, tudom ám már, ki lakik Miskolcon, én is szétnéztem az iwiwen :-) .

Apropó, Kriszta, ismered Farkas Józseftől a Több az életet? És akkor egyben Zsófinak is ajánlom, meg bárkinek, megvenni ugyan már nem lehet sehol, de könyvtárban megvan sok helyen. A férjem már nem hívő korában is nagyon szerette, és nagyon sok kérdésére segített választ találnia. (Farkas József amúgy is nagy koponya volt, és fantasztikus ember.)

az öröm gidalábon
ugrik a lány nyomába-
a bánat mindig sánta.

nem járok már bicegve,
ugrálok kecskelábon-
az út alattam bársony!
(Zelk Z.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:51 
Könyvmoly

zsofiy írta:
Öhm folytatom kevéssé áldásos off-tevékenységemet, elnézést mindenkinek :oops: Aglarnis előbb össze kellene halásznom valahonnan pár gondolatot hozzá, mert megtörtént események már vannak bőven, talán gondolatok is, de hogy írjon valaki a hitéről, aki nem is tudja igazán, mi fán terem az, csupán tapogatózik ilyen irányban, habár vallásosan nevelik, templomba jár? Előbb még megtalálom a helyem... bár ki tudja? Lehet, hogy ez segítene... :)

Talán. Talán írok hozzá, csak félek attól, hogy semmi értelme nem lenne :)

Még nagyob off XD Ez az "Ó te jó ég" a Jóbarátokat juttatja eszembe :)

És hidd el, még sokan fognak hozzá írni...

:)
Hidd el, hogy ha addig várnál, amíg megtalálod a helyed, akkor soha nem írnál hozzá, ahogy szerintem senki más sem...
Én sosem találom a helyem :), de ma már ezt is másképp élem meg...mindig tanulok valamit másokról, magamról, és ez nagyon jó dolog.

Attól meg ne félj, hogy nem lenne semmi értelme :) Nekem is nagyon nehezen megy, hogy a hitemről írjak, mert olyan kusza az egész, tele van a fejem egy csomó gondolattal...de a lényeget azért megpróbálom kibányászni... :)
Hát nagyon remélem, hogy még sokan írnak hozzá :)

<i>'But I want, want, want to be your love Want to be your love for real'</i>

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:33 
Fanficbúvár

Öhm folytatom kevéssé áldásos off-tevékenységemet, elnézést mindenkinek :oops: Aglarnis előbb össze kellene halásznom valahonnan pár gondolatot hozzá, mert megtörtént események már vannak bőven, talán gondolatok is, de hogy írjon valaki a hitéről, aki nem is tudja igazán, mi fán terem az, csupán tapogatózik ilyen irányban, habár vallásosan nevelik, templomba jár? Előbb még megtalálom a helyem... bár ki tudja? Lehet, hogy ez segítene... :)

Talán. Talán írok hozzá, csak félek attól, hogy semmi értelme nem lenne :)

Még nagyob off XD Ez az "Ó te jó ég" a Jóbarátokat juttatja eszembe :)

És hidd el, még sokan fognak hozzá írni...

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:29 
Könyvmoly

zsofiy írta:
Szerintem abszolút nem pofátlankodtál be ide - pont én beszélek, aki aztán iggggazán régóta, kerek fél napja ír ide :)-, és a körtöri pedig nagyon jó ötlet volt =) Főleg azért, mert megindította az embereket, ilyen komoly témájú körtörténettel még eddig nem is találkoztam :) Főleg nem olyannal, ami ekkora népszerűségnek örvend. Jobbá tetted a merengőt :)

ÓÓÓ...te jó ég! :oops: :oops: :oops:
Nagyon köszönöm :) Ez nagyon boldoggá tesz engem :)
Nagyon örülnék, ha még sokan írnának hozzá :)
Mondjuk akár Te is :)
Puszkerollak!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:24 
Fanficbúvár

Szerintem abszolút nem pofátlankodtál be ide - pont én beszélek, aki aztán iggggazán régóta, kerek fél napja ír ide :)-, és a körtöri pedig nagyon jó ötlet volt =) Főleg azért, mert megindította az embereket, ilyen komoly témájú körtörténettel még eddig nem is találkoztam :) Főleg nem olyannal, ami ekkora népszerűségnek örvend. Jobbá tetted a merengőt :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 12:22 
Könyvmoly

Hahó Mindenkinek :)

Bocsánat, hogy bepofátlankodok, de láttam, hogy megemlítettétek a körtörimet :) :oops:

Csak annyit akarok mondani, hogy nagyon örülök neki, hogy mások is látják értelmét az egésznek, mert nekem fontos volt, hogy feltettem...

Hát puszker Mindenkinek :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 10:43 
Fanficbúvár

Így az ágyból kevéssé frissen kikelve hozzáfogtam a Rossz varázs 12. fejezetéhez ( <:-P ) és Csacsi hozzászólásához :D , mindegyikhez volna hozzáfűznivalóm, mint ahogy az életben mindenhez :roll:

A Rossz varázs lenyűgözött, és bár nem vagyok Harry-párti (kivétel összvissz 3 ficet, amikben nagyon megszerettem a Kis Túlélőt - enahma és AgiVega írásait egynek számítottam, elnézést, de úgy nem lett volna túl hatásos, hogy 8 ficet. Bocs :D ) Én személy szerint nem biztos, hogy visszaengedném íróként Ront Hermione-hoz, de hát ők egymásnak lettek teremtve :) És azért aranyos dolog, amit Ron csinál, bár még kevéske törlesztés - mondjuk egy olyan típusú emburkának mint Hermione azért az angol uralkodóházas könyv nem semmi húzásnak számít :) Tehát nem is igazán tudom hosszabban kifejteni a véleményemet, csupán annyit mondok, hogy továbbra is gyönyörű, magával ragadó és izgalmas, na és persze izgatottan várom a 13. és egyben utolsó fejit :) (Vajon valami rossz történik benne, hogy ilyen számot kapott vagy véletlen egybeesés? Bár nem vagyok babonás, úgyhogy marad a várás :) )

Csacsi köszönöm szépen, jól esik, a körtörit pedig ismerem, és szerintem nagyon jó "húzás" volt ez aglarnistól, lehet, hogy valamilyen szinten ezzel feloldott a merisekben egy gátlást, hiszen azóta is rengetegen nyilatkoznak meg, és én is tervbe vettem, hogy írjak a hitemről/nemhitemről, arról, hogy kisgyerekként én is mennyire untam a miséket, hogy még azt is kiszámoltam, hogy általános iskolás koromtól kezdve körülbelül egy hónapot "vett el" az életemből a misére- és hittanra járás...

És bár én is tudnék olyan jól és olyan éretten írni, ahogy egy-egy velem egykorú merengős... Sajnos ehhez nincsen tehetségem, bár - tökéletesen lényegtelen dolog következik - egy önismereti teszt szerint, azt hiszem enneagramm hívják én "A Romantikus" vagyok, aki már kisgyermekként is észreveszi, hogy az élet minden, csak nem egy habostorta, aki jó kifejezőkészséggel rendelkezik, és általában közülük kerülnek ki a legjobb írók, filmesek (némi remény, ugyanis mindkettő álmaim között szerepel :) ) Ja és akik elérhetetlen álmokat kergetnek, nagy célokat tűznek ki maguk elé :D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 8:34 
Zöldfülű

Felkerült a 12-ik, utolsó előtti fejezet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 8:04 
Zöldfülű

:lol: , ez jó!

Nos, néha én se értem magam, ezért nehéz lesz bogozódni, meg ma mindenfelé járni fogok az országban - szemvizsgálat Bp-n, mindjárt indulunk is, délután teázás Miskolcon a virtuális családom körében -, úgyhogy ma nem valószínű hogy bogozok :-)

Szép napot mindenkinek!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 7:52 
Szárnybontogató

Nos, némi aknamunkával :D kiderítettem, hogy Cirdan nem ironizált, hanem komolyan gondolta, amit írt, és itt is köszönöm neki. Mindenesetre javasoltam, hogy olvassa át az egész topikot, biztosan megváltozik majd a véleménye ;-) .

Jó reggelt, és szép napot mindenkinek, megyünk biciklizni, de délután már lesz mit olvasnom, éljen, éljen!

az öröm gidalábon
ugrik a lány nyomába-
a bánat mindig sánta.

nem járok már bicegve,
ugrálok kecskelábon-
az út alattam bársony!
(Zelk Z.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 15 (szombat), 0:05 
Fanficbúvár

Gatulálok kedves Csacsi barátunknak ezennel elnyert a fórum leghosszabb és egyben legértelmesebb hozzászólását!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 23:32 
Szárnybontogató

Zsófi: Azért olvastam a soraidat nagyon lelkesen, mert sok vonásodban emlékeztetsz az én 13-14 éves kori önmagamra. Nekem sem igazán volt barátom, és én is különc voltam a környezetemben, koraérett, miegymás, bár furcsa, mert így az évek távolában már nagyon klasszként ítélem meg ezt a korszakomat is, még akkor is, ha azután a gimiben valami olyan szintű, elképesztő boldogság, érzésáradat, közösségi, intellektuális, érzelmi élménydömping következett, ami mellett eltörpül az általános iskola... (Láttam, a Zrínyibe mégy tovább, remélem neked is klassz lesz :-))), odajárt az egyik nagyon kedves unokatestvérem is - meg előtte tizenkét évvel egy másik is :D, és nagyon szerették. )

És azért is tanulságos, amit írtál, és azért olvasgattam figyelemmel az Aglarnis féle körtörit is (Hit a címe, aki nem ismerné), mert én - azon túl, hogy a saját hitem is még egészen friss - közben szülő is vagyok, és bár kicsi a fiam még, azért foglalkoztat ez a "Hogyan neveljem"-kérdés rendesen. A lelkészünk is mondta, hogy nehéz kérdés ez, mert a gyülekezetben nagyon kevés a fiatal, hiába jártak gyerekként lelkesen hittanra, konfirmáltak is, esetleg még el-eljártak az ifjúsági Biblia-órára, de aztán elmaradtak, mostanra már afféle "vasárnapi-hívőnek" sem tekinthetőek, jó, ha a nagy ünnepekkor eljönnek, de inkább akkor sem, szóval kevés a sikertörténet...

És tudom, hogy túl sokat nem tehetek, mert az ő útja az ő útja lesz (mármint a fiamé), de szeretném, hogy ha valamennyire el is távolodik majd a hívő élettől, azért legyen benne pozitív élmény mindez.

Már nem tudom melyik Hit-körtöris író írta, hogy gyerekként végig kellett ülnie a misét, és halálra unta - hát, nálunk külön foglalkozás van egy másik teremben az egész kicsiknek, és közben vasárnapi iskola a nagyobbaknak (mondjuk most nyáron nagyjából Szabolcs az egyetlen gyerek, de ő meg halálosan élvezi, hogy övé az egész hely :-), még a segédlelkész kislánya szokott lent lenni, de ha már négyen vannak, akkor azt mondjuk mennyi gyerek van ma! *jujjj, Csacsi fecseg*) És a hittan sem a Heidelbergi Káté bemagoltatását jelenti, hanem a korosztály számára van klasszul kitalálva, érdekesen... (mi refik vagyunk, ha valami nem stimmelne :-)))

Na, ez volt a mellékvágány, visszatérve hozzád: nyugi. Szerintem szuper, hogy egyáltalán ilyeneken jár az agyad már! És semmiről sem vagy lekésve, vizsgálj meg mindent magadban, magad körül alaposan, és úgyis megtörténik, aminek meg kell történnie... és ha magamból indulok ki, meg főleg a férjemből, hát, úgy tűnik, te máris sokkal fogékonyabb vagy, mint mi :-))))

Annyira szomorú, amit a hittanról írtál... Én mindig kicsit irigyeltem a katolikus osztálytársamat - ez már gimiben volt -, aki egy nagyon szuper kis közösségbe járt Miskolcon a minoritákhoz, fantasztikusan vonzó személyiségek voltak ezek a lengyel szerzetesek, és nagyszerű csapatot kovácsoltak. Rendszeresen jártak zarándoklatra, és a lány mindig olyan élményekkel telten jött haza, hogy csak na, és a városban is nagyon jó kis dolgokat szerveztek. Pedig felháborító egy bagázs volt (mármint a gyerekek, nem a szerzetesek :-) ), mitagadás, azon túl, hogy nagyon együtt voltak, nagyban megalapozták a katolikus egyházzal szembeni előítéleteimet, nem igazán éltek Istennek tetsző életet, valószínűleg ez tartott vissza, hogy többszöri unszolásra sem mentem el az alkalmaikra. Jujj, talán kicsit késő van és összevissza csapongok... Ez a rész itt most elég ellentmondásos lett azt hiszem, de már nem tudom most kibogozni, majd holnap valamikor. Csikla úgyis segít :-) .

Még az is eszembe jutott, amit az a lány mondott, aki a hittant tartja a gyülekezetünkben (ő ugyane a gyülekezetnek az elég nagyhírű, sajnos már évek óta halott lelkészének az unokája), amikor felvetettem, hogy kellene szervezni családos Biblia-órákat, mert nálunk kimondottan rossz, hogy a vasárnap délelőtt it-t kivéve, csak felváltva tudunkmenni Biblia-órákra, mert csak egymásra tudjuk hagyni a gyereket, kéznél lévő nagyszülő híjján: szóval elmesélte, hogy amikor ő gyerek volt, voltak ilyen alkalmak, és neki ezek máig nagy élmények - ők játszottak, vagy valaki tartott nekik külön foglalkozást, míg a felnőttek beszélgettek, és az egésznek nagyon jó hangulata volt.) Szóval azt gondolom, hogy egy kis erőfeszítéssel, lehet ezt nagyon jól csinálni, és elkeserítő, amikor valaki ezt nem teszi meg.

Na, a sok csapongás veleje valami olyasmi akar lenni: hogy szembe fog veled jönni a megoldás, a te helyed, a te utad (na, tessék, képzavar :-) ), csak járj nyitott szemmel.

Lányok, itten közben elszaladt a társalgás jó messzire :-))) Szóval éljenek a macskák (nekünk is volt évekig kettő, aztán hat, de aztán jött a kispasim, és túl kicsi volt a lakás, most a szüleim kertjében élnek.), és éljen a friss regi :-)))

Ugyan úgy fest, már nem mondtam újat, és tagadhatatlanul jóval összeszedettebben írtatok, mint én ;-) .

Toreenee: mostanában, hogy annyi tizenéves írást olvastam itt a Merin, meg itt-ott, én is sóhajtoztam időnként, hogy hű, hát, még csak ennyi, meg annyi éves, és mégis milyen éretten gondolkodik, milyen okos, milyen tehetségesen ír, stb, stb, de aztán elgondolkodtam, amihez hozzájárult a magam és barátaim néhány régi levelének, írásának, naplórészletének előkerülése is: mi is ilyenek voltunk ám :-). Érzékenyek, nyitottak, kérdésekkel teliek, okosak. Csak olyan régen volt, hogy már el sem hisszük :-) .

az öröm gidalábon
ugrik a lány nyomába-
a bánat mindig sánta.

nem járok már bicegve,
ugrálok kecskelábon-
az út alattam bársony!
(Zelk Z.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 23:05 
Írópalánta

csikla írta:
Hah, ez jó hír és garatula! :lol:

Jó éjt is hozzá! :? :lol:

mész el? jóéjt!

jéé, már holnap van... nyúúú ^^ (nem kell hülyének nézni, mindig ilyen XD)

"A Tekergők menekülni próbáltak de nem sikerült mert a ruhájuk beleakadt egy szögbe és lefejtődött és csak pucéran rohantak ki. Mikor végre hazaértek a klubhelyiségbe ekkor becsapták az ajtót. És akkor vették észre, hogy a lányszobába vannak!"
(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 23:02 
Zöldfülű

Hah, ez jó hír és gratula! :lol:

Jó éjt is hozzá! :? :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 23:00 
Írópalánta

csikla írta:
Mondtam, hogy ne értsd félre :-), úgyhogy semmi baj! A regi veszélyeiről általában beszéltünk, és csak épp egy konkrét példa adódott :lol: :wink: , ha nem baj, ennyi az egész :-D

nekem mért lenne baj? :lol:

és csak most vettem észre, h már megvolt az 1000. hozzászólásom!! merifüggő lettem!! <:-P :D *már megint lenni hülye XD*

"A Tekergők menekülni próbáltak de nem sikerült mert a ruhájuk beleakadt egy szögbe és lefejtődött és csak pucéran rohantak ki. Mikor végre hazaértek a klubhelyiségbe ekkor becsapták az ajtót. És akkor vették észre, hogy a lányszobába vannak!"
(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:55 
Zöldfülű

Lanna írta:

oh, akkor bocsi, h behatoltam az intim szférádba :D majd legközelebb kicsit visszafogom magam :D

Mondtam, hogy ne értsd félre :-), úgyhogy semmi baj! A regi veszélyeiről általában beszéltünk, és csak épp egy konkrét példa adódott :lol: :wink: , ha nem baj, ennyi az egész :-D

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:32 
Írópalánta

csikla írta:
Például az a nagy szám egy regiben, hogy 2 perccel később számomra viszonylag - bocs :lol: - ismeretlen ember azon örvend a topikon, hogy regiztem. Mielőtt eccer is beléptem volna, és akkor, amikor még épp csak hogy megkaptam előtte a regiről szóló értesítést :-) Ez - nekem! és persze az egyéni érzékenységi fokok változóak, még a neten is :-), tehát hangsúlyozottan csak nekem -, olyan, mint amikor a ....Császár kicsit meztelen :lol: :lol: ( kérlek, ne értsd félre, hanem csak jól :-) )

oh, akkor bocsi, h behatoltam az intim szférádba :D majd legközelebb kicsit visszafogom magam :D

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:25 
Zöldfülű

Lanna írta:
mi olyan nagy szám egy regiben? :D mármint mért nehéz?

Például az a nagy szám egy regiben, hogy 2 perccel később számomra viszonylag - bocs :lol: - ismeretlen ember azon örvend a topikon, hogy regiztem. Mielőtt eccer is beléptem volna, és akkor, amikor még épp csak hogy megkaptam előtte a regiről szóló értesítést :-) Ez - nekem! és persze az egyéni érzékenységi fokok változóak, még a neten is :-), tehát hangsúlyozottan csak nekem -, olyan, mint amikor a ....Császár kicsit meztelen :lol: :lol: ( kérlek, ne értsd félre, hanem csak jól :-) )

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:22 
Írópalánta

zsofiy írta:
Lanna, Liona volt a másik.

Most már tényleg megyek aludni, mert lassan földet is érnek ezek a szállingózó ruhadarabocskák, és elmászik a paplanom, nekem pedig zuhanyoznom is kell még :)

Jó éjt!

jaj, tényleg... hogy nem emlékeztem?

jóéjt!

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:18 
Fanficbúvár

Lanna, Liona volt a másik.

Most már tényleg megyek aludni, mert lassan földet is érnek ezek a szállingózó ruhadarabocskák, és elmászik a paplanom, nekem pedig zuhanyoznom is kell még :)

Jó éjt!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:14 
Zöldfülű

:lol: :lol: :lol: , de igen, szŐŐŐŐŐrnyűzetes, megbocsáthatalan, mijegyebek :lol: :lol: :lol:

Jó éjt!

ui: a pizsamafellövés dumán hatalmasat röhögtem

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csikla 2006 július 14 (péntek), 22:27-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:13 
Írópalánta

zsofiy írta:
Igen Lanna, ez én vagyok... és már nem vagyok BMX-es, egy kicsikét már meg is bántam ezt az egészet.

A "lazulok és vicces meg jófej vagyok"-figura, amit ott tulajdonképpen tudatlanul is előadtam, hogy megkedveljenek, csupán egy álca. Én egy csendes, visszahúzódó lány vagyok, mellékállásban írogatok is, meg depizek egy-egy sort vagy leülök a zongorához, de a hülyülés az nagyon nincs benne a napi programomban.

"Sorry, ez vagyok ééén..." Heh, ennyi popot még én is hallgatok :D

ui.: Csikla és Csacsi nem baj, hogy megjelöltelek titeket iwiwen? :)

ez az oldalad jobban tetszik :)

a BMX ügyében én nem álltam egyik pártra se, mert nem szeretnék senkit se megsérteni... de megvan a magam véleménye. ha jól tudom, ketten léptetek ki. ki volt a másik?

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:08 
Fanficbúvár

Igen Lanna, ez én vagyok... és már nem vagyok BMX-es, egy kicsikét már meg is bántam ezt az egészet.

A "lazulok és vicces meg jófej vagyok"-figura, amit ott tulajdonképpen tudatlanul is előadtam, hogy megkedveljenek, csupán egy álca. Én egy csendes, visszahúzódó lány vagyok, mellékállásban írogatok is, meg depizek egy-egy sort vagy leülök a zongorához, de a hülyülés az nagyon nincs benne a napi programomban.

"Sorry, ez vagyok ééén..." Heh, ennyi popot még én is hallgatok :D

ui.: Csikla és Csacsi nem baj, hogy megjelöltelek titeket iwiwen? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 22:04 
Írópalánta

zsofiy írta:
...

:shock: :shock: :shock:

most sikerült ledöbbentened. ez tényleg te vagy? bár nem ismerjük egymást (vagyis nem szoktunk beszélni), szoktam néha olvasgatni a BMXet (ajjaj, túl sokat olvasok, túl keveset írok XD) és teljesen másmilyennek láttalak. olyannak, aki mindig jókedvű és hülyül... szal nem ilyen komolynak.

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:55 
Fanficbúvár

Azért ne becsülj túl, két hét múlva már 14 leszek :) :lol:
Köszönöm :) Bár apám is állandóan azzal nyaggat, hogy koraérett vagyok :roll: Pedig néha olyan gyerekes tudok lenni egyetlen barátném oldalán :D Tetszik, hogy a Rossz varázsból veszel példát :) Nagyon szeretem :) Elvileg már nem vagyok itt, max. 5 percig nézegelődik errefelé a nevem :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:50 
Hát csak kapkodom a fejem! Zsofiy, bár minden 13 éves ilyen lenne, ha nem írod bele az életkorod, el se hiszem. Ez egy nagyon érett, nagyon kedves és nagyon őszinte írás volt, öröm olvasni. :-)

Csak éppen úgy van, ahogy oiduft is írta: a magad útját neked kell végigjárnod, sőt, megtalálnod is, mi megfeljebb a teljesen konkrét kérdésekre tudunk válaszolni :-) Tudod, mint a 10. fejezetben a Rossz varázsban, Harry is épp gondolkodik rajta, hogy majd megkérdi valamiről Lupinéket, de előre tudja, hogy választani neki kell, és a tanács is ez lesz :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:47 
Fanficbúvár

Dehogy voltál felületes :) Egyszer-kétszer el kellett olvasnom, hogy válaszolni tudjak, de azt hiszem, hogy megvan, mit mondanék :) Bár nem hiszem, hogy túl sok értelme lenne, úgyhogy elnézést a helyfoglalásért, de most értem haza egy táborból, ahol szó mi szó rettentő kevés időt pazaroltunk alvásra :)

Valahová el kellene raktároznom ezt a kis történetet, mert olyan kifejező... okos ember lehetett az a tanítómester :) Radikális egy módszer volt, de minden bizonnyal hatásos.

Nekem voltak már régebben "megtérős" időszakaim, bár most, hogy visszatekintek, eléggé messze vannak már... Számomra vallásos tekintetben - ami azért valahol mélyen megvan még bennem - a homokkomáromi (egy viszonylag közeli, szép katolikus templom egy hegy tetején, és olyan varázsos, elhivatott hangulata van, és nagyon-nagyon gyönyörű) misékre jártunk törpi koromban, és mikor azt hiszem két éve az egyik mise alatt - és ez tényleg nagyon szép emlékként maradt meg bennem, habár semmi különös nem történt - a zuhogó esőben - mivel már bent nem volt hely, a kinti padok pedig csurom vizesek voltak - esernyővel sétálgattam végig a másfél órás misét a templom mellett a domb közepéig kanyargózó, szép - erre nem tudok megfelelő kifejezést, végülis Krisztus szenvedésének állomásait megörökítő kis "emlékművek", márványból faragott képek egy talapzaton/valamilyen szinten talapzatban lévő dolgokat figyelve, gondolkozva az élet értelmén, imádkozva... Jó volt. Segített, akkor ugyanis egy elég zűrös időszakon voltam túl, amikor az osztályomból tényleg kivétel nélkül senki nem állt mellettem, hanem kollektíven utáltak.

Vagy néha kaptam szép kis könyvecskéket, amiben a Lourdes-i (nem tudom, hogy jól írtam-e :oops: ) események voltak leírva igazán szépen, és mivel élek-halok a betűkért, szó szerint faltam a dolgot, színezgettem a kifestőt, amit ajándékba adtak hozzá, imádkoztam esténként...

Vagy (bizony, még nincs vége, bár ez az utolsó :) ) mikor anyukám nagyon súlyos tüdőgyulladást kapott, és én egyfolytában csak Istenen "lógtam", hozzá imádkoztam, felajánlásokat tettem (ez is a kifestőmben volt még anno ;) ), és mikor meggyógyult, nagyon hálás voltam, de aztán megint történt valami rossz, és egyszerűen "kiábrándultam" Istenből...

És mostanában érzem úgy, hogy nagyon kell lennie valakinek, aki segít minket, aki büntet minket, aki ezt a világot szervezi... és hogy szükségem van rá.

Talán ennyit akartam írni, bár lehet, hogy csak ennyit tudtam szavakba önteni az érzéseimből. És mivel még kiskorú vagyok, és drága szüleim nevelnek/tartanak el, parancsolnak nekem, ezért fellőtték a pizsamát... :( Megyek aludni, sziasztok, és számomra nagy öröm volt beszélni veletek, a Rossz varázs-frissítésnek pedig nagyon örülök :)

Jó éjt!

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:46 
Zöldfülű

Na ki volt az, aki regisztrált csikla helyett, de ehhez ki kellett lépnie, és úgy is maradt? :-) Hát én. :?

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:46 
Írópalánta

Anonymous írta:
Ezúton kérek mindenkit, hogy nyugodtan OFFOLJON, és a jövőben tartózkodjon az offolás miatti szabadkozásoktól. Nem viccelek.

oiduft?

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:45 
Ezúton kérek mindenkit, hogy nyugodtan OFFOLJON, és a jövőben tartózkodjon az offolás miatti szabadkozásoktól. Nem viccelek.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:40 
Írópalánta

csikla írta:
Nem is tudtam, hogy magánéletem ennyire nyilvános a regik terén, öröm ezt látni, de a nagy igazság az, hogy oiduft unta meg és regizett helyettem :-))))

Na, még a gatyák hátravannak a teregetésből :-)

mi olyan nagy szám egy regiben? :D mármint mért nehéz?

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:38 
Zöldfülű

Nem is tudtam, hogy magánéletem ennyire nyilvános a regik terén, öröm ezt látni, de a nagy igazság az, hogy oiduft unta meg és regizett helyettem :-))))

Na, még a gatyák hátravannak a teregetésből :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:34 
Írópalánta

szoktam olvasgatni ezt a témát, de még nem szóltam hozzá, mert kicsit magasröptű nekem :) de ezt most muszály: csikla regizett!!! gratu!!

(bocsi az off-ért)

(Abmira)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:25 
Zöldfülű

Nos, mint a topic nemhivatalos "háziasszonya", szeretettel üdvözöllek köreinkben! Kis csapatunk még egy értékes emberkével gazdagodott. :-)

Előre bocsátom, hogy egyáltalán nem volt unalmas az az "off-tenger". Szó sincs itt elcsúfításról! Különben is, itt majdne mindig majdnem mindenki offol, élen velem, és remekül elvagyunk. :-) Nagyon is elgondolkodtató volt olvasni, annyira, hogy nem is válaszoltam rögtön, hogy legyen időm alaposan átgondolni, mit írok. Lehet, hogy még így is felületes leszek. :-(

Nagyon sok mindenben hasonlítasz arra, aki a te korodban voltam.
Idézet:
...barátaim eddig nem igazán voltak, állandóan elítéltek a társaim azért, mert - nem nagyképű akarok lenni, és az is elszomorít, hogy egyáltalán nem vagyok rá büszke, sokszor inkább nyűgnek, tehernek éreztem ezt - okosabb vagyok náluk, mert versenyeket nyertem/versenyeken jól szerepeltem, mert elég béna vagyok testmozgás terén, mert más a zenei ízlésem, mert nem vonzanak az ilyen csajos dolgok...
Komolyan, mintha az én életemet mondtad volna fel szóról szóra!

Azzal a különbséggel, hogy én vallásilag közömbös családban nőttem fel, nagymamám kivételével, aki hívő katolikus volt, és évekig nehezményezte, amikor 14 évesen reformátusnak keresztelkedtem meg, de aztán már nem bánta, csak örült neki, hogy én is keresztény lettem.

Idézet:
szeretnék hinni valamiben, szeretnék egy biztos pontot... de még nem találtam meg, konkrétan mi is lesz ez.
Jaj, de szeretném tudni, mit is mondjak! Nem akarom azt mondani, hogy higgy ebben, gondold azt, amaz pedig még csak eszedbe se jusson. Mint te is mondtad, a kényszer - esetemben a rábeszélés - nem használ semmit. De elmondok valamit, amit egy - amúgy nem keresztény - újságban olvastam.

Egy indiai tanító Istemről mesél a tanítványainak, akik közül az egyik arról panaszkodik, hogy nem találja Istent. Mire a tanító belevezeti a folyóba, és a víz alá nyomja a fejét. Nem telik belé fél perc, a tanítvány fuldokolva ugrik ki a vízből, és levegő után kapkod. Megkérdezi a tanító, hogy a víz alatt mire vágyott a legjobban. - Legevőre - hangzott a válasz. - Majd ha annyira vágysz Isten után, amennyire a levegő után vágytál, akkor meg is találod - szólt a tanító.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy aki eléggé motivált, aki eléggé akarja és eléggé keresi, az megtalálja a választ élete kérdéseire, és biztos pontra is lel.

csikla javasolta, hogy számoljak be az én megtérésemről (mindenki okulására :-) ). Kb annyi idős voltam mint zsofiy, és már jó ideje kerestem a választ. odáig eljutottam, hogy léteznie kell abszolút jónak és abszolút igazságnak, küéönben csak az az igaz és a jó, amit éppen annak tartunk, ami esetleges, és így az emberi élet értelmét veszti. Abban is meglehetősen biztos voltam, hogy létezik egy mindenható, transzcendens lény - de nem tudtam, ki Ő, csak kerestem. Végül egy református istentiszteleten kötöttem ki, és ott is ragadtam, annyira megfogott az igehirdetés. Végül 13 éves koromban, karácsonykor leadták Zeffirelli Názáreti Jézus című négyrészes minisorozatát. Anyu is, apu is elbóbiskolt, én azonban meredten ültem a fotelban, és emlékszem, ahogy megszületett bennem az elhatározás: "ezt az embert érdemes követni". Hát így történt.

Örülök, hogy a Rossz varázs tetszett is, annak még jobban, hogy segített is. Nem vallásos beütésű írásnak szántam, egyszerűen csak önkifejezésnek, hogy elmondhassam, amit a világról gondolok. Álmomban sem gondoltam volna, hogy ez lesz belőle! :-)

u.i. a 12-ik, egyben utolsó előtti fejezet holnap délelőtt várható. :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:21 
Fanficbúvár

Jaj, kismacskák... annyira szeretem őket, bár nekem még soha egy sem lehetett... mikor a padlásról potyogtak (komoly! A melléképület padlásáról :) ) akkor sem tarthattam meg egyiket sem :(

Mindenesetre akkor teregetés ide vagy oda, azért kicsit jobban jönnek a gondolatok :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:17 
Föladom. Én vagyok a VENDÉG, és kész :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:17 
zsofiy írta:
Nem baj, azért sejtettük/sejtettem, hogy te írtad :)

:lol: :lol: :lol: Meg még 2 nagy és 5 kismacsekkal is megközdöttem közben, etetésileg, hiába vagyunk ketten a feladatra, alig győztük az ugrabugrát, és arra is vigyázni kell, hova teszi az ember a lábát ennyi kis fürge vacaknál, de a testmozgás köztudottan jót tesz a gondolatoknak :-)

Viszont még teregetni is kell, és erre hiába vagyunk ketten, így se túl népszerű feladat :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:03 
Fanficbúvár

Nem baj, azért sejtettük/sejtettem, hogy te írtad :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:01 
Ja, még mindig nem regisztráltam :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 21:00 
zsofiy írta:
Ja és jó gondolkozást :)

Most éppen a véletlenen és a szabad akaraton ( szebb megfogalmazásban a determinizmuson és indeterminizmuson) rágódom, de ennek a matematikai logikai részeivel senkit nem untatnék :-))))

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 20:53 
Fanficbúvár

Jaj, köszönöm szépen :) És mivel a sok olvasgatástól olyan felvilágosult lettem régebben, add át üdvözletemet Szabolcsnak :) Jó éjt neki, és szép álmokat :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 20:49 
Szárnybontogató

Én speciel rettentően örülök neked, és ha nem alszom el altatás közben, jövök is még ma rendesen reagálni :-) .

az öröm gidalábon
ugrik a lány nyomába-
a bánat mindig sánta.

nem járok már bicegve,
ugrálok kecskelábon-
az út alattam bársony!
(Zelk Z.)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 20:47 
Fanficbúvár

Köszönöm szépen :) Egyszerűnek semmiképpen sem volt egyszerű kiadni magamból az érzéseimet, a gondolataimat, ez számomra mindig nehéz volt... De úgy éreztem, itt talán megtehetem, hiszen kapcsolódott a ti témáitokhoz, amik engem is nagyon lekötnek :) Ja és jó gondolkozást :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 20:45 
Sikerült egy szuszra végigolvasnom, mélységes érdeklődéssel, akármilyen is vagy egyébként :-)

Rendkívül felkavaró és egyben nagyon üdítő olvasmány volt, én csak megköszönni tudom, hogy ezt meg merted - mert nem volt eccerű, ugye? :-) - osztani velünk. :-)

Sok mindenen kell most gondolkodnom, mert nagyon elgondolkodtatál ám :-) És igen-igen rokonszenves kis emberke vagy! :-)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 20:24 
Fanficbúvár

Nagyon sokáig gondolkodtam azon, hogy írjak-e ebbe a topicba, megszakítva, mintegy elcsúfítva az eddigi beszélgetést, de most már nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá mind azokhoz a témákhoz, amiket felhoztok, mind pedig oiduft fantasztikus írásához, amit már hosszú idő óta kísérek figyelemmel, de még kritikát sem írtam eddig hozzá...

A jó fanfiction-ökkel általában így vagyok, minél hamarabb akarok belőle többet és többet, nincs megállás az olvasása közben, mert olyan mondanivalót tartalmaz, ami szinte függőséget okoz... Nagyon szeretem a Rossz varázst, számomra igazán különleges írás, és valamilyen szinten segített is egy kicsit az életemben, és elnézést, hogy ezt hozzáfűzöm, de ahogy visszaolvastam a témában, figyeltem a frissülését, nagyon megszerettem ezt a topicot, a néhol különböző, figyelemreméltó és követendő vélemények és felvállalásuk miatt valamilyen szinten az "otthonommá" lett, egyetlen hozzászólás nélkül is... Furcsa, kicsit - nem is találok rá jó szót, talán kicsit "gyanús-szaga" lesz a dolognak, de mégis így van.

Nagyon fiatal vagyok hozzátok képest, még a tojáshéj is itt tartózkodik a fenekemen ( :) ), de az eddigi 13 évemet vallásos környezetben töltöttem, mind a szüleim, mind a nagyszüleim viszonylag mélyen hisznek Istenben, és éppen ezért nálunk alap a vasárnapi misére járás, gyónás, áldozás, kicsi koromban ragaszkodtak még a reggeli és esti imához is. Hatéves koromtól járok hittanra, ám ezt egy olyan - érthetően - kevéssé példamutató katolikus (én magam is az volnék) pap tartja, aki két gyerekkel büszkélkedhet, és nagyon rosszul tanít, ráadásul bérmálkozásra a kezdeti (alsó tagozatos :roll: ) 16 főből csupán négyen lettünk "nagykorúak", mert szépen sorban - az ő szavaival élve - "elkergetett" mindenkit, aki egyetlen egyszer nem tanulta meg a leckét, vagy nem volt szimpi neki, s egyszer mikor az egyik osztálytársam harmadikos vagy negyedikes korában be akart iratkozni, egyszerűen nem volt rá lehetősége, hiszen a kezdőkkel kellett volna járnia, ám abban az időpontban nekünk még javában tartott a tanítás.

Én kényszerből voltam vallásos, nem igazán hívő, hiszen a ráerőltetés véleményem szerint nem eszköz semmire - apukám például ugyanilyen, sőt még sokkal de sokkal szigorúbb környezetben nőtt fel, bencés gimnáziumba járt - ezért nem is vették fel az egyetemre még a kommunista időkben, azóta pedig érte jópárszor hátrányos megkülönböztetés még azért, mert hisz Istenben... csupán egy példa, nem is igazán értem, miért írom ide, de nagyon szomorúnak találom, hogy még a mai "szabad" világban is előfordul ilyen... Építész, és ötven évesen elvégzett egy újabb két és fél évig tartó iskolát, hogy jobb besorolást kapjon, ezzel más típusú, nagyobb házakat tervezhessen, és elég nagy csalódás érte, végig a legjobbak között volt, a diplomája mégis kettes lett - mert egy bencés kolostort választott diplomamunkának... Azért ez mégiscsak elkeserítő és felháborító, hogy valakit hátrányos megkülönböztetésben részesítsenek a hozzáállása miatt...

Nem igazán éreztem magam vallásosnak, inkább csak "rk-"-nak (aki nem tudná, "római katolikus nem gyakorolja" a jelentése) a merengőre érkezésemig, ahol egy kicsit elgondolkodtatott AgiVega egyik ficje, ahol Harry is egy kis megnyugvást talál a hitben, Istenben... Mindig is szerettem volna hinni, de nem sikerült, hiszen a vallásom valamilyen szinten taszított a sok-sok kényszer miatt, talán ha magam dönthettem volna a hovatartozásomról, most teljesen más, talán jobb lenne az életszemléletem... De ezzel a topiccal és az ilyen - rossz kifejezés, de találóbb nem jut eszembe - "vallásos beütésű", elgondolkodtató írásokkal egy kicsikét változtam, talán már kevésbé vagyok "látszat-hívő", talán elindultam egy úton... Egy kicsivel lentebb is említette azt hiszem Lillia_hun, hogy néhányan csak támaszt szeretnének találni Istenben... Én így vagyok vele, hiszen barátaim eddig nem igazán voltak, állandóan elítéltek a társaim azért, mert - nem nagyképű akarok lenni, és az is elszomorít, hogy egyáltalán nem vagyok rá büszke, sokszor inkább nyűgnek, tehernek éreztem ezt - okosabb vagyok náluk, mert versenyeket nyertem/versenyeken jól szerepeltem, mert elég béna vagyok testmozgás terén, mert más a zenei ízlésem, mert nem vonzanak az ilyen csajos dolgok... és szeretnék hinni valamiben, szeretnék egy biztos pontot... de még nem találtam meg, konkrétan mi is lesz ez.

A Rossz varázst azért is szeretem annyira, mert komoly, elgondolkodtató, "bensőséges", egy kicsikét meghitt légköre van, mert szép és kevésbé szép dolgokról szól, a szerelemről, a türelemről, a kitartásról, az emberek rossz tulajdonságairól... azt hiszem, a többit inkább nem sorolom fel :) Például a Ron és Hermione közt lejátszódó veszekedést annyira valóságosnak éreztem, mintha az egyik könyvben történt volna meg, számomra teljesen beleillett a Rowling-világba, olyan Ronosak voltak azok a bunkó és önző megnyilvánulások... Harry kitartása Ginny mellett, beilleszkedése a mugli világba, aztán pedig a rossz varázs pedig valamennyire elszomorított, meghatott. Gyönyörű volt.

Huh, hát jó hosszúra sikerült ez a többnyire unalmas off-tenger némi Rossz varázzsal vegyítve, és gratulálok annak, akinek sikerült végigolvasnia. Nem csodálnám azt sem, ha így kapásból nagyon nem lennék szimpatikus nektek, hiszen tudom, hogy milyen a stílusom, de ezt nagyon jól esett leírni... köszönöm, hogy "meghallgattatok".

zsofiy

Ui.: Mikorra várható újabb Rossz varázs-fejezet? :)

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2006 július 14 (péntek), 18:24 
Nem is tudom, azért a szerelem az lényegesen más érzés. Nehéz ezt megfogalmazni, mert talán az intenzitása, a bizalmi fok, a szeretet lehet hasonló, de azért az intimitása nem ugyanaz. Gondolom, más a biológai alapja is, de ehhez nem értek. A szerelem mégiscsak testi kapcsolatra - vagyis arra is - irányul, a barátság pedig nem. Azért egy állandóan körülötted lófráló házastársra nehéz úgy nézni, hogy például ne vedd észre azt a vonzó hátsóját - vagy kinek mire áll a szeme :-) -, ezt persze egy barátnál is láthatod, csak épp nem vonz :lol:. Ha ezt is érted az együttélésen, akkor persze egyetértünk :-)

Ha belegondolunk, azért igazi barátság inkább azonos neműek közt van. Nyilván egy nő érzelmileg is, értelmileg is(azonos tapasztalatok, szocializáció, gondolkodásmód, stb) könnyebben azonosul egy nővel, és a férfiak is alighanem így vannak ezzel(ha arra gondolok, hogy mit össze tudnak dumálni például a katonaságról, és más teljesen haszontalan dolgokról :-) ). Így intellektuálisan is más élmény a barátság, mint a szerelem. Nem arra gondolok, hogy ez kizárná a jó nő-férfi barátságokat, annyira nem, hogy egy igazi szerelem egyben jó barátság is - nekem a férjem azért ma is a legjobb barátom is egyben -, de azért akkor is másként gondolkodik egy nő és egy férfi, ha érzelmileg-értelmileg, mi több már a mindennapok kialakult rutinjában is egy hullámhosszon van. Nyilván azért is kellett a kemény meló az összecsiszolódáshoz ( bár ez se általános: nálunk nem kellett hozzá kemény meló, viszont amiben különbözünk, abban 22 év után is kiválóan össze tudunk kapni, noha ez sose tart a nap végénél tovább, ez 22 éve alapszabály, nemhiába Pál találta ki :lol: )

Ahogy így elnézlek, és amennyire neten ismerni lehet valakit - mert nagyon egyetértünk: a személyes találkozás nélkül az ilyesmi nagyon nehéz - tényleg fogtok ti még sok szépet együtt megélni a férjuraddal együtt, mihez is további minden jókat :-) Miként a később majd egészen biztosan kialakuló igazi felnőtt barátságaidhoz is :-) ( Ölég jó fej vagy te hozzá :lol: :lol:, de bizony, ahogy oiduft is írta, az ilyesmin is keményen kell melózni :-) )

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 237 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra