Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2021 március 03 (szerda), 6:46

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1941 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Segítség!
HozzászólásElküldve: 2015 november 23 (hétfő), 22:02 
Ó-nagy-admin "on stage"

Elza Tonks írta:
Nagy gond lenne, ha kérnék szépen egy ficblog törlést? viewtopic.php?f=12&t=1252
és gáz volna utána újat csinálni? ezt a régit kicsit cikkens visszaolvasni nekem néha...

Töröltem a ficblogodat, és nyugodtan nyithatsz újat. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 november 22 (vasárnap), 21:41 
Fanficbúvár

Nagy gond lenne, ha kérnék szépen egy ficblog törlést? viewtopic.php?f=12&t=1252
és gáz volna utána újat csinálni? ezt a régit kicsit cikkens visszaolvasni nekem néha...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 november 22 (vasárnap), 21:11 
Zöldfülű

G Lamaro írta:
Nem, kapsz új jelszót, amivel beléphetsz, és utána lecserélheted az e-mailcímed egy működőre. :)

PÜ-ben megy az új jelszó. :)

Köszönöm, örök hála! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 november 22 (vasárnap), 20:56 
Ó-nagy-admin "on stage"

Nem, kapsz új jelszót, amivel beléphetsz, és utána lecserélheted az e-mailcímed egy működőre. :)

PÜ-ben megy az új jelszó. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 november 22 (vasárnap), 18:01 
Zöldfülű

Sziasztok!

Anno Elza Tonks néven voltam fenn, viszont február tájékán töröltem az e-mail fiókom (így nem tudok új jelszót kérni), most viszont úgy döntöttem, visszatérnék, viszont elfelejtettem, mi volt a jelszavam... Ilyenkor mi a teendő? Regisztráljak újra?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 26 (szerda), 20:18 
Ó-nagy-admin "backstage"

Sziasztok!

Megbeszéljük a dolgot az adminokkal, hamarosan jelentkezünk. :)
Bár ez nem látszik még, de olyan fejlemény is történt a napokban a háttérben, amitől a mi távlati nézőpontunk is átalakult - szóval van rá esély, hogy ezek tényleg visszakerülnek.
Köszi az észrevételeket! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 26 (szerda), 20:07 
Szárnybontogató

Kedves Mindenki! :)

Teljesen egyetértek Tirával! Én imádom-szeretem a Merengőt és tisztellek benneteket, nagyon tetszett a legutóbbi nagy frissítés/átalakítás is - amihez így utólag is csak gratulálni tudok! :)

DE! Amikor eltűnt a sztorim az Original/Slash kategóriából, akkor nem igazán értettem. :) Őszintén szólva először megijedtem, lefőttem, nem tudtam, mi történt. Erre látom, hogy "száműzve" lett a gyermekem egy külső kategóriába. :'D És én meg csak pislogtam, mert igaz, hogy a szavak száma már a 150k-t tapossa, de ez az én valamim még közel sem egy regény és túlzás lenne ilyesmit feltételezni befejezetlenül. :)

És én sem értem ennek a kategóriának a létjogosultságát. Senki ne haragudjon meg, de őszinte kérdés: Ha minden egyes történetnél fel van tüntetve a szavak száma (ami igazából kiszúrja az ember szemét), akkor erre miért van szükség? A kedves olvasó és mi is látjuk, hogy mi regényméretű és mi nem.
Ez persze az én meglátásom. (Meg mi számít regényméretűnek?)

Én kicsit feleslegesnek érzem, sokkal egyszerűbb volt eddig a böngészés. Amikor valami olvasnivaló után nézek, akkor a leírást figyelem, nem pedig a méretét. :) Főleg, hogy az napról napra, hétről hétre változhat. Még egy novellának induló valamiból is lehet valami óriási.
A másik fontos dolog pedig, amit Tira is írt: az olvasókat senki sem tájékoztatta, ők honnan tudják, hogy ezentúl hol található meg a történetünk?

Szóval szeretném megkérdezni, hogy ti erről mit gondoltok? :)
Én is nagyon örülnék, ha lenne lehetőség visszatenni az eredeti kategóriába a történetet.
(Igazából én önkényesen már vissza is tettem, mert először azt hittem, hogy ez valami félreértés. :"D)

Köszönöm előre is a választ és remélem senkit nem haragítottam meg!
Nasu

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 26 (szerda), 17:14 
Zöldfülű

Sziasztok!

Meglepve tapasztaltam, hogy az egyik regényem átkerült az Original-Regények, kisregények-Slash kategóriába. Ez a kategória ott volt már az átalakításkor? Mert nem emlékszem, hogy találkoztam volna vele, és nem is értem a létjogosultságát. Az pedig végképp furcsa, hogy ide csak 21 történet került át, amíg a külső slash kategóriában (simán az Original alatt) még van több, mint háromszáz történet.
Folyik még a válogatás? És ha igen, akkor mi alapján dől el, hogy valami kisregény avagy regény-e? (utóbbi mondjuk aránylag egyértelmű, bizonytalanság a novella/kisregény határán lehet, tehát főleg ez érdekelne). És szeretném visszarakni a sima Original alatti Slashbe a történetem, mert ha azt látják az olvasók, senki nem fogja gondolni, hogy a Regények, kisregények alatt is keressen még egy ilyen kategóriát.
Egyébként, ha feltétlen így szeretnétek, szerintem a korrekt felosztás valahogy így nézhetne ki:
Original: Versek / Novellák (Slash) / Regények, kisregények (Slash)
Persze ez csak egy szerény javaslat, és bocs, hogy beleugattam, viszont a kategorizálással kapcsolatos útmutatásra mindenképp kíváncsi lennék, mert van még fent pár történetem (ahogy arra is, hogy folyik-e még az átrendezés, mert abban a bizonyosban, ahol van most háromszáz történet, akad még pár, ami regény avagy éppen kisregény). És az is érdekelne, hogy erről a lépésről az oldalon, hír formájában fogjátok-e tájékoztatni az olvasókat? (Ha elsiklottam valami felett, és erről már tudnom kellett volna, akkor bocsánat)
Köszönöm a válaszokat :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 19:35 
Ó-nagy-admin "backstage"

Avenone írta:
Hát éppen ez az: én original, saját történetet, semmilyen univerzumhoz, illetve fandomhoz köthető sztorit szeretnék feltölteni, éppen ezért zavart meg, hogy az mehet-e a regény/kisregény kategóriába, ha esetleg megjelölöm, hogy azonos nemű szereplők közti kapcsolatot ábrázolok benne.
A slash kifejezés nekem, és sok helyen az interneten is, azokra a fanfictionökre (rajongók által írt történet) vonatkozik, ahol egy adott fandom/univerzum azonos nemű szereplőit boronálják össze, pl. a Harry Potter, Supernatural vagy a Gyűrűk Ura fandom.
Amit fel szeretnék - illetve már fel is töltöttem, mert az adminok elfogadták - NEM fanfiction, tehát nem rajongó által írt történet. A kérdésem is erre vonatkozott.
Nekem ezzel volt problémám, de köszönöm szépen a választ.

A slash nem csak fanficekre vonatkozik. Legalábbis a netes írói oldalakon bevett szokás MINDEN írást amiben egynemű kapcsolat van slashnek nevezni, attól függetlenül, hogy original vagy fanfic.

Kép

MyAnimelist

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 19:22 
Zöldfülű

Hát éppen ez az: én original, saját történetet, semmilyen univerzumhoz, illetve fandomhoz köthető sztorit szeretnék feltölteni, éppen ezért zavart meg, hogy az mehet-e a regény/kisregény kategóriába, ha esetleg megjelölöm, hogy azonos nemű szereplők közti kapcsolatot ábrázolok benne.
A slash kifejezés nekem, és sok helyen az interneten is, azokra a fanfictionökre (rajongók által írt történet) vonatkozik, ahol egy adott fandom/univerzum azonos nemű szereplőit boronálják össze, pl. a Harry Potter, Supernatural vagy a Gyűrűk Ura fandom.
Amit fel szeretnék - illetve már fel is töltöttem, mert az adminok elfogadták - NEM fanfiction, tehát nem rajongó által írt történet. A kérdésem is erre vonatkozott.
Nekem ezzel volt problémám, de köszönöm szépen a választ.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 23 (vasárnap), 10:00 
Billentyűzetgyilkos

Avenone írta:
Sziasztok!
Ezt már biztosan ezerszer kérdezték, de az új szabályzat bevezetése óta most először szeretnék történetet feltölteni, és még kicsit bizonytalan vagyok.
A kérdésem az, hogy amennyiben nem slasht (vagyis olyan fanfictiont szeretnék feltölteni, amiben egynemű párosítás van), de egynemű párokról is szóló, hosszabb lélegzetvételű történetet szeretnék feltölteni, az mehet-e a regény/kisregény kategóriába? A történet saját univerzum.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ave

Szia!

Ha a fő szál nem a slash, csak megjelenik a háttérben (akár fontos elem, akár nem, a lényeg, hogy nem e körül mozog a cselekmény), akkor igen, az Original/Regény/kisregénybe töltsd fel, de jelöld a figyelmeztetéseknél, hogy van/lesz benne slash is.

Avenone írta:
vagyis olyan fanfictiont szeretnék feltölteni

Az elnevezésekre pedig figyelj, mert te az original történetről beszélsz, nem fanfictionről :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 21 (péntek), 13:05 
Zöldfülű

Sziasztok!
Ezt már biztosan ezerszer kérdezték, de az új szabályzat bevezetése óta most először szeretnék történetet feltölteni, és még kicsit bizonytalan vagyok.
A kérdésem az, hogy amennyiben nem slasht (vagyis olyan fanfictiont szeretnék feltölteni, amiben egynemű párosítás van), de egynemű párokról is szóló, hosszabb lélegzetvételű történetet szeretnék feltölteni, az mehet-e a regény/kisregény kategóriába? A történet saját univerzum.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ave

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 18 (kedd), 12:17 
Billentyűzetgyilkos

Delwen írta:
Sziasztok! Szerettem volna elkezdeni egy új Highlander történetet feltölteni, de sajnos nem engedi kiválasztani a kategóriát. Miért? Az alatta-felette lévő kategóriákat ki lehet választani, de azt az egyet nem tudom :-( Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

Szia!

Azok a kategóriák, amiket nem enged kiválasztani, még nincsenek megnyitva. Ilyen esetben válaszd ki az adott főkategóriát, jelen esetben a Tévésorozatot, és amint megnyitjuk a kategóriát, átsoroljuk az oda tartozó történeteket :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 augusztus 18 (kedd), 7:37 
Zöldfülű

Sziasztok! Szerettem volna elkezdeni egy új Highlander történetet feltölteni, de sajnos nem engedi kiválasztani a kategóriát. Miért? Az alatta-felette lévő kategóriákat ki lehet választani, de azt az egyet nem tudom :-( Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 30 (csütörtök), 17:21 
eLit Auror

köszöntem! :china:

We are the same

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 29 (szerda), 20:43 
Sztorihajhász

Kadma írta:
Sziasztok! Hülye kérdés vol. 1.: ha epilógust töltök fel egy történethez, nem gond, ha nem éri el a 2000 szót, amennyiben jelzem, hogy nem teljes fejezet?

Vond össze az első fejezettel. A szövegben (és a leírásban is) jelezheted, hogy melyik melyik. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 29 (szerda), 19:16 
eLit Auror

Sziasztok! Hülye kérdés vol. 1.: ha epilógust töltök fel egy történethez, nem gond, ha nem éri el a 2000 szót, amennyiben jelzem, hogy nem teljes fejezet?

We are the same

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 18 (szombat), 14:27 
Tollforgató

Köszönöm szépen a tippeket! :)
Megoldom ezekkel, meg nem komoly a gond azért. Nagyobb bajom ne legyen! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 18 (szombat), 13:30 
Fanficbúvár

G Lamaro írta:
Ami ötletem van, hogy a történetnél másolj ki valami egyedi szövegrészt (2-3 szót) a kritikából, és a böngésző keresőjével (CTRL+F) keress rá a kritikák listájában. :)
Ruby, azt is lehet, hogy ha tudod, hogy mostanáig minden kritikát megválaszoltál, akkor innentől csak a dátumra keresel rá, pl. "2015. 07.", így kiadja a júliusi kritikákat, amiken gyorsan végig tudsz ugrálni, hogy van-e új köztük, és nem kell kívülről kimásolni szöveget :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 17 (péntek), 23:23 
Ó-nagy-admin "on stage"

Ruby írta:
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogyan megoldani, hogy amikor válaszolni készülök a kritikákra, ne kelljen mindig az összes eddigit végigböngészni? Régebben mindig a lista végén voltak a legújabbak, és bár máskor is tapasztaltam már olyat, hogy egy vagy kettő a régiek közé keveredett, a többi aztán jó helyen volt. Most viszont az összes kritikát bedobálja a már megválaszoltak közé. :(
Így sokkal nehezebb megkeresni az újabbakat. Valami ötlet? Vagy nyugodjak bele? :D

A program történetenként és azon belül időrendben listázza a kritikákat elvileg. Ha ettől eltérést tapasztalsz, az a program hibája, amin nem tudunk segíteni, mivel túl bonyolultan írták meg, hogy követni tudjuk, és felderíthessük a hibák forrását.
Ami ötletem van, hogy a történetnél másolj ki valami egyedi szövegrészt (2-3 szót) a kritikából, és a böngésző keresőjével (CTRL+F) keress rá a kritikák listájában. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 17 (péntek), 21:48 
Tollforgató

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy nem lehet valahogyan megoldani, hogy amikor válaszolni készülök a kritikákra, ne kelljen mindig az összes eddigit végigböngészni? Régebben mindig a lista végén voltak a legújabbak, és bár máskor is tapasztaltam már olyat, hogy egy vagy kettő a régiek közé keveredett, a többi aztán jó helyen volt. Most viszont az összes kritikát bedobálja a már megválaszoltak közé. :(
Így sokkal nehezebb megkeresni az újabbakat. Valami ötlet? Vagy nyugodjak bele? :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 15 (szerda), 17:50 
Fanficbúvár

G Lamaro írta:
Merilwen írta:
Sziasztok!
Megpróbáltam választ írni az egyik kritikámra, és mikor rákattintottam a Válasz küldése gombra, a szokásos ablak helyett az oldal mindig a _NOTYOURSTORY feliratot hozta ki. Ez mitől lehet?

Ez attól van, hogy a kritikát törölt fejezetre írták. Valószínűleg feltörték a fejezetet még moderálás előtt, úgy írták a kritikát. Aztán a fejezet elutasításra került, vagyis törölve lett. Így a kritika "lóg a levegőben", nem tartozik sehova, ezért a rendszer nem enged válaszolni rá.

Tényleg, nekem is eszembe juthatott volna, hogy azt a fejezetet először elutasították… Köszönöm szépen!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 15 (szerda), 15:01 
Ó-nagy-admin "on stage"

Merilwen írta:
Sziasztok!
Megpróbáltam választ írni az egyik kritikámra, és mikor rákattintottam a Válasz küldése gombra, a szokásos ablak helyett az oldal mindig a _NOTYOURSTORY feliratot hozta ki. Ez mitől lehet?

Ez attól van, hogy a kritikát törölt fejezetre írták. Valószínűleg feltörték a fejezetet még moderálás előtt, úgy írták a kritikát. Aztán a fejezet elutasításra került, vagyis törölve lett. Így a kritika "lóg a levegőben", nem tartozik sehova, ezért a rendszer nem enged válaszolni rá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 15 (szerda), 14:25 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 10 (péntek), 22:51 
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"

Bao2 írta:
Szia!

Ááhá, egyet nem zártam be. Köszönöm az ötletet, ezentúl mindig ellenőrzöm majd.

BaO2

Örülök,hogy megoldódott. :pbunny:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 10 (péntek), 22:48 
Könyvmoly

Szia!

Ááhá, egyet nem zártam be. Köszönöm az ötletet, ezentúl mindig ellenőrzöm majd.

BaO2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 09 (csütörtök), 23:23 
Ó-nagy-admin "micsoda perverz"

Bao2 írta:
Sziasztok!

Az idegbaj határáról írok éppen most, de próbálom mosolyogva elfogadni a kedves dolgokat. Az a helyzet, hogy ezen a csodás, tegnapi napon szerettem volna felrakni egy történetet. A jó öreg kontrolcékontrolvés módszert szoktam alkalmazni, ami eddig be is vált, viszont most, az Előlnézet gombra kattintás után a Történet szövege dobozban a törimnek csupán az első pár sora szerepel. Mindent megpróbáltam, ki, majd bejelentkeztem újra és újra, s mindig ugyanezt a problémát tapasztaltam. Háromszázszor megnéztem, hogy biztosan kijelöltem-e az egész törit, de így sem jutottam egyről a kettőre. Elnézést a költői túlzásokért, de na, nem tudom, mi tévő legyek. Valami 5let esetleg?

Előre is köszönöm a választ.

Jajveszékelő BaO2

Használtál a formázásnál bármilyen html kódot?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 július 09 (csütörtök), 23:12 
Könyvmoly

Sziasztok!

Az idegbaj határáról írok éppen most, de próbálom mosolyogva elfogadni a kedves dolgokat. Az a helyzet, hogy ezen a csodás, tegnapi napon szerettem volna felrakni egy történetet. A jó öreg kontrolcékontrolvés módszert szoktam alkalmazni, ami eddig be is vált, viszont most, az Előlnézet gombra kattintás után a Történet szövege dobozban a törimnek csupán az első pár sora szerepel. Mindent megpróbáltam, ki, majd bejelentkeztem újra és újra, s mindig ugyanezt a problémát tapasztaltam. Háromszázszor megnéztem, hogy biztosan kijelöltem-e az egész törit, de így sem jutottam egyről a kettőre. Elnézést a költői túlzásokért, de na, nem tudom, mi tévő legyek. Valami 5let esetleg?

Előre is köszönöm a választ.

Jajveszékelő BaO2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 26 (kedd), 14:30 
Ó-nagy-admin "backstage"

barbidani írta:
Én is programozó vagyok..szóval..:) Ha lehet ilyet kérni, akkor lehetne, hogy a befejezett műveket is külön listázza, az adott feltételek mellett?:) Köszi

Amúgy mikorra várható?:)

Feltétlenül! Az új keresőben rendesen lehet majd szűkíteni mindenféle feltételre, a befejezettségre is. :)

Igyekszünk záros határidőn belül, de most már a harmadik programozót fogjuk fogyasztani... :(
Már nem ígérgetünk pontos dátumot, lásd a fenti okot, így is elég ciki, hogy még mindig nincsen készen. Igyekszünk vele, idén ez lesz az egyik fő feladatunk, a végére kell érnünk, nincs mese.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 26 (kedd), 13:57 
Zöldfülű

G Lamaro írta:
Ezen sajnos nem tudunk javítani. A program logikája olyan, hogy sok helyről szedi össze az információt, amit látunk a képernyőn. Egy ilyen programban lekövetni, hogy hol a hiba, és azt úgy kijavítani, hogy máshol ne zavarjon be, szinte lehetetlen...
A Merengő új programjában már nem lesz ilyen probléma, mert egy sokkal modernebb kereső lesz benne, amit ráadásul nem vadidegen programozó ír, így lesz lehetőségünk javítást kérni, ha hibát észlelünk. :)

Én is programozó vagyok..szóval..:) Ha lehet ilyet kérni, akkor lehetne, hogy a befejezett műveket is külön listázza, az adott feltételek mellett?:) Köszi

Amúgy mikorra várható?:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 25 (hétfő), 18:05 
Ó-nagy-admin "on stage"

Ezen sajnos nem tudunk javítani. A program logikája olyan, hogy sok helyről szedi össze az információt, amit látunk a képernyőn. Egy ilyen programban lekövetni, hogy hol a hiba, és azt úgy kijavítani, hogy máshol ne zavarjon be, szinte lehetetlen...
A Merengő új programjában már nem lesz ilyen probléma, mert egy sokkal modernebb kereső lesz benne, amit ráadásul nem vadidegen programozó ír, így lesz lehetőségünk javítást kérni, ha hibát észlelünk. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 május 25 (hétfő), 17:08 
Zöldfülű

Sziasztok!!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a Merengő oldalon, a Madam Puddifoot kávézójában, a Perselus/Hermione írások között szeretnék keresgetni. A problémám az lenne, hogy ha beállítok pl. korhatárt hogy 16, akkor keres nekem x darab oldalt. Az első oldalon még megfelelnek a kritériumnak a történetek, de ha rákattintok a 2. oldalra, akkor már nem érvényesek a kritériumok. Ezzel lehet csinálni valamit? Mert így csak azokat a történeteket tudom olvasni ezekkel a kritériumokkal, amit az első oldalra kirak.

Előre is köszi a válaszokat

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Re: Panaszok és sértegetések
HozzászólásElküldve: 2015 május 01 (péntek), 19:47 
Zöldfülű

AnnaValentine írta:
Elyes írta:
AnnaValentine írta:
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.
Kérdésem: feltölthetem-e így?
[ Természetesen megjelölve az eredeti szerzőt ill. linket az angol verzióhoz. ]

Szia!

Csak jelezném, hogy nem feledkeztünk meg a kérdésedről, de még egyeztetünk ez ügyben; írunk, ha döntésre jutottunk :)

Rendben :) Köszönöm előre is.

Kedves Adminok!

Kérdésem tárgytalan, az írótól az engedélyt megkaptam.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 20:53 
Könyvmoly

Köszönöm szépen a választ. Így legalább már tudok viszonyítani. :-)

BaO2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 17:53 
Zöldfülű

Elyes írta:
AnnaValentine írta:
Találtam egy történetet egy angol oldalon, amit feltett szándékom lefordítani és megosztani a nagyérdeművel. Privát üziben megkerestem az írót az engedélyezés végett, de hetek óta nem kaptam választ, tehát valószínűleg az illető már nem aktív.

Szia!

Csak jelezném, hogy nem feledkeztünk meg a kérdésedről, de még egyeztetünk ez ügyben; írunk, ha döntésre jutottunk :)

Rendben :) Köszönöm előre is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 26 (vasárnap), 16:34 
Billentyűzetgyilkos

AnnaValentine írta:

Szia!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 21:21 
Ó-nagy-admin "on stage"

Bao2 írta:
Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot. Szóval az volna a kérdésem, hogy a Meri kb. mennyivel számol több karaktert, mint mondjuk egy egyszerű, mezei word?

Csak mert most egy elég nagy lélegzetű fejezetet írkálok, és nem biztos, hogy belefér abba a 14000 karakterbe. Csakhogy azt nem tudom, hogy mikor érem el a határt.

Választ előre is köszönöm.

BaO2

A Meri kb. másfélszer annyi szót számol, mint a Word. (1,4 és 1,6 között változik a szorzó a szövegtől függően.)
Sajnos pontos méretet nem tudok mondani, ami még belefér egy fejezetbe (elvileg 20 oldal), de 16 oldalas fejezetet már többször moderáltam, így ez lehet egy viszonylagos referencia. :) Mindenesetre azt javaslom, úgy írd meg a fejezetet, hogy szükség esetén valahol középtájt ketté tudd választani. Így ha nem fér fel egyben, két részletben fel tudod tölteni. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 20:38 
Könyvmoly

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e, de nem találtam a kérdésemnek megfelelő topicot. Szóval az volna a kérdésem, hogy a Meri kb. mennyivel számol több karaktert, mint mondjuk egy egyszerű, mezei word?

Csak mert most egy elég nagy lélegzetű fejezetet írkálok, és nem biztos, hogy belefér abba a 14000 karakterbe. Csakhogy azt nem tudom, hogy mikor érem el a határt.

Választ előre is köszönöm.

BaO2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 25 (szombat), 19:29 
Fanficbúvár

AnnaValentine írta:
modszerk.

Ez pedig engem is érdekelne, mert ugyanebben a cipőben járok :) Addig is, azt tudod csinálni, hogy felkutatsz több elérhetőségét is az írónak, meg rendszeresen írogatsz neki. Nekem egyszer valaki két és fél hónap után válaszolt, de küldtem neki vagy hét-nyolc üzenetet. Olyanról is tudok, akinek majd' egy év után válaszolt egy író. Tehát nem kell feladni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 23 (csütörtök), 10:40 
Zöldfülű

modszerk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 21 (kedd), 16:59 
Ó-nagy-admin "backstage"

Leanne Iris Price írta:

Köszi az e-mail címet, tegnap elküldtem. :)
Remélem, a segítségetekre lehettem. :)

Szia!

Megérkezett, köszönjük szépen! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 21 (kedd), 16:15 
Zöldfülű

Lilyana írta:
Leanne Iris Price írta:
Köszönöm szépen a választ.
Ühm... egyébként, hova is kell elküldeni a szereplőlistát? :oops: Mert akkor szívesen megcsinálom.
Egyébként, a videójáték kategóriába sem engedte, de megpróbálom még egyszer. :)
Igen, szeretném megtartani. :)

Rendben. :)
A cím: fanfic.hu(kukac)gmail.com
Az mondjuk furcsa, h a videójátékba nem engedte... de mondjuk vannak furcsa percei a rendszernek. Legrosszabb esetben, ha megint nem engedi, a sima Privet Drive-ba biztos, hogy felengedi. Ha kész a kategórianyitás, akkor úgyis átpakoljuk a történetedet a helyére. Annyi, h a leírásba érdemes valahová kiírnod a fandomot. :)

Köszi az e-mail címet, tegnap elküldtem. :)
Remélem, a segítségetekre lehettem. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 19:55 
Ó-nagy-admin "backstage"

Leanne Iris Price írta:
Ühm... egyébként, hova is kell elküldeni a szereplőlistát? :oops: Mert akkor szívesen megcsinálom.

Rendben. :)
A cím: fanfic.hu(kukac)gmail.com
Az mondjuk furcsa, h a videójátékba nem engedte... de mondjuk vannak furcsa percei a rendszernek. Legrosszabb esetben, ha megint nem engedi, a sima Privet Drive-ba biztos, hogy felengedi. Ha kész a kategórianyitás, akkor úgyis átpakoljuk a történetedet a helyére. Annyi, h a leírásba érdemes valahová kiírnod a fandomot. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 19:36 
Zöldfülű

Lilyana írta:
Leanne Iris Price írta:
Helló!
Azért írok, mert épp fel akartam tölteni egy történtet a másik felhasználómról, Devil May Cry kategóriába, mikor azt tapasztaltam, hogy hiába kiválasztom, és rákattintok, nem hozza fel az oldalt, ahol ugye a történet adatait írom meg magát a történetet. Aztán csináltam egy másik felhasználót, gondoltam, arról majd megy. De sajnos erről sem sikerült.
Valaki meg tudná mondani, mit tegyek/mi a hiba? Előre is köszönöm. :)

Szia!

Az a kategória még nincsen megnyitva, mivel még nem gyűjtöttük ki hozzá a szereplőlistát.
Igyekszünk a közeljövőben megcsinálni, de ha esetleg gyorsítanál a dolgon, akkor küldhetsz nekünk te is. :)
A Privet Drive - Videójáték kategóriába tudod feltölteni addig is az írásodat. :)

A második felhasználódat szeretnéd-e megtartani, most, hogy már tudod, mi áll a háttérben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 19:11 
Ó-nagy-admin "backstage"

Leanne Iris Price írta:
Helló!
Azért írok, mert épp fel akartam tölteni egy történtet a másik felhasználómról, Devil May Cry kategóriába, mikor azt tapasztaltam, hogy hiába kiválasztom, és rákattintok, nem hozza fel az oldalt, ahol ugye a történet adatait írom meg magát a történetet. Aztán csináltam egy másik felhasználót, gondoltam, arról majd megy. De sajnos erről sem sikerült.

Szia!

Az a kategória még nincsen megnyitva, mivel még nem gyűjtöttük ki hozzá a szereplőlistát.
Igyekszünk a közeljövőben megcsinálni, de ha esetleg gyorsítanál a dolgon, akkor küldhetsz nekünk te is. :)
A Privet Drive - Videójáték kategóriába tudod feltölteni addig is az írásodat. :)

A második felhasználódat szeretnéd-e megtartani, most, hogy már tudod, mi áll a háttérben?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 19 (vasárnap), 18:55 
Zöldfülű

Helló!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 06 (hétfő), 23:40 
Könyvmoly

Okés, köszönöm szépen a választ!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 06 (hétfő), 22:21 
Billentyűzetgyilkos

Bao2 írta:
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha PD-s novellát írnék, az csak simán menjen PD-be?

Szia!

Jól látod, a PD-n belül nincsen novella alkategória, tehát a sima PD-be töltsd majd fel a történetet, a leírásban viszont jelölheted, hogy novelláról van szó :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 06 (hétfő), 21:53 
Könyvmoly

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha PD-s novellát írnék, az csak simán menjen PD-be?

(Csak mert nem találtam PD-n belül novella kategóriát, de az is lehet, hogy vaksi vagyok.)

BaO2

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015 április 02 (csütörtök), 23:29 
Írópalánta

Á, értem, figyelmetlen voltam. Köszi a választ. :)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1941 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra