Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 04 (szombat), 18:41

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2015 február 13 (péntek), 11:47 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Köszönöm szépen!

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2015 február 12 (csütörtök), 23:21 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 18:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
zsuzsanna1987 írta:
Kedves Adminok, lehet, hogy hülye a kérdés, és rossz helyre írom, de hadd tegyem fel.
A 2013-as Kívánság Üst után engedélyt kaptam az egyik résztvevőtől, hogy külön megvalósítsam az egyik kívánságát. Nemsokára kész az első fejezet, és azt szeretném tudni, hogy ha feltüntetem a leírásban, hogy az ő kívánsága alapján készült, ill. közlöm a kívánság szövegét, akkor kell-e igazolnom az adminoknak, hogy valóban megkaptam az engedélyt, és ha igen, hogyan. (Azért kérdezem, mert pl. fordítások kapcsán gyakran hallom, hogy a Merengőre csak az eredeti szerző által engedélyezett fordítást lehet csak feltölteni, és hogy ezt így meg úgy igazolni kell.)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

A leírásba írd bele, hogy "XY 2013-as Kívánság Üstön fel nem használt kívánsága alapján készült a mű, XY engedélyével." vagy valami hasonló értelmű szöveget. Ez elég lesz. :)
(A kívánságot pedig inkább az első fejezet elé írd be, ahogy az üstös történeteknél van. :) )

_________________
Fórumszabályzat
Kép Kép
Tekergős április 1.: Roxfort Hangja


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2015 február 12 (csütörtök), 16:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 május 01 (szerda), 20:27
Hozzászólások: 140
Kedves Adminok, lehet, hogy hülye a kérdés, és rossz helyre írom, de hadd tegyem fel.
A 2013-as Kívánság Üst után engedélyt kaptam az egyik résztvevőtől, hogy külön megvalósítsam az egyik kívánságát. Nemsokára kész az első fejezet, és azt szeretném tudni, hogy ha feltüntetem a leírásban, hogy az ő kívánsága alapján készült, ill. közlöm a kívánság szövegét, akkor kell-e igazolnom az adminoknak, hogy valóban megkaptam az engedélyt, és ha igen, hogyan. (Azért kérdezem, mert pl. fordítások kapcsán gyakran hallom, hogy a Merengőre csak az eredeti szerző által engedélyezett fordítást lehet csak feltölteni, és hogy ezt így meg úgy igazolni kell.)
Előre is köszönöm a segítségeteket!

_________________
"Ah, music... a magic far beyond all we do here!" (Albus Dumbledore)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2014 január 04 (szombat), 22:49 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Fairy tale írta:
Sziasztok! Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok, de egy próbát megér. :-D Lehet, hogy már sokszor elmondtátok, de engem akkor is érdekelne, hogy ha egy feltöltött történetet szeretnék átszerkeszteni, mert pl. valahol lehagytam egy betűt vagy valamit egybeírtam, amit esetleg nem kellett volna akkor a "történet szerkesztése"-re rákattintok és értelemszerűen kijavítom, de ti utána azt újra lemoderáljátok? Vagy semmi sem fog történni csak nem lesz benne hiba és a kommentek is megmaradnak. Előre is köszönöm, további szép estét :-D


Küldtem üzit. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2014 január 04 (szombat), 22:41 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2014 január 03 (péntek), 0:03
Hozzászólások: 11
Sziasztok! Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok, de egy próbát megér. :-D Lehet, hogy már sokszor elmondtátok, de engem akkor is érdekelne, hogy ha egy feltöltött történetet szeretnék átszerkeszteni, mert pl. valahol lehagytam egy betűt vagy valamit egybeírtam, amit esetleg nem kellett volna akkor a "történet szerkesztése"-re rákattintok és értelemszerűen kijavítom, de ti utána azt újra lemoderáljátok? Vagy semmi sem fog történni csak nem lesz benne hiba és a kommentek is megmaradnak. Előre is köszönöm, további szép estét :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 09 (kedd), 13:30 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Mert olyan a fejem, mint egy szita. Addigra elfelejtem a dolgot :D Meg akkor túlságosan is zavarban leszek, hogy bárkitől is bármit kérdezzek azon kívül, hogy bocsi, mennyi az idő? x)

De azért köszi a választ :) Ha eszembe jutna még valami, felírom, és majd a talin kérdezősködök :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 09 (kedd), 13:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Eddy_ írta:
Sziasztok!

Bennem egy olyan kérdésem merült fel, hogy nektek, mint adminoknak, van valami megkötés, minimum határ, hogy mennyit kell moderálnotok egy-egy alkalommal, vagy mondjuk hetente/havonta, stb.? Vagy csak ha épp oda juttok a gép elé, és mondjuk van időtök három történet moderálására, hiába van huszonöt a listában, akkor azt a hármat megcsináljátok, aztán jöttök megint amint tudtok? Nálatok gondolom nincs olyan, mint a Kritika Klubosoknál, hogy ha x ideig, hónapig nem vagytok aktívak, akkor kizárnak titeket (?).


Szia!

Nincs ilyen konkrét határ, de volt már rá példa, hogy azért vettünk búcsút admintól, mert hosszú ideje nem volt (elég) aktív, nem vette ki a részét a közös munkából. A Merengőnek működnie kell, ezért nekünk is teljesítenünk kell, de alapvetően mindenki maga dönti el, mennyit vállal.

De az ilyen jellegű kérdéseidet miért nem személyesen teszed fel, ha már úgyis jössz Meritalira? Nem harapunk. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 09 (kedd), 12:53 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sziasztok!

Bennem egy olyan kérdésem merült fel, hogy nektek, mint adminoknak, van valami megkötés, minimum határ, hogy mennyit kell moderálnotok egy-egy alkalommal, vagy mondjuk hetente/havonta, stb.? Vagy csak ha épp oda juttok a gép elé, és mondjuk van időtök három történet moderálására, hiába van huszonöt a listában, akkor azt a hármat megcsináljátok, aztán jöttök megint amint tudtok? Nálatok gondolom nincs olyan, mint a Kritika Klubosoknál, hogy ha x ideig, hónapig nem vagytok aktívak, akkor kizárnak titeket (?).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 03 (szerda), 9:04 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2011 szeptember 23 (péntek), 12:27
Hozzászólások: 275
Lilyana írta:
Altais_ir írta:
Nem szoktam történeteket írni és feltölteni, de bétaként tevékenykedve próbálok másoknak segíteni. Ezért szeretném megkérdezni, hogy adminként hogyan látjátok a feltöltött történeteket, milyen hibákat kerestek elsősorban, és hogy van-e valami belső szabályzatotok a javításra és az elutasító levélre.

Mert bétaként találkoztam egy érthetetlen esettel, amikor egy szerintem jó stílusú és ötletes, általam javított történetet visszadobtak. Higgyétek el, nem a sértett hiúság beszél belőlem, sok hiba volt benne és néhány vesszőhibát tényleg benéztem, így a második javításra szükség volt. Csak már harmadszor javítom ki, az írónak lassan elmegy a kedve, és ezúttal nem kaptunk semmi támpontot az admintól, hogy pontosan hol vannak azok a vesszőhibák, amik miatt nem tudja átengedni a történetet, csak viccelődik egy szándékosan elírt kifejezésen, amit elsőre nem is említett meg.

Ezúttal átírtam néhány mondatot, ami kérdéses lehetett, de őszintén nem találtam vesszőhibát, pedig a nyelvtan sose okozott gondot (sőt!) és amióta vállalom történetek javítását, rengeteg helyesírással foglalkozó oldalt, blogot követek és utánaolvasok, illetve kérdezek azoknak a dolgoknak, amikben bizonytalannak érzem magam.

Amennyire én tudom, általában pontról pontra meg szokták jelölni a hibák egy részét, és egy-két vesszőhibával át is szokták engedni. Kérlek, írjatok egy útmutatót nekünk, önjelölt korrektoroknak is, hogy mik azok a dolgok, amiket elvártok és - úgy gondolom - hogy az új adminoknak se ártana, ha a régiek precíz és elfogadható javítási módszereit és az elutasító levelekben is jó lenne, ha valami egységes szabványt követnétek. Pláne, ha egy történetben csak kevés vesszőhiba van, amit nehéz konkrét utalás nélkül megtalálni. :)

Remélem, nem bántottam meg senkit, direkt nem írtam neveket! Szerintem is fontos, hogy igényesen javított novellák kerüljenek fel, de a túlzásoknak nem vagyok híve.


Szia!

Nincsen egyezményes moderálási útmutatónk, beszéltünk róla korábban, de aztán beláttuk, egyszerűen megoldhatatlan, hogy olyan határokat húzzunk, hogy 4 vesszőig felmehet, aztán meg nem, mert minden történet más és más, a moderálás egy bizonyos pontig szubjektív munka, így a Merengőről merengőknek és a Nefeleddgömb az irányadó. Plusz persze A magyar helyesírás szabályai...
Az elutasító esetében úgy szoktuk, hogy írunk egy példát a típushibára, rámutatunk, hogy van még ilyen, nézze át, vagy pedig ha nagyon ráér az admin, még meg is magyarázza, miért úgy kell, ahogy kell. Ezenkívül a nagyon kirívó elírásokat, egyéb hibákat is ki szoktuk emelni. Az viszont előfordulhat, hogy egy hibás kifejezést elsőre nem feltétlen vesz észre egy admin, pláne több más hiba közt, de hát ő nem is béta, hogy mindent kilistázzon, ellenben második olvasatra már több eséllyel kiszúrja.

Írtatok vissza a moderáló adminnak levélben, hogy mutasson rá pontosabban a hibákra, mert nem találjátok?
Szerintem biztosan segít, de amennyiben mégsem, akkor légyszi, írjatok valamelyik másik adminnak pü-t vagy e-mailt, válasszatok kedvetek szerint, valaki biztosan segít.
Jó, hogy írtál, bár az még jobb lenne, ha konkretizálnád - mondjuk pü-ben -, ki is az illető admin, mert csak így tudjuk pontosabban megvizsgálni az esetet és az illetékes admin moderálási szokásain változtatni. Mert akkor ezek szerint csak egy adminnal van problémátok.
Nem sértettél meg minket, köszönjük a visszajelzést, nekünk is nagy szükségünk van a tiédhez hasonló meglátásokra, hogy javulhassunk moderálás tekintetében is. :)



Mivel új adminokról van szó, ezért úgy érzem, hogy reagálnom kell, talán azért, mert nekem tényleg nem volt semmilyen moderálási tapasztalatom, ezért csak most alakítom a szokásaimat. :wink:
Ha úgy vesszük, akkor mégiscsak van egységes útmutató, amely megszabja, hogy milyen hibákat kell elsősorban keresnünk (pl.: kategória és figyelmeztetések bejelölése, a fejezetek elvárt hossza, nevek helyesírása és ragozása, helytelen párbeszédformázás, vesszőhibák, elgépelések és alapvető helyesírási hibák. Én speciel kigyűjtöm a történetből még akkor is, ha kettőt találok, aztán az engedélyező e-mailben közlöm az íróval. Ha sok hiba van, akkor elsősorban típushibákra mutatok rá, amit úgy érzek, magyarázatra szorul oda még be is szúrok egy-egy szabályt. Ezáltal előfordulhat, hogy a javítás után néhány apróbb, egyéb hiba csak a második körben kerül kiszúrásra egy másik admin által, mert én nem készítettem részletes listát (hisz az aprólékos, mindenre kiterjedő bétázás nem az én feladatom), de ekkor is beszúrok egy mondatot az e-mailbe, hogy vannak a kiemelteken kívül egyéb hibák is a történetben, így ezt is vegyék figyelembe a javításkor. Ezek alapján egyszerű lehetne a dolog: vagy felkerülhet a fic, vagy nem. Viszont vannak határesetek, amikor egyéni mérlegelés alá kerül az engedélyezés. Ez, mint ahogy Lilyana is mondta, szubjektív dolog. Én speciel azt szoktam mérlegelni, hogy hogyan lesz az írónak kevesebb problémája a jövőben. Ha a történet egy novella és nem olyan durva hibákkal van tele, amikre minden olvasó azonnal felkapja a fejét, akkor talán engedékenyebb vagyok (persze, ekkor is javaslatot teszek a javításra), de ha egy hosszabbnak szánt történetnek készül, akkor nagyobb valószínűséggel utasítom el, mert az író jobban jár, ha már az elején tisztázzuk például a Weasley ragozásának szabályait vagy a helyesebb párbeszédformázást, vagyis teljesen helytálló indokokkal, nem pediglen szeszélyből. Biztos, hogy kevesebb problematikája lesz a jövőben, hisz tanulhat a hibáiból, kerüljenek bármelyik admin kezére is a következő fejezetek, már nem lesz gondja. :) Szóval én (de szerintem minden admin) csak azt tartom szem előtt, hogy a jövőben hogyan tudunk jobban együttműködni az írókkal, lehetőleg minél kevesebb súrlódással, hisz mindannyiunknak ugyanaz a célja: minél többen és minél több történetet tudjanak megosztani egymással a Merin keresztül, persze a minőséget is szem előtt tartva. :)
Aztán az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy mostanában azt is mérlegelnem kell, hogy nagyon kevesen javítják az írók közül a kiemelt hibákat (tisztelet a kivételnek :) ). Sajnos az a tapasztalatom, hogy csak akkor figyelnek, ha elutasítót kapnak. Én naiv vagyok, így szeretem azt hinni, hogy csak azért, mert nem nézik meg a postaládájukban az engedélyező e-mailt, amelyben esetleg van egy-két jó tanács a számukra, nem pediglen szándékosan nem figyelnek ránk. :D
Lényeg, ami lényeg: mindenki pislogjon rá az adminok üzeneteire, még akkor is, ha engedélyezték a történetét. ;)
Remélem, segítettem tisztázni néhány dolgot. :-D

_________________
"Anya öröké nyafgat a tanúlásal de nem értem mi a balya." (Leni) :)
Kép
Forgószél HP canon csoport HP non-canon és slash csoport


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 14:38 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nagyon szívesen. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 14:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Lilyana írta:
Nincs semmi konkrét frissítési időszak: amikor egy admin lemond, a helyére általában keresünk újat, vagy ahogy mondtad, ha sok az új feltöltés, esetleg sokat moderáló admin tudja és szól, h mostantól kevésbé ér rá. ...


Ismét köszi a felvilágosítást :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 14:09 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Eddy_ írta:
Köszi a gyors választ :)

Szóval a legtöbb esetben tényleg ti szemelitek ki az "áldozatot" :D

Milyen gyakran vesztek fel újakat egyébként? Gondolom, vannak időszakok, amikor megsűrűsödnek az új feltöltések, és nincs elég ember, akkor néztek még segítség után? Meg persze, ha valaki kilép az adminok közül, akkor a helyére kerestek valakit...? Vagy van egy konkrét időszak, mondjuk évente egyszer, amikor megkerestek valakit, hogy csatlakozna-e, csak hogy frissítsétek a csapatot?


Nincs semmi konkrét frissítési időszak: amikor egy admin lemond, a helyére általában keresünk újat, vagy ahogy mondtad, ha sok az új feltöltés, esetleg sokat moderáló admin tudja és szól, h mostantól kevésbé ér rá.
Most volt épp egy ilyen nagy váltás, hullámok vannak, de ez kiszámíthatatlan. Alapvetően 2-3 évig admin egy admin, aztán elfárad, más lesz fontosabb, de persze vén csoroszlyák is akadnak azért szép számmal, akik hosszú-hosszú ideje húzzák az igát. Hálisten. :D

Általában abból lesz admin, akit látunk, hogy aktív és szívesen tesz másokért, ráadásul a mentalitása is jó. Néha eltelik egy-másfél év is, mire olyan helyzet áll elő, hogy egy kiszemelt megkereséséhez eljutunk. Meg persze vannak szükségszerűen gyors döntések is. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 13:38 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Lilyana írta:
Szia!

Azért nem találtál, mert nem lehet jelentkezni adminnak, csak bizonyos ritka esetekben, amikor meghirdetünk adminfelvételre pályázatot. De ez nagyon ritkán, eddig csak kétszer fordult elő, egyébként mindig az aktuális gárda tagjai választják ki előzetes megbeszélések után, hogy ki az alkalmas jelölt rá. ...


Köszi a gyors választ :)

Szóval a legtöbb esetben tényleg ti szemelitek ki az "áldozatot" :D

Milyen gyakran vesztek fel újakat egyébként? Gondolom, vannak időszakok, amikor megsűrűsödnek az új feltöltések, és nincs elég ember, akkor néztek még segítség után? Meg persze, ha valaki kilép az adminok közül, akkor a helyére kerestek valakit...? Vagy van egy konkrét időszak, mondjuk évente egyszer, amikor megkerestek valakit, hogy csatlakozna-e, csak hogy frissítsétek a csapatot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 13:20 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Eddy_ írta:
Sziasztok!

Előre is elnézést kérnék, ha olyan kérdésem lenne, amire már adtatok választ korábban. Visszanéztem jó pár előző hozzászólást, de nem találtam ilyet, illetve másik témában sem.

Szóval: hogyan választotok új adminokat? Konkrétan jelentkeznie kell a delikvensnek, és hosszas beszélgetés, utána nézés után veszitek be a bandába, vagy egymást közt megbeszélitek, hogy hé, figyeljetek csak, van ez a felhasználó, xy., elég aktív a fórumon, a kritikáknál stb., jól jönne a segítsége.

A Kritika Klubnál ugye van egy pontos leírás, hogy hogyan lehet jelentkezni tagnak, a hangos ficeknél is van leírás a jelentkezőknek, de az adminoknál nem találtam ilyet.

Előre is köszi,
Edina


Szia!

Azért nem találtál, mert nem lehet jelentkezni adminnak, csak bizonyos ritka esetekben, amikor meghirdetünk adminfelvételre pályázatot. De ez nagyon ritkán, eddig csak kétszer fordult elő, egyébként mindig az aktuális gárda tagjai választják ki előzetes megbeszélések után, hogy ki az alkalmas jelölt rá.
Előtte szokásunk megfigyelni a kiszemeltet, leellenőrizzük, volt-e vele probléma az elmúlt években, van-e olyasmi, ami arra utal, hogy nem tud csapatban dolgozni, vagy épp az aktuális csapattagokkal van-e feloldhatatlan konfliktusa, csinált-e olyasmit, ami alapján azt mondjuk, hogy nincs meg benne az "adminmentalitás". Kicsit maffiás átvilágítás. XD
Persze nincs olyan, hogy tökéletes admin, de vannak bizonyos jelek, ami alapján már tudunk szűrni. Tehát mondjuk ha értelmes érvelés helyett indokolatlanul elküldesz vkit kapálni a fórumon, vagy épp egy kritikában, akkor tudjuk, hogy ő jó eséllyel nem alkalmas jelölt. (Persze, azért néha egy admin is elveszítheti a fejét, csak aztán tudnia kell kezelni.) Vagy ha nem tudsz kiállni az emberek elé, és összerakni egy épkézláb mondatot, mert tartasz a reakcióiktól, akkor szintén kevesebb esélyed van, hogy admin légy. De ez utóbbi is csak egy opció, mert van olyan admin, aki szívesen marad a háttérben, cserébe sokat moderál vagy intéz dolgokat. De a helyesírás is fontos. Szóval elég sok dolgot veszünk figyelembe ideális esetben. Miután megvan a jelölt, és megkérdeztük, érdekelné-e, még teszteljük néhány dologban, aztán felvesszük, és bekerül a csapatba.
Itt találsz még plusz infókat: http://fanfic.hu/merengo/adminologia.php

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2012 október 02 (kedd), 12:05 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 14 (kedd), 22:24
Hozzászólások: 6248
Sziasztok!

Előre is elnézést kérnék, ha olyan kérdésem lenne, amire már adtatok választ korábban. Visszanéztem jó pár előző hozzászólást, de nem találtam ilyet, illetve másik témában sem.

Szóval: hogyan választotok új adminokat? Konkrétan jelentkeznie kell a delikvensnek, és hosszas beszélgetés, utána nézés után veszitek be a bandába, vagy egymást közt megbeszélitek, hogy hé, figyeljetek csak, van ez a felhasználó, xy., elég aktív a fórumon, a kritikáknál stb., jól jönne a segítsége.

A Kritika Klubnál ugye van egy pontos leírás, hogy hogyan lehet jelentkezni tagnak, a hangos ficeknél is van leírás a jelentkezőknek, de az adminoknál nem találtam ilyet.

Előre is köszi,
Edina


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 29 (csütörtök), 22:45 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Altais_ir írta:
Nem szoktam történeteket írni és feltölteni, de bétaként tevékenykedve próbálok másoknak segíteni. Ezért szeretném megkérdezni, hogy adminként hogyan látjátok a feltöltött történeteket, milyen hibákat kerestek elsősorban, és hogy van-e valami belső szabályzatotok a javításra és az elutasító levélre.

Mert bétaként találkoztam egy érthetetlen esettel, amikor egy szerintem jó stílusú és ötletes, általam javított történetet visszadobtak. Higgyétek el, nem a sértett hiúság beszél belőlem, sok hiba volt benne és néhány vesszőhibát tényleg benéztem, így a második javításra szükség volt. Csak már harmadszor javítom ki, az írónak lassan elmegy a kedve, és ezúttal nem kaptunk semmi támpontot az admintól, hogy pontosan hol vannak azok a vesszőhibák, amik miatt nem tudja átengedni a történetet, csak viccelődik egy szándékosan elírt kifejezésen, amit elsőre nem is említett meg.

Ezúttal átírtam néhány mondatot, ami kérdéses lehetett, de őszintén nem találtam vesszőhibát, pedig a nyelvtan sose okozott gondot (sőt!) és amióta vállalom történetek javítását, rengeteg helyesírással foglalkozó oldalt, blogot követek és utánaolvasok, illetve kérdezek azoknak a dolgoknak, amikben bizonytalannak érzem magam.

Amennyire én tudom, általában pontról pontra meg szokták jelölni a hibák egy részét, és egy-két vesszőhibával át is szokták engedni. Kérlek, írjatok egy útmutatót nekünk, önjelölt korrektoroknak is, hogy mik azok a dolgok, amiket elvártok és - úgy gondolom - hogy az új adminoknak se ártana, ha a régiek precíz és elfogadható javítási módszereit és az elutasító levelekben is jó lenne, ha valami egységes szabványt követnétek. Pláne, ha egy történetben csak kevés vesszőhiba van, amit nehéz konkrét utalás nélkül megtalálni. :)

Remélem, nem bántottam meg senkit, direkt nem írtam neveket! Szerintem is fontos, hogy igényesen javított novellák kerüljenek fel, de a túlzásoknak nem vagyok híve.


Szia!

Nincsen egyezményes moderálási útmutatónk, beszéltünk róla korábban, de aztán beláttuk, egyszerűen megoldhatatlan, hogy olyan határokat húzzunk, hogy 4 vesszőig felmehet, aztán meg nem, mert minden történet más és más, a moderálás egy bizonyos pontig szubjektív munka, így a Merengőről merengőknek és a Nefeleddgömb az irányadó. Plusz persze A magyar helyesírás szabályai...
Az elutasító esetében úgy szoktuk, hogy írunk egy példát a típushibára, rámutatunk, hogy van még ilyen, nézze át, vagy pedig ha nagyon ráér az admin, még meg is magyarázza, miért úgy kell, ahogy kell. Ezenkívül a nagyon kirívó elírásokat, egyéb hibákat is ki szoktuk emelni. Az viszont előfordulhat, hogy egy hibás kifejezést elsőre nem feltétlen vesz észre egy admin, pláne több más hiba közt, de hát ő nem is béta, hogy mindent kilistázzon, ellenben második olvasatra már több eséllyel kiszúrja.

Írtatok vissza a moderáló adminnak levélben, hogy mutasson rá pontosabban a hibákra, mert nem találjátok?
Szerintem biztosan segít, de amennyiben mégsem, akkor légyszi, írjatok valamelyik másik adminnak pü-t vagy e-mailt, válasszatok kedvetek szerint, valaki biztosan segít.
Jó, hogy írtál, bár az még jobb lenne, ha konkretizálnád - mondjuk pü-ben -, ki is az illető admin, mert csak így tudjuk pontosabban megvizsgálni az esetet és az illetékes admin moderálási szokásain változtatni. Mert akkor ezek szerint csak egy adminnal van problémátok.
Nem sértettél meg minket, köszönjük a visszajelzést, nekünk is nagy szükségünk van a tiédhez hasonló meglátásokra, hogy javulhassunk moderálás tekintetében is. :)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 szeptember 29 (csütörtök), 18:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2011 július 23 (szombat), 17:20
Hozzászólások: 4
Nem szoktam történeteket írni és feltölteni, de bétaként tevékenykedve próbálok másoknak segíteni. Ezért szeretném megkérdezni, hogy adminként hogyan látjátok a feltöltött történeteket, milyen hibákat kerestek elsősorban, és hogy van-e valami belső szabályzatotok a javításra és az elutasító levélre.

Mert bétaként találkoztam egy érthetetlen esettel, amikor egy szerintem jó stílusú és ötletes, általam javított történetet visszadobtak. Higgyétek el, nem a sértett hiúság beszél belőlem, sok hiba volt benne és néhány vesszőhibát tényleg benéztem, így a második javításra szükség volt. Csak már harmadszor javítom ki, az írónak lassan elmegy a kedve, és ezúttal nem kaptunk semmi támpontot az admintól, hogy pontosan hol vannak azok a vesszőhibák, amik miatt nem tudja átengedni a történetet, csak viccelődik egy szándékosan elírt kifejezésen, amit elsőre nem is említett meg.

Ezúttal átírtam néhány mondatot, ami kérdéses lehetett, de őszintén nem találtam vesszőhibát, pedig a nyelvtan sose okozott gondot (sőt!) és amióta vállalom történetek javítását, rengeteg helyesírással foglalkozó oldalt, blogot követek és utánaolvasok, illetve kérdezek azoknak a dolgoknak, amikben bizonytalannak érzem magam.

Amennyire én tudom, általában pontról pontra meg szokták jelölni a hibák egy részét, és egy-két vesszőhibával át is szokták engedni. Kérlek, írjatok egy útmutatót nekünk, önjelölt korrektoroknak is, hogy mik azok a dolgok, amiket elvártok és - úgy gondolom - hogy az új adminoknak se ártana, ha a régiek precíz és elfogadható javítási módszereit és az elutasító levelekben is jó lenne, ha valami egységes szabványt követnétek. Pláne, ha egy történetben csak kevés vesszőhiba van, amit nehéz konkrét utalás nélkül megtalálni. :)

Remélem, nem bántottam meg senkit, direkt nem írtam neveket! Szerintem is fontos, hogy igényesen javított novellák kerüljenek fel, de a túlzásoknak nem vagyok híve.

_________________
Gondolkodom? Tehát? Vagyok?

~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ha vagyok, akkor már bétázást is vállalok, jöhet bármi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 23:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Köszi Luna és köszi Lionela. Tök jó.:)

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 17:06 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Csak itt, csak most csak nektek.

Íme A LISTA:

http://i3.photobucket.com/albums/y76/Lionela/moder.jpg


Pontosabban A lista 2 évvel ezelőttről, de ma is ilyen tárul a moderáló adminok szeme elé.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 8:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Jasmine Black írta:
Sziasztok. Sokszor hallom, hogy azt írják, hogy ,,lista", amit ti megnéztek, és átengeditek a fejezetet vagy elutasítjátok. Ez milyen lista? Hogy működik? Ez az a lista, amit mi is látunk az Újabb történeteknél, vagy nektek van egy külön másik listátok?
Köszi: Jas

Ez egy külön lista, mivel a legújabb történetekben még nem láthatjátok az első fejezetekkel jövő történeteket. Ha feltöltesz valamit, az automatikusan megjelenik nálunk, és a listánkban is marad, amíg felengedjük vagy elutasítjuk.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 augusztus 24 (szerda), 1:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2011 május 28 (szombat), 23:56
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: gépecskémnél :3
Sziasztok. Sokszor hallom, hogy azt írják, hogy ,,lista", amit ti megnéztek, és átengeditek a fejezetet vagy elutasítjátok. Ez milyen lista? Hogy működik? Ez az a lista, amit mi is látunk az Újabb történeteknél, vagy nektek van egy külön másik listátok?
Köszi: Jas

_________________
A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 április 21 (csütörtök), 19:57 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
david9503 írta:
Ismét én vagyok az:D Feltettem egy újabb fejezetet, de nem került fel, pedig nem kaptam emailben értesítést. Ez hogyan lehetséges?

elküldöm ismét a levelet
a gond az lehet, hogy citromailed van, előfordul, hogy oda nem érkezik meg a levelünk

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi az az adminrendszer és hogyan működik?
HozzászólásElküldve: 2011 április 21 (csütörtök), 19:50 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Ismét én vagyok az:D Feltettem egy újabb fejezetet, de nem került fel, pedig nem kaptam emailben értesítést. Ez hogyan lehetséges?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 22:27 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
Lionela írta:
Castielnek igaza van :)

Van olyan módszer, ami azt eredményezheti, hogy másnak nő a megtekintése, miközben keresik azt a bizonyost, amit el akarnak olvasni.

Megjegyzem, a fenti módszer kilométerekkel admin-barátabb, mint a kritikás, mivel komolyabb "szennyező nyoma" nincs, csak a megtekintésszámot növeli.


jól van, én már Casnek is elhittem :D csak van egyszerűbb módszer is na :D

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 22:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Gaeriel írta:
hát akkor valamit nagyon rosszul csinálhattál, és gondolom a világ legnehezebb módszerével, ha nem a sajátodat nyitottad meg :) teljesen mindegy, a lényeg az, hogy fel lett törve. és innentől téma lezárva.


Castielnek igaza van :)

Van olyan módszer, ami azt eredményezheti, hogy másnak nő a megtekintése, miközben keresik azt a bizonyost, amit el akarnak olvasni.

Megjegyzem, a fenti módszer kilométerekkel admin-barátabb, mint a kritikás, mivel komolyabb "szennyező nyoma" nincs, csak a megtekintésszámot növeli.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:37 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
hát akkor valamit nagyon rosszul csinálhattál, és gondolom a világ legnehezebb módszerével, ha nem a sajátodat nyitottad meg :) teljesen mindegy, a lényeg az, hogy fel lett törve. és innentől téma lezárva.

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:34 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Öhm, tiltakozom. :D

Én is próbáltam már feltörni a saját történetemet az egyik bizonyos módszerrel. :D Nem az üres kritikással, azt máig nem értem, lehet én vagyok hülye, mondjuk meg sem akarom érteni. :)) Oké, tudom, nem túl szabályos, csak kíváncsi voltam rá, hogy működik-e a módszer.

A lényeg, hogy több próbálkozás is kellett, mire a sajátomat találtam el. Így lehetséges, hogy az övé is csak véletlen volt. Persze ettől még lehet, hogy az övét akarták feltörni.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:10 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 21:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
Castiel írta:
Igen, de valószínűleg nem a tiédet akarják feltörni. :D Általában PD-s sztorikat nem szoktak, mert ugye azokat kevesen olvassák.

Szóval a feltörés mondhatni csak... tehát nem ellened irányul. :D


mi? nem dehogy. az övét törték fel, hát ha nála mutatja, akkor nyilván nem másét próbálták meg feltörni. több módszer is van arra, hogy ez hogyan lehetséges, a leggyakoribb az, ami a bosszantó üres kritikákat hagyja maga után.
nem mellesleg fórumszabályzat. minden le van írva az ilyen esetekre.

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:08 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Castiel írta:
Igen, de valószínűleg nem a tiédet akarják feltörni. :D Általában PD-s sztorikat nem szoktak, mert ugye azokat kevesen olvassák.

Szóval a feltörés mondhatni csak... tehát nem ellened irányul. :D


Értem. Amúgy Pd-s ből van a legtöbb. Kössz a választ:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:03 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Igen, de valószínűleg nem a tiédet akarják feltörni. :D Általában PD-s sztorikat nem szoktak, mert ugye azokat kevesen olvassák.

Szóval a feltörés mondhatni csak... tehát nem ellened irányul. :D

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 21:02 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Castiel írta:
Nem, hanem fel próbálják törni valamelyik sztorit (lehet, hogy a tiedet), erre két megoldás van. Nem mondom el őket. :D

De a lényeg, hogy képesek megnyitni a fejezetedet.

Ezekszerint feltörik a sztorim, és előre elolvassák azt, amit még fel sem engedtek az adminok?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 20:40 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 30 (szerda), 22:04
Hozzászólások: 5117
Tartózkodási hely: Miskolc City
Nem, hanem fel próbálják törni valamelyik sztorit (lehet, hogy a tiedet), erre két megoldás van. Nem mondom el őket. :D

De a lényeg, hogy képesek megnyitni a fejezetedet.

_________________
Nincs fontosabb dolog a feleslegesnél!

Kép
Írásaim, fordításaim: Fülemüle (White Collar fanfic) ¤¤¤ Harry új otthona ¤¤¤ Crelus-trilógia: Alta Mente ¤¤¤ Harry Potter, az azkabani fogoly ¤¤¤ Samuel Blackwell
¤¤¤ A többi történetem a profilomon elérhető!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2011 március 31 (csütörtök), 20:35 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2010 augusztus 22 (vasárnap), 20:45
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Salgótarján
Azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehetséges a következő eset?
Heten megtekintették már az új fejezetemet, pedig fel sem lett engedve még. Csak azt tudom elképzelni, hogy meglássa az admin, és mivel már ismer engem ( azt a mesteri helyesírásomat) megrian, és gyorsan kilép, utána a következő is így tesz:D de még a 7. is? Ennyire vészes eset azért nem vagyok!:D A másik kérdésem az az, hogy hogyan lehetséges az, hogy amit előbb töltöttem fel, azt még nem nézte meg 1 admin sem, amit később azt meg már 7 is. Előre is köszönöm a választ:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 14:29 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
köszönöm szépen, Luna :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 14:16 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
abszolút jöhet az ilyesmi, hisz mire véget ér, párszor már biztos láttuk a listában a történetet
másrészt meg a leírásból úgyis kiderül, de ha kétely van, még mindig rá lehet keresni h mi is szeretne ez lenni és minek a végén :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 13:26 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
Jan Collie írta:
ha egy admin véletlenül belebotlik egy ilyenbe, és nem tudja, hogy melyik ficről van szó, nem tudja, hogy a kérdéses feji teszem azt egy 25 fejezetes regény befejezte után készült írói epilógus, akkor csak annyit lát, hogy hát ez nem regény, nem szól semmiről, csak az író előadja magát, amolyan naplószerűen, és az biztos, hogy a merengő nem erre való, pláne nem az SV vagy MP kategóriában...


igen, pont ezért kérdeztem meg, mert aki csak önmagában látja, az nem tudja, hogy mi is ez.
köszönöm a választ neked is, lorddraculnak is, és akkor még várok valamelyik adminra :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 13:11 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hudakk03 2013 december 04 (szerda), 20:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 11:21 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 24 (csütörtök), 12:29
Hozzászólások: 286
Tartózkodási hely: Valahol a föld fölött, és az ég alatt, mindig csak félúton.
Kidy írta:
sziasztok!
én azt szeretném kérdezni, hogy már többeknél is láttam egy hosszabb történet után egy írói kitekintést, amiben az író összefoglalja, hogy mit miért írt úgy, ahogy. ilyet csak adminoknak, vagy listásoknak szabad? (konkrétan a TSS-re meg a FFAK-re gondolok, azok végén láttam ilyet), vagy ezt egy egyszerű halandó is feltöltheti az utolsó fejezet után?
előre is köszönöm a segítséget :)


Én nem vagyok admin, de most túlbuzog bennem a segítni-vágy :D

Szerintem bárki feltehet ilyet, nem hiszem, hogy kötve lenne adminsághoz, vagy listássághoz. Én is szoktam írni, bár én csak néhány sort, de azt minden fejezet végén :) Szóval nem hiszem, hogy ez gond lenne, csak arra vigyázz, ha külön fejezetként töltöd fel, hogy a minimum szószámot elérje ;)

_________________
<b>FényPont - Hulla</b>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 február 26 (péntek), 11:07 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 23 (kedd), 18:51
Hozzászólások: 980
sziasztok!
én azt szeretném kérdezni, hogy már többeknél is láttam egy hosszabb történet után egy írói kitekintést, amiben az író összefoglalja, hogy mit miért írt úgy, ahogy. ilyet csak adminoknak, vagy listásoknak szabad? (konkrétan a TSS-re meg a FFAK-re gondolok, azok végén láttam ilyet), vagy ezt egy egyszerű halandó is feltöltheti az utolsó fejezet után?
előre is köszönöm a segítséget :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 30 (péntek), 17:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Köszönöm! ;)

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 30 (péntek), 17:16 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 22:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Juju95 írta:
Sziasztok!

Az a kérdésem,hogy mikora várható újabb adminfénypontok? :x
Kezdek függő lenni :x



Mindig vasárnap kapjuk őket. :)

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 30 (péntek), 17:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 23 (péntek), 14:49
Hozzászólások: 595
Tartózkodási hely: Dracii szívének a csücskében (L)
Sziasztok!

Az a kérdésem,hogy mikora várható újabb adminfénypontok? :x
Kezdek függő lenni :x

_________________
Büszke Dracoista papnő :x
Draco Qupidója hogy, a papnők és Harry szerelme olthatatlan legyen :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 03 (szombat), 20:21 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
oké értem :D köszönöm ^^

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 03 (szombat), 12:02 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Nemámka írta:
sziasztok!
az lenne a kérdésem hogy ha valaki feltesz egy történetet, vagyis megnyomja az elküld gombot, akkor az azonnal felkerül a listátokba? de másodpercre pontosan? :-D köszi


igen :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 03 (szombat), 11:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 13:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
sziasztok!
az lenne a kérdésem hogy ha valaki feltesz egy történetet, vagyis megnyomja az elküld gombot, akkor az azonnal felkerül a listátokba? de másodpercre pontosan? :-D köszi

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 28 (hétfő), 19:04 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 15:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
köszi a válaszokat ^^

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 27 (vasárnap), 13:52 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
nyilvánosságra pedig általában csak azok nem kerülnek, amik nekünk, sokadszori alkalommal már nem is éppen viccesek, hanem sírunk rajta, de beírjuk. a modik az ilyeneket, amik nem kifejezetten viccesek nem másolják be, meg ha véletlen beírjuk a delikvens nevét ők azt is kimoderálják. :)

nyugodj meg, az igazi fénypontokat megkapjátok. :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 27 (vasárnap), 11:50 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 14:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
Lily Nightingale írta:
óó, értem, köszi. és mi annak a topicnak a neve? :O


azt csak a bennfentesek tudhatják :-P

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 27 (vasárnap), 11:49 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 15:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
Luciatus írta:
Lily Nightingale írta:
gondolom itt lehet kérdéseket feltenni... szóval feltennék egyet :D szal ugye amikor 1 admin bejelkezik a merin, van ott 1 plusz funkció, azt vágom... elolvassa a történetet, stb. és ott van az adminlét fénypontjai. kik azok, akik azt "megjelentethetik"? és h készül? :D elküldi pl az 1ik admin a másikban pü-ben, kommentárokkal, htmlekkel meg minden, és úgy? nemtom mennyire lett érthetőő a kérdés, mert sztem elég hülyén fogalmaztam, de nem tudom máshogy... :D előre is ksözii ^^


van egy külön topic ennek itt a fórumon, amit csak az adminok és a moderátorok látnak, oda teszi be az admin kommentelve, amit fénypontnak ítél, és onnan válogatjuk ki, hogy mi az, ami nyilvánosságra kerülhet :)


óó, értem, köszi. és mi annak a topicnak a neve? :O és kb milyen arányban vannak azok, amik nem kerülhetnek nyilvánosságra?

_________________
Kép


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lily Nightingale 2009 szeptember 27 (vasárnap), 12:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 22 (kedd), 18:20 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 11:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
Lily Nightingale írta:
gondolom itt lehet kérdéseket feltenni... szóval feltennék egyet :D szal ugye amikor 1 admin bejelkezik a merin, van ott 1 plusz funkció, azt vágom... elolvassa a történetet, stb. és ott van az adminlét fénypontjai. kik azok, akik azt "megjelentethetik"? és h készül? :D elküldi pl az 1ik admin a másikban pü-ben, kommentárokkal, htmlekkel meg minden, és úgy? nemtom mennyire lett érthetőő a kérdés, mert sztem elég hülyén fogalmaztam, de nem tudom máshogy... :D előre is ksözii ^^


van egy külön topic ennek itt a fórumon, amit csak az adminok és a moderátorok látnak, oda teszi be az admin kommentelve, amit fénypontnak ítél, és onnan válogatjuk ki, hogy mi az, ami nyilvánosságra kerülhet :)

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 171 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség