Felhasználónév: | Hickory [Üzenet] | Regisztrálva:: | 2018.11.03 | Eredeti név: | Csenge | Weboldal: | https://indavideo.hu/profile/Hickory | Bár szeretek írópalántaként gondolni magamra, sajnos saját történetet tőlem itt a Merin nem fogtok találni (egyelőre legalábbis, aztán ki tudja) -- amit viszont hűen tükröz az itteni profilom, az a fordítás őszinte szeretete. c:
Tumblr: andrea-csenge
A meris discordon is megtaláltok Csenge (Hickory) néven :) |
|
|
|
Jin Ling már évekkel ezelőtt sejteni kezdte, hogy a családja történetének egy részét áthúzták, hosszú tintavonásokat hagyva ott, ahol egyszer Wei Wuxian honolt. De az igazság inkább olyan, mintha egész könyvek kerülnének most a felszínre onnan, ahová egyszer eltemették őket.
Avagy: Jin Ling megpróbálja kibogozni, mit is jelent a család.
_____
A történet fordítás. Az eredetit ezen a linken olvashatjátok Sour_Idealist tollából.
A második fejezet legvégén megtaláljátok a történetben felbukkanó idegen kifejezések és azok jelentéseinek listáját.
A fordítást az AO3-re is feltöltöttem. Érdemes lecsekkolni, ugyanis itt lehetőségem volt a szerzői megjegyzéseket is lefordítani.
|
|
Kategória: |
Fanfiction > Könyv > Mo Dao Zu Shi/The Untamed |
Szereplők: |
Wei Ying | Wei Wuxian, Jiang Cheng | Jiang Wanyin, Jin Ling | Jin Rulan, Lan Yuan | Lan Sizhui |
Korhatár: |
12 |
Figyelmeztetések: |
nincs |
Jellemzők: |
Általános, Fantasy, Canon, Fordítás, Novella |
Fejezetek: |
2 |
Megjelenés: |
08/04/2020 |
Frissítés: |
08/05/2020 |
Szavak: |
20512 |
Befejezett: |
Igen |
|
|
|
|
|
|
30. fejezet elérhető! Harry Potter/Odaát (Supernatural) crossover. A történet fordítás – az eredeti megtalálható ezen a linken Damned Demented Demons címen hells_half_acre tollából.
* * Harry megmenti a Winchester fivéreket egy dementortámadástól, de nem a testvérpár az egyetlen, aki megmentésre szorul.
* * A történet nem sokkal azután játszódik, hogy Dean visszatért a Pokolból a 4. évad elején. A fic HP szemszögből igazodik a könyvek zárásához – a canont nem változtatta meg (azon kívül, hogy az író véletlenül '97 tavaszára tette említőlegesen a roxforti csatát, nem pedig '98 májusára), ill. csak hozzáadott, hogy összefésülje az Odaát és a HP univerzumát.
A fordítást az AO3-n is megtaláljátok.
Fandom: Harry Potter, Odaát/Supernatural Párosítás: nincs (kiv. canon HP házasságok említés szintjén) Szereplők: Harry Potter, Sam Winchester, Dean Winchester, Draco Malfoy, Castiel, Ron Weasley, Hermione Granger, Bobby Singer, (Ginny Weasley – cameo) |
|
Kategória: |
Crossover |
Szereplők: |
|
Korhatár: |
14 |
Figyelmeztetések: |
nincs |
Jellemzők: |
Általános, Akció/Kaland, Fantasy, Fordítás, Crossover |
Fejezetek: |
28 |
Megjelenés: |
11/03/2018 |
Frissítés: |
04/18/2021 |
Szavak: |
116490 |
Befejezett: |
Nem |
|
|
|
|
|
|
Maka nem hisz a szerelemben, de Soul egy csepp tejjel issza a teáját, és mindig beletúr a hajába, amikor fáradt.
Curiosa one-shotjának fordítása. Az eredetit itt megtaláljátok.
A fordítást az AO3-re is feltöltöttem.
Fandom: Soul Eater Szereplők: Maka Albarn, Soul "Eater" Evans |
|
Kategória: |
Kategóriára vár > Anime/Manga |
Szereplők: |
|
Korhatár: |
nem korhatáros |
Figyelmeztetések: |
nincs |
Jellemzők: |
Általános, Romantikus, Fordítás, Egyperces |
Fejezetek: |
1 |
Megjelenés: |
10/16/2019 |
Frissítés: |
10/16/2019 |
Szavak: |
2660 |
Befejezett: |
Igen |
|
|
|
|
|