Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 19 (vasárnap), 4:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2018 március 07 (szerda), 1:24 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2018 január 20 (szombat), 19:56
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Asgard napfényes termei; Mardekár klubhelyiség; Álmokból épített vár
Bucky Barnes írta:
Megválaszoltam mindegyiket, ami még a válaszomra várt. Ha valami felett elsiklott volna a figyelmem, akkor sikítsatok nyugodtan, mert senkit sem szeretnék szó, reakció nélkül hagyni.


Köszi a válaszokat a kisregényeimre, azokat is nagyon jól esik ám olvasni :p terveim szerint még elő fogok kerülni időnként :haha:

(Btw a Frostshield szerintem is egy összebékíthetetlen páros)

_________________
Trust my rage


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2018 március 04 (vasárnap), 15:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Drágáim,

KÖSZÖNÖM mindenkinek, aki hagyott bármelyik történetemnél kritikát,

nem tudom elégszer hangsúlyozni, mennyire sokat, egy egész világot jelent nekem minden egyes dicsérő szavatok, kedves sorotok, általatok kijavított hiba. Borasztóan hálás vagyok érte és figyelek, olvasom őket akkor is, ha történetet nem töltök fel.

Megválaszoltam mindegyiket, ami még a válaszomra várt. Ha valami felett elsiklott volna a figyelmem, akkor sikítsatok nyugodtan, mert senkit sem szeretnék szó, reakció nélkül hagyni.

Feltöltést továbbra sem ígérek, de az angol profiljaimat érdemes figyelni, ha az idegen nyelvű ficek nincsenek ellenetekre. Kis érdekesség: az összesített Ao3 szószámom átlépte a százötvenezret. Egy Stuckony regény a befejezéséhez közeledik. Az angol nicknevem tumblr-en és Ao3-n is Menatiera.

Imádlak titeket,
B. B. / Mena


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2018 január 20 (szombat), 16:08 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2016 július 17 (vasárnap), 22:23
Hozzászólások: 866
Tartózkodási hely: Magam sem tudom mindig, merre vagyok... :D
Ha úgy érzed, hogy jelen pillanatban nem lesz befejezve, én csak támogatni tudlak. Ha szerinted le kell szedned, és egy alkalmas pillanatban újra elővenned, akkor várni fogom. :-)

_________________
„Hinnünk kell abban, hogy az vagyunk, aki lenni szeretnénk, amíg azzá nem válunk.”
Flash - A villám


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2018 január 17 (szerda), 22:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Beugrom én is, merthogy Üstöztem.

Egy ideje már a nevem alatt van a történet, ajánlom figyelmetekbe, és kunyerálok kritikát rá :) Szerintem nem lett rossz, ráadásul az egypercesek visszajelzései alapján szeretitek a párost, pontosabban hármast is: Stuckony, más néven Winterironshield, azaz Steve/Tony/Bucky. No powers au. Két fejezetben, mert egyben nem fért fel, de más oka nincs a törésnek.

„Tony Stark nem tévedt el. Csak pillanatnyilag épp nem találta a helyet, ahová elindult. Az messze nem ugyanaz. Új lehetőségeket fedezett fel. Mint a szőkét maga előtt.”
Tony szerette maga köré gyűjteni az embereket és gondoskodni róluk, de csak ha kellően figyelemreméltóak és különlegesek voltak. Egy unalmas üzleti út közepén nem számított rá, hogy Madripoor sikátorában egy Steve Rogershez hasonló csiszolatlan gyémántra bukkanjon, de az élet már csak ilyen. Ráadásul a tehetséges művész mellé automatikusan jár annak legjobb barátja is…

ITT TUDJÁTOK OLVASNI, kérlek írjátok meg a véleményeteket! :)

P.s.: azon tűnődöm, hogy a Bucky recovery regény első fejezeteit leszedjem, mert nem érzem úgy, hogy a közeli jövőben tudnék írni hozzá. Kommenteket lementeném, sztori is megmaradna nálam, hátha egyszer visszatérnék hozzá. Vélemények?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 december 19 (kedd), 17:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Huhh, képzeljétek, mi történt.

Gondoltam, adok magamról egy kis életjelet, úgyhogy leporoltam egy Tony-központú egypercest és feltöltöttem a gyűjteménybe. Amint elfogadják, hozom ám a linket is.

Kis helyzetjelentés magamról: írok. Csak nem magyarul. Ao3 profilomon a feltöltött történetek össz-szószáma már átlépte a százezret, van egy befejezett regény (Winteriron), meg jó néhány one-shot (a két Stucky Scary Bang sztorira büszke vagyok); és készül a következő regényke is.

Szóval nem arról van szó, hogy nem alkotok, csak éppen... nem a Merire. Kivéve a Kívánság Üstöt, mert azt a sztorit szerencsére sikerült befejeznem majdnem-időben, szerintem abszolút ki lehet találni, hogy melyik az enyém, de ha mégsem, akkor is írjatok rengeteg kritikát az Üstös sztorik alkotóinak, mert megérdemlik. :)

SZERK.: ITT IS VAN, köszönöm Assa! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 25 (hétfő), 12:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Itthon vagyok betegen, úgyhogy gyorsan összeírtam és felraktam az egypercesgyűjteménybe egy bénácska és lightos Stonyt. Mert azt éppen nem írok angolul. (Meg mert már nagyon égett a pofám, hogy semmit sem töltök fel ide nektek.) Kb hatszáz szavacska, szóval semmi extra. Van még egy másik félkész Stony egyperces is magyarul, valszín az lesz a következő, de már nem ígérek időpontot :D

Itt is van az Üldözés, köszönet Kaseinek.

Oh, és a kritikáimra is válaszoltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 09 (szombat), 8:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Bucky Barnes írta:
Persze :) Kellemes meglepetés, hogy érdekel, remélem nem okoznak majd nagy csalódást! :D

Itt van az Ao3 profilom: https://archiveofourown.org/users/Menatiera
Itten meg a tumblr-en lévő szöszmők: https://menatiera.tumblr.com/tagged/my-writing

Van némi átfedés a kettő között, és még nincs sok minden feltöltve, de ami késik, nem múlik :)


Kíváncsi vagyok :)

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 09 (szombat), 0:13 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Luthien Lovemagic írta:
Engem érdekelnének :) Kaphatok linket?


Persze :) Kellemes meglepetés, hogy érdekel, remélem nem okoznak majd nagy csalódást! :D

Itt van az Ao3 profilom: https://archiveofourown.org/users/Menatiera
Itten meg a tumblr-en lévő szöszmők: https://menatiera.tumblr.com/tagged/my-writing

Van némi átfedés a kettő között, és még nincs sok minden feltöltve, de ami késik, nem múlik :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 07 (csütörtök), 17:39 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Bucky Barnes írta:
P.s.: Az angol ficek érdekelnének bárkit, amúgy? Abból sincs sok feltöltve, de többet írom őket manapság, mint az ittenieket. :oops: Éljenek a kihívások.


Engem érdekelnének :) Kaphatok linket?

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 szeptember 07 (csütörtök), 13:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Sziasztok!

(Nézi még ezt valaki?)
Huhh. Rég jártam erre :oops:

A jó hír: élek! :taps: Másik jó hír: nem felejtkeztem el rólatok, sem a Meriről, sem a ficeimről! :yes:

A rossz hír: még mindig az angol nyelvű irományaimra koncentrálok, illetve amikor sikerül magyarra váltanom, akkor leginkább szerepjátékozom. Így lassan halad minden fanfiction, még az egypercesek is. (Viszont bónusz: aki szeretne velem játszani, akár Marvel univerzumban ;;) , akár máshol, van rá lehetősége! ;) ) Úgyhogy... nem ígérek semmit egyelőre, mert úgyis megszegném.

Kivéve azt, hogy idén is fogok Kívánság Üstözni. Ki nem hagynám semmi pénzért - és ha akad egy kis szerencsétek, idén sikerül majd nem regényt kerekítenem a dologból :D

Tervben van egyperces és Hosszú út... fejezet is. Nem tudom, mennyire fog működni a megvalósítás.

Csóközön:
Buckytok

P.s.: Az angol ficek érdekelnének bárkit, amúgy? Abból sincs sok feltöltve, de többet írom őket manapság, mint az ittenieket. :oops: Éljenek a kihívások.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 30 (péntek), 16:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Új darab vár feltöltésre az egypercesgyűjteményben :) Gondoltam Camp Nano előtt kaptok még egy apróságot :)

SZERK:

Fel is került, örök hála érte. Szóval Kathrin kérésére készült egy kis kiegészítés a Sokkhatáshoz. Mert miért ne szenvedjenek a fiúk, ugyebár. Eredetileg gen a fejemben, de pre-slash beleolvasható simán, én mindenképpen szeretem őket, tudjátok jól.

Szóval itt van: Sokkhatás 2.

Olvassátok, szeressétek, véleményezzétek! Meg a regénykét is. Léccilécci?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 25 (vasárnap), 12:26 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Farago írta:
*nemes egyszerűséggel elalél* :china: :taps: :xx:
(Kritikát már hagytam, de azért itt is a millió köszi érte, imádtam, túlragozhatatlanul vinnyogósan leírhatatlanul. Pont.)

*Ő is elalél a megkönnyebbüléstől és az örömtől*

Köszönöm ^^ Nyomot is megválaszolom hamarosan :)

Na de! Na de! Mit hoztam nektek? Na mit? Igeeeen, Hosszú út hazafelé 4. fejezet elbírálás alatt! :D

Visszajelzésekért elepedek, akár tetszett, akár nem, és ha vannak teóriáitok a felvetődő kérdésekre, ne habozzatok azt is megírni! Ebben a fejezben semmi olyasmi nem szerepelt, amit én ezen a ponton ne tudnék megmagyarázni, de nem szaladunk annyira előre :) Szóval ha vannak headcanonjaitok, hogy kik a támadók, mennyit tud Tony, hogyan fog alakulni Natasha és Bruce kapcsolata, stb., akkor hajrá-hajrá, nagyon-nagyon szívesen olvasnám! :)

*büszke magára, aztán rájön, hogy három hónapot késett vele, és már nem annyira büszkén elmászik árnyékba mert megdöglik a melegtől*


SZERK.:

ITT VAN A FEJEZET, JUHÚÚÚÚ. Kérlek mondjátok, hogy nem csak én vagyok izgatott!

(És igen, kb. kétszer olyan hosszú lett, mint az eddigiek, pedig végül nem jutottam el odáig, mint ami a vázlatban ennek a fejezetnek a lényegeként szerepelt XD)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 24 (szombat), 13:10 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Bucky Barnes írta:
Körülbelül fél éves késéssel, de megérkezett Farago kérésére az X-men/Avengers crossover, amiben Scott Summerst és Clint Bartont eresztettem össze egy pillanatkép erejéig. Farago, sok szeretettel! :) Olvassatok, véleményezzetek, a szokásos.
(Az illetékesnek köszönöm a felengedést. ^^)

*nemes egyszerűséggel elalél* :china: :taps: :xx:
(Kritikát már hagytam, de azért itt is a millió köszi érte, imádtam, túlragozhatatlanul vinnyogósan leírhatatlanul. Pont.)

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 24 (szombat), 11:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Esküszöm, most már tényleg a Hosszú út hazafelé következő fejezetének feltöltése jön. Tegnap újraírtam (megint), de a végével még mindig nem vagyok elégedett. Tony szemszögével zártam volna, de rájöttem, hogy egyrészt nem sikerült valami jól, másrészt bármennyire is szeretem, ebben a történetben nem ő a központi szereplő, szóval inkább a többiekre kell majd koncentrálnom.

Úgyhogy már csak egy (remélhetőleg utolsó) átírás-átdolgozás, és jön a feltöltés. A hétvégén, ha minden jól megy és nem döglök ki a melegtől.

A várakozásért cserébe ez egy kicsit hosszabb lesz, mint az eddigiek.

Idézet:
- Hová vihetném? - horgasztotta le a fejét Steve legyőzötten.
- Ahová azonnal kellett volna - vágta rá Natasha némi éllel.
- Azokhoz, akikre számíthatsz - jelentette ki ezzel egyidőben Clint. - A Toronyba.
Steve csuklott egyet meglepetésében. - Nem vihetem oda!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 18 (vasárnap), 22:29 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Körülbelül fél éves késéssel, de megérkezett Farago kérésére az X-men/Avengers crossover, amiben Scott Summerst és Clint Bartont eresztettem össze egy pillanatkép erejéig. Farago, sok szeretettel! :) Olvassatok, véleményezzetek, a szokásos.
(Az illetékesnek köszönöm a felengedést. ^^)

Korán reggel ritkán tikkant a rigó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 június 07 (szerda), 23:55 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Terven kívüli egyperces, wartime traumatizált Bucky Barnes meg egy kis Steve és Howlies és...

mert láttam egy tumblr posztot amiben rámutattak erre a tényre és az agyam meg beindult. Szóval.

Sokkhatás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 23 (kedd), 16:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Kaseinek hála, felkerült a Frostironshield novella. Szívfájdalmam ez a kettébontás, de mindegy, így sikerült.

Osztozzatok rajtam, úgy leszek egész


szerk.: És jön egy újabb egyperces a gyűjteménybe, mert ma este fáradt voltam értelmesebbet írni ennél.
Steve, Tony, és az Instagram.

Itten e: Selfie-time
Meri szerint van ezer szó, szerintem nincsen annyi, de közel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 22 (hétfő), 0:35 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Bucky Barnes írta:
A Heroes in the Maze kihívásra készült novellám feltöltése Merire


Ez is megtörtént ma este, hurrá. Remélhetőleg adminnéniknek nem hullik ki a haja a hossztól, ami sajnos csak két fejezetbe fért el, mert különben levágta a végét a Meri.

Tudom, ez sem vadiúj olvasnivaló, de azért remélem, hogy lesz, aki örömét leli majd benne. :) Majd hozom a linket is, amint lesz mit.


Farago írta:
Háthogyafenébenevárnám! :Dbunny:
*hoz egy kis jégzselét, lekezeli Bucky égő pofázmányát, majd elé tol némi jeges limonádét és rágcsálnivalót. Végül tisztes távolba helyezkedik és türelmesen nekiáll dorombolni.* :kitty:


Köszönöm *elveszi a jeget, az arcára szorítja, és a dorombolást hallgatva megpróbál írni ^^*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 21 (vasárnap), 12:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2013 március 04 (hétfő), 9:26
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Itt is, ott is
Bucky Barnes írta:
4. szeretnék a crossover-gyűjteménybe is feltölteni, mert Farago még decemberben kért tőlem valamit, és ég a pofám, hogy máig nem sikerült teljesítenem,
[...] Röviden. Várjátok valamelyiket? :)

Háthogyafenébenevárnám! :Dbunny:
*hoz egy kis jégzselét, lekezeli Bucky égő pofázmányát, majd elé tol némi jeges limonádét és rágcsálnivalót. Végül tisztes távolba helyezkedik és türelmesen nekiáll dorombolni.* :kitty:

_________________
"Minden jó, ami van. Csak az rossz, ami nincs."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 20 (szombat), 20:23 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Steve & Tony novella adminkézen, hamarost hozom a linket is, ahogy felengedik :)

szerk.: Íme, Elyesnek örök hála és köszönet a felengedésért: Can you see me?

" (...)Steven Grant Rogerst, apja bálványát, a híres Amerika Kapitányt fogadta be a földszinti vendégszobába. Mint valami rohadt kutyakölyköt, bár valljuk be, az egy fokkal jólneveltebb lenne. Nem püfölné olyan hangosan a bokszzsákot hajnali háromkor, hogy még Tony műhelyében is hallatszik."

szerk. 2.: Emellett pedig feltöltöttem az egyperces-gyűjteménybe a tavaszi Anonim Meme-re már posztolt Apróbb félreértés című szösszt, úgyhogy felengedés után egy kis Steve/Tony/Bucky szöszmő is várja majd azokat, akik esetleg még nem olvasták korábban.
Itt is van: Apróbb félreértés


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 18 (csütörtök), 15:27 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Amúgy tudjátok mit kellene csinálnom azért, hogy legyenek feltöltések?

1. letenni a seggem a gép elé
2. rendet tenni a gépemben.

Ugyanis van az a rossz szokásom, hogy mindent egyben mentek le. Általában jegyzettömbben írok (rossz szokás, mert fagyáskor nem ment automatice, mint a word, de valahogy az a puritán egyszerűség vonz, vagy nem tudom...), és van egy csomó "vegyes3.txt" és hasonló elnevezésű fájlom mindenfelé, amiben fene sem emlékszik, mi minden bújhat meg, mert általában egy-két napig vagy hétig mindent ömlesztek egy ilyenbe, kábé amíg valamiért ki nem kell kapcsolnom a laptopom, szóval a munkajegyzetektől az érdekes linkeken át a konkrét írásokig minden van benne az összes engem érdeklő témakörben - de ahogy visszaolvastam itt korábbi ígéreteimet plusz belegondoltam, jó sok félkész és megkezdett egyperces és fanfic lehet köztük.

Na de! Ami várható - reményeim szerint ebben a hónapban - tőlem:
1. A Heroes in the Maze kihívásra készült novellám feltöltése Merire,
2. A Hosszú út hazafelé 4. fejezete (most már tényleg),
3. Egy Steve&Tony novellácska,
4. szeretnék a crossover-gyűjteménybe is feltölteni, mert Farago még decemberben kért tőlem valamit, és ég a pofám, hogy máig nem sikerült teljesítenem,
5. ??? - amit találok a gépemen, ha veszem a fáradtságot, hogy átnézzek doksikat.

Röviden. Várjátok valamelyiket? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 május 17 (szerda), 22:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Hű, de ritkán frissítek! Bocsánat érte. Kicsit nehezemre esik magyarul írni mostanság.

Nem mentség, tudom, de másom nincs pillanatnyilag.

Mindenesetre feltöltöttem egy újabb szösszenetet, a várható Infinity War első csatája Bucky szemszögéből, könnyedebb stílusban, ha az adminok is úgy akarják majd. Mit szóltok hozzá?

szerk.: itten is van a link, köszönet mellonsnak. Infinity War - első felvonás


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 április 19 (szerda), 21:39 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Hát helló ismét.

A két hét inkább négybe hajlott, amiért elnézést kérnék, de a jelek szerint nem sokan hiányoltatok :)

A hiátust egy kérésre írt egypercessel zárom le, és a továbbiakban igyekszem megint rendszeresen feltölteni ezt-azt. Nem olyan sűrűn, mint korábban, részben a való élet miatt, részben pedig mivel máshol/mást is írok, a terveim szerint ugyanis az angol írás nem csak múló szeszély lenne, hanem megpróbálom állandósítani.

Tumblr-en és Ao3-n Menatiera nicknéven találhattok meg, amúgy, ha esetleg.

Ja, az új szössz itten van e: A Városőrök mindennapjai 2., a Steampunk AU újabb kis jelenete.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 március 15 (szerda), 22:03 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Elnézést a kisebb hiátusért. Az ihletmanó szabira ment, ezt teszem én is. Két hetet olvasásra, töltődésre, fejszellőztetésre szánok, addig nem tervezek semmilyen frissítést, feltöltést, írást magyar nyelven.

(Ha fogok fanficet írni, azt valószínűleg angolul és Ao3-ra teszem majd, nem Merire.)

Áprilisban Camp Nanowrimo, amin szeretnék részt venni, így legkésőbb akkor feléledek majd hamvaimból, addig kérek mindenkitől türelmet és megértést. (Mondanám, hogy kritikát is, hátha meghozza a kedvet, de az kérésre/erőszakkal úgyse megy.)

Legyetek jók és ne haragudjatok rám, kérlek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 március 07 (kedd), 17:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Egy kis Bucky négyszáz szóban, avagy hogy került kedvencünk a hadseregbe...

Kitartás, katona!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 március 04 (szombat), 22:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Van amúgy új egyperces a Merin is, itten.

Minden rosszban van valami jó


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 március 03 (péntek), 14:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Addig is, míg Merire feltöltök valamit, ajánlom magamat: új kör indul az Anonim Meme játékban, úgyhogy íme, a január-februári munkáim listája. A kérdés továbbra is nyitott: szeretnétek, hogy ezek felkerüljenek Merengőre is, vagy elégségesnek tartjátok, ha itt belinkelem őket?
(Kicsit őszintébben: melyik módszerrel kuncsoroghatok több visszajelzésért, kritikáért? :D)

Marvel szösszenetek:

- Mindenkinek jár a gyász és megbocsátás
"Bosszúállók, Stony - nagyon szeretnék egy komor, de végül boldog befejezéses történetet arról, hogy hozzák létre a kapcsolatukat azután, hogy kiderült, hogy Steve tudta, hogy Bucky ölte meg Tony szüleit. Az események alakulhatnak úgy, mint ahogy a Polgárháborúban, de azt sem bánom, ha a szerző módosít rajta."

- Csak baleset volt, igaz...?
"Bosszúállók (vagy Amerika kapitány), Winteriron - Tony és Bucky már együtt vannak, és szerelmesek, mikor kiderül, hogy Bucky ölte meg Tony szüleit."

- cím nélkül (estabilished)
"Bosszúállók, WinterIronShield - Steve, Tony és Bucky közös életének összehangolása. Egy vidám kis történetet szeretnék." 2 részletben.

- cím nélkül
"WinterIronShield - Tony megbetegszik. Steve is Bucky ápolja. Vicces történetet szeretnék. :)" 2 részletben.

- Nem kértük, ajándékba kaptuk
"Bosszúállók, WinterIronShiled - Szeretnék kérni egy történetet hármójukról, ahogy valamilyen módon kifejezik az összetartozásukat. Pl gyűrű, vagy valami egész más is lehet, de az én fantáziám szegényes. :( Romantikus cukiságot szeretnék velük. "

- Apróbb félreértés
"WinterIronShield, Bosszúállók - Szeretném, ha a fiúk valahogy megtudnák, hogy Tony mindig is szeretett volna egy kiskutyát, de az apja sosem engedte, hogy legyen neki. De a fiúk ezt orvosolják. Persze később kiderül, hogy nem ez volt a legjobb ötletük, de Tony imádja a kutyust, és csak ez számít igazán. Kérem, Valaki... Szükségem van a cukiságra." (Több kitöltés is érkezett rá, a február 25-i az enyém.)

Egyéb fandomok:

- Vallomás
"Végzet ereklyéi, Malec - egy vicces kit történetet szeretnék, amiben Alec nehezen tudja kifejezni az érzelmeit Magnus felé. Olyan kis bénázós cukiságot szeretnék."

- Félreértés
"Assassin's Creed movie AU! Cal 2016-ban találkozik Maria (1492) leszármazottjával. Jelige: hit by lightning."

- Ég és föld között
"TW, Tériszony (persze ha lenne benne egy kis Sterek oda lennék meg vissza) - Úgy szeretnék egy ilyen történetet. Sífelvonó vagy lanovka +1 fő aki parázik."

- Hajlékonyság
"TW, Sterek - Stiles és a jóga. Számomra még mindig kicsit furcsa, hogy egy csapat ember egy közparkban jógázzon."

- A gyerekekért mindent
"TW, Sterek kidfic - Stiles és a jelmezkészítés."

- Egyenruha
TW, Sterek - "És olyan jó lenne valami kis pihepuha stereket olvasni gyógyulás közben. Valamit, amiben Derek nővérke szerepbe bújik és egy picit ápolni kényszerül Stilest, vagy fordítva :D"

Original/crossover:

- cím nélkül
"Original, fanfic író főszereplő(k)vel." (Több kitöltés is érkezett, a január 12-i az enyém.) 2 részletben, befejezetlen (több-kevésbé).

- Ad maiorem Dei gloriam
"Original - Bármilyen történetet szívesen látnék egy (vagy több) angyallal"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 25 (szombat), 15:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Kéremszépen, egy Bucky-Rocket egyperces várakozik felengedésre, remélhetőleg a kérő örömére :)

szerk.: Kasei-nek hála itt a szupergyors, szinte még ropogós feltöltés! Őrzők és Bosszúállók

A Tony & Jarvist meg egyelőre visszatartom még, tűnődöm, hogy lenne-e kapacitásom kibővíteni önálló novellává, mert a szükséges potenciál szvsz megvan benne. Meglátjuk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 23 (csütörtök), 19:37 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Hej-hó, emberek, az előző szössznek érkezik egy folytatása, remélhetőleg adminnénik hamarosan felengedik, de előre szólok, erőszak és gyilkosság következik.

Amint lesz link, hozom.

És előrejelzés a várható dolgok tekintetében: egy Bucky & Rocket kérés várakozik a sorban, és szintén a napokban írtam egy Tony & Jarvis darabot (ami, bevallom nőiesen, Tony & Rhodey-nak indult, de hát... stuff happens), és még pár dolog régebbről, ami a gépemen van. Szóval egypercesek akadnak.

Hosszú út hazafelé 4. fejezete pedig majdnem kész.

szerk.: itt is van.
Mit meg nem teszünk szeretetből 2.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 21 (kedd), 0:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Újabb kérésre írt egyperces vár elfogadásra, Tony/Bucky páros, elszállt Vasemberrel. Remélem, élvezni fogjátok majd. :)

szerk.: köszönet Kasei-nek, felkerült:

Mit meg nem teszünk szeretetből


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 17 (péntek), 18:09 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Nem tudom, ez mennyire jó hír számotokra, mindenesetre feltöltöttem a Hosszú út hazafelé 3. fejezetét. Mit szóltok hozzá? :)

szerk.: Kaseinek hála két darab is felkerült a Merire, olvassátok, véleményezzétek! :)

1. Hosszú út hazafelé, 3. fejezet: Nem eléggé idegen. Ez a fejezet szerintem felvet néhány kérdést, kíváncsi vagyok, nektek melyik a legfontosabbak? Mire szeretnétek minél hamarabb megtudni a választ? És mit gondoltok, mik fognak még kiderülni? :)

2. Meghalni férfiként? Az egypercesgyűjtemény újabb, hirtelen felindulásból elkövetett darabja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 17 (péntek), 0:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Sziasztok! Kissé rendhagyó bejegyzéssel érkezem most, és kissé megkésve. Tegnap az Ao3 lelkesen hívta fel a figyelmem a tényre, hogy február 15. = International Fanwork Day.

Ennek örömére ott is közzétettem egy kis ajánló listát, és itt is szeretnék egyet, csak éppen ezúttal magyar írókkal. Tőlem nem szokatlanul legnagyobbrészt MARVEL témakör lesz, de hát mit tegyek, elfogult vagyok szívemcsücskeivel.

1. Mielőtt bárki mást megemlíthetnék, hadd emlékezzek egy főhajtással Raistlinről, aki Meriről ugyan törölte a munkáit, de szerencsére az (immár szintén bezárt) blogján még elérhetőek, így mindenki lubickolhat tökéletesen megválasztott szavaiban, remek humorában, tűpontos karakterizációjában. Hatalmas hatással volt a stílusomra, és ha nincsenek a munkái, valószínűleg nem vetettem volna bele magam ismét a ficírásba. Úgyhogy utólag is minden hódolattal és tisztelettel: köszönöm! (Ne kérjétek, hogy kiemeljek egyetlen ficet tőle, mert lehetetlenség. Imádom mindet. De ha mégis muszáj... humorosabb vonalból talán a Történet Steve Rogers szakálláról, komolyabból pedig talán a Zima azt jelenti, tél vagy pedig a Levelek kontextus nélkül... de tényleg, olvassatok el tőle mindent.)

2. Szintén elévülhetetlen érdeme van az én ittlétemben Jarithnak, aki ugyan szintén nem túl aktív már a Merin, de az ő munkái olvashatóak, szóval ki ne hagyjátok! Az én személyes kedvencem tőle a befejezetlen ( :'( ) Jégeső-hadművelet, de sokaktól hallottam már, hogy a szintén neki köszönhető Aduász vonzotta be a Frostiron (esetleg az egész Marvel) világba. Az önálló novellái szintén gyönyörűek.

3. És innentől jönnek ömlesztve azok, akiket már íróként fedeztem fel itt az oldalon, és imádom őket/műveiket, olvassátok őket. Lidércke zseniális munkái fellősek azért, hogy nem csak fogyasztóként, hanem íróként is a slash ösvényére léptem. Hihetetlenül szórakoztató a humora, még a komolyabb ficekben is olyan könnyed hangvétellel képes operálni, ami minden egyes mondatát élménnyé teszi, és persze a kész mű egészét is. Kedvenceim (Tony, Steve, Bucky) ábrázolása tökéletesen karakterhű, és a többi felbukkanó szereplő is háromdimenziós, élő-lélegző személy nála akkor is, ha csupán néhány szót szólhat. Az ötletei és azok megvalósítása gyakorlatilag hibátlan. Az egyetlen problémám legfeljebb az lehet, hogy még nincsen hosszabb lélegzetvételű írása a Marvel-fandomban... Viszont alkot más fandomokban is (BBC Sherlock, Yuri!!! on Ice, Bíborhegy), úgyhogy nézz be hozzá, szemezgess! És ha csak egy ficet olvasol el tőle, javaslom, hogy az az Only then I am human legyen, bár olyan nehéz választani közülük, mint saját kezűleg fogat húzni.

4. Szintén személyes kedvencem és példaképem és idolom SlytHay, akinek szintén több fandombéli munkáit is megtaláljátok az oldalon. A költői megfogalmazás, gyönyörű képek és szinte zeneien komponált mondatok koronázatlan királynője. Mivel az Önnön csodád rajzolója vagy már megjelent az Ajánlóban a főoldalon, így ahelyett inkább a Macskajaj című Steve/Bucky novellát ajánlom figyelmetekbe - de rá is áll, hogy olvassatok el tőle mindent, és halmozzátok el kritikákkal, mert nagyon megérdemli.

5. Csodás adminunk, Elyes nem szorul rá, hogy reklámozzuk, de azért megteszem, mert borzasztóan megérdemli. :) Sokféle írása van, így nagy eséllyel találhatsz kedvedre valót, akár HP, BBC Sherlock, The 100, Raven Cycle, Divergent, Merlin, Supernatural vagy Teen Wolf fandomban vagy érdekelt. Továbbá ő a Meri egyetlen Agent Carter fanficjének szerzője, a csodálatos Utolsó táncunk legyen az első érintés gyakorlatilag kötelező, amennyiben szereted a karaktert és/vagy a kapcsolatát Steve-vel, és/vagy... na jó, nem árulok el mindent, lényeg, hogy egy rövid novella, amire érdemes rászánnotok az időtöket! :)

6. Caty csodás fanficekkel gazdagította a Marvel-közösséget, és hatalmas szívfájdalmam, hogy az ő egyik kedvenc párosa (Thorki) nekem sajnos nem jön be. De nem búsulok, hiszen vannak egyéb ficei, amikből szemezgessek! A személyes kedvencem a Rezisztencia, egy villanásra, szépen megírt Winter Soldier, gyönyörűen fájdalmas novella. Én speciel sírtam rajta.

7. Oké, ez egy kicsit elfogult lesz, hiszen cathy111 "nyerte meg" az én ötleteimet az idei Kívánság Üstön, és uramatyám, még mindig nem tettem túl magam azon a tényen, hogy mennyire ZSENIÁLISAN teljesített.A Csak egy újabb, szürke munkanap minden, amit csak remélhettem: fantasztikus humor, csodás csapatdinamika, ötletes cselekmény, remekül megírt akció és tökéletesen eltalált karakterek. Ha nevetni vágysz, olvasd el! De persze az összes többi történetét is, mert egy rémisztően tehetséges szerzőről van szó, és hidd el, nem fogsz benne csalódni.

8. GwenPage, emberek, ha épp egy komoly ficre vágytok, ő a ti szerzőtök! Az ő írásain nem lehet csak úgy átszaladni, súlya, mélysége van mindegyiknek, csodálatos a fogalmazásmódja, imádom a karaktereit, és igen, sosem csak úgy a levegőben lógnak a sztorik, sosem csak az írás kedvéért írja őket (gondolom), történetük és mondanivalójuk van. Bajban vagyok az ajánlással, egyrészt mert amíg mindent el nem olvastam tőle, addig nem fogom elégségesnek érezni a tudásomat a műveiről, másrészt mert amit eddig olvastam, mind csodálatos volt, úgyhogy nagy nehezen a Dallamtörést emelem ki, ami a Heroes in the Maze kihívásra készült anno. Angst, feelings, meg ilyesmi.

9. HardCandy meris profiljába ez az egy Marvel-fanfic csúszott be a sok BBC Sherlock közé, de ez olyan jól sikerült, hogy muszáj kiemelnem. Oda-vissza, kétszer. Tony és Loki, meg a Bosszúállók, humor, remek párbeszédek, csodás csattanó a végén... mi mást kívánhatnék még? :) Ja, igen: még több ilyet! XD

10. Flannagan profilján ugyan nem sok történet szerepel, de instant szerelembe estem a történeteivel. Kedvenc párosommal (Winterwidow) alkot, és a karakterek végtelenül hűek önmagukhoz, akár filmbéli, akár képregényes szemszögből vizsgálom őket, egyszerűen tökéletesen összesimul, illeszkedik minden a novelláiban. A Minden, amijük valaha volt címűt emelem ki itt linkkel, mivel ez a hosszabbik írása, ráérősebben bontogatja benne a szálakat, és bár kerek, lezárt egész történetet kaptam, mégis gyomromat kaparó hiányérzetet hagyott maga után, annyire szívesen olvastam volna még tovább, hogy mi lesz velük, hogyan fog mindez folytatódni. Nem annyira a történeten van a hangsúly, mint inkább az érzéseken, a lelki folyamatokon, a szereplők fejlődésén... és azt kell mondjam, csodálatosan.

11. És végezetül Kaira_, akinek ugyan csak most ismerkedem a történeteivel, de sikeresen levett velük a lábamról. Mivel a crossoverek ritka madarak mifelénk, ezért a Min homokszemek a szélben címűt emelném ki, ami Arrow/Captain America univerzumokkal operál, és teljesen élhezhető vált számomra annak ellenére, hogy előbbiről csak meglehetősen limitált ismereteim vannak. Ráadásul ez is Üstös sztori... A magam részéről biztos vagyok benne, hogy a jövőben is olvasni fogok tőle, szerintem ti se tegyetek másképpen! :)


És hogy azért néhány nem-Marvel ajánlás is álljon itt:

1. Elveszett Manchester, ami egy Good Omens (Elveszett próféciák) fordítás. Igen, ez a fandom messze nem trendi itt a Merin, de ha szeretted a könyvet, akkor ezt is szeretni fogod, csodás szarkasztikus humorral operál. A nyelvezete végtelenül gondos és igényes, a magyar verzió a csodálatos Shyshapca műve. Ha ez a fic pont nem keltette fel az érdeklődésed, akkor olvasd el a BBC Sherlock vagy a HP fanficjeit.

2. Hami trilógia 1. - Megharaplak. Igen, Twilight, és igen, ez a fic örök befejezetlenségre ítéltetett (nemhogy a trilógia, de még az első kötet sem lett kész soha), de emlékszem, hogy ezt annak idején folyamatában olvastam és betegre röhögtem magam minden egyes frissítéskor, és még évekig visszajártam, ha egy kis nevetésre volt szükségem. Manapság is szívesen előveszem és mulatok rajta, nagyjából ez az én guilty pleasure-történetem a fanficek között. Ráadásul átmenet az RPF-ek világába, hiszen két adminunk a főszereplő, úgyhogy külön bónusz pont volt őket is egy kicsit alaposabban megismerni ezáltal.

3. Élet-halál kérdés, méghozzá Luna L tollából. Remek humor, elkeseredett halálfalók, könnyen emészthető stílusban és - egyetlen hibájaként - sajnálatosan rövid terjedelemben. Luna munkái ugyan "csak" a HP-fandomot ölelik fel, de azon belül sokféle párossal, műfajjal variál (köztük ritka párosokkal is!), úgyhogy ha érdekel ilyesmi, nézz körül nála! :)

4. Ha hülyeség, de működik, akkor nem is hülyeség. Teen Wolf novella. DaeMoon sztorijaiban komoly restanciám van, aminek pótlását alig várom. Ez a történet Kívánság Üstre született anno, és végtelenül hangulatos, nagyon jól megírt darab, aminek imádtam a stílusán túl legfőképpen a karakterizációját. Gyengéim az Üstös sztorik, azért ezt emeltem ki tőle - egyébként remek Marvel ficek is sorakoznak a munkái között! -, na meg ez volt az első, amit olvastam tőle.

5. Az utolsó. Szintén egy nálunk nem túl népszerű fandom: Andy Wier: A marsi című könyvéhez írt egypercesről van szó. Figyelem, felkavaró tartalom lehet, evés közben ne olvasd! Mindenesetre ha kifejezetten sokoldalú szerzőt keresel, Luthien Lovemagic a te embered. Fel sem tudnám sorolni, hányféle fandomban alkot, és amennyit olvastam belőle, mindig csodálatosat. Kár, hogy ilyen rövidek, mert ha egyszer elkezded olvasni, el fog uralkodni rajtad a "Még még még!" életérzés.

6. A ketrec foglya, mert Supernatural nélkül nem lenne teljes számomra ez a lista, és Stoobie szokásához híven remekművet alkotott, de ezt a ficet csak akkor nyisd meg, ha szenvedni akarsz a fivérekkel, mert ótejóég, az van benne. Nagyon angst. Imádom. (Bár hosszabb lenne!)

7. Bolondok közt a legnagyobb. Lehet, hogy nem túl fair olyan ficet ajánlani, amit még én magam sem olvastam végig, ráadásul még írja a szerzője de egyrészt Hiriajuu neve nekem elég garancia a minőségre, másrészt kezdj bele mihamarabb, mert a Bolondok-univerzum rohamosan bővül, és hidd el, nem akarsz kimaradni belőle. Tekergők érában játszódó HP fanfic, de nem Tekergős sztori - avagy hogyan legyen valami teljesen canon úgy, hogy a canon szereplők csak asszisztálnak hozzá. Igényesen megírt, komoly kérdéseket feszegető, borzasztóan elcseszett karaktereket is bevállaló, gyönyörűszép regény, amit abszolúte kár lenne kihagyni.

8. A Szentségtelen. Huhh, ez meg az első filozófikus darab volt, amit itt a Merin olvastam! Ha kedvetek van egy kicsit elgondolkodni, elmélkedni, akkor Asha novellája nektek való! Tudom, hogy nem fanfic (bár, nézőpont kérdése - ha vallásos kérdéseket feszegetünk, az Biblia-fanfiction?), és Ashánál csak original történetek olvashatóak, de mégis beszuszakoltam ide a lista végére, mert a szabályok inkább csak iránymutatások legyenek :D

Köszönöm mindannyiótoknak, hogy fantasztikus munkáitokkal gazdagítottatok, élményt adtatok, átsegítettetek nehéz pillanatokon, megnevettettetek, megríkattatok, és általában: azért, hogy ilyen csodálatosak vagytok!

P.s.: nyilván a listát a végtelenségig lehetne bővíteni, a teljesség igénye nélkül született.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 16 (csütörtök), 14:02 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
A kommentek között posztolt kérések közül zombi!Steve készült el leghamarabb, elbírálásra vár.

Utána jön a Winteriron majd :)

Szerk.:
időközben felkerült az egyperces, Come back, darling címen találjátok meg. Éppen a 33. fejezet... mondhatjuk, krisztusi kor a gyűjtemény életében :D


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bucky Barnes 2017 február 17 (péntek), 13:42-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 14 (kedd), 17:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Ment 100 szavas Steve/Bucky a gyűjteménybe. A kéréseken is rajta vagyok, no worries.

És a Hosszú út hazafeléhez még a héten kerül fel új fejezet. Igazából már készen van a majdnem-végleges verzió, csak még a címén vacilálok.

PPlusz megint eljutottam oda, hogy már csak az Üstös sztorik kritikáit kell megválaszolnom.

Ismét is ajánlom mindenki figyelmébe a Heroes in the Maze kihívást és az Anonim memét, akár az én írásaimat szeretitek, akár csak jó ficeket olvasni. Vannak. Ottan. HITM-re az lenne a legjobb, ha pontoznátok is ;)

szerk.: fel is került jó gyorsan.

Újra együtt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 12 (vasárnap), 1:54 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Mindkét gyűjteménybe feltoltam egy-egy egypercest, mindkettő kérésre készült: a Crossoverek közé befurakodott az Animánia, a Marvelbe pedig egy kis Steampunk AU - első próbálkozásom a műfajban, szóval ne kíméljetek, ha valamit elrontottam, és akkor se, ha nem :) Meglátjuk, az adminok mikor engedik fel.

Továbbá: a Heroes in the Maze kihívásra én is alkottam egy novellát, a fair play jegyében nem árulok el róla semmit (szerintem felismerhetően írok, de lehet, hogy ez nagyképű gondolat), menjetek a kihívás honlapjára, olvassatok, pontozzatok mindenkinek! :)

(De nem tétlenségből maradoztak el itt a feltöltések.)

Egyébként nekiestem a Hosszú út hazafelé 3. fejezetének is, szóval stay tuned, jön az is.

*****

szerk.:
Animánia címen felkerült a rövid fejezet a Szálak, szöszök, szilánkok crossover-gyűjteménybe.

A Városőrök mindennapjai pedig a Marvel-gyűjteményt gyarapítja mától.

Mindkét feltöltésért köszönet Kaseinek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 február 05 (vasárnap), 0:28 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Csak jelzem, hogy bár Merire most nem került fel semmi, aki szeret tőlem olvasni, annak esetleg érdemes lehet benéznie az Anonim Memere.

Nyilván nem árulom el, hogy melyik kitöltés tartozik hozzám, de azzal talán nem lepek meg senkit, ha azt bevallom, hogy alkottam oda a jelenlegi körben is :)

Plusz kérdés: szeretnétek, hogy Merire feltöltsem az anonimos szösszeneteket is? (Mondjuk hónap elején naponta egy?) Ha igen, akkor érdemes lenne külön gyűjteményt indítani neki, vagy menjen csak simán a már létező kettőbe?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 30 (hétfő), 0:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Halihó!

Tudom, kicsit belassultam feltöltések terén, reményeim szerint hamarosan ez is elmúlik. (Betegségek, reallife, ilyesmi - nem részletezem.) Az elmúlt napokban a háttérben sem igazán írtam.

Na de februárban megint írói kihívás jön, ha nem is olyan nagyban, mint a novemberi, szóóóval...
van jó néhány ötletem talonban, és a plot bunnyk szokása, hogy veszettül szaporodnak a fejemben, de néha kell az a kis plusz inspiráció, hogy VALAKINEK írok.
Úgyhogy kérlek, a következő egy hónapban ha felmerül bennetek egy kérés, hogy mit olvasnátok szívesen (elsősorban persze Marvel, de crossover és egyéb fandom témakörben is), akkor tudassátok velem valamilyen formában - itt a fórumon, kritikában, privát üzenetben vagy e-mailben, akár anonim módon is.

A kérés lehet egyszerű (pl. alapszituáció, AU kérés egy párossal, egy mondat, ami X és Y között hangozzék el, stb.), vagy részletesebb is; én pedig igyekszem megírni.

Szerintem most már publikáltam annyit, hogy egy ilyen kis játékban se zsákbamacskát áruljak, nagyjából tudjátok, mire számíthattok tőlem, és nagyon boldoggá tennétek a kérésekkel :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 25 (szerda), 22:16 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Az egypercesgyűjteménybe feltöltöttem az októberi Anonim Meme keretében írt Steve/Peggy egypercest, ha valaki esetleg még nem olvasta volna. :)

szerk.: meg is van!

Idegen a testében


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 24 (kedd), 10:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Újabb helyzetjelentés:

Gyors szösszenet vár elbírálásra a Szálak, szöszök, szilánkok gyűjteménybe. Jack Harkness kapitány a jelek szerint remekül kijön két kedvenc Marvel-hősömmel: Steve-vel és Buckyval. Cím: Váratlan hármasban

Ezen kívül, mint a többség már tudja, átkerültek a saját profilunkra az Üstös történetek, úgyhogy ajánlom figyelmetekbe:

Hiszel a hazugnak, ha igazat mond?
Frostiron, kisregény. Nem életem legjobb műve (vár rá egyszer, majd, valamikor egy alapos átbogarászás), de az elkészültek közül mindenképpen a leghosszabb :D Esedezem visszajelzésekért - és mivel folytatást tervezek, ne habozzatok az összes felmerülő kérdéseteket megírni, mert valószínűleg meg tudom majd őket válaszolni ;)
Ízelítő: "Viszont most hozzátehette volna, hogy semmi csodálkoznivaló nincs abban, hogy nem találják a Végzet Villámló Botját, ha egyszer alig van idejük kipihenni magukat két misszió között, amiknek jellemzően a világon semmi köze nincs egy ex-náci ex-tudományos ex-szervezethez, már ha egyáltalán helyesek a feltételezéseik, és tényleg náluk van a kérdéses technológia. Tony magában elismeri, hogy ha netán kiderülne, hogy egy random New York-i járókelő kapta fel a fegyvert, és azóta is egy garzonlakás kamrájában pihen a polcon két köcsög áfonyalekvár meg egy cseresznyebefőtt között, azon még ő is röhögne. De van egy olyan sanda gyanúja, hogy ez esetben Bruce algoritmusával már régen rátaláltak volna. Még úgy is, hogy Banner doktor személyesen többnyire házon kívül van."

Nem minden bosszú keserű
Steter, novella, a 2. és 3. évad közé pozicionálva időben. Stiles nyomoz, stylist!Peter ezt megelégeli. Hosszas szájkarate után garatált a happy end.
Ízelítő: "Stilesnak első dolga letakarni a baseball-sapkájával a webkamerát, aztán kiropogtatja a nyakát, és ujjait a billentyűzet fölött lebegtetve töprengeni kezd. Mi lehet Peter felhasználóneve és jelszava?
Az biztos, hogy nem dupla-Allison, mint Scotté. Stiles azt is feltételezi, hogy nem egy random betű- és számkombináció lesz, mint az övé. De akkor...? Ineedpower? FormerAlpha? Murderbaby666? Handsomewerewolf? Killyouwithmyeyes?"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 23 (hétfő), 18:38 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Nahát, ide is eljutottunk. A Hosszú út hazafelé második fejezete adminkézen, amint felkerül, linkelem.

Egyébként van egy vázlatom hozzá, hogy mit és merre szeretnék vinni és kihozni belőle, meg egy csomó, egyelőre összefüggéstelen jelenetem, amiket szeretnék megírni benne, és egy félkész harmadik fejezetem, mert az első verziót még át kell írnom, hogy jobban passzoljon a jelenlegi elképzeléseimhez.

Novemberben, Hirihez hasonlóan, én is igyekszem majd felpörgetni az írást, bár még nem döntöttem el, hogy erre a regényre fókuszálok-e, vagy a Hiszel a hazugnak...? folytatására. (Ez utóbbit, just saying, azért szeretném megírni, mert Sly remek kritikái és kérdésfeltevései baromira inspirálóak voltak és nem bírtam nem eltűnődni rajtuk. Köszi, Sly! :D) De valami mindenképpen lesz. És mellette persze igyekszem majd hozni aránylag rendszeresen az egyperceseket és a szösszeneteket is, érezzük a törődést. Ha szeretnétek gyorsítani a folyamatot, arra mindig van lehetőségetek A) kritika írásával, B) kérések hozzám vágásával :)

szerk.: Itt is vagyon, 2. fejezet: Gondolatok a sötétben


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 22 (vasárnap), 15:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Steve és Sharon (nemromantikus, tudomhogyaztnemszeretitekpedigkirályság) százszavas adminkézen :)

Szerk.: Kasei valami embertelenül gyorsan dolgozik, szeretgessétek meg őt, megérdemli :)

Cím Alkalmatlanság


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 21 (szombat), 18:18 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Jön a beígért Sam/Rhodes!

Majd linkelek, ha felkerül.

Fun fact: eredetileg 10x100 szó lett volna. Aztán feltöltéskor vettem észre, hogy a 7-es számot véletlenül kétszer vettem írás közben, így lett egy százassal több a sztori, mert lusta lettem volna átírni az egészet XD

szerk.:
Hú, ez extra gyors volt :shock:
Cím: Egyedül nem megy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 19 (csütörtök), 18:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Mivel néha kikacsintok más fandomokba is, illetve érkezett kérés is ilyen témában, elindítok egy újabb egypercesgyűjteményt, ezúttal Crossover kategóriában, ahová a nem-Marvel (vagy nem csak Marvel) ficleteket fel tudom tölteni.

Az első fejezet az októberi Anonim Meme Pál utcai fiúk / Teen Wolf crossover lesz, aztán igyekszem majd ezt is rendszeresen frissíteni. Amint felkerül, hozom a linket is.

Feel free to ask. Új fandomnál azért érdeklődd meg, hogy egyáltalán ismerem-e, de szokás szerint nyitottnak gondolom magam :D Viszont a crossover/nem-Marvel kéréseknél nem ígérem az egy hetes határidő tartását, sorry, de valljuk be, akadnak nehéz fandomok/karakterek/kérések :)

szerk.: Meg is van! :) Szálak, szöszök, szilánkok - 1. Esély


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 18 (szerda), 0:52 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Na, jöjjön egy Bucky. Humorosnak szánt izé.

Cím: Ami még Buckynak is sok...

Amúgy hulla vagyok, a munka egy őrültekháza eddig ebben a januárban, úgyhogy felelősséget nem vállalok. De jön-jön-jön (nem a vízipók, hanem) a Sam/Rhodey is, most már tényleg.

Hosszabb lélegzetvételűt (nevezetesen: valami regényfejezet-szerűséget) viszont februárig ne várjon tőlem senki, mert az még nem fog menni... :(

szerk.: felkerült, éljen Kasei :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 16 (hétfő), 13:24 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 13 (hétfő), 0:13
Hozzászólások: 1515
Tartózkodási hely: Szeged
Szerintem jó, hogy itt is linkeled. Magamból kiindulva: én mindig fórumra jövök fel előbb, és csak utána az oldalra. Itt előbb látom a ficblogokban, ha valaki frissített.

_________________
Blog, Stories of LL, Facebook, Twitter, Moly


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 16 (hétfő), 12:42 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Még egy Natasha-kérés, Tony szemszögéből:

Black roses

Amúgy nem tudom, van értelme itt posztolgatnom a frissítéseket? Van olyan, aki innen látja, hogy jött szösz, és nem a főoldalon/új feltöltéseknél akad rá? :D Kicsit egyhangú és egyoldalú itt magamban csevegni.

Na jó, a körülményekről pár szó, csak hogy feldobjam ezt a bejegyzést. Szombaton vonattal utaztam, bambultam ki az ablakon épp, amikor bejött a Rasmus-szám a véletlenszerű lejátszáson. Nagyjából a közepén jöttem rá, hogy dúdolgatok és eltelítődöm IronWidow-érzésekkel (úgyis azon tűnődtem, melyik sztorit vegyem elő), úgyhogy betettem ismétlésre a zenét, előkaptam a laptopot, és hirtelen felindulásból lepötyögtem azt, amit ti is olvashattok. Gyakorlatilag egy gyors átnézésen kívül (ahol kijavítottam az igeidőket, gondolatjeleket, egyéb formaságokat) azt kaptátok meg, ami akkor született, nem cserélgettem szavakat vagy írtam át benne semmit. (Mondanám, hogy azért, mert olyan jó a cucc, de a szomorú igazság az, hogy ez inkább lustaság kérdése.) Felmerült, hogy kicsit kipótoljam, kibővítsem és megpróbáljam elmondani, mi történik a tizedik rózsa idején... de aztán rájöttem, hogy jobb így, lezáratlanul, az olvasói fantáziára bízva, hogy happy vagy sad endet szeretne. (És, ismét: a lustaság, hangzatosan megindokolva.)

Untatlak titeket, vagy máskor is legyen behind the scenes összefoglaló? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 14 (szombat), 23:44 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Egy Clint & Natasha nemromantikus párosú egyperces elfogadásra vár.

Nem terv szerinti a haladás tehát, de elsők a kérések. :) Nem ez lesz életem fő műve, de kezdem nagyon megszeretni az aromantikus!aszexuális!Natasha koncepcióját, szívesen dolgoznék részletesebben is a karakterizációjával később.

szerk.: Meg is van, köszönet Kaseinek.

Cím: Mások nem értik, de a barátom vagy


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 09 (hétfő), 0:33 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Egy Winteriron százszavassal folytatom a sort.

Azért nem Sam, mert rájöttem, hogy a gépemen csücsülő, feltöltésre váró szöszök háromnegyede Bucky POV, vagy Bucky központú, szóval megpróbálok némi változatosságot csempészni a felhozatalba azzal, hogy sok Bucky közé felváltva beszúrok egy-egy egyéb karaktert.

De ne aggódjatok, hamarosan jön majd a Sam/Rhodey egyperces is, majd újabb Bucky, és utána egy Steve & Sharon. Legalábbis ez a közeli jövő terve ;)

Cím: Natashának ne hazudj!

(szerk.: Felkerült, éljen Kasei. Az előző fejezetnél pedig éljen mellons.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 06 (péntek), 22:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
A minap rájöttem, hogy Rhodey és Sam még egyszer sem szerepeltek a szösszgyűjteményben, úgyhogy az előbbi szereplő hiányát most orvosoltam egy double drabble-lel, amiben Bucky szegődik társául (mert őt nehezen hagyom ki bármiből). Csak akkor slash, ha valaki elvetemülten szeretné.

Cím: Az a bizonyos tankos sztori

Éééés eldicsekednék, hogy a régóta ígérgetett kritika-megválaszolást is megejtettem, és csontig meg vagyok hatódva rajtatok, mert annyi szeretetet és lelkesedést és pozitív vibrálást kaptam/kapok tőletek, hogy az valami elképesztő. Egészen meggyőztök róla, hogy jó vagyok ebben a ficírási mizériában :') Köszönöm még egyszer, még sokszor, itt és mindenhol! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Marvel madness (és egyéb fandomok) by B. B.
HozzászólásElküldve: 2017 január 03 (kedd), 0:59 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2016 szeptember 21 (szerda), 18:18
Hozzászólások: 318
Tartózkodási hely: MCU főleg
Nokéremszépen, hoztam egy hosszabbacska szöszt, olyan ezer szó körül lehet. Steve és Bucky. Aki akar, beleláthat pre-slasht, de én barátságnak írtam, figyelembe véve a kérő általam ismert preferenciáit xhihi

Amint felkerül, hozom a linket szokás szerint. :yes:

Itten is van, Kasei pedig a feltöltéseim megmentője :D

Van, ami változik, van, ami nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 97 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség