Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2021 március 08 (hétfő), 19:47

Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Álom az álomban
HozzászólásElküldve: 2016 december 26 (hétfő), 22:29 
Fanficbúvár

Öhm, sziasztok!

Szörnyen szenilis vagyok, szóval a beígért karácsonyi történet feltöltését csak a napokban ejtettem fel. És már tegnapelőtt (vagy azelőtt? Jesszus, de rossz a memóriám!) felkerült, de bejelenteni is elfelejtettem a dolgot... :labi: (Nagyon a toppon vagyok. XD)

Cím: Jég(szív)
Leírás: Ezt a novellát 2016 nyarán írtam kis szobámban, a földön ücsörögve kissé megviselt laptopom előtt, behúzott sötétítők és hűségesen, és töretlenül működő ventilátorom mellett. Mindeközben reménykedtem, hogy mihamarabb visszatér a kellemesen hűvös időjárás, és a tél, remélhetőleg jó sok hóval... Így született meg hát e történet egy Jane Mallory nevű lányról, és Anthonyról, a FIÚRÓL, egy kegyetlenül hideg téli szünetről, karácsonyozásról, rokonokról és szerelemről. :)

Ezzel szeretnék mindenkinek utólag is (vagy jó előre, nézőpont kérdése :P ) boldog karácsonyt kívánni! :)

Valamint szólok, hogy ha bárkit is érdekelne a dolog: picit (nagyon) inaktív leszek, mint kritikaírás, mint annak megválaszolása, mint írás, mint fórumélet terén. A felvételi, az iskola és a többi szabadidős program rendesen felemészti az energiáimat, az időmet, meg lassan a memóriámat is.
Igyekszem összeszedni magamat, legyetek jók, ha tudtok! (A többi nem számííííít. :D )

:balra: :balra: :balra:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 december 12 (hétfő), 18:17 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Egy pöttyet eltünedeztem mostanában, de az Üst és úgy általában, a karácsony tsodás világa magába szippantott kicsinység. Valószínűleg ebből az örvényből majd március közepe/vége körül kerülök ki, akkor lesz vége ennek az egész felvételi procedúrának (mármint az írásbeli/szóbeli részének), addig ingázni fogok.
Az Üst közben nagyban zajlik, figyeljétek szépen a főoldalt, olvassatok, véleményezzetek és ne csak amiatt, mert bármikor és bárhol felbukkanhat az én kívánságom/az általam írt történet, hanem a többiek miatt is. :)
A már megírt karácsonyi novellám a hétvége magasságában feltöltésre kerül, még azért átnézem, belejavítgatok, egyebek. Sok más kisebb/nagyobb történetet terveztem egyébként, de már látom, hogy ez nem most fog nekem összejönni, úgyhogy majd jövőre folyt. köv.
Valamint tervezek visszatérni a KK-ba is, mert az előző ottani pályafutásom siralmas volt (egy hónapig voltam tag, négy kritikával, hm-hm :labi: ), meg kritikát írni fun dolog.

Tsók!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 november 26 (szombat), 9:30 
Fanficbúvár

*random bejegyzés*

Sziasztok!

A Kívánság Üstre december 4-én kell leadnom a történetet, amire van egy hetem, így a mai, illetve a holnapi nap folyamán azt fogom gőzerővel írni és befejezni. Egyébként idén kivételesen nagyon várom a karácsonyt, főleg az Üst miatt, meg egyébként is, van egy rakat karácsonyi történet a tarsolyomban, amiből mondjuk még csak egy van megírva, de ha az Üstnek vége, akkor a többit is megírom.

Meg lehet, hogy Üst után kicsit eltűnök, mert a felvételi egy hosszadalmas és fárasztó folyamat, no meg szörnyen maximalista vagyok, így halálra hajszolom magam... :labi: :D És ha ennek az egésznek vége, akkor csak az írással szeretnék egy jó darabig foglalkozni.

Amúgy elgondolkoztam egy kicsit, és szomorú, hogy mikor két éve elkezdtem (komolyabban) foglalkozni az írással, ipari mennyiségben toltam a dolgot, és szörnyen lelkes voltam. Aztán, ahogy öregszem, egyre kevesebb időt fordítok erre, mert egyre kevesebb a szabadidőm és egyre több a dolgom. Vagy ha van is egy kis szabadidőm, akkor se köt le annyira a dolog. (Lehet, jobb volt - az írás szempontjából -, mikor aszociálisabb voltam. Vagy csak nem kéne ilyen letargikus zenéket hallgatnom, miközben bejegyzést írok, sokkal inkább valami pörgős és vidám punk rockot, ami feldob - no, mindegy...)

Egyébként a fent említett karácsonyi szöszökön kívül tervbe van véve regény is, de azt nem könnyű írni, egyedül meg pláne, továbbá különböző szójátékokkal tűzdelt egypercesek, vagy csak sima gondolatok, életképek.

*random bejegyzés vége*

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 november 07 (hétfő), 14:41 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Végre valami érdemi munkát tudok felmutatni! :D Pontosabban egy Remus/Sirius ficet.

It was only a kiss (Igen, a Mr. Brightside ihlette)
Leírás: Csak egy kis szösszenet a két fiúról, teliholdról, szenvedésről és egy rövid kis sétáról a téli roxmortsi utakon...

Írjatok kritikát! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 október 29 (szombat), 21:14 
Fanficbúvár

Sziasztok!

A pályázatos kritikáim közül kettőt már megválaszoltam, azt is csak azért, mert előrelátó voltam, és jegyzetben elkezdtem megválaszolgatni, a többire viszont még nem jutott időm. Viszont kezdem így cikinek érezni magam, mert így kicsit úgy festhet a dolog, mintha a többi kritikát le se tojnám, ami persze nem igaz. :proll:
Egyébként végre szünet van, legalábbis elméletben. A szervezetem most döntött úgy, hogy kirúg a hámból egy kicsit, és bár még nem festek úgy, mint egy bányarém, de ez azt hiszem, hamarosan be fog következni. Illetve a tanárok gyakran megfeledkeznek arról, hogy a szünet attól szünet, hogy pihenjünk, és ne tanuljunk, de mindegy is, ez nem igazán releváns.

Főprojekt továbbra is a , igyekszem azzal hamar végezni, hogy utána nyugodt szívvel írhassak mást is, mert mikor elutaztam múltkor, akadt egypár új ötletem, és kezd zavarni, hogy mindig csak halmozódik, de baszok rá megírni. (Ne vegyetek rólam példát.)
Úúúgyhogy most ez a jelenlegi áldás, küldjétek a csít úgy, hogy érezzem, hátha pozitív hatással lesz rám. (Hátha.) _szellem_

Szép szünetet/hosszú hétvégét! Tegyétek magatokat hasznossá, én addig is felkeresem a múzsámat, és megszorongatom egy kicsit, hogy hol volt eddig... _whunter_

Imádom ezeket az emojikat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 október 17 (hétfő), 17:49 
Fanficbúvár

Sziasztok!

Az original novellapályázat lezárult, és bár helyezést nem értem el, de hatalmas és kihagyhatatlan élmény volt számomra ez a másfél hónap alkotói szakasz!

Az én történetem

Címe: Uram, tehozzád futok!
Korhatár: 18
Műfaj: novella
Figyelmeztetések: gyilkosság, szereplő halála, durva nyelvezet
Jellemzők: általános, dráma, novella, sötét
Leírás: Amina egy lassan negyvenes éveiben járó nő, és hajléktalan. Sosem volt istenfélő ember, a templomot is kerülte, mint macska a forró kását. Akkor mégis mi vezérelheti arra, hogy utolsó reményként ellátogasson egy ilyen szent helyre? És vajon képes lesz segíteni neki a hit, vagy már túl késő...?
Egyéni kulcsok: pap, Városliget

A történetre kapott kritikákat hálásan köszönöm, mihelyst a történet átkerül a profilomra, megválaszolom őket. ;)

Más:
Elég sok tervem, ötletem van mostanság. (Nem csak írás terén, hanem a továbbtanulással kapcsolatban is.)
És bár sok dolgom van mostanság, és emiatt alig írtam valamit, ezért fontolóra vettem, hogy akkor most jegelem az írást, de nem lennék rá képes. Két éve írok komolyabban, és bár nem művelem túl gyakran ezt a dolgot, de nagyon szeretem, így nem fogom abbahagyni, viszont egyelőre semmi olyan komolyabb, egybefüggőbb írásom sincs, ami publikálásra alkalmas lenne.
Viszont régebben említettem egy történetemet, ami A fehér bárány munkacímen fut, és ez a projekt januárban lesz két éves. Mégsem jutottam vele semmire, bár van egy prológusom, meg két és fél fejezetem, de mostanában újra elővettem ezt, és újabb dolgokat találtam ki hozzá, aminek fényében újra kell gondolnom és terveznem a történetet. (Ez meg időigényes folyamat.)
Valamint vannak original regényötleteim is, de azoknak is be kell érniük még, addig viszont csak ötleteket firkantok le hozzájuk, mást nem nagyon tudok velük kezdeni.
Plusz, ugyebár nagyban zajlik a Kívánság Üst, amire én is jelentkeztem, így most ebben az alkotói szakaszban ez a fő projekt, a többi e mögé szorul, de ha túl leszek rajta, akkor igyekszem másba is több energiát belefektetni, mert... már engem idegesít, hogy sehol nem vagyok.
Ami viszont fix, hogy karácsony tájékán várható legalább egy (de ha nagyon ügyes leszek, kettő) történet. ;;)

(És még egy apró, zárójeles dolog: elkezdett érdekelni a képregénykészítés is, ami időigényes (ki kell ötletelni, szöveget írni, megrajzolni), úgyhogy az is a fentebb említett, nem Üstös projektekből vesz el időt, de nem baj, ez szerintem csak egy apró kitérés a részemről, mindenesetre akkor is muszáj megpróbálnom ezt, ha nem lesz belőle semmi. :D )

Köszöntem a figyelmet, sziasztok! :)))))

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 október 06 (csütörtök), 13:32 
Fanficbúvár

Sziasztok! :)

Az elmúlt időszakban nem tudtam írni iskolai és egyéb elfoglaltságaim miatt, amit nagyon sajnálok, de néha tényleg semmi időm rá.
Azonban közeledik az őszi szünet, amikor is majd sokkal több időm lesz mindenre, úgyhogy igyekszem akkor sokat írni, de elsősorban az idei Üstre kell koncentrálnom. :)
A Shiconc kihíváson kapott kritikáimra pedig most már tényleg válaszolni fogok... :labi:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 28 (szerda), 14:55 
Fanficbúvár

Újabb szösszenettel (fanficcel) érkeztem. :)

Halott vagy!
American Horror Story - 1. évad
Violet nem érti, miért nem tud megszabadulni a háztól, Tate pedig választ ad neki.

Egy kép Violetről: [itt]

Jó szórakozást! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 26 (hétfő), 13:03 
Fanficbúvár

Új történettel érkeztem. :)

Csók
Ne bántsátok a feketerigót! fic
Egy meleg, nyári este, búcsú, ígéret, csók... Avagy egy másfajta elképzelés arról, hogyan "jegyezték el" egymást Dill és Scout - a könyvtől eltérve 15 éves korukban.
Az egyperces a könyv alapján íródott, de szerintem annak ismerete nélkül is érthető.

Ezzel a fandommal kapcsolatban további terveim is vannak, de mindent a maga idejében. :)

További terveim mára, illetve holnapra: kritikaírás, amíg bele nem gebedek. (Persze, minek után végeztem a kötelezettségeimmel.) Úgyhogy nyugodtan tessék ajánlani nekem, mert szeretném feltámasztani a KriMós tevékenységeimet.

Vissza a tetejére

Hozzászólás témája: Álom az álomban
HozzászólásElküldve: 2016 szeptember 25 (vasárnap), 12:20 
Fanficbúvár

Sziasztok! :)

Nos, sokat gondolkoztam, és úgy éreztem (meg Hiriajuu is megjegyezte), elég elhamarkodott (és idióta) döntés volt részemről töröltetni a ficblogot, meg hiányzott már az a hely, ahol szabadon megoszthattam a történeteimmel kapcsolatos ötleteimet, terveimet, agymenéseimet, úgyhogy... újra itt van! ;;) :oops:
Rólam csak annyit, hogy szeretek írni (de eddig túl lusta vagyok, most meg a suli leszívja a maradék időm/energiám), olvasni, és elég szeszélyes tudok lenni (lásd: hirtelen ficblogtörlés... :D ;;) ). Mostanság a(z) (kritika/)írást eléggé elhanyagoltam, mert bár csak nyolcadikos vagyok, és az még nem gimi, meg piskóta, de eléggé betábláztam magam, úgyhogy még egy sorozatrészt sincs időm megnézni, nemhogy írni. De ezen igyekszem változtatni, és mivel egyre több az ötletem, ezért törekszem arra, hogy több időt szakítsak (más) olyan dolgokra is, amiket szeretek csinálni. (khmÍRÁSkhm)
Valamint próbálom felpörgetni magam kritikaírás terén, viszont azt vettem észre, hogy nem szívesen vágok bele, csak úgy vaktában egy-egy történetbe, szóval majd nézelődök az Ajánló topikban, de egyébként PÜ-ben is küldhettek nyugodtan ajánlásokat, és igyekszem rájuk kritikát írni. :)
Írásról pedig... szeretem csinálni, viszont néha (sajnos) jobban esik csak úgy semmit csinálni, mint írni. Ezen is igyekszem változtatni, és valamiféle tervet/taktikát kiötölni a dologra, hogyan írhatnék többet. (Egyébként ha van valakinek erre valami NAGYON JÓ és BEVÁLT módszere, az sikítson, én meg igyekszem majd meghallani.)

Írásaim:
Fandom
Amortentia ~ HP Ron/Hermione párosítású egyperces
Azkaban után ~ HP Remus/Sirius SLASH egyperces, Tonks szemszögéből
Born to pain ~ AMERICAN HORROR STORY első évadához kapcsolódó egyperceseim tárhelye (idővel majd bővül ez a gyűjtemény is :) )
Csók ~ NE BÁNTSÁTOK A FEKETERIGÓT! fic, Dill/Scout
It was only a kiss ~ HP, Remus/Sirius SLASH
Luna, a sztár ~ HP, Kívánság Üstre írt történetem, Nagisa ajándéka
Október 31. ~ HP paródia, a paródia tárgya pedig Lily és James halálának az esete
Remus-Tonks egypercesek ~ HP, Remus/Tonks párosítású egyperceseim gyűjteménye
A "Marlee"-akta ~ HP, 2016-os Shiconc Kihívásra írt történetem

Original
Gyere el! ~ Egy anyuka, és gyermeke, valamint annak a kérése
Hétköznapok ~ Random egypercesek tárháza
Ilyen az élet ~ Rebecca White, egy árva lány rövid története
Kutya ~ Egy kiskutya szemszögéből írt egyperces
Most múlik pontosan... ~ Ujjgyakorlatok, szójátékok, agymenések tárhelye

A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Elza Tonks 2016 november 07 (hétfő), 14:44-kor.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra