Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2024 május 18 (szombat), 15:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 704 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 31 (szerda), 19:15 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 30 (szerda), 20:59
Hozzászólások: 1083
Tartózkodási hely: A Mardekárban:)
Köszönöm!

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan intézkedtetek!


Boldog Új Évet!

D.G.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Feljelentés
HozzászólásElküldve: 2008 december 31 (szerda), 18:01 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
draco girl írta:
Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol kell ezt jelezni, remélem jó helyen teszem.

Az egy csók és más minden című novellámra ma kaptam két kritikát, ami borzasztóan megbántott. Mind stílusában, mind tartalmában úgy érzem nem érdemeltem meg. Kedves szilveszteri ajándék volt...
Kérlek Adminok tegyetek valamit jó?

Köszönöm!

És B.U.É.K!

Draco Girl

Ui.: Nem tudom ilyenkor lehet-e, de mert regisztrált felhasználók voltak, kérlek szóljatok nekik, hogy a jövőben kerüljék az írásaimat! Előre is köszönöm!


Töröltem a két kritikát.

Sajnos van a világba olyan skizofrén egyén aki azt hiszi ő Jamas Potter, Sirus Black aagy Remus Lupin. És az ilyen slash történetek megcélozva gyalázkodik.

Sokmindent nem lehet ellene tenni, szimplán beteg aki ilyenbe látja örömét. Egyszer talán ő is felnő az óvodás szintről.


Legközelebb ha ilyened van, kérlek a Kritika-kommandó - itt a helyed, ha törlendő kritikád van! topikba írd be, illetőleg egy linket is adj a kritikához.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Feljelentés
HozzászólásElküldve: 2008 december 31 (szerda), 17:49 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 30 (szerda), 20:59
Hozzászólások: 1083
Tartózkodási hely: A Mardekárban:)
Sziasztok!

Nem tudom, hogy hol kell ezt jelezni, remélem jó helyen teszem.

Az egy csók és más minden című novellámra ma kaptam két kritikát, ami borzasztóan megbántott. Mind stílusában, mind tartalmában úgy érzem nem érdemeltem meg. Kedves szilveszteri ajándék volt...
Kérlek Adminok tegyetek valamit jó?

Köszönöm!

És B.U.É.K!

Draco Girl

Ui.: Nem tudom ilyenkor lehet-e, de mert regisztrált felhasználók voltak, kérlek szóljatok nekik, hogy a jövőben kerüljék az írásaimat! Előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 10 (szerda), 20:51 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Igen, ezek közé tartozik RowDragon is, mert én is írtam kritikát a sakkos novellájához, és nem reagált rá. :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 03 (szerda), 16:04 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 20:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Rowdragon tényleg fantasztikus írásához még egy mondattal csatlakoznék, kiegészítésképpen.
Én, mint kritikaíró, meg azokat az írókat jelenteném fel, akik nem válaszolnak a kikönyörgött kritikáikra!
Képtelen vagyok felfogni, ha nem reagálnak, akkor minek kérik? Dísznek? Most akkor hogy is van? /:)

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 29 (szombat), 23:27 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
RowDragon írta:
...


Ez aranyos volt! =D> :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Akkor már én is.
HozzászólásElküldve: 2008 november 06 (csütörtök), 17:50 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 május 20 (kedd), 19:20
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Avalon trónján
Nos nem rég mutatta az egyik írótársam a fórumnak ezen részét, mivel lejjebb az én novellámról tárgyaltok.

Köszönöm a 'kedves' kritikákat, főleg azt, amelyiknek az írója szemétnek nevezi a művem. És nem, messze nem ez az első fic, amit írtam, aki ezzel próbált védeni köszönöm, de nem ez a helyzet.

Mint Mena volt olyan kedves, és megjegyezte, a mű az ő pályázatára készült femslash kategóriában. Nos aki olvasott mást is tőlem, az tudja, hogy maga a slash nem áll messze tőlem - sőt inkább nagyon is közel -, de femslashel még sosem próbálkoztam és az első ötletem az volt, hogy írok valami rövid, fiatalos cuccost, apró csattanóval.

Elgondolkodtam lehetséges szituációkon és ez tetszett a legjobban. Mert igen, a szóhasználat fényévekre van attól, amit virágnyelvnek hívunk, de gondoljatok csak bele egy kicsit, hogy hogy beszélnek a mai 16-17 évesek, főleg ha isznak is. Szerintem pont attól lesz valósághű a novella, hogy megpróbálja visszaadni azt a nyelvezetet - de nevezhetjük akár szlengnek is -, amit manapság a fiatalok használnak hasonló helyzetekben.

Emellett logikai malőr sem hinném, hogy bárhol szerepel - itt az említett "tél van, de mégis topban mászkál a hősnő" elemre gondolok -, ugyanis aki figyelmesebben olvasta a novellát, az elején láthatja, hogy január elseje van, hajnali 1 óra körül. Ami persze magában még semmi, de a műben többször is említést teszek a szilveszteri partiról, amiről lelépett Ginny, mert látta, hogy Draco más lányokkal hetyeg. Végül is ebből bontakozott ki az egész bonyodalom; aki figyelt tudhatja.

És személy szerint nem hinném, hogy bárki is bundában állítana be egy szilveszteri bulira. Ha meg az embert szeme láttára csalja meg a kedvese, kisebb gondja is nagyobb annál, mint hogy felszaladjon a hálókörletbe egy kabátért. Sokkal inkább dühösen elrohanna - talán sírna, embere válogatja - ... ahogy Ginny a ficben tette.

Szerintem mindezeket egybevetve érthető, hogy miért így írtam meg - akár szóhasználatra, akár magára a cselekményre vonatkoztatva - a történetet. Elfogadom, hogy valaki számára értéktelen, de szerintem mindenképpen egy olyan tükre a valóságnak, ami elég hitelesen mutatja be a tinik bonyodalmait a bulikkal és a többi tipikus vonással együtt.

_________________
"I have the right to be hated." - Takumi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 október 31 (péntek), 19:22 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2006 április 07 (péntek), 14:03
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv!

Én egy feljelentést szeretnék beadni!
Szeretnék feljelenteni mindenkit, aki végigolvassa a történeteimet, de nem hajlandó egy nyomoronc "Fapapucs"-ot sem írni!
A legutóbb felrakott sztorimat eddig 41-en olvasták (vagy néztek az oldalra), és senki nem volt hajlandó leírni a véleményét! Felháborító...
Hé, Ti ott a net túloldalán, akik olvastok minket szerzőket (hivatalos/önjelölt, mindegy), mármint a történeteinket!
Kérünk valami kritikaszerűt, mert anélkül sztorinhalunk hosszú távon! Aztán majd ti is utánunk!
(Lehet fenyegetésnek venni. :) )
Ha az sem jön vissza, hogy "Ilyen jó még sose volt, sokkot kaptam *******!", meg az sem, hogy "Tanulj meg írni, mert a siralmas hozzád képest szívderítő!", akkor nem fogjuk tudni, hogy jó-e amit NEKTEK csinálunk. Többek közt.

Maradok 10telettel:
Eldon RowDragon

_________________
"Jól csak szívével lát az ember. Ami igazán fontos az a szemnek láthatatlan."


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára RowDragon 2009 január 19 (hétfő), 20:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 16:43 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
asd írta:
...
Menjen?

én inkább az eggyel azelőtti gondolatodat támogatom, miszerint pihentessük a témát. ugyanis egy dolog mindenki figyelmét elkerülte. asszem 6 admin is megszólalt a témában, és mindenki azt mondta: nem fogunk szortírozni. ekkora egyetértés nagyon ritkán van közöttünk. ez pedig csak annyit jelenthet, hogy tényleg nem gondolkodunk most ebben a témában, és nem érezzük szükségét a megszorításoknak. de ezek az ötletek mindig jók, örömmel vesszük, ha a felhasználók ötleteket dobnak be, de nem valósulhat meg mindegyik.
lehet, majd ENNEK is eljön a maga ideje. de asszem annyi bizonyos, hogy az nem most van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 11 (csütörtök), 7:58 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Pontosan a dobálózás miatt pihentetem a számat. Teljesen nyilvánvaló, hogy a változtatásokat csak ti, adminok tudjátok végrehajtani. De hogy milyen feladatai vannak egy adminnak, miket lehet elvárni tőlük, bevallom, még mindig nem látom tisztán. Ehhez részemről további információkra lenne szükség, mint ahogy azt is csak nagyon alapos, óvatos egyeztetés előzheti meg, hogy mi minősülne annyira gagyinak, hogy azt már érdemes lenne nélkülözni a Merengőn. Elvről beszélek, természetesen, hiszen az ilyesmi szerintem is inkább szubjektív.

Attól tartok azonban, hogy a dolgok jelenlegi állása szerint jobb lenne pihentetni a témát. Na nem mintha nem állna fenn a valós veszély, hogy a következő felvetésnél ugyanolyan indulatokat korbácsolna, mint most, de ki tudja. Ha azonban úgy látjátok, részemről mehet tovább a dolog. Most. Mert - mint ahogy írtam is - a dolgok változnak, akár akarja az ember, akár nem, és a változásoknak utána kell menni. Hogy mikor és hogyan, az már részletkérdés.

Menjen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 23:26 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Hát én tényleg nem tudom.

Hogy mégis hogy lehet úgy vitázni, hogy nem figyelsz a másikra. Nem az lenne a lényege? Hogy meghallgatod, amjd a saját véleményed alapján reagálsz az általa mondottakra?

Dehogynem.

Ennek ellenére mindenki elbeszél a másik mellett, és nem látok érdemi reakciókat.

Mena, Jan azt próbálta közölni, hogy ha mi is úgy látjuk lesz változtatás. Viszont jelengleg technikailag sem tudjuk megoldani a dolgot, és ahogy látom ez mind a te figyelmed, mind az asdét elkerülte, holott Drach, Jan és még Lau is említette rajtam kívül.

Mena, én azt hittem, vitázunk. Viszont egy vita nem abból áll, hogy bántó módon kiragadod a részleteket, és mindenbe belekötsz, anélkül, hogy bármi érdemi megoldást felkínálnál.

És tény, ami tény, ha mi nem is látjuk a változtatás szükségességét, és nem is találnánk megoldást a megvalósításra, akkor hogy is van ez? Gürizzünk egy megoldásért nektek, azért, amiben nem is hiszünk?
Ha ajánlottál volna lehetőségeket megfontoltuk volna. Ahogy Jan is írta - mert lehet, hogy másra figyeltél, és elszaladtál emellett - sokszor hónapokig vekengünk a dolgon egy-egy nagyobb döntés előtt. Kristie az oldal tulaja, kétségtelen, de az, hogy kivonult a vitából nem azt jelenti, hogy be se néz többé a topikba.

Kérlek legközelebb próbáljatok meg odafigyelni a másikra, és nem azt olvasni a sorok közt (vagy akár a sorokban is), amit láttok. És Mena, tény ami tény, ez főleg neked szólt, bár asdt sem értem. Szerintem a vita célja az lenne, hogy kilyukadjunk valahová, haladjunk, nem pedig ez a céltalan dobálózás.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 21:56 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Csak és kizárólag azért írok most, nehogy azt mondjátok, nem mertem megszólalni.

Továbbra is az a véleményem, szigorítani kellene. Továbbra is az a véleményem, hogy szigorítani kellene akkor is, ha nem ez lenne a véleményem. Továbbra is az a véleményem, hogy a szigorítani akkor is kellene, ha bárki úgy vélné is, hogy nem kellene. Kell, mert szükségszerű.

Nyilvánvaló, hogy az adminoknak kell szigorítaniuk. Nyilvánvaló, hogy az adminok döntik el, mit, mikor szigorítanak. Nyilvánvaló, hogy az adminok előbb-utóbb rákényszerülnek, hogy szigorítsanak, akkor is, ha vitatkozunk velük, és akkor is, ha nem. Megteszik, mert szükségszerű.

Természetes, hogy nem kellene a vitának eldurvulnia. Természetes, hogy eldurvul. Természetes, hogy túllépünk rajta. Mert a vita szükséges.

Első kör lefutva. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 18:08 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Még egy utolsót, aztán elfelejtem, hogy létezik ez a topic. :oops:

Mena írta:
Az irodalom objektivitására: hm. Ezek szerint, Petőfit, Aranyt, József Attilát a lottón sorsolták ki nekünk, és emiatt belőlük érettségizünk. Más kérdés, ha valaki nem ért hozzá, hogy mik a pontos szempontok. De hát ilyet se mondott itt senki... És ha ezt nem is látod be - a mindenkinek más tetszik alapon, akkor azt lásd át, hogy nekem az tetszik, hogy az irodalom objektív. A másik végletben vagytok, nem állítom, hogy kiszámolod, mint egy egyenletet, mert az gépiesség, nem művészet, de nem is lehet teljesen szubjektívan kezelni... A ló túlfele.


Az irodalom objektivitása egy nagy kerek nulla kétszer áthúzva. A fent említett kiváló szerzők azért a kánon tagjai, mert nagyon sok embernek nagyon tetszettek (szigorúan szubjektíven!). Annyira soknak annyira nagyon, hogy haláluk után is szerették őket olvasni, másoknak, sőt, a gyerekeiknek mutogatni. Utóbbi intézményesült, ebből lett az érettségi tételsor.
A Merengő írásai a kortárs irodalom körébe tartoznak. Ha azt a szűrőt akarjuk rájuk alkalmazni, ami Aranyékat a pantheonba emelte, akkor pont az általad kárhoztatott történetek maradnak bent, és a jók esnek ki. A kortárs művészetről általában Kocsár Miklós, jelenleg is élő (hajjaj, mennyire), világhírű zeneszerzőnk, a saját tanárom szavait idézném: két próbája van egy műnek. Egyrészt, hogy a bemutatón hogyan fogadja a közönség. Másrészt, hogy sok idő elteltével is bentmarad-e a köztudatban, vagy pedig eltűnik. Nyilván, amit már a bemutatón is kifütyülnek vagy lefitymálnak, annak esélye nincs túlélni alkotóját. De ha a bemutató sikeres volt, akkor is adott a kérdés: mi lesz száz év múlva? Tudniillik csak az a mű hosszúéletű, amely kellően nagy, talán egyetemes ahhoz, hogy minden kor tudjon vele mit kezdeni.

Azt, hogy melyik merengős írás jó és irodalmi, leghitelesebben, legmegbízhatóbban és legjobban az idő sebesen repülő vasfoga, hogy undorító közhelygarmadákat dobáljak, fogja megmondani. Száz év múlva visszatérhetünk a kérdésre...

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 18:05 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
mena, ha kicsit visszaolvasol, észrevehetted a legelső hsz-emet, amit még a vita eldurvulása előtt írtam:
Jan Collie írta:
bár az igazság az, hogy az ilyesfajta viták csak a meri hasznára válnak, mindegyik tanulságos. csak azt nem szeretném/szeretnénk, ha személyeskedésbe menne át a dolog. akkor már inkább tessék pü-zni, ahogy mena is tanácsolta.

komolyan úgy gondolom, hogy ezek a viták kellenek, hasznosak. de ennek most speciel nem volt sok értelme, mert mindenki csak szajkózta az igazát.
nem fogok veled még egyszer leállni vitázni, és megmondom őszintén,
nem értem, hogy mi a franc bajod van. úgy látom, most mindenben csak a támadást, a szekálást keresed. hát akkor keresd ezekben a szavakban is, mint ahogy tetted ezt az elmúlt pár napban mindenkivel.

és ha még lenne anyázni és kioktatnivalód, akkor kérlek pü-ben intézd. ja persze, és akkor gondolhatnád, én miért nem ott válaszoltam? kérlek alássan azért, mert nyilvánosan elküldtél a fenébe, ezt pedig nem hagyom.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hudakk03 2008 szeptember 10 (szerda), 19:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 16:36 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 21:21-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 14:34 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
gyerekek, nem tudom, min vitatkoztok még mindig, azt pedig végképp nem értem, miért kell szinte már anyázni, gúnyolódni, osztani magas lóról az észt, és tépni egymás haját.

a merengő így működik, ahogy működik és kész. vannak vezetői (az adminok és kristie), akik mindent megtesznek azért, hogy az oldalt fenntartsák ÉÉÉS fejlesszék, HA szükségét érzik. ha majd úgy érezzük, valóban szükséges a szortírozás, szortírozni fogunk. és ne aggódjatok, fogjuk tudni magunktól, hogy hogyan is csináljuk, és hogy mikor kell majd belevágnunk. lehet, hogy hónapokig fogunk róla beszélni (ahogy ez pl volt a PWP-s szabály bevezetése előtt is), aztán majd az egyik admin úgyis megunja a tétlenséget (sejtésem szerint ez én leszek, esetleg lio, mi szoktunk az asztalra csapni, ha stagnál valami, pedig haladnia kellene), és akkor majd látni fogjátok a hírt a főoldalon, meg tapasztalni a változásokat.

de egyelőre NEM LESZ ILYEN. nem fogjuk elküldeni az amatőr próbálkozásokat, és igen, továbbra is pusztán a józan eszünkre fogunk hagyatkozni, amikor moderálunk. az ítélőképességünkre támaszkodunk és a tapasztalatunkra. hogy miért? mert nincs más választásunk. nem létezik jobb megoldás, nem lehet mérnöki pontossággal, matematikai törvények alapján szortírozni, hogy ha most ebben már ennyi meg annyi százalék a gagyi vagy a szex, akkor nem mehet fel. ez irodalom, szubjektív műfaj. így az elbírálás is szubjektív. ez van, ezt kell szeretni.

akinek nem tetszik, menjen máshová olvasni, ennyit tudok tanácsolni. szerintem nem érdemes több szót erre a "vitára" pazarolni, nem fogunk előrébb jutni.
aviszontlátásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 10:11 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Hoya írta:
Drachiss: Nem tudok mit mondani, igazad van. Sajnálom, hogy Téged is megbántottalak, pedig ha valaki, akkor Te nem ezt érdemled...
:cry:


Nem bántottál meg, inkább én voltam tegnap kicsit felfokozott idegállapotban (konklúzió: SOHA ne nézzétek meg egymás után sorozatban a Rómeó és Júlia, Elisabeth, Menyasszonytánc és Rudolf musicaleket, mert a leöngyilkolászós, elszontyolodott hangulat mellé társul a tömeggyilkos hajlam is, amit Janza Kata förtelmes játéka vált ki az Elisabethben! [Erzsébet császárnét ledegradálja valami agyonkefélt, idióta csitrivé, és hiába Bereczki parádés Ferenc József alakítása, a színdarabot már nem lehet visszahozni a sírból. Az egyetlen poén, amin visítva röhögtem, ahogy Földes Tamás a legvégén "megfejellek bazmeg!" stílusban hajol meg a közönség felé. =)) ])

Elég sokat gondolkoztam ezen a dolgon, de tényleg nem látom a ködben kicsiny hajónk kikötőjét. (Hogy én ma milyen művészi vagyok!) A probléma, mint ahogy a többiek is leírták, ott kezdődik, hogy technikai okai is vannak a szortírozás ellehetetlenítésének. Ahhoz, hogy ez sikerülhessen, legalább 2-3-4 adminnak kellene MINDEN történetet megnézni, vagy legalábbis azt a napi 50-60-at, ami kétséges.
Mi alapján mehetne a válogatás, és milyen eszközökkel? Mi az, ami még felengedhető, és mi az, ami már nem? És főként, hogyan lehetne ezt úgy megcsinálni, hogy a Merengő továbbra is mindenki oldala legyen, hogy ne bántsunk/sértsünk meg senkit, ellenben emeljük a színvonalat?

Enni, vagy nem enni: az itt a kérdés. Akkor nemesb-e a lélek, ha tűri az éhség minden nyűgét, s nyilait; vagy ha kiszáll gyomor fájdalma ellen, s reggelit ragadva véget vet neki? *kajál*

Komolyan mondom, Hoya, ha érdemleges, és meggondolandó javaslattal állsz/álltok elő, akkor talán mi is meg tudjuk fontolni. Ahogy Laurenar is leírta, azt is figyelembe kell venni, hogy mennyire különbözőek az emberek, más az ízlésviláguk, annak függvényében, hogy hol, milyen körülmények között születtek, nőttek fel, milyen tapasztalatokkal gazdagodtak, és milyen értékítélet alakult ki bennük. Most lehet, hogy durva lesz a példám, de igaz:
Lehet, hogy valaki szeret szexuális erőszakról szóló ficet olvasni (mert nem éri fel ésszel, hogy milyen szörnyűség/nem empatikus lélek a szentem/izgatja a téma/ő is meg akarja erőszakolni a neki tetsző pasit/stb.), de ha megmutatja azt egy olyan embernek, akinek volt már része zaklatásban, molesztálásban, az semmi pénzért nem fogja elolvasni.
Vagy, egy másik példa: sokan megnézik a 2001. szeptember 11-én történt borzalmakról szóló filmeket, mert érdekli őket a téma, mert okokat keresnek, ellenben azok, akik onnan élve jöttek ki, ott voltak, és nincs olyan nap, hogy ne emlékeznének a borzalmakra, képtelenek megnézni.
Így értettem a tapasztalatot.

Annyi minden van, ami meghatározhatja egy ember jellemét, és befolyásolja a viselkedését, az emberekhez, élőlényekhez, írásokhoz való hozzáállását.

Adjatok ötleteket, mert az én kifacsart agyam jelenleg kong az ürességtől ebben a témában. :-S

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 0:48 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Egy kis filozófia ma éjjelre:

Meggyőződésem, hogy a mód, ahogy a világunkat érzékeljük, teljes mértékben viszonylagos és szubjektív. Hosszas eszmefuttatások eredménye ez, nem fejtem ki. A legegyszerűbb példa: a színek, színnevek használata. Eleve, nyelvenként eltérő, hány és milyen önálló színnév van; de személyenként eltérő, hogy melyiket milyen kifejezésekben és hogyan, és főleg: a szín fizikai megfelelőjének, a beérkező frekvenciának függvényében milyen megfeleltetéssel alkalmazzák. Ráadásul még nem beszéltünk a színtévesztőkről, színvakokról, vakon születettekről ill. később megvakultakról. És most csak arról beszéltem, hogy vajon vajszínű vagy bézs szoknyát vett-e ma föl édesanyám, nem pedig arról, hogy Mahler III. vagy V. szimfóniája-e a jobb, esetleg mindkettő borzalom, hallgassunk inkább egy kis Tiëstót.
Az ízlés annyira egyéni és személyes, hogy nincs jogunk leszólni egymásét. Pontosan annyira az öröklött és szerzett elegye határozza meg, mint azt, hogy valaki jó-e matekból vagy nem. És milyen rosszul esik az embernek - joggal! -, ha a tanár vagy a többi diák alacsonyabbrendűnek tartja azért, mert nem tud "matekul"!

Én gyűlölöm a Candide-ot, a hideg fut a hátamon az Anyegintől és megveszek Csehovtól. Mindhármuk az irodalmi kánon oszlopos tagja, mégis, kikérem magamnak, hogy bárki degradáljon azért, mert nem szeretem őket. És aki Tiëstót hallgat, ki fogja kérni magának, hogyha én degradálom őt, hogy miért utálja Mahlert és miért hallgat helyette ilyet. (Ha előfordul olyan ember, ki mindkettőt szereti, minden tiszteletem az övé.)
Ellenben: én magam sem vagyok állandóan ugyanolyan. Néha Dantét olvasok eredetiben. Néha meg Garfieldot. Néha Bach megy a Winampban, néha Rammstein (akik kétféle, írd és mondd, kétféle akkordból összeraknak egy számot).

Továbbá: mindenki tehetségét és képességeit szintén öröklött és szerzett tulajdonságai határozzák meg, és azzal kell gazdálkodnia, amit a Jóisten adott neki.
(Csak apróbetűben és zárójelben utalnék itt a talentumokról szóló evangéliumi példabeszédre; úgyis mindjárt le leszek hurrogva.)
Van, akinek jóval kevesebbre futja, mint amit esetleg én magam is minimumszintnek tartanék. Erről nem tehet.

Valamint: nem mindenkinek adatik meg az a kegyelem, mint például legkevésbé sem szerény személyemnek, hogy órarendi szinten reggel fél kilenctől este fél kilencig el legyen foglalva például egy keddi napon, válogatott, magas szintű tevékenységekkel. Néha se pénz, se posztó, másszor lehetőség nincs rá, esetleg az egyénben magában nincs meg hozzá a szükséges dolog. De itt a Merengő nekik, amely nyílt oldalként működik legjobb tudomásom szerint, tehát bizonyos alapvető szabályok betartásával kötetlenül jólérezhetik itt magukat.

Lehet a Merengőből "elit irodalmi" oldalt csinálni. Semmi akadálya. Azt hiszem, azok, akiket én nagyra tartok innen, mint alkotókat, továbbra is bent maradnának.
De például lehet, hogy a társaság, amit nekem a Merengő adott, nem létezne, ha nem lenne az oldal az, ami most. Én pedig nem cserélnék el egyetlen embert sem közülük egy irodalmi antológiára.

Végezetül: még mindig nem érkeztek javaslatok konkrét technikai részletekre, pedig azok nélkül ugyanazokat a dolgokat fogjuk ismételgetni folyvást. Meg sértéseket vágni egymás fejéhez egy-egy fáradtabb vagy rosszabb pillanatban. Látatlanban nyilván Kristie-ék is azt mondják, hogy nem akarnak ebben az irányban változtatni. De ha lennének konkrét ötleteitek, lehet, hogy megfontolnák a dolgot, mert úgy látnák, hogy jó felvetés. A semmivel sajnos az emberi nyelv (és valószínűleg az emberi tudat) nem tud mit kezdeni.
Például: pontosan milyen kritériumok alapján kellene egy történetet megítélni? (Ugyan fent végig arról papoltam, hogy szerintem lehetetlen objektív és általános esztétikai mércét kitalálni, de hátha csak az én agyam szédült már bele túlságosan ebbe a gondolatmenetbe.) Hogyan lehetne ezt technikailag realizálni? A már fennlévő történetekkel mi legyen? Ha ellenőrizni akarjátok azokat is, akkor ezt ki és milyen módon tudja végrehajtani? Hogyan lehet ezt a Merengő közönségének beadagolni és milyen kompenzációs lehetőségeket kellene helyette nyújtani?
Vannak ám kérdések bőviben. Az ötletet értem, én nem látom, hogyan lehetne megvalósítani, de igyekszem nyitottnak lenni arra, hogy meggyőzzetek. És ha sikerül, bizony Isten, beállok mellétek érvelni az adminoknak.

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 10 (szerda), 0:43 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
Maradjunk annyiban, hogy visszavonok mindent, amit lentebb ki is törtöltem. Igazából nagyon szégyenlem magam azért, mert ennyire nem bírtam úgy foglamazni, hogy elfogadjatok / elfogadjátok amit írtam. Csak annyit szeretnék, hogy higgyétek el nekem: nem állt szándékomban ártani senkinek, semmilyen módon, valamint senkit nem nézek vagy sajnálok le... :shock:
Remélem nem haragszotok rám nagyon - én nagyon elkeseredtem az incidens miatt.

Lionela: Írtam már fanfictiont és független novellát is. Tudom milyen kezdőként írni, stb... Ennek a tapasztalatnak a birtokában írtam amit írtam. Mentségemre legyen mondva, ha nekem írták volna azt, amit én írtam Nektek, eszembe sem jutott volna megsértődni. Sajnálom, hogy nem gondoltam bele abba, hogy más jobban a szívére veszi / rosszul esik neki.

Drachiss: Nem tudok mit mondani, igazad van. Sajnálom, hogy Téged is megbántottalak, pedig ha valaki, akkor Te nem ezt érdemled...

:cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:48 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Hoya írta:
Egyébként az egyetlen szempont a szortírozásnál: van-e benne érték.
Azt mondjátok, hogy ez X-nek tetszik, Y-nak meg nem egy sztori? Ennek az az oka, hogy az adminok nincsenek azonos szinten.


Én nem csak az adminokról, hanem az egész Merengős közösségről beszéltem. Épp erről beszéltem a múltkor, hogy anno, kismeris koromban tetszett egy-két sztori, ami ma már nem, mert akkor éretlenebb voltam ezen a téren.

Hoya írta:
És könyörgöm, ne jöjjön mégegyszer valaki azzal, hogy Shakespeare óta nem lehet újat alkotni, és az emberi fantázia véges! A hajamat tépem ki, és sikoltva menekülök, ezt egy FANFICTION oldal fórumján látom leírva. Akinek véges a fantáziája és úgy gondolja, már nem tud újat adni, vegye a kalapját és menjen innen. Bocsánat, durva vagyok, tudom, de erre nem lehet máshogy reagláni. Tényleg nem akarok itt senki lelkébe belegázolni, szerintem Te sem így gondoltad, amit írtál, Drachiss. (És egyben nem szeretném, ha úgy értenéd, hogy Téged jelöltelek meg az igénytelen admin példájaként.)


Félreértettél, pontosabban én magam fogalmaztam kuszán. Lehet újat mondani, persze, de csak bizonyos keretek között, és ezt el kell fogadnunk, mert lehet ellene tiltakozni, de akkor is így van. Mutass nekem csak egy olyan romantikus sztorit innen a Meriről, ami nem arról szól, hogy rájönnek, szeretik egymást, összevesznek, kibékülnek, the end. Lehet, hogy más a körítés, de a lényeg ugyanaz.
Elvégre már maga az, hogy egy bizonyos fandomban alkotunk, keretek közé szorít minket.

Tudom, hogy megoldást akarsz keresni. Csak az a baj, hogy hiába a segítő szándék, ha egyszer kalitkában vagyunk, mert egyszerre akarunk jót a fiataloknak, azoknak, akiknek tényleg szüksége van a bíztatásra, és azoknak az idősebbeknek, akik már igényesebb műveket szeretnének.

Tudod mit, Hoya? Irigyellek a gyerekkorodért, az enyém nem ilyen volt. Én a diszkós, bandázós gyerekek közé tartoztam, igen. A szüleimet kellene hibáztatnom? Kései gyerek vagyok, nem tehetnek róla. Édesanyám akkor volt klimaxos, mikor én tinédzser, az édesapám pedig csak hétvégente jár haza a munkából, így szinte nélküle nőttem fel. A bátyáim? Mire hat éves lettem, már mindketten kirepültek itthonról, családot alapítottak, dolgoztak.

Amióta depressziós vagyok, a Merengő a mentsváram. Az elmúlt két és fél-három évben jobbára azzal telnek a napjaim, hogy próbálom összeszedni magam lelkileg és fizikailag, hogy egyáltalán képes legyek komolyabb pánikroham nélkül nagyobb tömegbe menni, és ebben a Merengő baromi sokat segít, mert barátokat találtam itt, társakat, és olyan embereket, akik lehet, hogy nem tudják, mi a franc bajom van, de itt vannak nekem, ha segítség kell. És ezt most minden önsajnálat nélkül mondom, pusztán azért, mert érzékeltetni szeretném, mit is jelent az én életemben ez az oldal.

Képviseljen értéket a történet? Az én ficeim nem hiszem, hogy képviselnek ilyet, ennek ellenére tudom, hogy ha nem engedték volna fel a sztorijaimat, akkor nagyon sokat veszítettem volna, erről szólt az előbbi bekezdés.

Tudom, hogy valamilyen szinten neked is igazad van, de gondolj bele abba is, hogy nem egy-két olyan gyerek, tinédzser van, akinek hasonlóan szüksége van egy helyre, ahová biztosan jöhet. Mert nem csak barátnőik előtt villogó idiótákból áll a Merengő, hanem olyan önbizalomhiányos, társai által kitaszított egyénekből is, akiknek szüksége van egy ilyen oldalra. Züllés? Először nézz körül a világban, tekintsd meg a jelen kor divatjait, érdemtelenül piedesztálra emelt bálványait, és ha még utána is azt mondod, hogy a Meri a kinti dolgokhoz képest elzüllött, akkor elhiszem neked.

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:40 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 19 (csütörtök), 21:59
Hozzászólások: 11671
Tartózkodási hely: Álmok Világa
Hoya írta:
Drachiss írta:
Ezt én is tudom, asd.

De mi alapján lehetne akkor szortírozni, válogatni? Mert te magad is írtad, hogy kell. De miként? Ha van ötleted rá, akkor tényleg szívesen meghallgatnám/elolvasnám, mert nekem nincs, pedig elég sokat gondolkoztam ezen a problémán, és látom a Ti igazatokat is, csak nem tudom, mi lenne a megoldás.


Én nem vagyok asd, csak Hoya, de hátha tudok adni valami támpontot.

Akárki akármit feltölthet az oldalra, (az eredeti feltételek mellett) de csak az írás maradhat fent, aminek legalább egy fejezet elért egy hónapon belül 10 csillagból 5-öt.
A kritikaírás lehetősége természetesen megmaradhatna, de csak akkor lehet továbblépni egyik fejezetről a másikra, ha a történet csillagozva lett.
A csillagozást az admingárda felülbírálhatja. Csillagozni nem lehet azonos IP-címről többször, mint egyszer. Az író nem csillagozhatja a saját történetét.
Ennek az enyhébb formája, ha az alacsony csillagot kapottak nem törlődnek egy hónap múlva, csak simán a kevés csillagtól "megbélyegezve" maradnak fent az oldalon.
Az IMDB-n ami a legnagyobb nemzetközi mozis oldal, nagyon jól működik ez a rendszer, általában mindig beválik a csillagokhoz fűzött ígéret.


Hoya...

Mindez marha szépen és jól hangzik, de az itt a Merengőn MEGOLDHATATLAN.

Volt már csillagos rendszer és szépen be is fürödtünk vele. Arról nem is beszélve hogy nem a valóságot mutatta. Suky és társai 4 - 4,5 csillagosak voltak (az 5-ből).
Túl késő van nem állok neki itt tanulmányokat írni hogy az emberek mennyire nem objektívan írélnek miegymás. Fogadjátok el egy olyasvalaki szavát aki lassan 3 éve admin itt a Merengőn. Ami gyönyörűen múködik elméletben arra a valóság mindig rácáfol. Ez a merengőn duplán igaz.

A mostani rendszer többéves kitapasztalás eredménye, és ez eddig a LEGJOBB ami lehet. Nem azt mondom hogy minden lehetőség közül a legjobb, hanem ami technikailag/emberileg megoldható itt a merin, és amivel az eddig tapasztaltak alapján elő tudtunk rukkolni.


A hozzászólásod többi részére inkább nem reagálnák. Vicces hogy mennyire lesajnálóan, és becsmérlően tudsz beszélni másokról.

Most én is lasajnáló és becsmérlő leszek.

Amíg nem láttom te mit tudsz felmutatni, amíg egy árva novellácskát se raksz fel (nem tudom hogy azért mert nem akarod másoknak megmutatni, vagy mert túl putri helynek tartod a merengőt) addig ne prédikálj itt nekem rossz/olvashatatlan/selejt/miegymás művekről.

Ilyen az emberi természet. :roll:

Mena, aki úgy vitázik, hogy maga is mutatott fel valamit, teljesen más stílussal és hozzáállással beszél, pedig tökugyanolyan véleményen vagytok.
Ennyit tesz a tapasztalat, és az hogy ő valamennyire át tudja érezni milyen volt kezdőnek lenni, első írást felrakni ide.

Amit te nyomorék szennynek titulálsz abba valaki aktuális tudása legjavát beleölve (akármekkora tudás avagy nemtudás legyen az) nagy munkával izzadta ki magából, időt és fáradtságot nem spórolva.
Te ezt tiporod porba mondhatni vigyorogva.

_________________
Macskák hatalmon!

Kép

MyAnimelist


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Nagyon is értem, hogy mit akarsz mondani, mi a problémád, de ha meg akarsz győzni, hát ne jöjj ki a sodrodból. Egy admin legyen hibátlan, a felhasználó meg lehet bármilyen?

Észrevesszük a dolgokat, de nem akarunk és/vagy nem tudunk változtatni. Ez van, végesek a lehetőségek.

Ennek ellenére nem hinném, hogy a kulturált véleményalkotáshoz tartozik egy történetet "nyomorék szennynek" nevezni.

Elhiszem, hogy elkeseredett vagy, meg nem tudom, még mi, de nekem ez akkor is túl megy a határon. Sajnálom.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:23 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
*törölve by Hoya*


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hoya 2008 szeptember 09 (kedd), 23:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:12 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Hoya írta:

Ah, igenigenigeeeen!
A nyomorék szenny ékes példája!

Engem nem is zavar benne az obszcénság, csak egyszerűen a végtelen primitivitás. Télen apró topban... persze... Nem is beszélve az írás többi hiányosságáról.
Ti találtok ebben akármilyen értéket? Akárki? Mert ha nem, minek engedtétek föl? Másság tisztelete? Asszem van elég slash az oldalon, hogy ne kelljen kompenzálni... :roll:


Hoya!!!

Nem tudom, neked mik a kulturált vitázás íratlan szabályai, de a másik pocskondiázása semmiképp sem tartozik oda! Legyen akármilyen rossz egy fanfic, ezzel a hozzászólásoddal a szememben igencsak leírtad magad!

Amennyiben csak ilyen stílusban tudsz a témához hozzászólni részemről nincs mit közölnöm veled.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:05 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
*törölve by Hoya*


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hoya 2008 szeptember 09 (kedd), 23:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 23:03 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Kérdeztél, reagáltam.

Nem tudom, miért kell ezen megsértődni. Vagy csak a hsz hangsúlya olyan? (Nem, nem az ironikus és vicces megjegyzés miatt mondom.)

A ficet majd megbeszéljük a többiekkel, ha gondolod megkérdezem, mit tegyünk vele.

Ellenben ez a ledegradálás nem túl kedves, nem tudom, mégis mit gondoltál, mennyire van szabályrendszer? Azt hittem megérted majd, mennyire szubjektív ez a dolog, ahogy egyáltalán az írásban minden, a formai, helyesírási dolgokat kivéve.

Lehet, hogy eddig nem voltunk elég világosak?

Mellesleg, Mena, ha tudnám, mégis milyen szabályozásra gondolsz, szerinted hogy lehetne megoldani ezt, és elmondanánk, miért nem jó az úgy, talán te is hamarabb rájönnél, hogy miért nincs úgy. XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 22:59 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 március 25 (kedd), 16:53
Hozzászólások: 11
*törölve by Hoya*


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hoya 2008 szeptember 09 (kedd), 23:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 22:22 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 21:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 21:59 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Mena írta:
Ananke írta:

A probléma, mint látod részben technikai jellegű, meg hát... szerintem kevésbé egyértelműen lehet eldönteni, hogy egy történet ide való-e, vagy sem, mint hogy van-e benne szó faszról és punciról mikor szexjelenetet ír le, vagy sem. (Elnézést, hogy obszcén voltam.)


Tényleg? Csodálkoztam is, mikor ez felkerült: "Draco Malfoynak úgy állt a farka, mint a cövek."

http://fanfic.hu/merengo/viewstory.php?sid=39435

*eddig azért nem szólt, mert nem olyan típus, csak gondolta, megjegyzi, hogy ilyen is van* A sztorit onnan ismerem, hogy egy pályázatomra készült, de nem fogadtam el, és nem tettem fel. Szóval valaki álmos/fáradt volt, ami kétségkívül megesik, vagy nincs közös szempontrendszer, és ez még belefér? Csak ez érdekel.


Mena, szerintem az a fic még belefér. Ez az egy mondat van benne, ami olyan kategória. Szerintem nagyjából tisztában sem vagytok vele, mire mondjuk azt, hogy tényleg pornó stílus, mivel olyan egyáltalán nem kerül fel.
Más kérdés, hogy egy-egy történetben előfordulnak durvább mondatok, és igen, azt kell, hogy mondjam, ha nem az egész fic ilyen stílusú, és ahogy ez az egy mondat megbújik a szövegben, más sztoriban is egy-egy, hát nem biztos, hogy észreveszi, aki épp moderál. És, bár a történet többi része nem az én stílusom, és én nem élvezem az ilyet, de nem pornó-stílus, és nem esik a határ alá. Bár van, aki az ilyen ficet nem engedi fel magától, hanem kikéri a többiek véleményét.

Nincs úgy értve közös szempontrendszer, hogy akkor ha a farok szó benne van már nem mehet fel, azt hiszem pont egy szintén író ember érti meg legjobban, hány féle szövegkörnyezetben fordulhat elő ugyanaz a szó...

Nem tudom, az adott történetet ki engedte fel, nem is érdekel. Lehet, hogy én is felengedtem volna. És talán más admin is, de biztos lett volna, aki másra hagyja. Ez van. Mint mondtam, nincs egységes szempontrendszer, és nem is lehetne megoldani.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 21:51 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 21:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 21:37 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
asd írta:
Ananke írta:
...


Milyen kritériumok alapján döntitek el, hogy ki sérti meg a Merengő azon kitételeit, amik a főoldalon is olvashatóak? Félre ne érts, nem vissza akarom dobni a labdát, hanem a módszert szeretném látni, mint egyfajta támpontot.


Úgy, hogy az adott admin, aki találkozik vele, és saját, személyes tapasztalata, valamint a korábbi levettek alapján eldönti, hogy elküldje, vagy bennhagyja. Ez még nem is lenne problémás, inkább az a gond, hogy az igazán megfontolandó történeteket bennhagyjuk, és csak ha 2-3-4 admin is kimondta rá az ítéletet, akkor engedjük fel, vagy küldjük el.

Ha ezt a rendszert meg lehetne csinálni, akkor szerintem mehetne a tartalmi szortírozás is, ugyanakkor amennyire én tudom az efiction ezt nem engedi meg, az pedig - remélem ezt te is belátod - igen körülményes lenne, hogy minden történetet megbeszéljünk fórumon.

A probléma, mint látod részben technikai jellegű, meg hát... szerintem kevésbé egyértelműen lehet eldönteni, hogy egy történet ide való-e, vagy sem, mint hogy van-e benne szó faszról és punciról mikor szexjelenetet ír le, vagy sem. (Elnézést, hogy obszcén voltam.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 20:57 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Ezt én is tudom, asd.

De mi alapján lehetne akkor szortírozni, válogatni? Mert te magad is írtad, hogy kell. De miként? Ha van ötleted rá, akkor tényleg szívesen meghallgatnám/elolvasnám, mert nekem nincs, pedig elég sokat gondolkoztam ezen a problémán, és látom a Ti igazatokat is, csak nem tudom, mi lenne a megoldás.

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 20:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Ananke írta:
...


Milyen kritériumok alapján döntitek el, hogy ki sérti meg a Merengő azon kitételeit, amik a főoldalon is olvashatóak? Félre ne érts, nem vissza akarom dobni a labdát, hanem a módszert szeretném látni, mint egyfajta támpontot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 20:45 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Drachiss írta:
...


Drachiss: Nem kértem ízlés-egységesítést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 20:06 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Laurenar írta:
...:

Nem történt semmi baj, Laurenar! Egy percig sem kételkedtem abban, hogy senkit sem akartál megbántani. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 18:05 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 21 (szombat), 22:48
Hozzászólások: 3334
Tartózkodási hely: DE ÁOK, a nap 24 órájában :D
Asd, akkor rendben, fogadjuk el, hogy kell valamiféle szortírozás. És mégis milyenre gondolsz? Hogy látod jónak? És ugyanakkor megoldhatónak? Mert én gondolkodtam ezen is, és egy megoldás sem elfogadható...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 14:08 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
asd írta:
Jan: tanuld meg, én vagy azonnal válaszolok, vagy rugdosni kell a válaszért. Most rugdosni kell. :)

dehogy rugdoslak, nem is kell válaszolnod :) csak tudni akartam, megkaptad-e. mert meg akartam köszönni a kritikát, és reméltem, eljut hozzád. akkor eljutott :D nincs több kérdésem/kérésem bírónő
OFF befejezve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 13:53 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Bezony kell valamiféle szortírozás. Nem kell végletekbe esni - és még csak végletekben emlegetni sem -, de kell. Szerintem.

Jan: tanuld meg, én vagy azonnal válaszolok, vagy rugdosni kell a válaszért. Most rugdosni kell. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 13:42 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
Drachiss írta:
Jan Collie írta:
én hogy jövök a képbe? *pislog értetlenül*

Neked van a legrövidebb neved, ezt volt a legkönnyebb leírni =)) Amúgy csak az ízléskülönbségeket akartam érzékeltetni, nem beskatulyázni akartalak, szóval bocsi. :-S

hihh, értem :D amúgy semmi gond, csak szeretem elhessegetni azt a képzetet, miszerint én csak a nyálban tudok dagonyázni. sokan azt hiszik, hogy engem csak a D/Hr érdekel, pedig ez korántsem igaz. egyetlen D/Hr regényt sem olvastam a sajátomon kívül, és az írásaimban legalább akkora szerepet kap a humor, a dráma meg a lélektan, mint a romantika. szóval harcolok a beskatulyázás ellen :) de nincs prob.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 13:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Jan Collie írta:
én hogy jövök a képbe? *pislog értetlenül*


Neked van a legrövidebb neved, ezt volt a legkönnyebb leírni =)) Amúgy csak az ízléskülönbségeket akartam érzékeltetni, nem beskatulyázni akartalak, szóval bocsi. :-S

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 13:34 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
Drachiss írta:
Szortírozzunk? Mi alapján? "Ez tetszik, ez nem tetszik, ez nekem túl nyálas, bár lehet, hogy Jan remegve könyörögne a folytatásért, de nekem akkor sem tetszik, szóval nem engedem fel.

én hogy jövök a képbe? *pislog értetlenül*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 11:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 12 (kedd), 23:11
Hozzászólások: 1755
Tartózkodási hely: A karácsonyfán
Laurenar írta:
mert előbb hiszem el, hogy a két kutyám Heideggerről vitatkozik, mint hogy valaki jár ide, Merengőre (és itt olvas húderomboló dolgokat), de nem néz tévét, nem olvas újságot, nem játszik számítógépes játékot, és egyáltalán, semmi más erkölcstelen dolgot nem végez.


- Tévét kéthavonta maximum egyszer kapcsolom be, és akkor sem megy tovább 5 percnél.
- Nem olvasok újságot.
- Egy számítógépes játékot játszom, de az is Timon és Pumbás.
- Egyéb erkölcstelen dolog? Hümm... A musicalek, operettek, és egyéb színházi előadások kukkolása annak számít?

Hogy nem innen kerülnek ki a jövő Nagy Írói? A fene tudja. Ha ez így van, akkor inkább én sem kergetek kósza ábrándokat, és nem fogom megírni - majd egyszer, valamikor, a távoli jövőben - a könyvet, amit szeretnék. Nem, nem fogom, mert én is egy átkozott Mary Sue-s sztorival kezdtem, ami tényleg a legalja volt mindennek, olyan fenemód nyálzott és rózsaszínű, tündérpracli által kutyult habcsók-kezdemény volt, dugig helyesírási hibával.

Szortírozzunk? Mi alapján? "Ez tetszik, ez nem tetszik, ez nekem túl nyálas, bár lehet, hogy Jan remegve könyörögne a folytatásért, de nekem akkor sem tetszik, szóval nem engedem fel. Fúú, te Mary Sue vagy, repülsz, ellenben te maradsz, mert te Dracóból csináltál Mary Sue-t, és baromi szexi, bár tény, hogy Hello Kittys pólót viselő cápák között fickándozunk a nyáltengerben, de akkor is."
Vagy vegyük alapul a Holt Költők Társaságából megismert J. Evans Prichard professzor tanulmányát, és koordinátarendszerben mérjük fel, hogy mi a felengedhető, és mi nem? Ha egy vers nem éri el egy Shakespeare szonett mértékét, akkor kivágjuk?

Mungós sztorik, amiket ki kell dobálni? De én nem akarom, elvégre egy fárasztó nap után számomra nincs is annál nagyobb felüdülés, mint arról olvasgatni, hogy X miként pillant bele egy könnyed mozdulattal Y tüdejébe, majd leveszi a fenekéről a melltartót, és utána belenyikorogtatja az ágyba. És ezt most halálosan komolyan mondom. "A Lány, Akit Nem Nevezünk Nevén, mert kicsit szereti Pipsit, de lehet, hogy mégse!" elindított egyfajta kultuszt, és született néki - akaratlanul - sok-sok követője. Ez ellen nem lehet mit tenni, mert biztos vagyok benne, hogy ha bevezetnénk az általatok javasolt korlátozást, akkor is sok olyan sztori kerülne fel, ami nektek/nekünk/nekem/neked/nekik nem tetszik, mert minden admin másként ítélné meg.

Más az ízlésvilágunk.

Ha úgy vesszük, a sz*r is lehet jó, mert lehet, hogy valaki tök gagyin fogalmaz, de mégis olyat tud leírni a történetében, ami nem sablon, ami újat mond. Hát hogy világosítson fel engem a világ dolgairól ez a valaki, ha nem engedem kibontakozni?

Sőt, az is lehet, hogy valaki ír egy sztorit, ami tökéletesen van megfogalmazva, az ember szinte megnyalintja utána mind a tíz ujját, de ettől függetlenül az még sablon, csak kicsit díszesebb köntösbe bújtatva.
Tudjátok mit? Ne is engedjünk fel ezentúl szerelmes sztorikat, mert mind ugyanarról szól! "Szeret, nem szeret, de szeret, a szerelem mindent legyőz, utállak, szeretlek, kapd be, dögölj meg, nem érdemelsz meg engem, imádlak csillámcukros nudlikám, boldogan élünk míg fel nem dobjuk a talpunkat, stb." Sablon. Mind, kivétel nélkül. Shakespeare óta nem lehet újat mondani, bárhogy gürcöl is az ember, mert korlátok között vagyunk, az emberi fantázia baromira véges, és nem tudunk mást tenni, mint ugyanazt a megrágott csontot újra és újra becsomagolni, kicsit feldíszíteni.

Én megértem az álláspontotokat, mert néha engem is a sikítófrász kerülget egyes történetektől, de ez még nem ok arra, hogy ne adjak esélyt. Elvégre én is azt kaptam, mikor feltöltöttem ide az első sztorimat.

Lehet, hogy Mancika csak a barátnői előtt akar villogni, de ismerek egy-két embert, aki szintén így kezdte, és Ti most épp az ő történeteiket szeretnétek kikotorni a "trágyahalom" alól, mert őket olvassátok, őket szeretitek.

_________________
A kandalló előtti szőnyegen lelt rájuk, amint azok erotikus hangokat hallatva siettek egymást odébb toloncolni, hogy minél többet kaphassanak a tűz melegéből. Eközben rút, förtelmes levet eregettek a szőnyegre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 09 (kedd), 0:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Mindenkitől bocsánatot kérek, akit megbántottam. Fáradt és hisztis voltam/vagyok/leszek, nem gondolkodtam, eljárt a billentyűzetem. Ez persze nem mentség, de magyarázat. És persze én is emberből vagyok sajnos és hála Istennek. :roll:

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 08 (hétfő), 23:18 
Offline
Fanfic-faló

Csatlakozott: 2006 január 20 (péntek), 18:13
Hozzászólások: 3931
óóóóóóóó kedveskéim, negatív energiahullámokat érzek közöttetek! *sejtelmesen susog, feljebb tolja az orrán szódásüveg-szemüvegét, majd sherryszagút böffent* tárjátok ki az elméteket, és fogadjátok be a pozitív gondolatokat, érzéseket...

bár az igazság az, hogy az ilyesfajta viták csak a meri hasznára válnak, mindegyik tanulságos. csak azt nem szeretném/szeretnénk, ha személyeskedésbe menne át a dolog. akkor már inkább tessék pü-zni, ahogy mena is tanácsolta.

de még mindig jobb lenne, ha mindannyian innánk egy sherryt és együtt egyesülnénk az univerzummal :D

NAGYONOFF: asd, megkaptad a mailem? :) még jó régen küldtem a FFAK kritikájára válaszként


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 08 (hétfő), 22:50 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Nos, én nem sértődtem meg, Laurenar, de nem tudom eldönteni, hogy olyan rosszul fogalmaztam/fogalmaztunk-e, hogy ilyen döbbenetes módon félreértettél, vagy te vagy „lusta” ahhoz, hogy elgondolkodj azon, valójában mit is írtunk, és szándékosan ficamítod ki a mondandónkat.

Nem áll szándékomban újra leírni azt, amit leírtam már, ezért arra kérlek, olvasd el újra, méghozzá úgy, mintha semmiféle előzményt nem olvastál volna, és ne akarj azonnal minden szavamra rögtön reagálni, mert ezzel a saját szemszögeddel árasztod el az agyad, az én mondandóm felfogását pedig eleve kizárod. Szeretetről és megértésről beszéltél. Alkalmazd nálam is. Amikor ellentétes vélemények ilyen hosszan ütköznek, óhatatlan az érzelmi reakció, ám ha értelmesen próbálunk hozzáállni, beláthatjuk, hogy jobb, ha nem hagyjuk az indulatok ködével elhomályosítani az elménket.

Ne feledjük: mindnyájunk célja az, hogy a Merengő egy JÓ oldal legyen.

Nem a céljainkban van tehát az eltérés, hanem e cél eléréséhez szükségek módszerekben, eszközökben. Ám ettől nem vagyunk, nem leszünk egymás ellenségei. Egymás kiegészítői vagyunk. Vagy legalábbis annak kellene lennünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 08 (hétfő), 21:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 05 (vasárnap), 16:54
Hozzászólások: 642
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mena 2012 augusztus 02 (csütörtök), 21:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 07 (vasárnap), 23:30 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
asd írta:
[...]
Mert muszáj volt.
[...]
a változtatások szükségessége minden kérdésen felül áll.


...szerintem ez az a két pont, ahol az eltérés található...
Bizonyos alapkövetelmény tényleg muszáj volt, mert valami alapszabály mindenhová kell. A többi viszont nem tudom, muszáj-e; szerintem nem. Nem egészen ugyanaz a fajsúlya annak, hogy megakadályozzuk az anarchiát illetve a pornóoldallá vedlést, és annak, hogy irodalmi kánont kéne itt létrehozni (némi túlzással persze, bár egy-két itteni művet én már odaszámolok). Voltaképp arról vitázunk - leegyszerűsítve -, hogy ki mennyire lusta jó történetet keresgélni. Mert, mint lejjebb írtam, nem a mi feladatunk és nagy valószínűséggel nem is a mi felelősségünk (legalábbis nem túl nagy, mondjuk 1-2%-ban) az ifjúság nevelése.

Ha meg valaki lövöldözni kezd az iskolában, az nem a Merengő miatt lesz, mert előbb hiszem el, hogy a két kutyám Heideggerről vitatkozik, mint hogy valaki jár ide, Merengőre (és itt olvas húderomboló dolgokat), de nem néz tévét, nem olvas újságot, nem játszik számítógépes játékot, és egyáltalán, semmi más erkölcstelen dolgot nem végez.

(Adminok: ha már nagyon idegesítő, hogy állandóan belepofázom, nyugodtan szóljatok rám! Nem árt az, sőt, használ. :) )

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 07 (vasárnap), 22:39 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 augusztus 02 (szerda), 10:04
Hozzászólások: 459
Jaj… Már bocs, hogy belekontárkodom, de elhangzott itt egy-két – számomra – fellengzős mondat, amitől égnek állt a hajam. Elnézést, ha most beletipornék valaki lelkivilágába, de erősen kétlem, hogy a Merengő a jövő Nagy Íróinak kiképzőhelye lenne. Azt is kétlem, hogy hű, de nagy erkölcsi magasságokat érnének el az olvasói – inkább az az érzésem, hogy a főleg mostanában egyre nagyobb számban megjelenő „remekműveket” faló 13-14 évesek mihelyst kicsit nagyobb szabadságot kapnak anyuéktól, azonnal ki is próbálják azt a sok badarságot és ostobaságot, amiről addig csak olvasgattak.

Eszembe jutott az az amerikai diák, aki lelövöldözte a társait és a tanárait, és a világ legtermészetesebb módján várta, hogy feléledjenek az újabb életükkel. Hiszen a számítógépes játékokban mindig van három-négy életük a szereplőknek! A számítógépen pedig magát a valóságot látja… :evil:

Tudom, hogy sarkosított a példám, és azt is tudom, hogy igen, akár innen is kikerülhet a jövő Nagy Írója. Mindkét végletre megvan az esély.

Kár, hogy az élet azt mutatja: az én félelmeimre jóval nagyobb.

Dicséretes az elv, hogy ide mindenki szabadon felteheti az írásait, senkinek nem szegjük kedvét a korlátozásokkal. A Merengő a demokrácia iskolapéldája!

Ciki, hogy a demokráciában is szükség van törvényekre.

Elnézést, kedves Kristie és kedves adminok, hogy cseppet mulatságosnak tartom ezt a nagy tiltakozást (és nemes indokokat) a szigorítások sürgetésére, de a Merengő múltjának ismeretében nehezen tudom a derűmet eltitkolni. Gondoljunk csak bele: megnyílt a Merengő, ahová bárki bármit feltölthetett szabadon, mindenféle korlátozás nélkül. Aztán rájöttetek, hogy ez így valahogy nagyon nem jó, és megalkottátok az admin-rendszert, a kétsoros fejezetek kiszűrését, a helyesírási-, gépelési hibák kijavításának szigorú kötelmét, az öncélú erotikus és erőszakos jelenetek kitiltását.

Mindegyik újításnál felhozhatta az „ellenzék” mindazokat az érveket, amiket most – elnézést a véleményemért, de szerény meglátásom szerint kissé lekezelően – vágtatok Mena és Hoya fejéhez. Mégis végrehajtottátok őket. Mert muszáj volt.

Mena és Hoya semmi mást nem kér tőletek, mint hogy menjetek tovább ezen az úton, hogy a Merengő szebb, jobb, élvezhetőbb legyen. Lehet, hogy kicsit gyorsabb változtatást kértek, mint amire képesek vagytok, de a jó szándékuk és a változtatások szükségessége minden kérdésen felül áll.

Azt sem vitatom, hogy nem vagytok könnyű helyzetben: mit, mikor, hogyan szabályozni. Ezek mind nagyon kényes kérdések, nagyon óvatosan szabad hozzájuk nyúlni. De hogy el kell kezdeni, azazhogy folytatni kell, az nyilvánvaló.

Hadd tegyek még hozzá valamit, talán ezzel is egy kicsit segíteni tudok nektek. Az utánzás nem csak majom, de ember-szokás is. Ha Ancsika nagy bátran feltesz egy kreálmányt a Merengőre, és eldicsekszik a barátnőinek vele, hat barátnő fogja leutánozni. Persze azok is eldicsekszenek más barátnőiknek is, azok is így fognak cselekedni, és Ancsika bárgyú, bugyuta történetecskéjének felkerülése után két héttel már hemzsegni fognak a hozzá hasonló bárgyú, bugyuta történetecskék a Merengőn.

Ez nem az irodalom dicsősége az élet szennyes oldala fölött, szimplán divat. Mint a pink. Ha jól tudom, az idén azt is kiütötte a sárga. Csak az a baj, hogy a sok szennyes meg itt marad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 05 (péntek), 1:11 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 20 (csütörtök), 0:17
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Bp-PomázCity tengely
Hoya írta:
Biztos szabad engedni, hogy lélekromboló, butító tartalom maradjon fent?


(Nagy a pofám, tudom, önuralmam meg nulla, üssetek le! 8) )

Szerintem az az igazán lélekromboló, ha valaki azt látja, hogy miközben az egész életünk arról szól, hogy teperni kell, mint állat, ha valamit akarsz, és ha nem vagy sztahanovista meg nem tudsz napi szinten százharmincöt és fél százalékot teljesíteni, akkor le vagy írva, egy ilyen, abszolút szabadidőtöltésről és szívszerelemről szóló dologban, mint a Merengő, szintén a puszta kényszerűségen túli mércéket kell megütni.
Szerintem az a lélek- (és test!) romboló, hogyha valakinek még a kikapcsolódásában sem lehet elengednie önmagát, hanem akkor is arra kell figyelnie, eléri-e a szintet.
Szerintem az a lélekromboló, ha nem tudunk türelmet és szeretetet fordítani mások felé.

Az embernek így is, úgy is kialakul végül egy belső értékrendje, és ehhez éppúgy kell az ócska, mint a minőségi, mert másként nincs mivel ütköztetni azt. Egyébként meg nem mi vagyunk milliónyi felhasználó szülője, de még csak irodalomtanára (vagy egyéb pedagógusa/rokona/nevelője/lelkiatyja stb.) sem. Elsősorban úgyis rajtuk és az illető személyiségen múlik, hogy a delikvensből mi lesz, és mi se nem segítünk, se nem rombolunk ezen azzal, hogy teret engedünk majdnem mindennek. (Mittudomén, miért beszélek T/1-ben, mikor nem is vagyok admin. :D) Én is találkoztam az életemben egy csomóféle hatással, mégis merem állítani, hogy az ízlésem elég magas színvonalú. És ehhez pl. a Vad Angyal c. sorozatnak semmi köze.

Nem mondom, hogy menj a könyvtárba, ha minőséget akarsz, egy, mert az is tele van bóvlival, kettő, mert itt is nagyon sok nagyon magasszintű műalkotás van, három, mert ez egy undorító mondattípus, hogy "megszoksz vagy megszöksz", mert nulla konstruktivitást, kompromisszumkészséget, tehát végső soron nulla türelmet és szeretetet tartalmaz.
A kérdés az, hogy azok az olvasók, akik minőségre vágynak (és eleve: mi a haloványlila füttyfrász az, hogy minőség?), tudnak-e türelmet és időt fordítani arra, hogy a nagy halomból kiválogassák a nekik tetsző dolgokat. (Zárójel nyit: nekem nagyjából nulla a szabadidőm, kérdezz meg akárki GSz-est, tanúsítja. Mégis megoldottam ezt a dolgot eddig. Zárójel bezár.) Másfelől pedig pontosan arra céloztam a javaslatommal (ami, mint látható, spanyol viasznak minősült, tehát az adminok előtt is szerepelnek ezek a szempontok), hogy még ezt a kicsi pluszt is át lehet hidalni azzal, hogy a már minőséginek kikiáltott írásokat egy helyre gyűjtjük a Merengőn belül. Tehát nincsen lehetetlen, csak tehetetlen.

_________________
C'est moi: a szemtelen, taknyos kölyök és Baka . :wink:

Útáljuk Együtt az Egyetemi Szervezést Klub - gyere, csatlakozz te is!

"Ne a tükröt hibáztasd, a te pofád ferde!" (Gogol)

Ars longa, vita brevis.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 szeptember 04 (csütörtök), 23:54 
Offline
jóanyátok ügyfélszolgálat
Avatar

Csatlakozott: 2006 január 16 (hétfő), 10:17
Hozzászólások: 3541
Hoya írta:
Ha Nektek jó így - jó így.
...


Jaj, meg ne haragudj, de nagyon tetszik ez a szöveg, ahogy próbálsz meggyőzni (meg Mena is az utolsó pár sorával) :).
Felvennélek hírírónak. :D

Pont azért, mert ilyen "hatalmas a felelősségem" és ennyire sokan látogatják az oldalt nem tehetem meg, hogy ilyen alapon szelektáljak a sztorik között. A probléma onnan jön, hogy én pont az ellenkezőjét állítom annak, amit írsz: egy ilyen lépés nem tenne jót a Merengőnek, nem tenne jót a kezdő íróknak.

Ha szülő lennék örülnék, hogy a gyerekem valahova fel tudja tölteni a gyenge írását, ahol még jó kritikákat is kap rá.

Amúgy meg senkire nem kényszerítjük rá a béna sztorikat, mindenki maga választja meg mit olvas.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 704 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség