Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2026 június 28 (vasárnap), 2:41

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 21 (péntek), 20:05 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 03 (péntek), 16:58
Hozzászólások: 1730
Tartózkodási hely: over the rainbow, where blue birds fly
Lora Black írta:
Mrs. Figg = Dumbledore

az úgy nevetség, ahogy van. :D

Valaki bemásolja a Siriusosat? Mert nem olvasgattam vissza. :)


szerintem nem annyira...
nemtudom már hol volt bocsi :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 21 (péntek), 20:03 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 18:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Jesse írta:
Az a két Siriusszal kapcsoltatos nagyon érdekes..hogy azon az oldalon hal meg, meg ez a Sipor veszélyes...
de az sem utolsó Hogy Mrs. Figg az igazából Dumbledore... :?


Mrs. Figg = Dumbledore

az úgy nevetség, ahogy van. :D

Valaki bemásolja a Siriusosat? Mert nem olvasgattam vissza. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 21 (péntek), 20:00 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 03 (péntek), 16:58
Hozzászólások: 1730
Tartózkodási hely: over the rainbow, where blue birds fly
Az a két Siriusszal kapcsoltatos nagyon érdekes..hogy azon az oldalon hal meg, meg ez a Sipor veszélyes...
de az sem utolsó Hogy Mrs. Figg az igazából Dumbledore... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 05 (szerda), 7:33 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 31 (szerda), 10:41
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: a világ végénél egy icipicit visszább
Zsuzsee írta:

Lehet hogy 'mangó' akart lenni csak elgépelték :D



Nem, rákerestem és tényleg van olyan, hogy mungó bab :-D

_________________
"Ha más vagy, mint az átlag az élet fájni fog, ám ez ócska bölcselet csak, sőt úgy is hívhatod: hogy giccs!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 01 (szombat), 22:48 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 14:26
Hozzászólások: 1685
Milasnape írta:
Nem tudom, hogy hova írhatnám, de...
Feltűnt valakinek, hogy az Avada Kedavra mennyire hasonlít hangzásban az abraka dabrához? xD Vagy csak én vagyok ennyire pihent agyú, hogy párhuzamot vontam a kettő között? :lol:


Nem, szerintem is hasonlít rá. xd
Végül is a magánhangzók is ugyanazok, meg úgy az egész hangzása. :D
Szerintem egyébként ez sem véletlen...

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 01 (szombat), 22:16 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 18 (hétfő), 11:02
Hozzászólások: 854
Tartózkodási hely: in (W)Underland
Nem tudom, hogy hova írhatnám, de...
Feltűnt valakinek, hogy az Avada Kedavra mennyire hasonlít hangzásban az abraka dabrához? xD Vagy csak én vagyok ennyire pihent agyú, hogy párhuzamot vontam a kettő között? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 01 (szombat), 12:17 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 14:26
Hozzászólások: 1685
Lily Nightingale írta:
Assa írta:
Ez azért van, mert amin Ron poénkodik, az általában valóra szokott válni. Például a 2. kötetben, amikor a "titokzatos" Tom Denem Önzetlenül az Iskoláért díjáról van szó, olyasmit mond, hogy talán ő ölte meg Hisztis Myrtle-t, amiért biztos az egész Roxfort hálás lett volna, és láss csodát... Szóval veszélyes a srác. :D


Áhhxd
Lehet, hogy pályáznia kellett volna a jóslástan tanítására? :D Off ki.

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 29 (szerda), 19:51 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2008 április 12 (szombat), 19:04
Hozzászólások: 938
grotka írta:
Nem tudom mennyire tartozik ide, és mennyire Rowling, de ma néztem egy újságot, amiben egy mungó nevezetű növény volt... hogy honnét nem szednek össze dolgokat :-)


Lehet hogy 'mangó' akart lenni csak elgépelték :D

Amúgy amit én szeretnék az se elképesztő összefüggés, de nem találom melyik topikba kéne írnom, úgyhogy ide lesz postolva :D

Most olvasom a második könyvet (sokadjára immár), és van az a rész ahol Harry megtalálja Frics villámvarázsos levelét. Utána beszélgetnek róla a gyerekek, és Ron a kviblit úgy határozza meg, mint a 'mugli' ellentéte.
De én ezzel nem békéltem meg.

Mugli az, akiben egy cseppnyi mágia sincsen, és nem is varázslócsaládban él. Tehát a mugli ellentéte ezek alapján a varázsló.

A kvibli nem inkább a sárvérű ellentéte? Mert ugye a kvibli az, aki varázslócsaládba születik, de nincs benne mágia, a sárvérű pedig aki muglicsaládba születik, de mégis tud varázsolni.

Elképzelhető hogy TTB melléfogta a pennát és a mudblood-ot muggle-nek olvasta? :? Valaki tudja hogy ez a rész az angolban hogy néz ki?

_________________
"I believe there are forces you don't wanna mess with. Like me."

"Ay, every inch a king!"

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 24 (péntek), 17:40 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 24 (péntek), 11:38
Hozzászólások: 1429
Tartózkodási hely: Makedónia, Pella
Lilyana írta:
Nemrég újraolvastam az első részt, és franciakockásra martam az arcomat, mert már az első rész vonatos csokibékájában le volt írva Gellert Grindelwald neve és a köze Albushoz. :-O $fal


Hát, igen. nekem egy osztálytársam mondta hogy milyen jól vezeti jkr a cselekmény- és rejtélyszálakat, merthogy már a bölcsek kövében leírta ezt, én meg nem tudtam róla, de abban a pillanatban, hogy rábólintottam, eszembejutott! úgyhogy többé-kevésbé magamtól jöttem rá... :roll:

_________________
Kép
<b>TEAM</b> p<b>OFF</b>ázók


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 19 (vasárnap), 22:12 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 14:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
Assa írta:
Ez azért van, mert amin Ron poénkodik, az általában valóra szokott válni. Például a 2. kötetben, amikor a "titokzatos" Tom Denem Önzetlenül az Iskoláért díjáról van szó, olyasmit mond, hogy talán ő ölte meg Hisztis Myrtle-t, amiért biztos az egész Roxfort hálás lett volna, és láss csodát... Szóval veszélyes a srác. :D

Bár ez a dobbys ügy lehet, sőt valószínű, hogy nem erre játszott rá.

szerintem se, csak úgy sajnálom szegény dobbyt és második könyv olvasása közben eszembe jutott a következő mentőakciója :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 14 (kedd), 19:39 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2008 december 31 (szerda), 10:41
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: a világ végénél egy icipicit visszább
Nem tudom mennyire tartozik ide, és mennyire Rowling, de ma néztem egy újságot, amiben egy mungó nevezetű növény volt... hogy honnét nem szednek össze dolgokat :-)

_________________
"Ha más vagy, mint az átlag az élet fájni fog, ám ez ócska bölcselet csak, sőt úgy is hívhatod: hogy giccs!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 10 (péntek), 16:56 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 20:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Lilyana írta:
Nemrég újraolvastam az első részt, és franciakockásra martam az arcomat, mert már az első rész vonatos csokibékájában le volt írva Gellert Grindelwald neve és a köze Albushoz. :-O $fal

Csak annyi, hogy Dumbledore győzte le '45-ben.
Szemi írta:
Nem tudom írta e már valaki, de felfedeztem egy pofás kis dolgot:
Argus Frics neve.
Argus = Argosz, aki nem volt más, mint egy sokszemű szörnyeteg a görög mitológiában.
Ez simán utalhat arra, hogy Frics mindent lát, mindent észrevesz. Újabb pacsi Rowlingnak! Profi :)
(A poén az egészben: Argosznak hívták Odüsszeusz hűséges, vén kutyáját is. XD)

Szerintem arra utal, hogy árgus szemekkel lesi a "haszontalan kölyköket". :)
Egy saját észrevétel: az ötödik részben, mikor Harry először érkezik a főhadiszállásra, elmondanak nekik néhány dolgot, és említenek egy fegyvert, amit Voldemort titokban, egyedül keres. Említik, hogy a méret nem függ össze a hatékonysággal, lehet, hogy egy kis dolog, és reménykednek benne, hogy Dumbledore őrzi és a Roxfortban van. Általában egy részen belül szokott utalni, de a jóslatra csak annyi igaz, hogy eddig nem volt birtokában, és fontos "fegyver". Azonban kilépve az adott könyvből, találunk egy olyan tárgyat, amire sokkal inkább ráillik a leírás. Az előző könyv végén történt a baki az ikerpálcákkal, ezért azt nem használhatja. És van egy fegyver, ami Dumbledore birtokában van, kicsi és erős: a halál pálcája, a legendás bodzapálca!

_________________
"A csodák nem természeti törvényekkel állnak ellentétben, csak azzal, amit a természetről tudunk." /Szent Ágoston/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 23:14 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 17:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Tania írta:
amúgy tényleg, Ron viccei általában bejöttek XDD van az a könyv, tudjátok, ami az első négy részt veszi alapul, és ilyen összefüggéseket leplez le, meg ilyenek, nagyon jó, az a címe, hogy Roxfort titkai :D


Igen, én is abból vettem ezt a dolgot Ron vicceivel :D de tényleg működik. Ott több példa is volt rá.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 20:52 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
amúgy tényleg, Ron viccei általában bejöttek XDD van az a könyv, tudjátok, ami az első négy részt veszi alapul, és ilyen összefüggéseket leplez le, meg ilyenek, nagyon jó, az a címe, hogy Roxfort titkai :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 15:45 
Offline
Ó-nagy-admin "on stage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 17:58
Hozzászólások: 3363
Tartózkodási hely: kb. é.sz. 47° k.h. 16°31'
Ez azért van, mert amin Ron poénkodik, az általában valóra szokott válni. Például a 2. kötetben, amikor a "titokzatos" Tom Denem Önzetlenül az Iskoláért díjáról van szó, olyasmit mond, hogy talán ő ölte meg Hisztis Myrtle-t, amiért biztos az egész Roxfort hálás lett volna, és láss csodát... Szóval veszélyes a srác. :D

Bár ez a dobbys ügy lehet, sőt valószínű, hogy nem erre játszott rá.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 12:29 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
hmm, tényleg. kissé ironikus gonoszság Rowlingtól...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 09 (csütörtök), 11:30 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 14:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
Ez nem elképesztő összefüggés, csak szerintem érdekes.
A második könyven Ron azt mondja Harrynek, h Dobby legközelebbi mentőakciója Harry életébe fog kerülni... és eszembe jutott, h a legközelebbi (a hetesben, a Malfoy kúrián) mentőakciója az ő, Dobby életébe kerül : S


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 július 03 (péntek), 12:52 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 12 (kedd), 14:19
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: Draco-szentély ^^
hát, én még régebben olvastam 1 teóriában, ahol a könyvtáros (fú, elfelejtettem a nevét, assszem a keresztneve irma) anagramája az h i m a prince, és h nemtom mien kapcsolatban van pitonnal... fúh ez jó összekavarós lett, rem értitek... :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 június 13 (szombat), 19:35 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 május 08 (péntek), 18:32
Hozzászólások: 246
Tartózkodási hely: Fantáziaországban
Lora Black írta:
darkangeleyes írta:

Nekem is csa ka hetedikben esett le :)


Igen, igen nekem is itt esett le a dolog :P


Nekem meg most, 2009.06.13-án.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 25 (szerda), 12:51 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Canis Maior írta:
Rowling hangulatkeltő képességét példázza az is, hogy Argus Frics és Arabella Figg mindketten macskaszerető kviblik. Lehet, hogy ez nem volt tudatos, de jópofa :)


ez nekem is feltűnt, terveztem is velük egy ficet XDDD jó páros lennének :D

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 március 15 (vasárnap), 15:32 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 02 (vasárnap), 15:20
Hozzászólások: 436
Tartózkodási hely: heart of da city
csak nekem tűnt fel a dumbledore-byron párhuzam a görögországba utazgatással meg egyebekkel? :D

_________________
john woz a scientist he woz hooked on lsd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 24 (kedd), 20:48 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Rowling hangulatkeltő képességét példázza az is, hogy Argus Frics és Arabella Figg mindketten macskaszerető kviblik. Lehet, hogy ez nem volt tudatos, de jópofa :)

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 20:07 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 19:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Szemi írta:
Nem tudom írta e már valaki, de felfedeztem egy pofás kis dolgot:
Argus Frics neve.
Argus = Argosz, aki nem volt más, mint egy sokszemű szörnyeteg a görög mitológiában.
Ez simán utalhat arra, hogy Frics mindent lát, mindent észrevesz. Újabb pacsi Rowlingnak! Profi :)

(A poén az egészben: Argosznak hívták Odüsszeusz hűséges, vén kutyáját is. XD)


Hát ez jó! :-D Szegény Frics megkapta... Csak ezután ki ne derüljön, hogy Umbridge volt a nő, ki sokfele bolygott. Vagy Voldemort... :roll:

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 február 21 (szombat), 19:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 szeptember 28 (vasárnap), 10:39
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: Tyne & Wear, UK
Nem tudom írta e már valaki, de felfedeztem egy pofás kis dolgot:
Argus Frics neve.
Argus = Argosz, aki nem volt más, mint egy sokszemű szörnyeteg a görög mitológiában.
Ez simán utalhat arra, hogy Frics mindent lát, mindent észrevesz. Újabb pacsi Rowlingnak! Profi :)

(A poén az egészben: Argosznak hívták Odüsszeusz hűséges, vén kutyáját is. XD)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 28 (vasárnap), 21:58 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 12:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Lilyana írta:
DNS? Szerintem ők nem foglalkoznak ezzel, mert mugli-módi. Akkor már inkább megvizsgálják (ahogy mondtad, jobb esetben), h van-e nyoma bármilyen varázslatnak, így transzformációnak is hamar a végére járnának. Szerintem elég erős mágikus nyomokat hagyhat maga után az átalakítás.


Jó, igen, én sem konkrétan úgy gondoltam, hanem hogy valami ahhoz hasonlatos varázslattal :D

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 28 (vasárnap), 21:45 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 19:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
GYK írta:
De azt se felejtsük el, hogy a negyedik könyvben kiderült, hogy halott embert is lehet átalakítani. Ennyi erővel simán mondhatták volna azt a minisztériumban, hogy valakit átalakított Peterré. Amit persze egy DNS-vizsgálat simán megállapíthatna, hogy nem, de amilyen szemét volt már akkor is Caramel, csak simán ráfogta volna...


DNS? Szerintem ők nem foglalkoznak ezzel, mert mugli-módi. Akkor már inkább megvizsgálják (ahogy mondtad, jobb esetben), h van-e nyoma bármilyen varázslatnak, így transzformációnak is hamar a végére járnának. Szerintem elég erős mágikus nyomokat hagyhat maga után az átalakítás.

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 27 (szombat), 13:14 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 12:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Hajgi írta:
Ehhez csak azt mondanám, hogy ha megöli Petert, és megmutatja a holttestét, elvileg ugyanúgy szabad lehetett volna.. És akkor legalább nem is lépett volna meg az a kis patkány... X-( :evil:


De azt se felejtsük el, hogy a negyedik könyvben kiderült, hogy halott embert is lehet átalakítani. Ennyi erővel simán mondhatták volna azt a minisztériumban, hogy valakit átalakított Peterré. Amit persze egy DNS-vizsgálat simán megállapíthatna, hogy nem, de amilyen szemét volt már akkor is Caramel, csak simán ráfogta volna...

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 27 (szombat), 13:05 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 20:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
Ebben az esetben Harry-vel értek egyet... Ő ugye azt mondta, hogy az apja nem akarná, hogy a legjobb barátai gyilkosokká váljanak, és ez így igaz. James nem akarta volna, hogy Féregfark meghaljon... főleg nem Sirius és Lupin által... inkább elküldte volna Sirius helyére az Azkabanban...

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 december 27 (szombat), 12:04 
Offline
Zöldfülű

Csatlakozott: 2008 október 24 (péntek), 14:25
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Odaát..
darkangeleyes írta:
Tania írta:
Lily Potteri írta:
Sirius simán leölhette volna Pettigrewt a hármasban....egy gyilkosságért nem ültetik le kétszer az angol törvények szerint....
Na ennyi voltam:D

Hát ez nem igazán így van :D Mert ha megöli Petert, akkor ha megtalálják Siriust, visszaviszik a börtönbe, és nem már megint ültetik le, hanem még mindig. viszont ha nem öli meg, akkor bizonyítani tudja, hogy eddig ártatlan volt, és szabad ember lehet. :D szóval őt nem kétszer ültetnék le, hiszen szökött rab volt, akinek amúgyis ülnie kéne XD


Nem a börtönbe viszik vissza hanem egyből a csókot kapja meg ;) (bocsi h ilyen akadékoskodó vok, igyekszem leszokni róla)
De akkor is . Peter volt az egyetlen fegyvere, a szabadsághoz vezető úton. Ha ő elveszik akkor élete végéig bújdosnia kell (habár visszagondolva így is azt kellett tennie... :( ) de akkor is egy lélek sokkal tisztább ha nem tapad annyi vér a kezéhez.



Ehhez csak azt mondanám, hogy ha megöli Petert, és megmutatja a holttestét, elvileg ugyanúgy szabad lehetett volna.. És akkor legalább nem is lépett volna meg az a kis patkány... X-( :evil:

_________________
A bátorság egy ponton túl már őrültség! (Edward Cullen)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 22:08 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 18:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Lilyana írta:
Nemrég újraolvastam az első részt, és franciakockásra martam az arcomat, mert már az első rész vonatos csokibékájában le volt írva Gellert Grindelwald neve és a köze Albushoz. :-O $fal


Úúúúú :D:) Most rohanok és ennek utánajárok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 22:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 19:22
Hozzászólások: 10887
Tartózkodási hely: Angyalföldön ^^
Nemrég újraolvastam az első részt, és franciakockásra martam az arcomat, mert már az első rész vonatos csokibékájában le volt írva Gellert Grindelwald neve és a köze Albushoz. :-O $fal

_________________
wiiii ^^ * nyuff-nyuff: cukorkahangulaaat <3 *


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 november 23 (vasárnap), 21:30 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 18:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
darkangeleyes írta:
Phoebe Halliwell írta:
én azon akadtam ki, amikor visszaolvastam az 5-öt...

Petúnia néni aszondja, h onnan tud a dementorokról, hogy "Hallottam, amikor az a rémes alak beszélt róluk neki."

Akkor esett le, h az a rémes alak bizony nem James volt... hanem Piton... de lehet, h ez is nyílvánvaló XD


Nekem is csa ka hetedikben esett le :)


Igen, igen nekem is itt esett le a dolog :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 július 10 (csütörtök), 1:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 24 (péntek), 19:19
Hozzászólások: 2577
Tartózkodási hely: Dracoista szentély - Slash főosztály
Tényleg....van benne valami...
Azt elfelejtettem, hogy nem ülte még le a bünetését:D
Na mindegy:D

_________________
Kép
Dracoista főpapnő :x SLASH Főosztályvezető
When Albion's need is the greatest, Arthur will rise again


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 július 08 (kedd), 18:23 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
igen, szóval lényeg a lényeg:
nem ölhette volna meg Petert. :D Ennyire nem lehetett mazochista. XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 július 06 (vasárnap), 13:17 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 11:27
Hozzászólások: 365
Tania írta:
Lily Potteri írta:
Sirius simán leölhette volna Pettigrewt a hármasban....egy gyilkosságért nem ültetik le kétszer az angol törvények szerint....
Na ennyi voltam:D

Hát ez nem igazán így van :D Mert ha megöli Petert, akkor ha megtalálják Siriust, visszaviszik a börtönbe, és nem már megint ültetik le, hanem még mindig. viszont ha nem öli meg, akkor bizonyítani tudja, hogy eddig ártatlan volt, és szabad ember lehet. :D szóval őt nem kétszer ültetnék le, hiszen szökött rab volt, akinek amúgyis ülnie kéne XD


Nem a börtönbe viszik vissza hanem egyből a csókot kapja meg ;) (bocsi h ilyen akadékoskodó vok, igyekszem leszokni róla)
De akkor is . Peter volt az egyetlen fegyvere, a szabadsághoz vezető úton. Ha ő elveszik akkor élete végéig bújdosnia kell (habár visszagondolva így is azt kellett tennie... :( ) de akkor is egy lélek sokkal tisztább ha nem tapad annyi vér a kezéhez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 július 05 (szombat), 18:25 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Lily Potteri írta:
Sirius simán leölhette volna Pettigrewt a hármasban....egy gyilkosságért nem ültetik le kétszer az angol törvények szerint....
Na ennyi voltam:D

Hát ez nem igazán így van :D Mert ha megöli Petert, akkor ha megtalálják Siriust, visszaviszik a börtönbe, és nem már megint ültetik le, hanem még mindig. viszont ha nem öli meg, akkor bizonyítani tudja, hogy eddig ártatlan volt, és szabad ember lehet. :D szóval őt nem kétszer ültetnék le, hiszen szökött rab volt, akinek amúgyis ülnie kéne XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 július 04 (péntek), 22:24 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 24 (péntek), 19:19
Hozzászólások: 2577
Tartózkodási hely: Dracoista szentély - Slash főosztály
Phoebe Halliwell írta:
én azon akadtam ki, amikor visszaolvastam az 5-öt...

Petúnia néni aszondja, h onnan tud a dementorokról, hogy "Hallottam, amikor az a rémes alak beszélt róluk neki."

Akkor esett le, h az a rémes alak bizony nem James volt... hanem Piton... de lehet, h ez is nyílvánvaló XD



Ez engem is meglepett, mikor rájöttem!
Amúgy én kismértékű francia tudóként rájöttem, hogy a Vol de Mort az a halál ellopója franciáulD:
Az volt vicces, hogy ahogy olvastam a kalózt tavaly nyáron esküszöm előbb jöttem rá, hogy hol van a fejdísz, mint Harry:D
Egyébként hatos után azért nem tudtam rájönni, hogy hol van a medál, mert el lett szúrva a magyar fordítás az ötösben...és lakat lett a locket-ből
nem medál....így nem tudtam, hogy medált találtak a Black házban...
Egyébként...ez nem ide tartozik, de most eszembe jutott: Sirius simán leölhette volna Pettigrewt a hármasban....egy gyilkosságért nem ültetik le kétszer az angol törvények szerint....
Na ennyi voltam:D

_________________
Kép
Dracoista főpapnő :x SLASH Főosztályvezető
When Albion's need is the greatest, Arthur will rise again


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 június 30 (hétfő), 17:49 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 14 (kedd), 11:27
Hozzászólások: 365
Phoebe Halliwell írta:
én azon akadtam ki, amikor visszaolvastam az 5-öt...

Petúnia néni aszondja, h onnan tud a dementorokról, hogy "Hallottam, amikor az a rémes alak beszélt róluk neki."

Akkor esett le, h az a rémes alak bizony nem James volt... hanem Piton... de lehet, h ez is nyílvánvaló XD


Nekem is csa ka hetedikben esett le :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 június 29 (vasárnap), 7:46 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Phoebe Halliwell írta:
én azon akadtam ki, amikor visszaolvastam az 5-öt...

Petúnia néni aszondja, h onnan tud a dementorokról, hogy "Hallottam, amikor az a rémes alak beszélt róluk neki."

Akkor esett le, h az a rémes alak bizony nem James volt... hanem Piton... de lehet, h ez is nyílvánvaló XD


jééé... nekem nem volt nyilvánvaló XD úristen, tényleg. :D nekem nem esett le, bár lehet azért, mert nem olvastam az ötödiket a hetedik óta. XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 június 22 (vasárnap), 19:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2008 február 19 (kedd), 20:21
Hozzászólások: 633
Tartózkodási hely: A Tardisban
én azon akadtam ki, amikor visszaolvastam az 5-öt...

Petúnia néni aszondja, h onnan tud a dementorokról, hogy "Hallottam, amikor az a rémes alak beszélt róluk neki."

Akkor esett le, h az a rémes alak bizony nem James volt... hanem Piton... de lehet, h ez is nyílvánvaló XD

_________________
Screw Team Edward and Team Jacob. I'm a proud member of Team Winchester.
Team Edward Elric - because vampires aren't shiny. Automail is.
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2008 június 22 (vasárnap), 19:26 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2007 november 11 (vasárnap), 20:49
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Győr környéke, szerepes fórum, itt
Jó régen nem írt ide senki!
Végignéztem és nem találtam, de lehet, hogy csak azért mert annyira nyilvánvaló.

Sirius Black
Sirius= Nagy Kutya csillagkép
Black=Fekete
az eredmény: egy nagy fekete kutya! :) az animágia csodái

jó lenne, ha feléledne ez a topic, szerintem a 7. könyvben is sok elemezni való lenne még!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 21 (péntek), 18:10 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
ja tényleg! nem innen vettem XD

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 21 (péntek), 17:38 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2006 április 15 (szombat), 19:48
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Szabad ég alatt :)
Tania írta:
őszinte leszek: olvastam, de fogalmam sincs, milyen egybeesésre gondolsz O.o


Hát abban használják a "hullazabálók" elnevezést a kaveni közösség tagjaira. Azt hittem, innen vetted... :)

OFF VÉGE

_________________
Vienna :-*
HP7 Epilógusom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 szeptember 20 (csütörtök), 14:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 március 16 (csütörtök), 21:31
Hozzászólások: 7136
Tartózkodási hely: A hátad mögött
Canis Maior írta:
OFF
Szóval te is olvastad a Csodaidőket? Vagy ez csak véletlen egybeesés?
OFF VÉGE


őszinte leszek: olvastam, de fogalmam sincs, milyen egybeesésre gondolsz O.o

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 31 (péntek), 19:49 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 06 (hétfő), 8:13
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Balatonkenese
De hát nem tudom, a halálfalók elnevezésen kívül van még elég furcsa név... Talán a varázslók ilyen fura gondolkodásúak. Zsupszkulcs, meg hasonlók... :lol:

_________________
<center><b>~ E I N R ~</b>
Kép</center>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 27 (hétfő), 7:45 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 06 (hétfő), 8:13
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Balatonkenese
candlelight írta:
"haláli falovak"


=)) Ez jó!

_________________
<center><b>~ E I N R ~</b>
Kép</center>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 26 (vasárnap), 20:36 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 30 (hétfő), 21:18
Hozzászólások: 338
Canis Maior írta:
szerinte a "halálfalók" inkább röhejesen hangzik, mint félelmetesen. Szerinte ugyanis semmi értelme nincs a névnek. És jobban belegondolva tényleg nincs :D


Hm...érdekes nekem is eszembe jutott ez. :-? Én mindig arra asszociáltam, hogy: "haláli falovak", vagy ilyesmi, ezért néha picit én is gáznak tartottam ezt az elnevezést.

Hullazabálók! Ez tök jó! =))

_________________
Meris profilom | Weboldalam sok-sok fanficcel :)
icon by Nupao


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 26 (vasárnap), 16:27 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 12:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
BrigeT írta:
Egyetértek. Amúgy, ha nem vetik fel itt, eszembe sem jut elgondolkozni azon, hogy nincs semmi értelme magának a szónak :roll:


Valahogy én sem, mert Voldemortot egyértelműen a halálhoz kapcsolom. Ha valaki nem tetszik neki, megöli. Így az emberei, akiket szintén megbíz ilyen "nemes" feladatokkal mért ne viselhetnék a halálfaló nevet? Jó ez.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 26 (vasárnap), 16:16 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 február 06 (hétfő), 8:13
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: Balatonkenese
mellons írta:
Egyébként semmi baj a halálfalókkal szerintem. Valahogy stílszerű Voldi mellé.


Egyetértek. Amúgy, ha nem vetik fel itt, eszembe sem jut elgondolkozni azon, hogy nincs semmi értelme magának a szónak :roll:

_________________
<center><b>~ E I N R ~</b>
Kép</center>


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2007 augusztus 24 (péntek), 15:41 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2007 július 31 (kedd), 12:56
Hozzászólások: 6753
Tartózkodási hely: Neverland
BrigeT írta:
Meg nem utolsósorban rövidebb: sokkal könnyebb az ordibálni, h "jönnek a halálfalók!", mint azt, h "itt vannak a walpurgis lovagjai!" :-P



Ez jó volt :)) És igaz is volt.

Egyébként semmi baj a halálfalókkal szerintem. Valahogy stílszerű Voldi mellé.

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség