Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2026 június 28 (vasárnap), 6:14

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:58 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Egy ekkora regényfolyamban úgy tűnik, hogy jó sok összefüggés elfér. A hetedik olvasásakor az volt az érzésem, hogy egy nosztalgiakörútra kalauzol minket az írónő... minden könyvből volt ott utalás: újra láttunk testközelből sárkányt, a régi szerpelők sorra mind előbukkantak - már akik még az élők sorában vannak (Krum, Percy stb). És persze minden helyszín is visszaköszön: a king's cross, a szükség szobája, roxmorts -és az oda vezető alagutak - az igazgatói iroda, a gringotts..... pedig Harryék egyetlen napig se járnak iskolába! :)

De mivel a hatodikat olvastam legutóbb, abból idéznék: ezt meg telis tele szövik a belső keretek. Harrynek az elején nem kell félnie, mert Dumbledore-ral van. A barlangból kijövet viszont fordul a kocka: pont D. az, akinek nem kell félnie, hiszen Harryvel van.

Harry Scrimgeourral való összes találkozásakor töretlenül D. embere "ízig-vérig".

Harry megismétli D. szavait: csak akkor hagyja el az iskolát véglegesen, ha senki nem lesz többé hű hozzá - ez a mondat egyébként ugyanolyan sokat sejtető, mint az ominózus sírfeliratok: ahol a kincsed, ott a szíved is/ utolsó ellenségként a halál semmisül meg. Ezek vajon mire utalhatnak?
Ezeket ti hogyan értelemzitek?

És hogyan lehet értelmezni a csecsemőt a pályaudvaron, amíg Harry. D-ral beszélget a halálról?

Ezekből is lehet ám összefüggés, ha ügyesek vagyunk... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 13:26 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
vagy ha már az apósa, nyugodtan szólíthatja "apu"-nak is... xD
mondjuk, mivel a rokoni szálaik úgymond mélyebbről jönnek, régebbiek, tényleg jobban illene oda a nagybácsi szó :D

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 12:55 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 12:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
miért szerencse? O.o Remus csak legyen rokon Siriusszal :-D

azt várom Harry mikor kezdi nagybácsizni Arthurt...

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 12:52 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
még az a szerencse xD
se a Pettigrew-k...!
vagy igen?
akkor aztán végképp rokon lenne az egész bagázs! xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 12:38 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 12:28
Hozzászólások: 1548
Tartózkodási hely: Metallicar
te jó ég O.o ez már sok nekem x'D
főleg hogy akkor Ginny is és Harry is rokonok, de főleg Potterék és Malfoyék :shock:
arról nem is beszélve, hogy :x James és Sirius is távoli unokatestvérek :x ez annyira jóó :-D
áhá! tudom ki hiányzik. Lupinék sehol sincsenek a családfák közt? :D

_________________
NON TIMEBO MALA
S.T.I.R.D.
Az igazi meséknek sosincs végük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 21 (szombat), 0:12 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
dorothy snape írta:
Polaris írta:

*Polaris besurran a kulcslyukon*

Hát ez tény, viszont most, hogy így olvasgatom a fejtegetést, nekem az jutott eszembe, amit asszem Sirius mondott talán az ötödik könyvben a Grimmauld téren, hogy tulképp minden aranyvérű varázslócsalád rokonságban áll. Szóval ennyi erővel, ha Harry lehetett Voldemort ill. Mardekár nagyon nagyon nagyon távoli rokona, akkor Ron, mint Weasley, miért nem? Pláne, hogy anno az egyik Blacket, Cedrellát, azért tagadták ki, mert összeházasodott Septimus Weasleyvel. A Blackek meg simán lehetettek anno valamilyen rokonságban nagyon nagyon nagyon távolról Mardival, Potterékkel meg tényleg lazán, hiszen Dorea Black Charlus Potterrel házasodott össze. Molly Weasley meg anno asszem Prewett-lány volt, azaz távoli rokona Ignatius Prewettnek, aki Lucretia Blacket vette feleségül. Szóval végül is mindenkit vissza lehet vezetni valahová, ha ennyi erővel kicsit értelmét is veszti ez a "csak Mardekár leszármazottai lehetnek VIP-k" - dolog...

*Polaris kisurran*


Hm... érdekes, és igaz.
Mindenki rokona mindenkinek... :)


baszki mekkora vérfertőződés megy itt xD jó, távoli rokonok, de akk is fura....

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 20 (péntek), 17:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2007 december 01 (szombat), 12:34
Hozzászólások: 613
Tartózkodási hely: otthon, Vele :)
Kittinkatt írta:
Más: elkezdtem újraolvasni a Bölcsek Kövét, és számomra újdonság volt. Amikor Dursleyék menekülnek a levelek elől, a szálloda, ahol megszállnak, egy Porf-Esek nevű városban van. Porfészek. Óriási TTB :D


ez tényleg zseniális volt tőle XD pont ezen röhögtem én, mikor két-három napja ahhoz a részhez értem... XD és vannak még ilyenek. :x magyar nyelv, :x TTB

_________________
Imagine


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 16 (hétfő), 13:31 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Hm, nem tudom. Valóban lehet, hogy oka volt, de szerintem hamarabb is eljutott volna Harryhez ez a nagy godric's hollowi kultusz.
Más: elkezdtem újraolvasni a Bölcsek Kövét, és számomra újdonság volt. Amikor Dursleyék menekülnek a levelek elől, a szálloda, ahol megszállnak, egy Porf-Esek nevű városban van. Porfészek. Óriási TTB :D

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 09 (hétfő), 19:15 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 12:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Kittinkatt írta:
Úr isten, 4 éve írtam ide utoljára... Hát maradjon csak jótékony homályban :D
Én TTB fordítását szeretném kiemelni, szerintem zseniális, hogy egy olyan művet, ami alapvetően tele van utalásokkal a mitológiára és angolul is tele van nyelvjátékokkal, úgy fordított le, hogy magyarul is élvezhető legyen. Rengetegszer volt olyan érzésem olvasás közben, hogy ez ismerős valahonnan, vagy mintha ismerősen hangzana. Pl a Kóbor Grimbuszban ott van a Grimm-testvérek neve, Suette-Polts prof nevében a szú ette polc, vagy nekem Lumpsluck nevéről mindig a lumpolni ige jut az eszembe... Kicsit zsák a foltját, ahogy Rowling könyve TTB kezei közé került.
Ami még nekem fontos volt, hogy Rowling összeszedte egy kalap alá az összes mitologikus lényt (sárkány, kentaur, vámpír, vasorrú bába, vérfarkas, unikornis, sellő és még sorolhatnám) és úgy építette be a világába, hogy amikor olvastam, minden sornál úgy éreztem, hogy valami a helyére került, klappolt minden (kábé az 5. könyvig).
A beszélő nevekről, a Roxfort titkaiban olvastam, hogy az angolban létezik egy bizonyos Fazekasok Sírmezeje (a Potter fazekast jelent), ahová az árvákat, nincsteleneket, és ismeretlen személyeket temették. Hátborzongatóan jól odaillő név, hisz Harry árva.
Lockhart neve kicsit nyers fordításban "zárt szív", ami összecsengve a Gilderoy jelentésével (olyan tárgy, ami aranynak tűnik, de csak aranyozott, tehát a bevonat alatt olcsó réz található) jól mutatja a prof igazi jellemét.
Illetve a kedvenc varázsigém is Lockharté: Hessberöpsi tündemanca! Ami még megközelíti, az a Leperex, az Exlukhops, a Pofix és a Suvickus. Bámulatos, mit bele nem lehet sűríteni egy szóba :)


Egyet értek veled, szerintem mind Rowling, mint TTB nagyon kreatív volt s neveket illetően. (Erre főként egy novella fordításnál jöttem rá, amikor egy bájital hozzávaló nevét kerestem.)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 09 (hétfő), 12:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2006 július 20 (csütörtök), 21:05
Hozzászólások: 68
Tartózkodási hely: valahol Roxmortsban
Úr isten, 4 éve írtam ide utoljára... Hát maradjon csak jótékony homályban :D
Én TTB fordítását szeretném kiemelni, szerintem zseniális, hogy egy olyan művet, ami alapvetően tele van utalásokkal a mitológiára és angolul is tele van nyelvjátékokkal, úgy fordított le, hogy magyarul is élvezhető legyen. Rengetegszer volt olyan érzésem olvasás közben, hogy ez ismerős valahonnan, vagy mintha ismerősen hangzana. Pl a Kóbor Grimbuszban ott van a Grimm-testvérek neve, Suette-Polts prof nevében a szú ette polc, vagy nekem Lumpsluck nevéről mindig a lumpolni ige jut az eszembe... Kicsit zsák a foltját, ahogy Rowling könyve TTB kezei közé került.
Ami még nekem fontos volt, hogy Rowling összeszedte egy kalap alá az összes mitologikus lényt (sárkány, kentaur, vámpír, vasorrú bába, vérfarkas, unikornis, sellő és még sorolhatnám) és úgy építette be a világába, hogy amikor olvastam, minden sornál úgy éreztem, hogy valami a helyére került, klappolt minden (kábé az 5. könyvig).
A beszélő nevekről, a Roxfort titkaiban olvastam, hogy az angolban létezik egy bizonyos Fazekasok Sírmezeje (a Potter fazekast jelent), ahová az árvákat, nincsteleneket, és ismeretlen személyeket temették. Hátborzongatóan jól odaillő név, hisz Harry árva.
Lockhart neve kicsit nyers fordításban "zárt szív", ami összecsengve a Gilderoy jelentésével (olyan tárgy, ami aranynak tűnik, de csak aranyozott, tehát a bevonat alatt olcsó réz található) jól mutatja a prof igazi jellemét.
Illetve a kedvenc varázsigém is Lockharté: Hessberöpsi tündemanca! Ami még megközelíti, az a Leperex, az Exlukhops, a Pofix és a Suvickus. Bámulatos, mit bele nem lehet sűríteni egy szóba :)

_________________
"Most már tudod, miért esik a hó"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 08 (vasárnap), 15:32 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 12:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Polaris írta:

*Polaris besurran a kulcslyukon*

Hát ez tény, viszont most, hogy így olvasgatom a fejtegetést, nekem az jutott eszembe, amit asszem Sirius mondott talán az ötödik könyvben a Grimmauld téren, hogy tulképp minden aranyvérű varázslócsalád rokonságban áll. Szóval ennyi erővel, ha Harry lehetett Voldemort ill. Mardekár nagyon nagyon nagyon távoli rokona, akkor Ron, mint Weasley, miért nem? Pláne, hogy anno az egyik Blacket, Cedrellát, azért tagadták ki, mert összeházasodott Septimus Weasleyvel. A Blackek meg simán lehetettek anno valamilyen rokonságban nagyon nagyon nagyon távolról Mardival, Potterékkel meg tényleg lazán, hiszen Dorea Black Charlus Potterrel házasodott össze. Molly Weasley meg anno asszem Prewett-lány volt, azaz távoli rokona Ignatius Prewettnek, aki Lucretia Blacket vette feleségül. Szóval végül is mindenkit vissza lehet vezetni valahová, ha ennyi erővel kicsit értelmét is veszti ez a "csak Mardekár leszármazottai lehetnek VIP-k" - dolog...

*Polaris kisurran*


Hm... érdekes, és igaz.
Mindenki rokona mindenkinek... :)

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 08 (vasárnap), 14:04 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2010 február 19 (péntek), 13:44
Hozzászólások: 30
dorothy snape írta:
Luna Aurora írta:
viszont a hetesben Ron is kinyitja, utánozva Harry sziszegését


ez igaz, bár... nekem ez mindig is furcsa volt... talán kicsit elkapkodott, oké nem tudta máshogy megoldani...


*Polaris besurran a kulcslyukon*

Hát ez tény, viszont most, hogy így olvasgatom a fejtegetést, nekem az jutott eszembe, amit asszem Sirius mondott talán az ötödik könyvben a Grimmauld téren, hogy tulképp minden aranyvérű varázslócsalád rokonságban áll. Szóval ennyi erővel, ha Harry lehetett Voldemort ill. Mardekár nagyon nagyon nagyon távoli rokona, akkor Ron, mint Weasley, miért nem? Pláne, hogy anno az egyik Blacket, Cedrellát, azért tagadták ki, mert összeházasodott Septimus Weasleyvel. A Blackek meg simán lehetettek anno valamilyen rokonságban nagyon nagyon nagyon távolról Mardival, Potterékkel meg tényleg lazán, hiszen Dorea Black Charlus Potterrel házasodott össze. Molly Weasley meg anno asszem Prewett-lány volt, azaz távoli rokona Ignatius Prewettnek, aki Lucretia Blacket vette feleségül. Szóval végül is mindenkit vissza lehet vezetni valahová, ha ennyi erővel kicsit értelmét is veszti ez a "csak Mardekár leszármazottai lehetnek VIP-k" - dolog...

*Polaris kisurran*

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 14:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 18 (csütörtök), 11:17
Hozzászólások: 2397
Tartózkodási hely: Roxfort és Bakacsinerdő között ingázva:D
de jó ez a topic 8) van egy haverom, akivel elemző munkát végzünk az egyik HP klubban, és lehet találni érdekes dolgokat a könyvekben.

sok aprósággal foglalkoztunk már és nehéz is mindet felsorolni ide:D

majd összeszedek párat és leírom, mikre jöttünk rá:d

_________________
Snanger Klub - az elvetemült SS/HG rajongóknak:D
"A mágia nem kell, hogy átok legyen. Ajándék is lehet." Merlin
*Thranduil*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 11:30 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Hildegard írta:
Grindelwald? Tudjátok, mit jelent? Beteg erdő. Németül. Tehát: Lily, még az is lehet, hogy német volt... és igen, a hetedik könyv hangulata és lényege tagadhatatlanul a 2.WW-re "hajaz".


Viszont Jan Colie azt írta a regényében, hogy van egy olyan város Svájcban, hogy Grindelwald. Tehát, az biztos, hogy német ajkú, de szerintem inkább svájci, mint német.
csajmacska fejtegetését hallották

Ui.: ha visszaolvastok, akkor észreveszitek, hogy ezt a témát már egyszer felhozták. Csak gondoltam szólok. :D

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 10:07 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 12:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Luna Aurora írta:
viszont a hetesben Ron is kinyitja, utánozva Harry sziszegését


ez igaz, bár... nekem ez mindig is furcsa volt... talán kicsit elkapkodott, oké nem tudta máshogy megoldani...

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 9:59 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 14 (szerda), 13:22
Hozzászólások: 6619
Tartózkodási hely: Mesevilág
silverspirit írta:
A második könyvben a Titkok kamráját csak Mardekár leszármazottai nyithatták ki. Ez volt Voldemort. Peddig Harryre is gyanakodtak és nem véletlenül.
Voldemort felmenői között ott vannak a Peverellek, akik vérrokonai Mardekárnak, csak hát a pár száz év....
A két fiatalabb Peverell testvér halál Ereklyéi mindig a leszármazottakhoz került. A kő voldemort nagyapjához, míg a köppeny Harryhez. Tehát Harry ősei között Mardekár is ott van. így igazából ő is kinyithatta volna a kamrát, és lehet hogy a félresikerült átok nélkül is párszaszájú lenne.
Tehát Harry és Voldemort bár nagyon távoli, de rokonok.
Az okfejtést a 7. könyvben találhatjátok meg, mikor a halál erekjéiről van szó, meg az utána levő fejezetről


viszont a hetesben Ron is kinyitja, utánozva Harry sziszegését

_________________
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 augusztus 05 (csütörtök), 9:10 
Offline
Könyvmoly
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 06 (szombat), 10:33
Hozzászólások: 1053
Lily Potteri írta:
Ez nem tudom, hogy annak számít-e, de ma jöttem rá valamire.
Dumbledore 1945-ben győzte le Grindelwaldot.
Na már most. A második világháborúnak 1945-ben volt vége, ahol az angolok (meg persze USA és a szövetségesek) nyertek.
S bár Grindi nem volt német, de eléggé hasonlítottak az eszméi.
Biztos, hogy ez nem véletlen :D


Persze, hogy nem, én hallottam/olvastam valahol, hogy Rowling sok ihletett merített a 2. VH-ból, pl. Voldemort igencsak Hitleri módszerekkel élt... ugyebár... Persze ott, akkoriban nem volt egy hős kisfiú, később nagyfiú, aki megmenti őket... :)

_________________
"Nem a kudarcba fulladt álmaink törnek meg minket.
Hanem azok, amelyeket nem merünk megálmodni."


" Ha az ember hisz önmagában, nem becsül le másokat."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 27 (kedd), 22:41 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 02 (péntek), 14:32
Hozzászólások: 765
Tartózkodási hely: seholse
Grindelwald? Tudjátok, mit jelent? Beteg erdő. Németül. Tehát: Lily, még az is lehet, hogy német volt... és igen, a hetedik könyv hangulata és lényege tagadhatatlanul a 2.WW-re "hajaz".

_________________
valahogy úgyis lesz, mert olyan még soha nem volt, hogy sehogyan se lett volna~
Fehér Holló utolsó fejezete feltöltve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 július 15 (csütörtök), 18:21 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 24 (péntek), 19:19
Hozzászólások: 2577
Tartózkodási hely: Dracoista szentély - Slash főosztály
Ez nem tudom, hogy annak számít-e, de ma jöttem rá valamire.
Dumbledore 1945-ben győzte le Grindelwaldot.
Na már most. A második világháborúnak 1945-ben volt vége, ahol az angolok (meg persze USA és a szövetségesek) nyertek.
S bár Grindi nem volt német, de eléggé hasonlítottak az eszméi.
Biztos, hogy ez nem véletlen :D

_________________
Kép
Dracoista főpapnő :x SLASH Főosztályvezető
When Albion's need is the greatest, Arthur will rise again


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 23 (szerda), 11:00 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2008 augusztus 14 (csütörtök), 7:08
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: Tündérország közepe, Perselus ölében!!!
A második könyvben a Titkok kamráját csak Mardekár leszármazottai nyithatták ki. Ez volt Voldemort. Peddig Harryre is gyanakodtak és nem véletlenül.
Voldemort felmenői között ott vannak a Peverellek, akik vérrokonai Mardekárnak, csak hát a pár száz év....
A két fiatalabb Peverell testvér halál Ereklyéi mindig a leszármazottakhoz került. A kő voldemort nagyapjához, míg a köppeny Harryhez. Tehát Harry ősei között Mardekár is ott van. így igazából ő is kinyithatta volna a kamrát, és lehet hogy a félresikerült átok nélkül is párszaszájú lenne.
Tehát Harry és Voldemort bár nagyon távoli, de rokonok.
Az okfejtést a 7. könyvben találhatjátok meg, mikor a halál erekjéiről van szó, meg az utána levő fejezetről

_________________
pusy mindenkinek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 18 (péntek), 21:23 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 10 (szerda), 9:00
Hozzászólások: 78
Tartózkodási hely: Out of my mind. Back in 5 minutes.
Writ írta:
SzJ írta:
jan collie írta:
és tééényleg!! :D Fleur=virág. na ezen jót vigyorogtunk, anita, a francica lány nem értette, hogy mit röhögünk évával, mondom neki: ááá, csak egy HPs szeretplő, Fleur Delacour. mire anita: a szív virága?

azt jelenti Fluer neve, csak máshogy kéne írni. asszem: Fleur de la couer... nem tom, valami hasonló. de tök jó, nem? :D a szív virága=Fleur Delacour.


Ha jól emlékszem akkor az udvar virága, mert így kiejtés alapján stimmelne a szív virága is, de akkor vmi spéci francia betű szerepelne a Delacourban, ami viszont láthatóan nem történik. Asszem Jo néni oldalán olvastam, de vhol mindenképpen, mert magamtól nem jönnék rá ilyesmire, főleg, hogy a bonzsúron kívül egy büdös kukkot nem tudok franciául! :D


a szív úgy tudom, h "coeur", mindenesetre latinul "cor".

- Apa, hogy van helyesen: La coeur vagy Le coeur?
- EGyik sem. Likőr.


Tényleg keri/udvari virág :D (Igen, franciát tanul a kis unikornistündérke... :) ) Mert a la coeur az tényleg szív, de a la cour az a kert. :) És ugye a de mint birtokos jelző = A kert virága (Fleur de la Cour)
(És kiejtésben a cour az "kúr" :D a coeur pedig "kőr" - tudjátok, franciakártya :-P)

_________________
Kép

Nem látlak, tehát ne tégy úgy, mintha ott lennél!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 június 12 (szombat), 20:47 
Offline
Billentyűzetgyilkos
Avatar

Csatlakozott: 2010 március 28 (vasárnap), 12:00
Hozzászólások: 6534
Tartózkodási hely: Neverland (or Wonderland)
Ezt nem tudtam hova írni, de szerintem itt a legjobb a helye :)
Ez csak érdekesség:

Az Egyesült Államokban nemrégiben megrendezték a Főiskolák Közötti Kviddics Világkupa Fesztivált. A mérkőzések helyszínéül szolgáló Middleburyben úgy másfél éve kezdett néhány diák a Rowling könyveiből vett szabály alapján játszani, majd a vasárnapi edzések mind népszerűbbé váltak - olyannyira, hogy vannak, akik már kifejezetten a muglikviddics miatt jelentkeztek ebbe az intézménybe. A srácokat cseppet sem zavarja, hogy a lábuk közé fogott seprűvel nem tudnak repülni, ahogy az sem, hogy az aranycikeszt egy szélsebesen futó fiú alakítja. A mostani "világkupára" a csapatok rndszeres edzéssel készültek, és saját színeikben versenyeztek, akárcsak Harryék - csak talán egy kicsit jobban szórakoztak közben.



A nottinghami Robert Mellors elemi iskolában Harry Potter-módszer szerint tanítanak. Ez annyit tesz, hogy a nebulók olyan egyenruhát viselnek, mint a Roxfort tanoncai, tantárgyaikat Harry, Ron és Hermione tanmenete után nevezték el, az iskola egyes épületeit átkeresztelték Griffendélnek, Mardekárnak, Hollóhátnak és Hugrabugnak. Matematikaórán "varázspálcát" használnak, angolórán a sorozat első könyvéből, a Harry Potter és a Bölcsek Kövéből választhatnak egy fejezetet, hogy azt elemezhessék, tornaórán a seprűnyélen való egyensúlyozást tanulják, természettudomány-órán pedig a füvek rejtelmeivel ismerkednek. Aki még inkább el kíván merülni a varázslóvilágban, annak érdemes rendszeresen olvasnia a Reggeli Prófétát, amelynek legutóbbi száma olyan izgalmas témákat dolgoz fel, mint a Mágiaügyi Minisztérium által bevezetni kívánt varázspálcaadó, a Pénzügyi rovatban tanácsot adnak, mi tegyünk, ha anyósunk házisárkánnyá változik. A szerkesztőség amúgy éppen kalandvágyó, terhelhető és elhivatott munkatársakat keres. A fizetségről nem ejtenek szót, csak a juttatásokról: faláb, hallókészülék, rokkantsági segély, ingyen koporsó és sírfelirat....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 09 (vasárnap), 7:59 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2006 június 26 (hétfő), 10:56
Hozzászólások: 3508
Tartózkodási hely: Sosehol
ez meg már igen-igen off, maradjunk a témánál, ne meggyőzzük egymást, hanem az összefüggésekről beszéljünk

_________________
Csak pár centire vagyunk a semmitől ide, milliárd fényév a mindenség, innen is látszik, milyen szép.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 22:35 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Igen-igen makacs vagyok :-P

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 22:12 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Akkor nem is tudlak meggőzni Lil :D Esetleg valaki más? 8) 8)

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 19:30 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Igen lehet, hogy igazad van én mégis úgy gondolom, hogy nem ezért látja Harry Voldemort gondolatait :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 13:43 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Hiába éreznek bármit is, ha azt Harry nem hallja őket. Harry csak a tároló személyek gondolatait hallja. Voldemort is egy ilyen "tároló személy", a megmaradt lélekdarabjának tárolója. A gondolatait hallja, mert Voldemort is egy horkrux. De Voldemort esetében az érzések is jelen vannak, mert Harryben van a lelkének egy darabja. Viszont Voldemort nem tudja Harry érzéseit, mert benne nincsen Harryből egy darab se. Ez így logikus. Harry tehát nem hallhatja a horkruxok érzéseit, mert például nincsen Harryben Nagini lelkének egy darabja.
Alapból a medálnak nincsenek gondolatai, amit hallhatna, mert nincs neki agya. Voldemort csak a lelkének egy darabját adta oda nekik. Amikor viszont kilépnek a medálból a szellem-Harry és a szellem- Hermione, akkor azok lopott gondolatok, amiket Rontól szereztek. Alapból nem képesek gondolatra. A napló is csak emlékeket dolgoz föl, mint egy számítógép. Nem képes gondolkodni, de bizonyos "parancsra" azt teszi, amit kell. A napló csak Ginny érzéseire reagált.
HA Harry szállta meg Voldemortot, akkor csak öntudatlanul kialakult egy kapcsolat, ami akár lehetne az én elméletem alapján is. A kettő nem zárja ki egymást :-D :-D

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 13:16 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
A tárgyak nem éreznek hanem a benne lakó horcrux érez dolgokat... és VOldi nem szálta meg HArryt, hanem Harry lépett be az elméjébe.

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 13:14 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Attól még, hogy nem tudott volna róla, miért ne tudta volna használni? Harry se tudta (a 2. részben), hogy tud a kígyókkal beszélni, mégis tudta használni a nyelvet.
És igen, Voldemort ekkor jött rá, hogy Harry látta a támadást. De nem tudta, hogy miért, és Dumbledore szerint félt is. Miért félt volna, ha érti, hogy mi történt, mert tudja, hogy ő szállta meg Harryt? Akkor semmi félelme nem lett volna. Aztán megpróbált belépni Harry elméjébe belépni és sikerült neki, mert Harry nem tudta lezárni az elméjét, mert benne volt egy lélekdarabja.
Harry biztos érzett volna valamit a többi horkrux érzéseiből, ha lettek volna nekik. A kígyónál, nem a lélekdarab gondolatait hallottuk, hanem a kígyóét. És mivel egy pohár/medál/gyűrű/könyv alapból nem érez semmit, ezért gondolom Harry sem érzett semmit.

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 12:01 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Idézet:
Újraolvastam ezt a részt és szerintem ez az indok helytelen. Ha Voldemort megszállta a kígyót és megszállta Harryt is, akkor Voldemort gondolatait kellene hallanunk, nem? De nem ez van, hanem Nagini gondolatait halljuk. "Jó lenne belemélyeszteni a fogaimat". Például. Ez pedig azért van, mert a két horkrux kapcsolódott össze.


ez az érv helytelen. VOldemort nem tudott a kapcsolatról. Csak azért tudott Harry belemenni, mert az elméjük úgymond összekapcsolódott. Azt hiszem Voldi akkor tudta meg pont ennél a kígyós esetnél. De nem hiszem, hogy Nagini horcrux voltára akart utalni.


Ha tényleg helyes lenne az érvelésed-bocs- akkor Harry miért nem került kapcsolatba a többivel? mert akkor szerintem azokat is érezte volna valahogyan :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 08 (szombat), 8:34 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Ezt mondta Dumbledore is, de ezt akkor mondta, amikor még nem akarta elmondani Harrynek, hogy benne is van egy horkrux. Tehát akár hazudhatott is, nem?
Ráadásul ez azt is megmagyarázza, hogy miért nem tudta Harry kizárni Voldemortot a fejéből az okklumenciával. Hiszen igazából Voldemort nem legimenciát használt, hanem a lélekdarabon kersztül nézett bele a fejébe. Viszont ezt Voldemort se tudta, hogy ezt csinálja, szerintem meg volt győződve róla, hogy ez azért van, mert ő egy nagy varázsló. És Dumbi is ezt mondta, hogy Voldemort nem tudja, hogy miért sikerül neki.
Felmerülhet egy kérdés, hogy hogy sikerült bejutnia Harrynek/Voldemortnak bejutnia Harrybe/Naginibe, ha nem akarja? Szerintem ez úgy működik, mint amikor Harry elősször beszélt párszaszóul. Nem tudta, hogy tudja csinálni, de megtette és utána már szabadon tudja használni, amikor csak akarja.

mod.szerk.

Midnights Prophet írta:
Lil Snape Dogg írta:
... mert Voldemort is a kígyóban volt úgymond ...


De azért volt Naginiben, mert horcrux volt, vagy nem?
Mondjuk, ha ez így korrekt, akkor éreznie kellett volna, hogy Harryék pusztítják a drágaságait... :-?


Ez az indok is sántít, mert mikor is történt ez? Amikor Harry aludt. Tehát egy olyan tudatállapot kell ahhoz, hogy összekapcsolódjanak, mint például az alvás, a meditálás vagy a legimencia. Mindenképp egy módosult tudatállapot. Én nem hiszem, hogy Voldemort sokat meditálna, vagy bárki is megpróbálna betörni az elméjébe. Az alvás viszont érdekes, mert a horkruxokat mikor pusztították el? A napló este volt, de akkor még nem volt teste, tehát nem érezhette. A gyűrű gondolom nappal történt. A medál este volt, de lehet, hogy akkor se aludt (egyébként sem hiszem, hogy Voldemort van annyira emberi, hogy sokat kellene aludnia). A poharat, a medált, Harryt és a kígyót a roxforti csata hevében pusztították el és akkor Voldemort száz százalék, hogy nem aludt. Tehát nem érezte az elpusztulásukat, mert nem aludt.

Lil Snape Dogg írta:
Nem nem azért volt benne mert horcrux volt, hanem hogy ellenőrizze :) megszállta a kígyót :)


Újraolvastam ezt a részt és szerintem ez az indok helytelen. Ha Voldemort megszállta a kígyót és megszállta Harryt is, akkor Voldemort gondolatait kellene hallanunk, nem? De nem ez van, hanem Nagini gondolatait halljuk. "Jó lenne belemélyeszteni a fogaimat". Például. Ez pedig azért van, mert a két horkrux kapcsolódott össze.

_________________
Macsek :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára csajmacska 2010 május 08 (szombat), 10:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 07 (péntek), 23:31 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
Nem nem azért volt benne mert horcrux volt, hanem hogy ellenőrizze :) megszállta a kígyót :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 07 (péntek), 23:27 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 29 (kedd), 14:43
Hozzászólások: 520
Lil Snape Dogg írta:
... mert Voldemort is a kígyóban volt úgymond ...


De azért volt Naginiben, mert horcrux volt, vagy nem?
Mondjuk, ha ez így korrekt, akkor éreznie kellett volna, hogy Harryék pusztítják a drágaságait... :-?

_________________
Fordítások /|\ Saját sztorik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 07 (péntek), 17:06 
Offline
Avatar

Csatlakozott: 2008 november 28 (péntek), 21:29
Hozzászólások: 0
Tartózkodási hely: Szolnok city, ágyamon, laptoppal az ölemben^^ <3
De szerintem meg nem azért látta, mivel Dumbi vagy vki mondta is, hogy valószínűleg azért látta, mert Voldemort is a kígyóban volt úgymond és ugye jött ez a kapcsolat. Amúgy nem szállta meg Voldi. :) szóval ebben nem értek egyet bocsi :)

_________________
"I've accepted the truth you were once Anakin Skywalker, my father." legpoffázóbb moly $star
Dracoista papnő :x:x:x Keresztapa főosztály vezető $star
Pitonista boszi :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 07 (péntek), 17:01 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 18:39
Hozzászólások: 61
csajmacska írta:
Én újraolvastam az első könyvet és nagyot mosolyogtam néhány elejtett megjegyzésen. Például akkor, amikor a bankban járnak, akkor Hagrid mondja, hogy az mélyebb széfeknél vannak sárkányok és ezután mondja, hogy mindig vágyott egyre. Amikor pedig a hetedik részben Harry lopni megy vissza, akkor pedig találkoznak is eggyel :D
Az első vacsoránál a szellemekről beszélgetnek és akkor szóba kerül a Véres Báró. Harry kérdezi, hgy miért véres a ruhája, erre meg mondja Nick, hogy soha sem kérdezte. A hetedik részben pedig ki is derül, hogy miért az.
Amikor az ötödiket olvastam akkor meg rájöttem, hogy nem azért látta Harry Mr. Weasley támadását, mert Voldemort megszállta őt, hanem azért, mert mind a ketten horkruxok (ő is meg Nagini is). Így az egyik lélekdarab "láthatja" a másikat. Ezért nem tudott Voldemort arról, hogy Harry látta a támadást. Viszont amikor kiderült, akkor félt is, mert nem tudta, hogy miért történt, mert nem tudott arról, hogy Harryben is van egy lélekdarabja. Ezt mondta Dumbledore is, csak kihagyta belőle a lényeget. Érdekes, nem?



Azért látta? Ez nekem le sem esett... Nem jutott el a tudatomig. O_o

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 május 02 (vasárnap), 16:39 
Offline
Tollforgató
Avatar

Csatlakozott: 2009 július 15 (szerda), 14:21
Hozzászólások: 482
Tartózkodási hely: Régebben óvodában, most már kórházban
Én újraolvastam az első könyvet és nagyot mosolyogtam néhány elejtett megjegyzésen. Például akkor, amikor a bankban járnak, akkor Hagrid mondja, hogy az mélyebb széfeknél vannak sárkányok és ezután mondja, hogy mindig vágyott egyre. Amikor pedig a hetedik részben Harry lopni megy vissza, akkor pedig találkoznak is eggyel :D
Az első vacsoránál a szellemekről beszélgetnek és akkor szóba kerül a Véres Báró. Harry kérdezi, hgy miért véres a ruhája, erre meg mondja Nick, hogy soha sem kérdezte. A hetedik részben pedig ki is derül, hogy miért az.
Amikor az ötödiket olvastam akkor meg rájöttem, hogy nem azért látta Harry Mr. Weasley támadását, mert Voldemort megszállta őt, hanem azért, mert mind a ketten horkruxok (ő is meg Nagini is). Így az egyik lélekdarab "láthatja" a másikat. Ezért nem tudott Voldemort arról, hogy Harry látta a támadást. Viszont amikor kiderült, akkor félt is, mert nem tudta, hogy miért történt, mert nem tudott arról, hogy Harryben is van egy lélekdarabja. Ezt mondta Dumbledore is, csak kihagyta belőle a lényeget. Érdekes, nem?

_________________
Macsek :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 22 (csütörtök), 19:18 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 19 (péntek), 18:39
Hozzászólások: 61
Ezt az apróságot fedeztem fel: az első részben Hermione felejti el, hogy tud varázsolni, és Ron juttatja az eszébe; a hetedikben fordítva. Hát nem tök aranyos? :D

_________________
Az íráshoz nem kell más, csak idő és pihent agy. Meg persze egy toll sem árt. (Benjamin Rascal)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 04 (vasárnap), 12:47 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 02 (péntek), 14:32
Hozzászólások: 765
Tartózkodási hely: seholse
Emily Piton írta:
Most, így hajnali kettő tájt nem igazán jut eszembe valami fenomenális elemzés, csak egy apróság, ami feltűnt. Az első regény elején említésre kerül Dumledore öngyújtója, amikor is teljesen lényegtelennek tűnik (habár a filmben eléggé kihangsúlyozzák), de viszont a 7. részben újra szerepe lesz, s ilyen volt Sirius motorja is.


Önoltó, nem öngyújtó :D

_________________
valahogy úgyis lesz, mert olyan még soha nem volt, hogy sehogyan se lett volna~
Fehér Holló utolsó fejezete feltöltve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 04 (vasárnap), 0:56 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 január 10 (vasárnap), 14:59
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: a betűk felett
Most először tévedtem erre a topicra, de annyira magragadott, hogy muszáj volt az elejétől kezdve elolvasnom. Sokszor megdöbbenve olvastam, a tényeket, s ötleteket, amikben nagy igazság lehet, vagy éppen csak beleképzelt okfejtések, amik rendesen beindítják az ember fantáziáját.
Rengeteg olyan dolgot ismertem meg, amik hiányos műveltségemre utalnak :oops: , például megdöbbentem, hogy Nicolas Flamel élő személy volt, valamint gyér nyelvismereteim hiányában a névválasztások is meglepően érdekesnek bizonyultak. Számomra a legérdekesebb fejtegetések azonban a sakkjátszma elemzések, valamit a Siriusos okfejtések voltak, amiken igencsak elgondolkodtam. Mindenesetre elmondható, hogy az egész mű egy jól felépített „játék”, amit frappánsan tár elénk az írónő.

Most, így hajnali kettő tájt nem igazán jut eszembe valami fenomenális elemzés, csak egy apróság, ami feltűnt. Az első regény elején említésre kerül Dumledore öngyújtója, amikor is teljesen lényegtelennek tűnik (habár a filmben eléggé kihangsúlyozzák), de viszont a 7. részben újra szerepe lesz, s ilyen volt Sirius motorja is. Amikor olvastam, nekem mindjárt feltűnt: jé, ez már az első részben is volt. Hát én most csak ennyivel tudtam hozzájárulni, a tartalom bővítéséhez. :-)

Üdv mindenkinek!

Emily Piton

ui.: Nincs meg véletlenül valakinek a Roxfort titkai ebook-ban vagy nem tudjátok, honnan tudnám letölteni. Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni, mert szívesen elolvasnám.
Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 03 (szombat), 11:26 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 szeptember 29 (kedd), 14:43
Hozzászólások: 520
Nekem az egész túl izzadtságszagú. Főleg Dumbledore lila talárja.

_________________
Fordítások /|\ Saját sztorik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 02 (péntek), 21:07 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 20 (kedd), 18:34
Hozzászólások: 796
Tartózkodási hely: a laptop előtt
Te jó ég. Huhh. Ez azért nagyon durva... örülök, hogy ezt ide betetted, mert még nem hallottam, de most nagyon megfogott... :)

ezen fogom rágni az agyamat most órákig, holott a frisseimet kellene írnom áááh... :D

_________________
"Belőled pedig parókát készítek."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 április 02 (péntek), 20:28 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 április 02 (péntek), 14:32
Hozzászólások: 765
Tartózkodási hely: seholse
Az általam már többször olvasott, és elismert sakkteória, melyet Serpentina Seriphinus szerkesztett.
Előre elnézést kérek azoktól, akik nem beszélik jól az angol nyelvet, de Serpentina így írta meg, mert a lényeges dolgok állítólag angolul vannak benne.
A magyarázat természetesen magyarul van, és ha az ember elővesz egy Bölcsek kövét, még érthetővé is válik számára az elmélet.
Ja, és lehet, hogy már betették ide is, mert mostanában eléggé elterjedt, de én nem láttam még errefelé :)
Jó szórakozást!

Megpróbálom újra összeszedni, plusz kiegészítem azzal, amit azóta fedeztem fel.


A Bölcsek köve beli sakkjátszma megjövendöli a második háború eseményeit.

Persze szimbolikus értelemben.

Klisé lenne ha a fehér bábukkal játszanának, lévén ők a "Fény oldala", de nem lenne logikus, ugyanis a sakkban a világos nyit. Ezért Harryék megvárják, hogy az ellenfél lépjen először. (Ők védekeznek, az ellenfél támad)

Ron vállalja magára a vezető szerepet, ez egyértelművé teszi az asszociációt Dumbledore-ral. Ő tervez és irányítja a bábukat a küzdelemben.

Harry futót játszik, ami a legrangosabb tiszt a sakktáblán, Harrynek a szerepét a háborúban a jóslat elhangzása óta nem kell részletezni. Hermione pedig bástyát, ami értelmezésem szerint Piton szerepének szimbóluma. A bástya a sakktábla fő védőbábuja, Piton pedig az első könyvet gyakorlatilag Harry nyomában töltötte, de a további köynvekben is védelmezőn állt ki, ha komolyra fordultak a dolgok (vagy úgy hitte -lásd Szellemszállás)

Az ellenfél soraiból a fehér király egyértelműen Voldemortnak felel meg, a fehér futó Lucius Malfoy -szerepe a háborúban hasonló Harryéhez, ő Voldemort első embere, ahogy Harry Dumbledore-é. A fehér királynő pedig Bellatrix Black.

Az első megjövendölt esemény az első figurájuk elvesztése:

" Their first real shock came when their other knight was taken. The white queen smashed him to the floor and dragged him off the board, where he lay quite still, facedown."

Azonnal Sirius halálára asszociáltam, ő volt az első Rendtag, aki a harc áldozata lett. A királynő, aki "levette" pedig Bellatrix.

Ron utána következő szavai is beszédesek:

"Had to let that happen," said Ron, looking shaken. "Leaves you free to take that bishop, Hermione, go on."

JKR egyszer azt nyilatkozta, hogy meg kellett, hogy ölje Siriust, hogy egy jövőbeni esemény bekövetkezhessen. Sirius halálával lehetősége adódik Pitonnak, hogy leszámolhasson Luciussal. Ez lesz a hatodik könyv fő témája, itt kapcsolódik be a félvér-Black teória. A Black család mint ősi királyi vérből való família, és jelenleg Draco a legközelebbi tisztavérű utód akiben még csordogál Black-vér. Piton mint a Malfoy család bizalmasa meggyőzhette támogatásáról Luciust, akit a Sötét Nagyúrétól eltérő tervei hajtanak. Piton célja az aranyvérűek Voldemort ellen fordítása.

Mikor Ron rájön, hogy fel kell áldoznia magát (a fekete lovat), hogy megnyerjék a játékot, ez megjövendöli Dumbledore halálát.


"Yes..." said Ron softly, "It's the only way... I've got to be taken."

"NOF Harry and Hermione shouted.

"That's chess!" snapped Ron. "You've got to make some sacrifices! I take one step forward and she'll take me -- that leaves you free to checkmate the king, Harry!"


és


There was no alternative.

"Ready?" Ron called, his face pale but determined. "Here I go - now, don't hang around once you've won."

He stepped forward, and the white queen pounced. She struck Ron hard across the head with her stone arm, and he crashed to the floor - Hermione screamed but stayed on her ssquare - the white queen dragged Ron to one side. He looked as if he'd been knocked out.

Shaking, Harry moved three spaces to the left.

The white king took off his crown and threw it at Harry's feet. They had won.


Dumbledore-nak fel kell áldoznia magát, hogy megnyerjék a háborút. Mégpedig kényszerűségből, hiszen csak az áldozatával lesz képes Harry megállítani a Sötét Nagyurat. Azt is sugallja, hogy Dumbledore-t szintén Bellatrix fogja megölni. A sakk szabályai alapján azonban lehetséges, hogy maga Voldemort fog Dumbledorral végezni, de ezt sakknyelvre nem lehetett átültetni, mert a király nem vehette volna le úgy Ront, hogy ő maga ne legyen sakkban.

Ron vígasztaló szavai miszerint "don't hang around after the victory" nagyon Dumbledore-szerűek. Dumbledore is valami hasonlót mondana Harrynek, mielőtt meghozza az áldozatát.


A következő terem:

Az első könyvben levő többi próba is próféciaszerű, egyszer kifejtettük itt az összes próba/könyv összefüggést, de most csak a hatodikra koncentrálnék, lévén ez függ össze Half-Blood Prince-cel. Nos, a hatodik próba Pitoné. A terem bejáratában lila tűz csap fel -Dumbledore-t első alkalommal lila talárban láttuk. A továbbvezető utat fekete tűz zárja el, Piton talárjának színe. A hatodik próbán/könyvben Harry elveszti régi mentorát, és új segítőre lel.

_________________
valahogy úgyis lesz, mert olyan még soha nem volt, hogy sehogyan se lett volna~
Fehér Holló utolsó fejezete feltöltve


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 október 21 (szerda), 19:22 
Offline
Szárnybontogató

Csatlakozott: 2009 szeptember 22 (kedd), 12:50
Hozzászólások: 84
Ejh, az kell csinálni, amit Gaeriel mond. :)

Latin tanulásom közben én sok összefüggésbe akadtam a varázsigékkel kapcsolatban. Vegyük például a progeto-t, na, az latinul is ugyanígy kell írni, de a az utolsó o-ra írni kell ilyen vonalas ékezetet, és ez a szó azt jelenti, hogy véd, oltalmaz. Az imperio már nem ugyanilyen, úgy írják, hogy impero, és itt a jelentése parancsol, és az i meg az o betűre kell vonalkát rakni. (Jeee, és ezt mind fejből. Megjegyeztem, nagyobb a nyelvtudásom, pedig csak 11 éves vagyok. Bibibííí! :-P :-P)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 19:25 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 20:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
az offolást hagyjátok abba légyszi, ez már nem az összefüggésekhez tartozik. köszi :)

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 17:53 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 23:08
Hozzászólások: 32
shanon widow írta:
...Lamaro már túl van a 30on...


Ja, már mindent értek! ;;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 16:39 
Offline
Betűmániákus
Avatar

Csatlakozott: 2009 február 07 (szombat), 21:23
Hozzászólások: 5171
Tartózkodási hely: itt vagyok:)
Ashley Luna írta:
G Lamaro írta:
OFF: Pl 85+37 nálam 100+(37-15), azaz megtanultam a számok 100-as kiegészítőit, így sokkal gyorsabban számolhatok fejben, mivel kisebb számokkal kell dolgoznom. ON


Gratulálok :D Hányadikos vagy? Nekem már is magolnom kell sokat [hogy csak egyet említsük, latint]. Hogy van rá időd? *csodálkozás ül ki az arcomra*


Ugyan én nem vagyok illetékes. és lemérem, nem haragszik meg senki, de Lamaro már túl van a 30on

_________________
Írófigyelő


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 szeptember 01 (kedd), 16:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 augusztus 10 (hétfő), 23:08
Hozzászólások: 32
G Lamaro írta:
OFF: Pl 85+37 nálam 100+(37-15), azaz megtanultam a számok 100-as kiegészítőit, így sokkal gyorsabban számolhatok fejben, mivel kisebb számokkal kell dolgoznom. ON


Gratulálok :D Hányadikos vagy? Nekem már is magolnom kell sokat [hogy csak egyet említsük, latint]. Hogy van rá időd? *csodálkozás ül ki az arcomra*


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 25 (kedd), 19:01 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 július 23 (szerda), 18:06
Hozzászólások: 2140
Tartózkodási hely: ahol ő is(L)
Kathy írta:
vadonviki írta:
Persze, nem horror, de akkor is, van benne valami... talán misztikusnak nevezném.


*bólogat* A misztikus jó kifejezés rá.


XD :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 25 (kedd), 18:56 
Offline
Sztorihajhász
Avatar

Csatlakozott: 2008 június 24 (kedd), 14:26
Hozzászólások: 1685
vadonviki írta:
Persze, nem horror, de akkor is, van benne valami... talán misztikusnak nevezném.


*bólogat* A misztikus jó kifejezés rá.

_________________
...And believe that dreams come true every day. Because they do.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2009 augusztus 25 (kedd), 18:54 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 20:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Persze, nem horror, de akkor is, van benne valami... talán misztikusnak nevezném.

_________________
"A csodák nem természeti törvényekkel állnak ellentétben, csak azzal, amit a természetről tudunk." /Szent Ágoston/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség