Merengő Fórum

Fanfic fanatikusok gyülekezőhelye
Pontos idő: 2026 június 28 (vasárnap), 3:34

Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 22 (péntek), 19:33 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 20:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
az offot akkor most már tényleg fejezzétek be. köszi

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 22 (péntek), 18:02 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 17:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
vadonviki írta:
OFF: Honnan lehet tudni a szereplők születési dátumait? ON
szerk: ráküldtem a google fordítót a német wikis lapra, de amit kihozott, az lehet, hogy magyar szavakból áll, de hogy nem magyarul van, az tuti, mert egy árva mukkot sem értek belőle... nem tud valaki egy magyar, angol, esetleg francia nyelvű hasonló oldalt? :)

OFF
Innen: http://www.hp-lexicon.org/
Vagy innen: http://harrypotter.wikia.com/wiki/Main_Page
De a Wikin akad jópár magyar cikk is. :)
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 22 (péntek), 17:07 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 20:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
OFF: Honnan lehet tudni a szereplők születési dátumait? ON
szerk: ráküldtem a google fordítót a német wikis lapra, de amit kihozott, az lehet, hogy magyar szavakból áll, de hogy nem magyarul van, az tuti, mert egy árva mukkot sem értek belőle... nem tud valaki egy magyar, angol, esetleg francia nyelvű hasonló oldalt? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 22 (péntek), 16:41 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 17:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
OFF
Mindig szerettem a matekot, és fejszámolásból pedig elég jó szintre fejlesztettem magam. Valami még meg is maradt belőle, így összeadni a dátumok számjegyeit nem okozott problémát. A többit meg egyszerűen csak észre kellett venni, semmi számolni való nem volt benne. :)
ON


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 22 (péntek), 15:42 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
a horcruxos dolgokra gondoltam. ott "indul útjára" az egész, meg úgy konkrétan a naplóra. (egyébként a filmben mi az már, hogy Dumbinál van a napló?! azt visszaadta harry luciusnak. mind1 -.-") szóval úgy konkrétan erre.

egyébként Lamaro, ez tök, amiket itt felsoroltál :D:D:D nekem nagyon bejött :D
egy azért tuti, hogy nem "véletlen", mert Jo megerősítette, hogy Harry szülinapja u.akkor van mint az övé.
de amúgy király elméletek. :D (hogy van türelmed ilyenehez?? o.O nekem már abba is belefájdul a fejem, ha pl. fejbe akarom kiszámolni, hogy 7+9=...



16??? :D (upsz, véletlen volt esküszöm, de pont a születésnapi dátumom jött ki xD téll véletlen ^^,)

amúgy sztem Jo komolyabban is foglalkozott ezek szerint a számmisztikával, ha már így meg tudta csinálni az egész könyvet. mármint ilyen pontos összefüggésekkel a számok terén is. ugyanakkor egyik interjújában bevallotta, hogy a matematikával mindig is gondjai voltak (lásd: mikor az első részben FFN Nick azt mondja, hogy "Majd 400 éve, hogy semmit nem ettem..." ---> ezzel szemben a 2. részben az 500. kimúlásnapi partyja van. Jo elismerte, hogy miatta van a baki és a későbbi kiadásokban már 500ra írják át a 400at.)
szal mostmár van pro-kontra elvünk is. xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 21 (csütörtök), 18:56 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 17:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Olvasgatva a topicot és a különböző összefüggéseket, eszembe jutott, hogy JKR többször emlegeti a számmisztikát. Gondoltam én is eljátszogatok a számokkal egy kicsit. :) Érdekes eredményekre bukkantam. :D
Nos nézzük az alapokat:
A történetben szereplő bűvös számok általában prímszámok, és a mesék szerint is jelentőségük van (valószínűleg pont azért, mert prímek). Tehát:
- A varázsló gyerekek 11 éves korukban kerülnek a Roxfortba (és a többi iskolába is).
- 7 évig járnak iskolába, ezután teszik le a RAVASZ vizsgákat, ezzel összefüggésben a HP 7 részes.
- Az RBF vizsgák az 5. év végén vannak.
- A varázslók 17 évesen lesznek felnőtt korúak.
- 1 arany galleon = 17 ezüst sarló, 1 ezüst sarló = 29 bronz knut.
- Harryék 3-an kötnek szoros barátságot, és így küzdik végig a kalandjaikat.
- Harry szülei és Longbottomék is 3-szor dacoltak Voldemorttal.
- Weasleyéknek 7 gyerekük van.
- Amikor Harry a 7. részben elhagyja a Privet Drive-ot, 7 Harry Potter indul útnak.
- Voldemort 7 részre akarta szakítani a lelkét, végül 7 horcruxot hozott létre (napló, gyűrű, medál, kehely, diadém, Nagini és Harry).
- A Potter család széfje a Gringottsban a 687-es, ami 13-mal kisebb a 700-nál.
- A Bölcsek Kövét a 713-as széfben őrizték, ami 13-mal nagyobb a 700-nál.

Eljátszottam egy kicsit a születési dátumokkal is... :)
(Név: születési dátum --> a számjegyek összege --> a számjegyek ismételt összege)
Harry Potter: 1980. 07. 31. --> 29 --> 11
Dudley Dursley: 1980. 06. 23. --> 29 --> 11
Ginny Weasley: 1981. 08. 11. --> 29 --> 11
Draco Malfoy: 1980. 06. 05. --> 29 --> 11
Rubeus Hagrid: 1928. 12. 06. --> 29 --> 11
Fred és George Weasley: 1978. 04. 01. --> 30 --> 3
Bill Weasley: 1970. 11. 29. --> 30 --> 3
Voldemort: 1926. 12. 31. --> 25 --> 7
Hermione Granger: 1979. 09. 19. --> 45 --> 9

A vastagított számok prímszámok.
Harry, Dudley, Ginny, Draco, és Hagrid születési dátuma számjegyeinek összege megegyezik.
Fred és George születésnapja valószínűleg nem véletlenül április elseje, születési dátumuk számjegyeinek összege megegyezik Bill születési dátuma számjegyeinek összegével.
Voldemort az év utolsó napján született, és születési dátuma számjegyeinek összege a második lépésben 7, ami ugye tudjuk, hogy kapcsolódik még hozzá. (Lásd feljebb!)
Rubeus Hagrid Mikulás napján született (1928. 12. 06.), hasonlít is rá egy kicsit. :)
Hermione születési dátumában négyszer szerepel a 9, és a számjegyek összege is 45 (5x9), illetve 9.
Molly Weasley Halloween előtti napon született (1950. 10. 30.). (A 7. Országos Merengő Találkozó napján lesz 60 éves. :D ) (Arthur Weasley a 6. Országos Merengő Találkozó napján ünnepelte 60. születésnapját. :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 19 (kedd), 16:25 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Igen, közel állnak, de nekem a hatos-hetes olyan nosztalgia turné :) mármint mintha erőltetné, hogy vessünk mindenre búcsúpillantást.

Milyen konkrét esemény/jelenet volt egyébként, ami feltűnt neked? Én most helyből nem tudok példát hozni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 19 (kedd), 15:49 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
ja lehet. én nem tudom, bár én is így szoktam írni.

arra gondoltam, hogy mondta Jo, hogy egy csomó dolog, ami a FH-be van, azokat eredetileg a kettes könyvbe rakta. és ha belegondolsz, tényleg olyan, mintha ez a kettő állna a legközelebb egymáshoz, mert a hatos annyira épít a kettesre és az eseményeire, hogy nagyon. és ez tök jó. és akkor esik le egy csomó minden, hogy "basszus téééééényleg...."
de nekem még az is tetszett, hogy említi Siriust az egyes elején. aztán a hármasban kap igazi szerepet. :) x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 19 (kedd), 12:06 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Mikre gondolsz konkrétan?

Egyébként lehet, hogy menet közben gondolt arra, hogy milyen jól passzolna egy-egy ötlet... 8)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 21:08 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
bocsánat :(

na de, hogy tényleg ne legyek OFF:

nekem az az egyik kedvenc ilyen áthidaló összefüggésem az egészben, hogy hogy visszaköszönnek a kettesben írt dolgok a hatos részben és hogy nem veszi észre az ember, ami ott volt az orra előtt négy könyvvel korábban... és fogja a fejét hogy jesszusom...
x)
szerintetek mennyit gondolkodhatott ezeken??

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 17:35 
Offline
A Legnagyobb Fandomvadász
Avatar

Csatlakozott: 2007 augusztus 12 (vasárnap), 20:09
Hozzászólások: 1994
Tartózkodási hely: GSZ miskolci ablakpárkánya
na, jó ez most már tényleg nem ide tartozik, térjetek vissza az összefüggésekre, légyszi.

_________________
Fórumszabályzat
Kép
"Én vagyok a sorsom ura, lelkem kapitánya."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 14:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
ahhh... nekem keeeell! *.*
na, akkor már tudom is, mi a program szombatra, ha apa megy oktatni Debrecenbe... xD ajj, pedig a "Harcosok klubja-" 't akartam megvenni... :/ sebaj, ez fontosabb xD
LoL,akárhányszor arra járok, szegény eladóknak állandóan: bocsi, hol van a Kviddics évszázadai?
megvan nektek a Legendás állatok és megfigyelésük?
megvan ez meg ez a HP-s kézikönyv??? xDxD

am köszi, h felajánlod, hogy kölcsön adod ^^, x) de nem hiszem h el tudnánk juttatni oda-vissza, meg am is jobb, ha megvan ^^, :D

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 13:25 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 4:02
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: In the dungeons with the evil bat :-D
Rose_Weasley írta:
just_do_it16 írta:
van ilyen könyv?? o.O
uuuuhhh... Alexandrába lehet kapni????? o.O *.*


Szerintem lehet, de utánanézek a kedvedért holnapra :-D



Megnéztem....lehet kapni a Alexandrában, de online is megrendelheted itt:

link

De akár kölcsön is adhatom :wink:

_________________
"A kielégülés a vágy halála"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 04 (hétfő), 7:55 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát igazán nincs mit,nagyon jó kis oldal (már ha az én linkemre gondoltál x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 19:04 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Hú, köszi a linket! Akartam én is kérni, de már megelőztek... Ha lesz időm, akkor rá is vetem majd magam ;)

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 18:08 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 4:02
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: In the dungeons with the evil bat :-D
just_do_it16 írta:
van ilyen könyv?? o.O
uuuuhhh... Alexandrába lehet kapni????? o.O *.*


Szerintem lehet, de utánanézek a kedvedért holnapra :-D

_________________
"A kielégülés a vágy halála"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 15:26 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
van ilyen könyv?? o.O
uuuuhhh... Alexandrába lehet kapni????? o.O *.*

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 15:00 
Offline
Szárnybontogató
Avatar

Csatlakozott: 2010 szeptember 23 (csütörtök), 4:02
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: In the dungeons with the evil bat :-D
Ezek tényleg nagyon jók!!
Aki ilyen mélyen beleássa magát a könyvekbe, annak ajánlom a Roxfort titkai című művet.

Nem tudjátok, hogy lesz-e az utolsó 3 könyv alapján egy hasonló mű?

_________________
"A kielégülés a vágy halála"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 10:30 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát, az az igazság, hog ynémetül van, de azért belinkelem, hátha így is jó (ha nem, akkor bocsi :( de esetlegesen lefordíthatom és vhogy elküldöm, akinek kell! :)

http://www.harrypotterwiki.de/wiki/J._K ... Charaktere

itt vannak az "Offengebliebene Fan-Frage", vagyis amiket a fanok nem tudtak, hogy mi lett később, de itt Jo néni megválaszolta... :) x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 03 (vasárnap), 10:01 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2009 április 26 (vasárnap), 20:55
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Miskolc delta sugarú környezetében
Hol található az a bizonyos link? :) Esetleg bemásolnád ide is? 8->


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 22:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
ahhan, én úgy tudom ez lett vele. ezt is ott olvastam azon a német Wiki oldalon, amit egyszer egy másik topicban belinkeltem. ott leírták egy csomó mindenről és mindenkiről, hogy lett vele (kitérve pl. George elvesztett fülére is...)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 21:54 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
A heves érzelmekben tényleg van valami, valószínűleg úgy lehetett... Úgy még logikus is végül is. Köszi a magyarázatot :)

És a Tiltott Rengetegben kószáló Ford Angliával vajon mi lett? Továbbra is ott kóborolt és segített néha az arra tévedő diákokon, vagy mi? :lol:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 21:23 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát úgy volt az egész így dióhéjban (mert ehhez elengedhetetlen a sztori minimális ismerete), hogy volt egy srác meg a barátnője. a fiút kirabolták, megölték, de itt maradt szellemként a földön. mindenképp szeretne kommunikálni a barátnőjével, de az nem nagyon hisz annak a nőnek, aki hallja a szellemeket, ezért mikor lát egy másik szellemet, hogy tud mozgatni tárgyakat, felkéri, hogy tanítsa meg neki. az valahogy úgy magyarázta, hogy a heves érzelmek szükségesek ahhoz, hogy megmozdítson valamit, úgy igazán akarnia kell, "gyomorból jöjjön az érzés".
szóval szerintem mikor Myrtle ilyet csinált, h szaggatta a csapokat meg kicsapta a vizet a vécéből, elég felindult volt és emiatt tudott ilyet csinálni. a heves érzések miatt. szerintem legalábbis.

am köszi xD ne tudd meg, mekkorát röhögtem magamban, mikor elképzeltem, ahogy legyezővel megpróbálják beleirányítani FFNN-et egy kád löttybe xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 21:13 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Sajnos nem láttam :( De felírom a címét, hátha majd valamikor meg tudom nézni :)
Addig is: ő hogyan magyarázta? Egyébként tetszik ez a kádnyi szirupos elméleted xD

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 21:01 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
na ezek olyan kérdések, amikre már én is kerestem a választ. :S
hogy Hisztis Myrtle hogy tudta megnyitni vagy kitépni a falból a csapokat, illetve, hogy hogy fröccsent ki a víz, mikor fejest ugrott a vécécsészébe - rejtély.
hogy hogy élesztették újra FFNN-et? azt se tudom. talán valahogy belelebegtették egy kád szirupba. xD passz.

amúgy meg úgy határoztam, hogy amíg fény nem derül az igazságra, addig a Ghost című filmben látott dolgokkal magyarázom a helyzetet. jobb ötletem nincs. abban egész jó volt, ahogy a hapsi magyarázta az ilyeneket. láttad a filmet? érdemes megnézni... :) x)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 október 01 (péntek), 20:11 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Pár jegyzetet átnézve (vagyis inkább sokat xD) a kezembe akadt egy lap, amire felírtam pár kérdéset, ami felötlött bennem, de nem kaptam/találtam rá választ. Gondoltam ide kiírom őket, hátha van valakinek valami ötlete :)

1. Egy szellem hogyan tud megnyitni egy csapot? (például Hisztis Myrtle, mikor elárasztja a mosdót)

2. Hogyan élesztették újjá a második részben Félig Fej Nélküli Nicket azzal a sziruppal? Az nem folyik át rajta, vagy mi?

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 20:57 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 13 (vasárnap), 17:13
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: mindig máshol - amerre kedvem szottyan :)
Mind a ketten tudták jól, hogy a patkány és a macska nem fognak megmaradni egymás mellett, szóval nekik kellett volna ügyelniük arra, hogy Csámpásnak ne legyen esélye megenni az egeret. Teszem azt, Ron tarthatta volna esténként ketrecben Makeszt, plus mind2en ügyelhettek volna jobban rá, hogy ne nagyon kerüljenek 1 légtérbe az állataik.
Sztem, az ilyen esetekben mindig az ember a felelős az állatai viselkedéséért, elvégre mi felelünk értük, nekünk kell jobban odafigyelnünk rájuk.

Na de min1, ez tényleg nem olyan fontos.

_________________
"Never used an Unforgivable Curse before, have you, boy? You need to mean them, Potter. You need to really want to cause pain — to enjoy it — righteous anger won't hurt me for long — I'll show you how it is done, shall I? I'll give you a lesson — Crucio!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 17:54 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát szerintem azért vigyázott rá. :) meg hát azt én se gondoltam volna mondjuk, hogy a macska magától belopózik a hálószobába meg ilyenek. meg állandóan a zsebében hordta, kivéve néhány alkalmat.

de mind1, annyira nem érdekes, hogy vitába bonyolódjunk miatta x) xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 16:18 
Offline
Ó-nagy-admin "backstage"
Avatar

Csatlakozott: 2009 június 09 (kedd), 17:19
Hozzászólások: 7287
Tartózkodási hely: Lengyeltóti
Mondjuk mert nem vigyázott eléggé Makeszra? :) Tudta jól, hogy ott van Hermione és vele Csámpás is. Illett volna jobban figyelnie a patkányára, nehogy baja essen. Amikor nálunk a kismacskák elég nagyok lettek, hogy kalandozhassanak az udvaron, sokkal jobban figyeltünk, nehogy a kutya bánthassa őket... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 13:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
Ron miért lett volna hibás? nem ő tette ki Csámpás orra elé, hogy "nesze fogd meg, hogy lehordhassan Hermionét!" xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 26 (vasárnap), 13:36 
Offline
Zöldfülű
Avatar

Csatlakozott: 2009 december 13 (vasárnap), 17:13
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: mindig máshol - amerre kedvem szottyan :)
Én is macskamániás vagyok, de eleinte nem nagyon szerettem Csámpást. Nem amiatt, hogy kergette Ron patkányát, mert úgy gondoltam, hogy Ron és Hermione mindketten hibásak az incidensek miatt. Azért nem szívleltem annyira, mert Garfield hasonmásnak tartottam. Aztán persze rájöttem, hogy Csámpás hasznosan jófej macska, míg Garfield inkább csak a semmittevős poénjairól híres :)

_________________
"Never used an Unforgivable Curse before, have you, boy? You need to mean them, Potter. You need to really want to cause pain — to enjoy it — righteous anger won't hurt me for long — I'll show you how it is done, shall I? I'll give you a lesson — Crucio!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:48 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
én is macskamániás vagyok ^^, van három iszonyat cuki cicám és ha csak a szőrük szála görbül, karmolok :evil:

de vhogy inkább Ron szerepébe tudtam/tudom magam beleképzelni a hármas könyvben. na jó, ez származhat abból, hogy utálom hermionét és imádom Ront, de ez omst mellékes... xD
Csámpás nem volt még úgy pluszban sem szinpatikus, mert vki más "állatát" akarta bántani. ez nekem nagyon nem tetszett. és hiába ovlasom el akárhányszor és tudom h az igazából Peter, vhogy nem tudom megkedvelni Csámpást. :/

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:45 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Csámpással szemben én is elfogult vagyok *macskamániás*, és még ráadásul egy okos állat is :) Például a harmadik részben is rájött Sirius titkára...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:44 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
jah. amolyan "nem veszi észre magát" típus, vagy mi a nyavalya. védi a sajátját a másé meg nem érdekli. hát ahogy egyszer valaki bölcsen megfogalmazta az ilyen és hasonló helyzeteket, én is azzal a szóval élek most : blö.

xD

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Susie Lupin írta:
Én ott csodálkoztam is, hogy miért volt annyira bunkó... Tuti elkezdtem volna ordibálni vele :evil: Hermione lehet, hogy ért az érzelmekhez, de azért jól beléjük is tud tiporni...



Ezt szerintem minden nőről el lehet mondani, úgyhogy tkp Jo ábrázolóképességét dícsérjük... :twisted: Mert sikerült élethűvé tennie a csitri Hermionét.


És még az is külön vicces, hogy következetesen bírálja mások háziálaltait (Ron patkányát, Lav-Lav nyusziját, Hagrid szörnyetegeit), de a Csámpással milyne elfogult mindig... és ez tényleg könyvről könyvre előjön :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:33 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
az szent. úgy gázol át néha az emberkék törékeny lelki világán, h több se kell.
gondoljon csak bele, h mit vágott vna le, ha Ron kitekeri Csámpás nyakát. na ott aztán lett volna haddelhad! xD és akkor megtudta volna, h hoppá, lehet h Lavendernek is hiányzik az a nyuszika... :'(

és Olvasó, köszönöm a bókot! :oops:
Arthur Weasley is forever! :):):) <3 (úgy bírom azt az embert.. ^^,)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:27 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Én ott csodálkoztam is, hogy miért volt annyira bunkó... Tuti elkezdtem volna ordibálni vele :evil: Hermione lehet, hogy ért az érzelmekhez, de azért jól beléjük is tud tiporni...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:23 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
just_do_it16 írta:

amúgy tényleg, az ilyen fanok minden kiskaput megtalálnak, mint Arthur a mágustörvényben xD



:lol: :lol: Ez lehetne a topic mottója!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:15 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
jah, az bunkóság volt Hermionétól. ha nekem vágna be ilyet, ha meghalt volna a cicám vagy vmi, én tuti kiverem azt a hódfogát... :evil:

amúgy Susie, tudom, h írtad, h letettél erről, csak úgy érdekelt, mire alapoztad. :)

amúgy nekem sincs bajom vele, ha ki nem annyira vonzó, végülis a belső értékek számítanak ^^, :) <3

amúgy tényleg, az ilyen fanok minden kiskaput megtalálnak, mint Arthur a mágustörvényben xD

és egyébként ez szép dolog volt Snapetől, hogy rá se nézett más nőre. ahh, több ilyen férfi kéne a földre! ... :roll: :oops:

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:09 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
just_do_it16 írta:

az oké, h az ellentétek vonzzák egymást, de sztem Pitonnak nem volt anyakomplexusa xD
meg hát ugye Lilyt szerette és nem felejtette el soha. sztem rá se nézett más nőre. lehet úgy érezte, nem tisztelné vele az emlékét, vagy nem tudom. meg hát sztem nem is vágyott rá. (bár sztem annyira nem volt vonzzó férfi, bocsi... :oops: )


Igen, Jo msotmár szűkítette a szívehölgye lehetőségeket... de amíg nyitva volt a kapu, ne csodálkozzon, ha elemzéshez szokott agyunk találgat :D


Semmi baj, ha nem vonzó, sőőőt.... :) Lányok esetén ez hosszú távon nagyobb egyetértésnek az alapja, mintha mindenkinek ugyanaz tetszene :wink: Hermione és Lavender például mindig is súrlódott, pedig az ízlésük megegyezett. Emlékeztek? Még a nyuszija halálakor is jól odamondott Lavednernek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:09 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Mondom, hogy azután, miután kiderült, hogy McGalagony tanította Pitont, letettem erről a párosról :D És akkor még nem is tudtam róluk semmit xD (úgy harmadikos koromban olvastam asszem az első könyvet)

Abban az emlék dologban lehet valami... Piton amúgy is pesszimista, mégha meg is tetszett volna neki valaki, valószínűleg akkor sem lépett volna... Piton nekem olyan magányos farkasnak számít, nem tudom őt elképzelni párkapcsolatban...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 15:02 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
ja, azokat már láttam, tényleg jók :D imádom a fanartokat. én egyelőre két "remekművet" készítettem, most vagyok a 3. munkámon, de az el fog tartani egy darabig, mert hát.. uhh, enyhén szólva kicsit bonyolult (nekem legalábbis, sajnos nem vagyok vmi nagy profi -.-")
na oké, ez volt itt az OFF meg a reklám helye, szal visszatérném az eredeti témához... :)

az oké, h az ellentétek vonzzák egymást, de sztem Pitonnak nem volt anyakomplexusa xD
meg hát ugye Lilyt szerette és nem felejtette el soha. sztem rá se nézett más nőre. lehet úgy érezte, nem tisztelné vele az emlékét, vagy nem tudom. meg hát sztem nem is vágyott rá. (bár sztem annyira nem volt vonzzó férfi, bocsi... :oops: )

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:57 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Végülis egyformán szigorúak... és harc dúl a házaik között, szenvedély az lehet közöttük. :D Igaz, könyvbeli példát én se tudok mondani, ami megfelelő összefüggést biztosítana a dolgoknak...


És Just! Van néhány remek illusztráció a képajánlóban az ifú Dumbledore-ról... romantikus oldaláról. Még Minnivel is XD


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:54 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Fogalmam sincs már, csak úgy nekem alapból jött, hogy ők ellentétes oldalon állnak és az ellentétek vonzzák egymást, vagy nem tudom :lol: Azt hittem először, hogy egyidősek, de ez az elméletem gyorsan megdölt. xD Meg amúgy is ők voltak a számomra lemegjegyezhetőbb nevű emberkék, így összeboronáltam őket, de ez már rég volt :lol:

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:50 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
ja. ahogy Harry is mondta, én sem gondoltam bele soha, milyen lehetett fiatalkorában. mintha tényleg csak így létezett volna: őszen, öregen, bölcsen...

azért ez viszont tetszett, hogy beleírta a fiatal dumbit. az embernek eszébe jut, h hoppá, az öregek is voltak egykor fiatalok. :) nekem legalábbis ezért tökre tetszett. :)

amúgy, senki sem öreg a szerelemhez! xD nagyanyámnak is van pasija! xDxD

...öhh... Piton + McGalagony? xD ezt hogy vetted le? :D erre most tök kiváncsi lettem... :D

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:42 
Offline
Fanfic-faló
Avatar

Csatlakozott: 2009 október 19 (hétfő), 15:41
Hozzászólások: 2484
Tartózkodási hely: valahol északon
Mikor először olvastam a könyveket, azt hittem, McGalagony Pitonnal kavar, de nem tudom miért xD Mi rajongók könnyen megtaláljuk az ilyen pontokat a könyvekben :D
Én Dumbledore szerelmi életébe azért nem gondoltam bele, mert mégis csak öreg, meg olyan Télapó szerű figura, akiről azért nem feltétlenül akarok ilyeneket tudni...

_________________
Jafnan er hálfsögð saga, ef einn segir.
Mal einen Kreis
Wiener Kaiserschmarrn
Itt is megtalálsz: Tumblr, AO3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:40 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Ezt valószínűleg Jo is úgy gondolja, ahogy te. de azért galád módon adott alkalmat hinni mást is - annak, aki akar :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:35 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
hát. nem tudom, én egyszerűen nem tudom elképzelni McGalagonnyal. nekem az az első részben lévő jelenet nem így jött le. csak h tiszteli, meg minden, fel néz rá, stb... egyszerűen nem illenek nekem össze és kész. :D
am meg 1értelmű, h mindig mögé állt. jó oldal, meg minden... belevaló azért az öreglány! :D imádom McGalagonyt <3

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:27 
Offline
Írópalánta
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 30 (hétfő), 18:08
Hozzászólások: 238
Sose gondoltam Dumedledore szerelmi életére... vagy ha igen, számomra egyértelmű volt, hogy ő McGalagonnyal kavar :D a könyvekből legalábbis ez lenne nyilvánvaló... például rögtön az első könyv első fejezet: Minerva úgy nézett rá, mint aki csak tőle hiszi el, ami történt... meg úgy ámblokk, mindig mögé sorakozik fel. És az ő kettősükben van valami beteg, legalábbis, ha valaki full romantikus életet képzel nekik, az azért elég... disszonáns.

:shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2010 szeptember 25 (szombat), 14:10 
Offline
Fanficbúvár
Avatar

Csatlakozott: 2010 augusztus 09 (hétfő), 22:33
Hozzászólások: 582
Tartózkodási hely: öhm... a gép előtt???
igen ez igaz, ami pitonra vonatkozik. nem vagyok oda harryért, de azért mégse másszon már rá, könyörgöm! xD

amúgy nekem határozott meggyőződésem, hogy dumbinak ferde hajlamai voltak. nővel nem is tudnám elképzelni. sztem tuti meleg volt, úgy, ahogy van xD
mondtam is bnőimnek. erre megjegyzi az egyik: "nem mind1?! meghalt GANDALF és kész" xD
hát ezen olyat röhögtem. merthogy ő csak annyit fogott fel a 7es filmből, hogy "meghalt gandalf" xD és ecsetelnem kellett neki, hogy miről is szólt a hatos rész, mert nem fogta fel. (ennyit a film minőségéről)

_________________
Orsi voltam x)
Enyimé
"Sometimes you have to BREAK the rules to free your heart!"
"What are Fred and I, next-door neighbors?"
Good girls go to heaven, bad girls go to AMSTERDAM!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 677 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség